Pagesa tė Thesarit 2014- Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) (Mbi 760 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 1,073,481,336.00 760 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) GECI Tirane 40,000 2014-09-30 2014-09-30 53610170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje pritje zyrtare program 3163/2 dt 11.9.14 fature 2962 dt 12.09.14seri 14872962
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AMADES TRAVEL END TOURS Tirane 179,000 2014-09-30 2014-09-30 49610170012014 Udhetim jashte shtetit 602-Minis.Mbrojtje bileta avioni urdher 746 dt 10.6.14 up 77 dt 23.6.14 ftese oferte, pv 77 dt 24.6.14 nj.fituesi 25.6.14 ft 51 dt 8.7.14 seri 6782401
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) SKY HOTEL'S Tirane 99,000 2014-09-30 2014-09-30 53510170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje shpenz.pritje ft 558 dt 29.9.14 seri 12243512 program 7465/1 dt 18.9.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) IJON Tirane 58,500 2014-09-30 2014-09-30 53310170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje pritje zyrtare program 2451/1 dt 20.06.14 fature 19 dt 23.06.14seri 17191238
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Tirane 26,000 2014-09-30 2014-09-30 54010170012014 Paga baze 600- Minis.Mbrojtje ndalese page i.hysenaj shkrese 264-13 nr 16364 dt 1.8.14 list pagese gusht 2014
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 13,188 2014-09-30 2014-09-30 52110170012014 Sherbime telefonike 602-Minis.Mbrojtje telefon,ft dt 1.9.14 kodi 1058529, 1063114
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 33,530 2014-09-30 2014-09-30 52710170012014 Udhetim jashte shtetit 602-Minis.Mbrojtje bileta avioni up 114 dt 11.9.14 ftese oferte, pv 117 dt 12.9.14 nj.fituesi 12.9.14 ft 222 dt 12.9.14 seri 7269584
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) LEFTER BIZHGA Tirane 15,000 2014-09-30 2014-09-30 52810170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje shpenz.pritje ft 1 dt 16.9.14 seri 7538251 program 7382 dt 15.9.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) W. CENTER Tirane 2,101,500 2014-09-19 2014-09-22 50610170012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriēim 602-Minis.Mbrojtje shpenzime materiale pastrimi up 13 dt 11.3.14,formul.ofertes 2684 dt 17.7.14,nj.fit.13/3 dt 20.6.14,autor,lidhje kontr.13/4 dt 7.7.14,kontr 6845 dt 18.8.14 urdher 1057 dt 7.8.14 ft 143 dt 18.8.14 seri 14233741 fh 6 dt 18.
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ENXHI TAIPI(L41601040A) Tirane 5,800 2014-09-19 2014-09-22 50910170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje shpenzime pritje ft. 23 dt25.6.14 seri 7288323 fh 28 dt 25.6.14 pv emergjence 25.6.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) GAZMIR SINO Tirane 5,800 2014-09-19 2014-09-22 51010170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje shpenzime pritje ft. 21 dt7.8.14 seri 6577972 fh 41 dt 7.8.14 pv emergjence 7.8.14 urdher 10520 dt 7.8.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 1,960 2014-09-19 2014-09-22 50710170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje shpenzime pritje ft. 150 dt 30.6.14 seri 05918540 program 2450 /1 dt 20.6.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) "P I R R O" Tirane 15,000 2014-09-19 2014-09-22 50810170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje shpenzime pritje ft. 23 dt 8.7.14 seri 12304975 program 5634/1 dt 8.7.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 743,340 2014-09-18 2014-09-19 52010170012014 Paga baze - Sherbimet bankare - Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 60,602- Minis.Mbrojtjes buxheti paga,buxhet operativ sh 2014,AU ,SHBA shkresa 18/8 dt 18.9.14 6800$*108.3lek
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 988,300 2014-09-18 2014-09-19 51910170012014 Paga baze - Sherbimet bankare - Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 600,602- Minis.Mbrojtjes buxheti paga,buxhet operativ shtator+tetor 2014,AU shkresa 18/6 dt 18.9.14 7000eu*140.2lek
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 988,300 2014-09-18 2014-09-19 51610170012014 Paga baze - Sherbimet bankare - Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 600,602- Minis.Mbrojtjes buxheti paga,buxhet operativ shtator+tetor 2014,AU Gjermani shkresa 18/3 dt 18.9.14 7000eu*140.2lek
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AN&RA Tirane 394,800 2014-09-18 2014-09-19 49110170012014 Pajisje, materiale dhe sherbime ushtarake 602-Minis.Mbrojtje materiale mirembajtje up 14 dt 3.3.14 pv 18 dt 12.3.14 nj.fituesi 12.3.14 ft 822 dt 24.3.14 seri 12364657 fh 11 dt 24.3.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 33,000 2014-09-18 2014-09-19 49210170012014 Udhetim i brendshem 602-Minis.Mbrojtje dieta brenda vendit ,liste pagesa shtator 2014 autorizim 4309 dt 26.6.14, urdher 237 dt 10.3.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,901,957 2014-09-18 2014-09-19 51510170012014 Organizatat nderkombetare te tjera - Sherbimet bankare 605,602- Minis.Mbrojtje kuote anetaresimi 2014 seebrig,larisa,greqi shkresa 18/7 dt 18.9.14,urdher 115 dt 1.9.14,ft 5770/seebrig-cg8-011/2014/28 dt 8.4.14 (13514euro*140.2lek)
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,128,500 2014-09-18 2014-09-19 51810170012014 Paga baze - Sherbimet bankare - Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 600,602- Minis.Mbrojtjes buxheti paga,buxhet operativ shtator+tetor 2014,AU,itali shkresa 18/5 dt 18.9.14 8000eu*140.2lek
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 19,670 2014-09-18 2014-09-19 50410170012014 Udhetim jashte shtetit 602-Minis.Mbrojtje bilete avioni ndryshim orari pv emergjence 24.6.14,urdher 778 dt 18.6.14 ft 173 dt 24.6.14 seri 7269628
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AMADES TRAVEL END TOURS Tirane 58,600 2014-09-18 2014-09-19 49910170012014 Udhetim jashte shtetit 602-Minis.Mbrojtje bilete avioni up 111 dt 29.8.14 urdher 1116 dt 27.8.14 ft.oferte pv 112 dt 1.9.14 nj.fituesi 19.8.14 ft 13 dt 9.9.14 seri 7485462
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AN&RA Tirane 1,974,204 2014-09-18 2014-09-19 47910170012014 Pajisje, materiale dhe sherbime ushtarake 602-Minis.Mbrojtje materiale mirembajtje up 8004 dt 19.6.14 urdher lidhje kontrate 974 dt 23.7.14, nj,fitusi 25.7.14,kontrate 2970 dt 31.7.14 ft 853 dt 5.8.14 seri 16977756 fh 16 dt 5.8.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 707,900 2014-09-18 2014-09-19 51410170012014 Paga baze - Sherbimet bankare - Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 60,602- Minis.Mbrojtjes buxheti paga,buxhet operativ shtator-tetor 2014,PU Seebrig larisa greqi shkresa 18 dt 18.9.14 5000eu*140.2lek
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 427,500 2014-09-18 2014-09-19 51210170012014 Paga baze - Sherbimet bankare - Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 600,602- Minis.Mbrojtjes buxheti paga,buxhet operativ shtator+tetor 2014,PU gjermani shkresa 18/1 dt 18.9.14 3000eu*140.2lek
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AMADES TRAVEL END TOURS Tirane 71,840 2014-09-18 2014-09-19 49710170012014 Udhetim jashte shtetit 602-Minis.Mbrojtje bilete avioni pv emergjence 5.7.14 ft 48 dt 5.7.14 seri 6782398
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 10,640,600 2014-09-11 2014-09-19 4691017001201 Sherbimet bankare - Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602- Minis.Mbrojtje shlyerje detyrimi ndaj NATO-s shkrese 9.9.14, 6376 dt 25.7.14 ft INB 114186 dt 10.7.14 memo 2044 dt 16.5.14, 6376/1 dt 31.7.14 shkresa 3839/1 dt 8.5.14 (75732euro)
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 778,000 2014-09-18 2014-09-19 51310170012014 Paga baze - Sherbimet bankare - Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 600,602- Minis.Mbrojtjes buxheti paga,buxhet operativ shtator+tetor 2014, PU Izmir shkresa 18/2 dt 18.9.14 5500eu*140.2lek
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 82,993 2014-09-18 2014-09-19 49810170012014 Udhetim jashte shtetit 602-Minis.Mbrojtje bilete avioni pv emergjence 2.9.14 ft 1114 dt 2.9.14 seri 16458806 urdher 768 dt 2.9.14, urdher SH SH P 496 dt 2.9.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) IJON Tirane 45,000 2014-09-18 2014-09-19 40810170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje shpenzime pritje ft. 90 dt 18.7.14 seri 15133690 program 6085/1 dt 24.7.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 778,000 2014-09-18 2014-09-19 51710170012014 Paga baze - Sherbimet bankare - Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 600,602- Minis.Mbrojtjes buxheti paga,buxhet operativ shtator+tetor 2014,AU,Greqi shkresa 18/4 dt 18.9.14 5500eu*140.2lek
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AR & LO Tirane 39,000 2014-09-18 2014-09-19 50310170012014 Udhetim jashte shtetit 602-Minis.Mbrojtje bilete avioni up 99 dt 29.7.14, ft.oferte, nj.fituesi dt 30.7.14 ft 3843 dt 9.9.14 seri 17269844
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 33,000 2014-09-18 2014-09-19 49310170012014 Udhetim i brendshem 602-Minis.Mbrojtje dieta brenda vendit ,liste pagesa shtator 2014 autorizim 4309 dt 26.6.14, urdher 237 dt 10.3.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AMADES TRAVEL END TOURS Tirane 50,400 2014-09-18 2014-09-19 50110170012014 Udhetim jashte shtetit 602-Minis.Mbrojtje bilete avioni up 105 dt 14.8.14 urdher 1067 dt 18.8.14 ft.oferte pv 109 dt 19.8.14 nj.fituesi 19.8.14 ft 14 dt 9.9.14 seri 7485463
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) NAIM HYSI Tirane 84,246 2014-09-18 2014-09-19 50510170012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 602-Minis.Mbrojtje lerje tapete,perde up 107 dt 15.8.14. ftese oferte, nj,fituesi 19.8.14 ft 19 dt 28.8.14.14 seri 002543
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AMADES TRAVEL END TOURS Tirane 157,999 2014-09-18 2014-09-19 50210170012014 Udhetim jashte shtetit 602-Minis.Mbrojtje bilete avioni up 106 dt 18.8.14. urdher 312 dt 14.2.14 ft .oferte , nj.fituesi 19.8.14 ft 15 dt 9.9.14. seri 7485464
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 176,995 2014-09-12 2014-09-16 48210170012014 Udhetim jashte shtetit 602-Minis.Mbrojtje bilete avioni up 110 dt 27.8.14. urdher 1081 dt 25.8.14 ft .oferte , nj.fituesi 28.8.14 ft 205 dt 29.8.14.14 seri 7269566
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) NORDIN-1 Tirane 70,000 2014-09-12 2014-09-16 36410170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje pritje-percjellje,,fat 72 dt 7.7.2014,seri 37445621 program 5057/4 dt 3.7.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AMADES TRAVEL END TOURS Tirane 155,000 2014-09-12 2014-09-16 48610170012014 Udhetim jashte shtetit 602-Minis.Mbrojtje bilete avioni up 100 dt 30.7.14 urdher 795 dt 18.6.14 ft .oferte , nj.fituesi 31.7.14 ft 98 dt 1.8.14 seri 6782447
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 58,520 2014-09-12 2014-09-16 48410170012014 Udhetim jashte shtetit 602-Minis.Mbrojtje bilete avioni up 97 dt 29.7.14 urdher 958 dt 22.7.14 ft.oferte , nj.fituesi 30.7.14 ft 26 dt 30.7.14 seri 6976826
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave