Pagesa tė Thesarit 2014- Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) (Mbi 831 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 704,846,859.00 831 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 101,100 2014-10-09 2014-10-10 47310150012014 Posta dhe sherbimi korrier MIN E JASHTME POSTA FAT 196 DT 30.09.14 SR 12593818
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 50,700 2014-10-09 2014-10-10 47710150012014 Uje MIN E JASHTME UJE FAT 1409-159294-1-1 DT 22.09.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KONSULLATA E MONGOLISE Tirane 2,613,324 2014-10-08 2014-10-09 6510150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME RIMBURSIM TVSH SHKRESA 12419 DT 14.07.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ANILA HIDI Tirane 174,000 2014-10-08 2014-10-09 47610150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME PRITJE PROG 9 DT 08.09.14 FAT 10 DT 03.10.14 SR 6904960
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 1,345,717 2014-10-03 2014-10-08 46810150012014 Udhetim jashte shtetit MIN E JASHTMEbileta urdhe 309 dt 09.09.2014 fat 1272 dt 30.09.14 fat 1270 dt 30.09.14 urdher 341 dt 17.09.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 461,025 2014-10-07 2014-10-07 47010150012014 Udhetim jashte shtetit MIN E JASHTME BILETA URDHER 266 DT 16.09.14 FAT 1271 DT 30.09.14 URDHER 272 DT 23.09.2014 FAT 1267 DT 30.09.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 543,876 2014-10-07 2014-10-07 46910150012014 Udhetim jashte shtetit MIN E JASHTME BILETA URDHER 346 DT 22.09.14 FAT 1266 DT 30.09.14 URDHER 254 DT 05.09.14 FAT 1265 DT 30.09.14 URDHER 260 DT 15.09.2014 FAT 1268 DT 30.09.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 70,872 2014-10-03 2014-10-06 46710150012014 Udhetim jashte shtetit MIN E JASHTMEbileta urdhe 192 dt 03.06.2014 fat 1098 dt 28.08.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 382,168 2014-10-03 2014-10-06 46510150012014 Udhetim jashte shtetit MIN E JASHTMEbileta urdher 334 dt 15.09.2014 fat 1176 dt 16.09.14 urdher 256 dt 10.09.2014 fat 1182 dt 16.09.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 265,806 2014-10-03 2014-10-06 46610150012014 Udhetim jashte shtetit MIN E JASHTMEbileta urdher 284/1 dt 19.08.14 fat 1087 dt 27.08.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 3,198,002 2014-10-01 2014-10-01 46110150012014 Paga baze - Sherbime telefonike - Shtesa page te tjera - Shtese page per vjetersi ne pune MIN E JASHTME paga shtator 2014 plan 51 fakt 51
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 6,151,699 2014-10-01 2014-10-01 46010150012014 Paga baze - Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative - Shtesa page te tjera - Shtese page per vjetersi ne pune - Te tjera transferta tek individet MIN E JASHTME paga shtator 2014 plam 50-7 plan 137-130 plan 39-19 plan 9-9
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 935,122 2014-10-01 2014-10-01 46310150012014 Paga baze - Sherbime telefonike - Shtesa page te tjera - Shtese page per vjetersi ne pune MIN E JASHTME paga shtator 2014 plan 15 fakt 15
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 908,929 2014-10-01 2014-10-01 46210150012014 Paga baze - Sherbime telefonike - Shtesa page te tjera - Shtese page per vjetersi ne pune MIN E JASHTME paga shtator 2014 plan 10 fakt 10
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 97,000 2014-10-01 2014-10-01 46410150012014 Sherbime te printimit dhe publikimit - Sherbime telefonike MIN E JASHTME telefon + kopmepsim pashaporta vkm 864 dt 23.07.10 vkm 335 dt 02.09.97
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) UNICEF Tirane 947,783 2014-09-24 2014-09-25 182110150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME rimbursim tvsh shkresa 1358/81 dt 26.08.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KALOPI PULAJ Tirane 23,304 2014-09-19 2014-09-22 45410150012014 Sherbime te tjera MIN E JASHTME PERKTHIME URDHERZIM 3165 DT 12.05.04 KOTN 1 DT 25.06.14 FAT 32 DT 16.09.14 SR 6800973 KOTN 2 DT 02.09.14 FAT 33 DT 16.09.14 SR 6800974
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 260,676 2014-09-19 2014-09-22 44710150012014 Sherbime telefonike 1015001 MIN E JASHTME TELEFON FAT 718382354 DT 31.08.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 758,061 2014-09-19 2014-09-22 44910150012014 Udhetim jashte shtetit MIN E JASHTMEBILETA URDHER MIN 25201.09.14 FAT 1181 DT 16.09.10 URDHER 300 DT 03.09.14 FAT 1183 DT 16.09.14 FAT 1184 DT 16.09.147 FAT 1080 DT 27.08.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 340 2014-09-19 2014-09-22 44510150012014 Elektricitet 1015001 MIN E JASHTME ENERGJI KONT 615564548 DT 11.09.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 309,397 2014-09-19 2014-09-22 44610150012014 Elektricitet 1015001 MIN E JASHTME ENERGJI KONT 615563783 BDT 11.09.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 106,665 2014-09-19 2014-09-22 45210150012014 Udhetim jashte shtetit MIN E JASHTME BILETA URDHER 333 DT 15.09.14 FAT 1179 DT 16.09.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 537,886 2014-09-19 2014-09-22 45010150012014 Udhetim jashte shtetit MIN E JASHTMEBILETA URDHER MIN 261 DT 18.07.14 FAT 1094 DT 28.08.14 URDHER 210 DT 25.08.14 FAT 1186 DT 16.09.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 185 2014-09-19 2014-09-22 45210150012014 Elektricitet 1015001 MIN E JASHTME ENERGJI KONT 615563782 BDT 11.09.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 1,024,581 2014-09-19 2014-09-22 44810150012014 Udhetim jashte shtetit MIN E JASHTME BILETA URDHER MIN 259 DTR 22.08.14 FAT 1185 DT 16.09.2014 FAT 1187 DT 16.09.14 URDHE 299 DT 03.09.14 FAT 1172 DT 16.09.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BUKURIJE DAJA Tirane 17,500 2014-09-19 2014-09-22 45410150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME FALMUJ UP 30 DT 28.08.14 PV 30/1 DT 28.08.14 FAT 120 DT 29.08.14 SR 005690 FH 60 DT 29.08.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E REPUBLIKES SE SLLOVAKISE Tirane 109,190 2014-09-17 2014-09-19 19310150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala min e jashtme rimbursim tvsh shkresa 14264 dt 11.09.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA RUMUNE Tirane 203,900 2014-09-17 2014-09-18 19510150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME RIMBURSIM TSVH SHKRESA 14264 DT 11.09.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 35,606 2014-09-17 2014-09-18 190110150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTMERIMBURSIM TSVH SHKRESA 13585/1 dt 26.08.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA RUMUNE Tirane 77,892 2014-09-17 2014-09-18 19610150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME RIMBURSIM TSVH SHKRESA 14264 DT 11.09.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MISIONI I PERHERSHEM I BANKES Tirane 2,060,067 2014-09-17 2014-09-18 19410150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala min e ajshtme shkresa 14264 dt 11.09.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) O S B E Tirane 1,152,103 2014-09-17 2014-09-18 13410150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala MIN E JASHTME RIMBURSIM TSVH SHKRESA 13585/1 DT 26.08.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 770,000 2014-09-16 2014-09-17 44310150012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative MIN E JASHTME dieta urdher 16.09.14 autorizim 3 dt 16.09.14 urdhe rmin 309 dt 09.09.14 shuma 7000 usd kursi 110 leke
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 43,320 2014-09-12 2014-09-15 43210150012014 Uje MIN E JASHTME UJE FAT 1408159294 DT 20.08.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) XHEKOSHPK Tirane 7,100 2014-09-12 2014-09-15 39810150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME PROG PRITJE 34 DT 25.06.14 FAT 282 DT 25.06.14 SR 12029846
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) XHEKOSHPK Tirane 49,500 2014-09-12 2014-09-15 39210150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTMEPROG PRITJE 541/1 DT 22.08.2014 FAT 398 DT 26.08.14 SR 16242562
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KOSTIKA ĒIKOPANA Tirane 90,000 2014-09-12 2014-09-15 43610150012014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave MIN E JASHTME RIP PRINETRA UP 38 DT 02.07.14 FTESE OFERTE 38/1 DT 02.07.14 FAT 20 DT 09.09.14 SF 6977830
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) XHEKOSHPK Tirane 49,500 2014-09-12 2014-09-15 39710150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME UPROG PRITJE 554 DT 22.07.14 FAT 338 DT 22.07.14 SR 16242502
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) "P I R R O" Tirane 29,400 2014-09-12 2014-09-15 42910150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME DHURATA UP 29 DT 26.06.14 PV 29.1 DT 26.06.14 FAT 16 DT 27.06.14 SR 12304967 FH 64 DT 27.06.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BUKURIJE DAJA Tirane 11,000 2014-09-12 2014-09-15 42210150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME FLAMUJ UP 23 DT 23.04.14 PV 23/1 DT 23.04.14 FAT 47 DT 23.04.14 SR 003747 FH 49 DT 23.04.14
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave