Pagesa tė Thesarit 2014- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 740 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 5,219,715.00 5 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) MARKETING DISTRIBUTION Tirane 2,144,959 2014-09-09 2014-09-10 51210040012014 Kancelari 602 MZHETS kancelari,up nr 9 dt 28.02.2014,njoftim nr 4863/2 dt 19.06.2014,kontrate nr 4863 dt 19.06.2014,fat nr serie 6981565120,6981565135 dt 24.07.2014,fh nr 41,42 dt 24.07.2014,akt marrje ne dorezim dt 24.07.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) MARKETING DISTRIBUTION Tirane 1,196,135 2014-09-09 2014-09-10 51310040012014 Kancelari 602 MZHETS kancelari,up nr 9 dt 28.02.2014,njoftim nr 4863/2 dt 19.06.2014,kontrate nr 4863 dt 19.06.2014,fat nr serie 6981565350 dt 19.07.2014,fh nr 32-40 dt 19.07.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 1,529,589 2014-07-24 2014-07-25 42410040012014 Kancelari 602, MZHETS bl toner,up 11 d 5/3/14,njf 11/3 d 5/5/14,aut lidh kon 11/4 d 12/5/14,kon 3914/1 d 5/6/14,fat 119795511 d 9/7/14,fh 25,26,27 d 10/7/14
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBERT SEZAIRI Tirane 260,712 2014-04-15 2014-04-16 21110040012014 Kancelari 602 MZHETS blerje kancelari up 207 dt 25.3.14 ftese oferte 26.3.14 nj.fituesi 27.3.14 ft 755 dt 1.4.14 s 12240205 fh 20,21,22 dt 1.4.14
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBERT SEZAIRI Tirane 88,320 2014-03-26 2014-03-27 17210040012014 Kancelari 602 MZHETS blerje tonera up 183 dt 17.3.14 ftese oferte 18.3.14 nj.fituesi 18.3.14 ft 733 dt 24.3.14 s 12240183 fh 19 dt 24.3.14
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave