Pagesa tė Thesarit 2014- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 740 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 1,271,434.00 87 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 1,548 2014-12-30 2014-12-31 77110040012014 Posta dhe sherbimi korrier 602 MZHETS posta,fat nr 266 dt 26.09.2014,seri 16486266
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 50,257 2014-12-29 2014-12-30 757100400120141 Posta dhe sherbimi korrier 602 MZHETS abonim,fat nr 518,519,520 dt 22.12.2014,23.12.2014,seri 12594968,12594969,12596970
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 288 2014-12-29 2014-12-30 75810040012014 Posta dhe sherbimi korrier 602 MZHETS posta,fat nr 724 dt 30.11.2014,seri 16484268
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 1,194 2014-12-29 2014-12-30 75910040012014 Posta dhe sherbimi korrier 602 MZHETS posta,fat nr 887 d t30.11.2014,seri 16489723
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 636 2014-12-23 2014-12-24 74510040012014 Posta dhe sherbimi korrier 602 MZHETS posta,fat nr 1083 dt 30.11.2014,seri 16487183
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 3,120 2014-12-18 2014-12-19 73110040012014 Posta dhe sherbimi korrier 602 MZHETS posta,fat nr 836 dt 27.11.2014,seri 16487836
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 6,084 2014-12-18 2014-12-19 73310040012014 Posta dhe sherbimi korrier 602 MZHETS posta,fat nr 377,443,634,451,550,613,516,377,320,256 d t30.06.2014-30.11.2014,seri 12598387,12598304,12598550,08747371,02131873,02131878,087447332,08747494,08747085,08747019
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 1,068 2014-12-18 2014-12-19 72310040012014 Posta dhe sherbimi korrier 602 MZHETS posta,fat nr 584 dt 30.11.2014,seri 16487000
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 1,188 2014-12-18 2014-12-19 74010040012014 Posta dhe sherbimi korrier 602 MZHETS posta,fat nr 1261 dt 30.11.2014,seri 16480154
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 1,362 2014-12-18 2014-12-19 73010040012014 Posta dhe sherbimi korrier 602 MZHETS posta,fat nr 213 dt 28.11.2014,seri 16491607
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 684 2014-12-09 2014-12-09 70510040012014 Posta dhe sherbimi korrier 602 MZHETS posta,fat nr 1128 dt 31.10.2014,seri 16480380
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 69,816 2014-12-05 2014-12-09 69410040012014 Posta dhe sherbimi korrier 602 MZHETS posta,fat nr 4659 dt 26.11.2014,seri 16482936
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 2,070 2014-12-09 2014-12-09 69810040012014 Posta dhe sherbimi korrier 602 MZHETS posta,fat nr 800 dt 31.10.2014,seri 16489634
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 2,916 2014-11-24 2014-11-25 67610040012014 Posta dhe sherbimi korrier 602 MZHETS posta,fat nr 980 dt 31.10.2014,seri 16487030
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 2,316 2014-11-19 2014-11-20 67310040012014 Posta dhe sherbimi korrier 602 MZHETS posta,fat nr 581 dt 31.10.2014,16486752
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 50,257 2014-11-19 2014-11-20 67010040012014 Posta dhe sherbimi korrier 602 MZHETS abonim,fat nr 430,429,428 dt 04.11.2014,seri 12596730,12596729,12596728
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 474 2014-11-19 2014-11-20 66810040012014 Posta dhe sherbimi korrier 602 MZHETS posta,fat nr 757 dt 31.10.2014 seri 16487754
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 834 2014-11-19 2014-11-20 67210040012014 Posta dhe sherbimi korrier 602 MZHETS posta,fat nr 188 dt 31.10.2014,seri 16491578
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 1,368 2014-11-19 2014-11-20 66710040012014 Posta dhe sherbimi korrier 602 MZHETS posta,fat nr 669 dt 31.10.2014 seri 16480680
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 42,978 2014-11-06 2014-11-06 65210040012014 Posta dhe sherbimi korrier 602 MZHETS posta,fat nr 4272 dt 26.09.2014,seri 12596401
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 4,956 2014-10-24 2014-10-27 61910040012014 Posta dhe sherbimi korrier 602-MZHETS posta,fat nr 878 dt 30.09.2014,seri 16487278
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 4,740 2014-10-24 2014-10-27 61810040012014 Posta dhe sherbimi korrier 602-MZHETS posta,fat nr 638,722 dt 30.09.2014,seri 16489551,12589018
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 756 2014-10-24 2014-10-27 61510040012014 Posta dhe sherbimi korrier 602-MZHETS posta,fat nr 903 dt 30.09.2014,seri 16494206
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 1,668 2014-10-24 2014-10-27 61710040012014 Posta dhe sherbimi korrier 602-MZHETS posta,fat nr 172 dt 30.09.2014,seri 16491562
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 582 2014-10-24 2014-10-27 61410040012014 Posta dhe sherbimi korrier 602-MZHETS posta,fat nr 661 dt 30.09.2014,seri 12590305
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 1,824 2014-10-24 2014-10-27 61210040012014 Posta dhe sherbimi korrier 602-MZHETS posta,fat nr 556 dt 30.09.2014,seri 16486715
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 834 2014-10-24 2014-10-27 61310040012014 Posta dhe sherbimi korrier 602-MZHETS posta,fat nr 584 dt 30.09.2014,seri 16480942
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 49,753 2014-10-17 2014-10-20 609100400120141 Posta dhe sherbimi korrier 602 MZHETS posta,fat nr 387,388,392 dt 02.10.2014,seri 12593987,12593988,12593992
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 53,892 2014-10-03 2014-10-06 594100400120141 Posta dhe sherbimi korrier 602 MZHETS posta,fat nr 3899 d t26.09.2014,seri 12596380
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 192 2014-10-01 2014-10-02 57710040012014 Posta dhe sherbimi korrier 602 MZHETS posta,fat nr 591 dt 31.08.2014,seri 12588383
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 1,716 2014-10-01 2014-10-02 57610040012014 Posta dhe sherbimi korrier 602 MZHETS posta,fat nr 765 d t31.08.2014,seri 16487366
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 51,332 2014-09-12 2014-09-15 53310040012014 Posta dhe sherbimi korrier 602 MZHETS abonim,fat nr 347,348,349 dt 10.09.2014,seri 12594597,12594598,12594599
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 4,320 2014-09-12 2014-09-15 542100400120141 Posta dhe sherbimi korrier 602 MZHETS posta,fat nr 685,798,dt 31.07.2014,31.08.2014,seri 1259636,16485001
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 984 2014-09-12 2014-09-15 53510040012014 Posta dhe sherbimi korrier 602 MZHETS posta,fat nr 145 dt 29.08.2014,seri 08743600
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 300 2014-09-12 2014-09-15 53410040012014 Posta dhe sherbimi korrier 602 MZHETS posta,fat nr 484 d t31.08.2014,seri 11515242
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 684 2014-09-12 2014-09-15 53610040012014 Posta dhe sherbimi korrier 602 MZHETS posta,fat nr 566 dt 28.08.2014,seri 1513359
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 41,634 2014-09-09 2014-09-10 51410040012014 Posta dhe sherbimi korrier 602 MZHETS posta,fat nr 3767 dt 26.08.2014,seri 11519747
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 192 2014-09-09 2014-09-10 51610040012014 Posta dhe sherbimi korrier 602 MZHETS posta,fat nr 194 dt 30.04.2014,seri 12595780
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 1,644 2014-09-09 2014-09-10 51510040012014 Posta dhe sherbimi korrier 602 MZHETS posta,fat nr 408 d t30.07.2014,seri 11511005
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 480 2014-09-04 2014-09-04 51610040012014 Posta dhe sherbimi korrier 602 MZHETS posta,fat nr 519 dt 31.07.2014,seri 12588310
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave