Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 740 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 9,096,803.00 5 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 2,136,785 2014-12-01 2014-12-01 68910040012014 Shtese page per pune ne turne te dyta dhe te treta 600 MZHETS shpenzime pagash nentor 2014 bordero bashkengjitur np 118/106
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 40,251 2014-12-01 2014-12-01 68210040012014 Shtese page per pune ne turne te dyta dhe te treta 600 MZHETS shpenzime pagash nentor 2014 bordero bashkengjitur np 118/106
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 1,701,928 2014-11-03 2014-11-03 64110040012014 Shtese page per pune ne turne te dyta dhe te treta 600 MZHETS shpenzime pagash tetor 2014 bordero bashkengjitur np 118/106
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 2,593,044 2014-08-01 2014-08-01 42710040012014 Shtese page per pune ne turne te dyta dhe te treta 600 MZHETS shpenzime pagash korrik 2014 bordero bashkengjitur np 118/106
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 2,624,795 2014-07-01 2014-07-02 37810040012014 Shtese page per pune ne turne te dyta dhe te treta 600 MZHETS shpenzime pagash qershor 2014 bordero bashkengjitur np 117/108
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave