Pagesa tė Thesarit 2014- Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) (Mbi 760 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 1,073,481,336.00 760 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,263,300 2014-10-21 2014-10-21 59110170012014 Paga baze - Sherbimet bankare - Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 600,602- Minis.Mbrojtjes buxheti paga,buxhet operativ ,PU gjermani shkresa 20/06 dt 20.10.14 9000eu*139.6lek e.hajdarasi
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 8,389,776 2014-10-21 2014-10-21 59010170012014 Paga baze - Sherbimet bankare - Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 600,602- Minis.Mbrojtjes buxheti paga,buxhet operativ ,M bruksel shkresa 20/05 dt 20.10.14 60000eu*139.6lek v.avdiaj
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,961,754 2014-10-21 2014-10-21 58710170012014 Paga baze - Sherbimet bankare - Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 600,602- Minis.Mbrojtjes buxheti paga,buxhet operativ ,AU greqi shkresa 20/02 dt 20.10.14 14000eu*139.6lek d.nikolla
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,822,015 2014-10-21 2014-10-21 58610170012014 Paga baze - Sherbimet bankare 600,602- Minis.Mbrojtjes buxheti paga,buxhet operativ ,AU gjermani shkresa 20/01 dt 20.10.14 13000eu*139.6lek a.demollari
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,682,275 2014-10-21 2014-10-21 58810170012014 Paga baze - Sherbimet bankare - Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 600,602- Minis.Mbrojtjes buxheti paga,buxhet operativ ,AU itali shkresa 20/03 dt 20.10.14 12000eu*139.6lek a.cauli
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 844,500 2014-10-21 2014-10-21 59410170012014 Paga baze - Sherbimet bankare - Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 600,602- Minis.Mbrojtjes buxheti paga,buxhet operativ ,PU seebrig shkresa 20/09 dt 20.10.14 6000eu*139.6lek i.zenelaj
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,263,300 2014-10-21 2014-10-21 5920170012014 Paga baze - Sherbimet bankare - Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 600,602- Minis.Mbrojtjes buxheti paga,buxhet operativ ,PU spanje shkresa 20/07 dt 20.10.14 9000eu*139.6lek g.bregu
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 425,700 2014-10-21 2014-10-21 59810170012014 Paga baze - Sherbimet bankare - Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 600,602- Minis.Mbrojtjes buxheti paga,buxhet operativ ,PU kroaci shkresa 20/13 dt 20.10.14 3000eu*139.6lek i.nocka
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,520,713 2014-10-21 2014-10-21 5960170012014 Paga baze - Sherbimet bankare 600,602- Minis.Mbrojtjes buxheti paga,buxhet operativ ,PU napoli shkresa 20/11 dt 20.10.14 18000eu*139.6lek f.neziraj
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BERLINI 95 Tirane 16,000 2014-10-17 2014-10-17 55810170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje shpenzime pritje fature 94 dt 24.9.14 seri 16971013 program 3614/2 dt 18.9.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 2,296,199 2014-10-13 2014-10-14 55610170012014 Kancelari 602-Minis.Mbrojtjes leter fotokopje up 34 dr 2.7.14, autor.lidhje kontrate 34/4 dt 28.8.14,urdher lidhje kontrate 1211 dt 11.9.14, kontrata 7379 dt 15.9.14 nj.fituesi dt 25.8.14 ft 119800693 dt 22.9.14 fh 8 dt 22.9.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AMADES TRAVEL END TOURS Tirane 72,350 2014-10-13 2014-10-14 55910170012014 Udhetim jashte shtetit 602-Minis.Mbrojtje bilete avioni up 116 dt 15.9.14 urdher 790 dt 1.6.14 ft.oferte, pv 118 dt 16.9.14 nj.fituesi 16.9.14 ft 42 dt 30.9.14 s 7485492
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 63,000 2014-10-13 2014-10-14 55710170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje shpenzime pritje program 3742/2 dt 19.9.14 ft 210 dt 23.9.14 s 05946871
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 29,500 2014-10-13 2014-10-14 55010170012014 Sherbime telefonike - Udhetim i brendshem Minis.Mbrojtje dieta brenda vendit,rimbursim celular autorizim 154/2 dt 30.7.14, 10.8.14, ft 113809179 dt 6.1.14 e.prendilistpagesa dieta i.jano
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AMADES TRAVEL END TOURS Tirane 37,800 2014-10-13 2014-10-14 56110170012014 Udhetim jashte shtetit 602-Minis.Mbrojtje bilete avioni up 114 dt 11.9.14 urdher 937 dt 17.7.14 ft.oferte, pv 119 dt 16.9.14 nj.fituesi 16.9.14 ft 41 dt 30.9.14 s 7485491
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) IBRAHIM OSMANI Tirane 51,300 2014-10-13 2014-10-14 55510170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje shpenzime pritje program 7027/1 dt 2.9.14, 3599/1 dt 9.9.14, 7346/2 , 7465/1 dt 18.9.14, 3742/2 dt 19.9.14, 6990 dt 27.8.14 ft 15 s 17489815 dt 1.10.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AMADES TRAVEL END TOURS Tirane 68,600 2014-10-13 2014-10-14 56010170012014 Udhetim jashte shtetit 602-Minis.Mbrojtje bilete avioni up 117 dt 16.9.14 urdher 1112 dt 26.8.14 ft.oferte, pv 1121 dt 17.9.14 nj.fituesi 17.9.14 ft 43 dt 30.9.14 s 7485493
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AN&RA Tirane 1,828,944 2014-10-13 2014-10-14 56210170012014 Pajisje, materiale dhe sherbime ushtarake 602-Minis.Mbrojtje materiale mirembajtje kontrate 2970 dt 31.7.14 ne vazhdim ft 856 dt 29.8.14 seri 16977759 fh 18 dt 29.8.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 452,540 2014-10-10 2014-10-13 55210170012014 Paga baze - Shperblim per ish-ushtaraket Minis.Mbrojtje page AU seebrig ,ushtarak ne lirim urdher 1251 dt 19.9.14 a.ademi, urdher 1095 dt 25.8.14 k.xhafa , j.balla
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 32,500 2014-10-08 2014-10-09 54810170012014 Paga baze 600- Minis.Mbrojtje ndalese page e.milori shkresa permbarimit 595 dt 13.5.14 per avokatin l.daci shtator 14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,406,900 2014-10-07 2014-10-08 55110170012014 Paga baze - Sherbimet bankare - Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 600,602- Minis.Mbrojtjes buxheti paga,buxhet operativ ,PU angli shkresa 7 dt 7.10.14 10000eu*140lek e.beqiri
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 712,430 2014-10-02 2014-10-02 54910170012014 Udhetim jashte shtetit 602-Minis.Mbrojtje bileta avioni Urdher 1040 dt 6.8.14, 1040/1 dt 30.9.14 shkresa e k.Ministrave 3302 dt 1.9.14 ft 1113 dt 2.9.14 seri 16458805
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 6,566,023 2014-10-01 2014-10-01 54310170012014 Paga baze - Shtesa page te tjera - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune - Te tjera transferta tek individet 600-Minis.Mbrojtje pagat shtator 2014,nr.punonj. plan343 fakt 312
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,130,318 2014-10-01 2014-10-01 54410170012014 Paga baze - Shtesa page te tjera - Shtese page per kualifikimin - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune - Te tjera transferta tek individet 600,606-Minis.Mbrojtje pagat shtator 2014, np 343/312
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 7,395,976 2014-10-01 2014-10-01 54210170012014 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtesa page te tjera - Shtese page per funksionin - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune - Te tjera transferta tek individet - Te tjera transferta tek individet 600-Minis.Mbrojtje pagat shtator 2014,plan 343/fakt 312
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 630,697 2014-10-01 2014-10-01 54610170012014 Te tjera transferta tek individet 606-Minis.Mbrojtje pagat liste pritje shtator 2014,
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 356,249 2014-10-01 2014-10-01 54710170012014 Te tjera transferta tek individet 606-Minis.Mbrojtje pagat liste pritje shtator 2014,
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) TDR GROUP Tirane 70,329 2014-09-30 2014-10-01 54110170012014 Paga baze 600- Minis.Mbrojtje ndalese page l.mana urdher venie sekuestro 1895 dt 17.9.14 lajmerim 1714 dt 26.8.14, vendim 1462 dt 1.4.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,454,395 2014-10-01 2014-10-01 54510170012014 Te tjera transferta tek individet 606-Minis.Mbrojtje pagat shtator 2014,l.pritje
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) F.L.E.SH. Tirane 312,000 2014-09-30 2014-09-30 52610170012014 Kancelari 602-Minis.Mbrojtje blerje dosje,blloqe up 74 dt 16.6.14, ft.oferte, pv 76 dt 20.6.14 nj.fituesi 20.6.14 ft 30 dt 7.7.14 seri 15140930 fh 4 dt 7.7.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) HATIXHE SHABA Tirane 35,000 2014-09-30 2014-09-30 53110170012014 Pajisje, materiale dhe sherbime ushtarake 602-Minis.Mbrojtje blerje flamuj pv emergjence dt 15.7.14 ft 168 dt 15.7.14 seri 005619 fh 15 dt 15.7.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AMADES TRAVEL END TOURS Tirane 21,450 2014-09-30 2014-09-30 53210170012014 Udhetim jashte shtetit 602-Minis.Mbrojtje bileta avioni urdher 765 dt 16.6.14 pv emergjence 17.6.14 ft 14 dt 17.6.14 seri 6782364
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) IJON Tirane 35,000 2014-09-30 2014-09-30 53910170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje pritje zyrtare program 3715/1 dt 18.9.14 fature 21 dt 24.09.14seri 15133822
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 7,137 2014-09-30 2014-09-30 53810170012014 Shpenzime per honorare 602- Minis.Mbrojtje honorare urdher 1151 dt 1.9.14 listpagese shtator 2014
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 189,238 2014-09-30 2014-09-30 51110170012014 Paga baze - Sherbime telefonike 602-Minis.Mbrojtje telefon fat 1.09.2014 kodi 54624810,54624811, 110076560, 54624834, 110035336
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) GALERI ARTI KLEDIO Tirane 13,000 2014-09-30 2014-09-30 53410170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje pritje zyrtare dhurata, program 7465/1 dt 18.9.14 fature 274 dt 19.09.14seri 17191238, fh 47 dt 19.9.2014
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 381,360 2014-09-30 2014-09-30 52910170012014 Udhetim jashte shtetit 602-Minis.Mbrojtje bileta avioni urdher 1185 dt 8.9.14 up 113 dt 10.9.14 ftese oferte, pv 116 dt 11.9.14 nj.fituesi 11.9.14 ft 221 dt 12.9.14 seri 7269583
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 28,700 2014-09-30 2014-09-30 50010170012014 Udhetim jashte shtetit 602-Minis.Mbrojtje bileta avioni urdher 1344 dt 22.8.14 up 112 dt 3.9.14 ftese oferte, nj.fituesi 4.9.14 ft 210 dt 4.9.14 seri 7269571
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AGRON META Tirane 82,880 2014-09-30 2014-09-30 53010170012014 Pajisje, materiale dhe sherbime ushtarake 602-Minis.Mbrojtje blerje materiale pv emergjence dt 15.7.14 ft 53 dt 15.7.14 seri 0003988 program 2829 dt 15.7.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) IJON Tirane 35,000 2014-09-30 2014-09-30 53710170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje pritje zyrtare program 6990 dt 27.08.14 fature 13 dt 2309.14seri 15133813
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave