Pagesa tė Thesarit 2014- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 740 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 6,003,915.00 4 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) PETCOR INTERNATIONAL Tirane 828,628 2014-09-18 2014-09-19 55410040012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 231-466 MZHETS rikonstruksion,urdher nr 378 d t22.07.2014,vendim miratimi nr 4285/3 dt 23.07.2014,kontrate nr 4285/5 dt 23.07.2014,fat nr 81 dt 28.08.2014,seri 09671898,situacion dt 04.08.2014,akt marrje ne dorezim dt 08.08.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) TOWER Tirane 178,800 2014-06-17 2014-06-18 34610040012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 231 MZHETS mbikeqyrje,urdher nr 222 d t 02.04.2014,ftese per ofert dt 03.04.2014,njofti dt 09.04.2014,kontrate nr 2996 dt 10.04.2014,fat nr 20 dt 11.06.2014,seri 12830320
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) PETCOR INTERNATIONAL Tirane 2,156,633 2014-06-12 2014-06-13 32410040012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 602+231 MZHETS shpenzime rik god dhe 5% garanci , up 110 dt 11.02.14, ofert 03.03.14, njof fit 17.03.14, kontr 2995 dt 10.04.14, ft 58 dt 11.06.14, seri 09671875,sitia dt 30.05.2014,akt kol d t09.06.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) PETCOR INTERNATIONAL Tirane 2,839,854 2014-05-27 2014-05-28 27710040012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 602 MZHETS shpenzime rik god dhe 5% garanci , up 110 dt 11.02.14, ofert 03.03.14, njof fit 17.03.14, kontr 2995 dt 10.04.14, ft 33 dt 12.05.14, seri 09671849
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave