Pagesa tė Thesarit 2014- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 740 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 5,681,316.00 3 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ADVANCE BUSINESS SOLUTIONS - ABS Tirane 5,249,316 2014-09-12 2014-09-15 53010040012014 Shpenz. per rritjen e AQT - instalimi i sistemit te kompjuterave 231 MZHETS sistemi check-in,kamera,up nr 348 dt 23.06.2014,njoftim fituesi nr 552 dt 17.07.2014,kontrate nr 552/1 dt 15.08.2014,fat nr 162 dt 24.08.2014,seri 16049262,fh nr 12 dt 24.08.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) PASTRIME SILVIO Tirane 45,600 2014-09-09 2014-09-10 51710040012014 Shpenz. per rritjen e AQT - instalimi i sistemit te kompjuterave 231 MZHETS pajisje,up nr 327 dt 13.06.2014,ftese per oferte dt 16.06.2014,njoftim dt 16.06.2014,fat nr 327 dt 23.06.2014,seri 15574274,fh nr 5 dt 23.06.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ADVANCE BUSINESS SOLUTIONS - ABS Tirane 386,400 2014-06-25 2014-06-26 36610040012014 Shpenz. per rritjen e AQT - instalimi i sistemit te kompjuterave 231 MZHETS pajisje up nr 299 dt 26.05.2014,ftese per oferte dt 27.05.2014,njoftim dt 27.05.2014,fat nr 88 d t02.06.2014,seri 12825088,fh nr 5 dt12.06.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave