Pagesa tė Thesarit 2014- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 740 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 6,927,904.00 4 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 4,337,400 2014-11-24 2014-11-25 67510040012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri 231 MZHETS pajisje,urdher nr 30 dt 06.06.2014,autorizim per lidhje kontrate nr 30/5 dt 03.09.2014,njoftim fit dt 18.08.2014,kontrtae nr 668/1 dt 18.09.2014,fat nr 360 d t27.10.2014,seri 17897960,fh nr 22 dt 27.10.2014,akt marrje ne dorezim
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) PC STORE Tirane 43,200 2014-11-07 2014-11-10 62110040012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri 231 MZHETS pajisje,up nr 453 dt 22.10.2014,ftese per oferte dt 23.10.2014,njoftim fit dt 23.10.2014,fat nr 2995 d 24.10.2014,seri 18116265,fh nr 21 dt 24.10.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ADVANCE BUSINESS SOLUTIONS - ABS Tirane 381,600 2014-10-27 2014-10-27 62010040012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri 231-MZHETS pajisje,up nr 383 dt 29.07.2014,ftese per oferte dt 30.07.2014,njofti fit dt 30.07.2014,fat nr 198 dt 09.10.2014,seri 16049298,fh nr 19 dt 14.10.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SINTEZA CO Tirane 2,165,704 2014-09-09 2014-09-10 52010040012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri 231 MZHETS pajisje,up nr 24 dt 23.04.2014,njoftim fituesi nr 2/7 dt 21.07.2014,kontrate nr 5994/8 dt 03.09.2014,autorizim lidhje kontrate dt 21.07.2014,fat nr 1569 dt 04.09.2014,seri 13681285,fh n 11 dt 04.09.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave