Pagesa tė Thesarit 2014- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 740 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 5,900,156.00 6 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,160,394 2014-11-19 2014-11-20 66410040012014 Organizatat nderkombetare te tjera - Sherbimet bankare 605 602 MZHETS kontribu vjetor CEFTA,36.400 euro me kurs 141.6,urdher nr 501 dt 17.11.2014 CEFTA SECRETARIAT,SWIFT CODE
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 6,650 2014-10-29 2014-10-30 63010040012014 Sherbimet bankare - Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602 MZHETS materiale,pv emergjence dt 30.09.2014,fat nr 75 dt 30.09.2014,seri 0012164,fh n 43 dt 30.09.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 10,050 2014-10-24 2014-10-27 62710040012014 Sherbimet bankare - Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602 MZHETS pagaese tarifash,shkrese nr 376 dt 17.10.2014,autorizim dt 23.10.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 426,726 2014-10-24 2014-10-27 63110040012014 Sherbimet bankare - Udhetim jashte shtetit 602 MZHETS dieta,3.000 euro me 142,1.autorizim dt 24.10.2014,shkrese nr 7201 dt 08.10.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 10,050 2014-10-07 2014-10-08 60110040012014 Sherbimet bankare - Shpenzime per terheqjen e limitit te arkes 602 MZHETS limit arke,shkrese nr 7127 dt 07.10.2014,autorizim dt 07.10.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 286,286 2014-09-30 2014-10-01 59010040012014 Sherbimet bankare - Udhetim jashte shtetit 602 MZHETS dieta,2000 euro me 143.autorizim dt 30.09.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave