Pagesa tė Thesarit 2014- Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) (Mbi 760 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 1,073,481,336.00 760 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AMADES TRAVEL END TOURS Tirane 147,000 2014-09-12 2014-09-16 48510170012014 Udhetim jashte shtetit 602-Minis.Mbrojtje bilete avioni up 95 dt 17.7.14 urdher 953 dt 17.7.14 ft .oferte , nj.fituesi 18.7.14 ft 97 dt 22.7.14 seri 6782446
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AMADES TRAVEL END TOURS Tirane 181,400 2014-09-12 2014-09-16 47810170012014 Udhetim jashte shtetit 602-Minis.Mbrojtje bilete avioni up 78/1 dt 23.6.14 urdher 445 dt 17.4.14 ft .oferte , nj.fituesi 24.6.14 ft 53 dt 24.6.14 seri 6782403
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ILIRIA ACCESSORI SHPK Tirane 6,000 2014-09-12 2014-09-16 47310170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje pritje-percjellje,,fat 11 dt 3.8.2014,seri 71734344 fh 38 dt 3.8.14 urdher 987 dt 29.7.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AIDA BERHAMI Tirane 9,000 2014-09-12 2014-09-16 47210170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje pritje-percjellje,program nr 6471/1dt 1.8.14,fat 1 dt 6.8.2014,seri 0005272 fh 40 dt 6.8.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ILIRIA ACCESSORI SHPK Tirane 9,000 2014-09-12 2014-09-16 47410170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje pritje-percjellje,program nr 6110/1dt 23.7.14,fat 8 dt 23.7.2014,seri 71734341 fh 35 dt 23.7.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) GUSTOSO Tirane 200,000 2014-09-12 2014-09-16 47110170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje pritje-percjellje,program nr 3532dt 29.8.14,fat 124 dt 31.8.2014,seri 15751224
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 68,600 2014-09-12 2014-09-16 48010170012014 Udhetim jashte shtetit 602-Minis.Mbrojtje bilete avioni pv emergjence 3.6.14 urdher 625/1 dt 12.6.14 ft 149 dt 3.6.14 seri 7269603
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 170,462 2014-09-12 2014-09-16 48110170012014 Udhetim jashte shtetit 602-Minis.Mbrojtje bilete avioni up 109 dt 27.8.14. urdher 1082 dt 25.8.14 ft .oferte , nj.fituesi 28.8.14 ft 204 dt 29.8.14.14 seri 7269565
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 106,300 2014-09-12 2014-09-16 48810170012014 Udhetim i brendshem - Udhetim jashte shtetit 602-Minis.Mbrojtje dieta brenda dhe jashte vendit ,liste pagesa shtator 2014 autorizim 1061/1 dt 7.2.14, 121 dt 4.7.14, 127 dt 10.7.14, 2846 dt 2.7.14, 138 dt 23.7.14, 3311 dt 14.5.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 237,300 2014-09-12 2014-09-16 47610170012014 Udhetim jashte shtetit 602-Minis.Mbrojtje bilete avioni pv emergjence 11.7.14 urdher 879 dt 1.7.14 ft 429 dt 11.7.14 seri 7330317
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 262,920 2014-09-12 2014-09-16 47510170012014 Udhetim jashte shtetit 602-Minis.Mbrojtje bilete avioni pv emergjence 11.7.14 urdher 491 dt 11.7.14 ft 491 dt 11.7.14 seri 7330316
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 106,260 2014-09-12 2014-09-16 48310170012014 Udhetim jashte shtetit 602-Minis.Mbrojtje bilete avioni up 861 dt 30.6.14 urdher 861 dt 27.6.14,357 dt 25.6.14 ft .oferte , nj.fituesi 1.7.14 ft 13 dt 1.7.14 seri 6976813
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 116,480 2014-09-12 2014-09-16 47710170012014 Udhetim jashte shtetit 602-Minis.Mbrojtje bilete avioni up 78/5 dt 2.7.14 urdher 852 dt 25.6.14 ft .oferte , nj.fituesi 3.7.14 ft 16 dt 3.7.14 seri 6976816
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 32,500 2014-09-15 2014-09-16 49510170012014 Paga baze 600- Minis.Mbrojtje ndalese page e.milori shkresa permbarimit 595 dt 13.5.14 per avokatin l.daci
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AUTORITETI KOMUNIK.ELEKTRONIK.E POSTARE Tirane 2,000 2014-09-15 2014-09-15 49410170012014 Sherbime telefonike 602- Minis.Mbrojtje rinovim domain ft 125222792 dt 9.9.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 376,836 2014-09-12 2014-09-15 48910170012014 Udhetim jashte shtetit 602-Minis.Mbrojtje dieta me jashte ,liste pagesa shtator 2014 urdher 443 dt 17.4.14, 749 dt 10.6.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 28,600 2014-09-12 2014-09-15 48710170012014 Shpenzime per honorare 602-Minis.Mbrojtje honorare urdher 992 dt 2937314/ 1110 dt 26.8.14/ 969 dt 22.7.14/ 870 dt 22.7.14 listpagesa bashkengjiitur
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 24,500 2014-09-12 2014-09-15 49010170012014 Udhetim i brendshem 602-Minis.Mbrojtje dieta brenda vendit ,liste pagesa shtator 2014 autorizim 9/9 dt 2.7.14, 8/9 dt 7.7.14, 8/9 dt 23.7.14, 8/9 dt 17.7.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 10,640,600 2014-09-11 2014-09-12 4691017001201 Sherbimet bankare - Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative -602- Minis.Mbrojtje shlyerje detyrimi ndaj NATO-s shkrese 9.9.14, 6376 dt 25.7.14 ft INB 114186 dt 10.7.14 memo 2044 dt 16.5.14, 6376/1 dt 31.7.14 shkresa 3839/1 dt 8.5.14 (75732euro)
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,690,684 2014-09-09 2014-09-10 4681017001201 Paga baze - Sherbimet bankare - Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 600-602- Minis.Mbrojtje page+buxhet operativ PU hollande shkrese 9 sr 9.9.14 12000euro*140 lek
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 59,761 2014-09-09 2014-09-10 4671017001201 Te tjera transferta tek individet 606- Minis.Mbrojtje pga ushtarak ne dispozicion gusht 14 urdher 1001 dt 31.7.14 halil myrtezai
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 28,380 2014-09-05 2014-09-08 39910170012014 Udhetim jashte shtetit 602-Minis.Mbrojtje bileta avjoni up 87/1 dt 31.6.14,urdher 841 dt 25.6.14 ft.oferte pv 91 dt 1.7.14 nj.fituesi 1.7.14 ft 15 dt 1.7.14 seri 6976815
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ERCON Tirane 25,250 2014-09-05 2014-09-08 41510170012014 Udhetim jashte shtetit 602-Minis.Mbrojtje bileta avioni up 61dt 3.6.14 urdher 1541 dt 18.8.14 ft.oferte , pv 58 dt 4.6.14 nj.fituesi 20.6.14 ft 69 dt 13.6.14 seri 09936869
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AMADES TRAVEL END TOURS Tirane 223,690 2014-09-05 2014-09-08 46410170012014 Udhetim jashte shtetit 602-Minis.Mbrojtje bileta avioni up 78 dt 23.6.14 urdher 879 dt 1.7.14 ft.oferte , pv 78 dt 24.6.14 nj.fituesi 24.6.14 ft 52 dt 24.6.14 seri 6782402
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 105,000 2014-09-05 2014-09-08 39510170012014 Udhetim jashte shtetit 602-Minis.Mbrojtje bileta avioni up 78dt 19.6.14 urdher 749 dt 10.6.14 ft.oferte , pv 78 dt 20.6.14 nj.fituesi 20.6.14 ft 485 dt 10.7.14 seri 7330309
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) 3H Tirane 65,000 2014-09-05 2014-09-08 46310170012014 Paga baze 602 Minis.Mbrojtje ndalese nga paga gusht 2014 elta milori sekuestro 4/13 dt 5.5.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ELDI QAFMOLLA Tirane 37,600 2014-09-05 2014-09-08 38610170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje shpenzime pritje ,kancelariup 56 dt 3.6.14 program 2039/2 dt 26.5.14 , 4483 dt 28.5.14, ftese oferte, pv 59 dt 4.6.14 nj.fituesi dt 4.6.14 ft 1354 dt 5.6.14 seri 15794504 fh 22 dt 5.6.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AMADES TRAVEL END TOURS Tirane 77,544 2014-09-05 2014-09-08 46510170012014 Udhetim jashte shtetit 602-Minis.Mbrojtje bileta avioni pv emergjence dt 20.6.14 urdher 502 dt 20.6.14 ft 29 dt 20.6.14 seri 6782379
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AMADES TRAVEL END TOURS Tirane 58,750 2014-09-05 2014-09-08 40310170012014 Udhetim jashte shtetit 602-Minis.Mbrojtje bileta avioni up 88 dt 3.7.14 urdher 854 dt 25.6.14 ft.oferte , pv 88 dt 4.7.14 nj.fituesi 4.7.14 ft 65 dt 9.7.14 seri 6782415
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AMADES TRAVEL END TOURS Tirane 39,750 2014-09-05 2014-09-08 39810170012014 Udhetim jashte shtetit 602-Minis.Mbrojtje bileta avioni up 86 dt 2.7.14 urdher 854,856 dt 25.6.14 ft.oferte , pv 86 dt 3.7.14 nj.fituesi 3.7.14 ft 50 dt 7.7.14 seri 6782400
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,397,500 2014-09-04 2014-09-05 4621017001201 Sherbimet bankare - Udhetim jashte shtetit 602- Minis.Mbrojtje konvertim valute per dieta 10000euro*139.7 lek kerkese dhe autorizim nr.1 dt 1.9.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 55,000 2014-09-04 2014-09-04 4661017001201 Udhetim i brendshem 602- Minis.Mbrojtje dieta te brendshme autorizim , urdher 237 dt 10.3.14 plan inspaktimi 4309 dt 26.6.14 listpagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 6,934,079 2014-09-01 2014-09-02 45710170012014 Paga baze - Shperblim per ish-ushtaraket - Shtesa page te tjera - Shtese page per funksionin - Shtese page per kualifikimin - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune - Te tjera transferta tek individet - Te tjera transferta tek individet 600-Minis.Mbrojtje pagat gusht 2014,plan 416/343
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,134,390 2014-09-01 2014-09-02 45810170012014 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per kualifikimin - Shtese page per vjetersi ne pune - Te tjera transferta tek individet - Te tjera transferta tek individet 600-Minis.Mbrojtje pagat gusht 2014,plan 416/343
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,685,894 2014-09-01 2014-09-02 45910170012014 Te tjera transferta tek individet 606-Minis.Mbrojtje pagat liste pritje gusht 2014,
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 7,469,277 2014-09-01 2014-09-02 45610170012014 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shperblim per ish-ushtaraket - Shtese page per funksionin - Shtese page per kualifikimin - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune - Te tjera transferta tek individet - Te tjera transferta tek individet 600-Minis.Mbrojtje pagat gusht 2014,plan 416/343
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 782,978 2014-09-01 2014-09-02 46010170012014 Te tjera transferta tek individet 606-Minis.Mbrojtje pagat liste pritje gusht 2014,
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 356,249 2014-09-01 2014-09-02 46110170012014 Te tjera transferta tek individet 606-Minis.Mbrojtje pagat liste pritje gusht 2014,
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 843,900 2014-08-29 2014-08-29 44610170012014 Paga baze - Sherbimet bankare - Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 600-602-Minis.Mbrojtje buxheti paga+operativ,PU Spanje 6000 euro ,shkrese nr 27 dt 27.08.2014
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 76,580 2014-08-29 2014-08-29 45310170012014 Udhetim jashte shtetit 602-Minis.Mbrojtje bileta,up nr 105 dt 14.08.2014,njoftim fituesi dt 15.08.2014,um nr 432 d t29.07.2014,fat nr 196 d t15.08.2014,seri 7269557
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave