Pagesa tė Thesarit 2014- Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) (Mbi 461 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 360,586,003.00 461 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 431,717 2014-07-24 2014-07-30 24610030012014 Udhetim jashte shtetit KM shpenz.udhetimi me jasht, Prog.nr.326 Prot,dat 17.01.2014,Autoriz, 27.01.2014, urdh pag dat 30.01.2014, fat.nr.142 dat 4.02.2014 seri 13057629,fat.nr.98 seri 13057585
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 4,714 2014-07-24 2014-07-30 24410030012014 Sherbime telefonike KM shpenz.vodafon qershor 2014, Nr.ab 1050901,seri 119613507
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 719,710 2014-07-24 2014-07-30 25110030012014 Te tjera transferta tek individet KM paga Task-Forc, bordero korrik 2014,Nr.punonjesve Pl 10 Fakti 6
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,124,078 2014-07-24 2014-07-30 25010030012014 Paga baze KM paga personeli, bordero korrik 2014,Nr.punonjesve Pl 161 Fakti 14
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 6,850 2014-07-23 2014-07-30 24110030012014 Sherbime telefonike KM tel fix, vila Durres, fat nr.223,dat 18.06.2014 seri 05950265, maj 2014
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,877,130 2014-07-24 2014-07-30 24710030012014 Paga baze - Te tjera transferta tek individet KM paga personeli, bordero korrik 2014,Nr.punonjesve Pl 161 Fakti 74
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,152,371 2014-07-24 2014-07-30 24910030012014 Paga baze KM paga personeli, bordero korrik 2014,Nr.punonjesve Pl 161 Fakti 24
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ASTRIT KOLLI Tirane 499,277 2014-07-23 2014-07-30 24210030012014 Shpenzime per pritje e percjellje KM pritje-percjellje,Kont.nr.131 dt.14.01.2014 PV dat 13.01.2014 Urdh Prok nr.3 dat 6.02.2014,fat nr.24 dat 16.01.2014 seri 7256124 fh 22,23.05.2014 fat nr.27 dat dfat 20.01.2014 seri 7256127 fh.23,23.05.2014 , fat 28 dat 24.01.2014 seri 72
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 445,509 2014-07-23 2014-07-30 24010030012014 Elektricitet 1003001 KM shpenz.energjie qershor 2014,kont.1 B110055110040,seri 613209251.kont.1 b110055105874 seri 613209250
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) EAGLE MOBILE Tirane 6,260 2014-07-23 2014-07-30 24310030012014 Sherbime telefonike KM shpenz,cel qershor 2014 klienti 1007464 seri 120506647 kodi ab.3390909
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 474,160 2014-07-24 2014-07-30 25210030012014 Te tjera transferta tek individet KM paga Task-Forc, bordero korrik 2014,Nr.punonjesve Pl 10 Fakti 4
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 1,566,402 2014-07-24 2014-07-30 24510030012014 Udhetim jashte shtetit KM shpenz.udhetimi me jasht, Prog.nr.1634 dat 18.04.2014,Autorizim dat 21.04.2014 urdh pag dat 22.04.2014,.Prog.nr.1854 dat.1854 dat 7.5.2014 aut.dat 8.05.2014 Urdh.Pag dat 9.5.2014 Prog.nr.2039 dat 21.5.2014 aut dat 21.05.2014 Urdh.Pag dat
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 30,245 2014-07-17 2014-07-24 23810030012014 Sherbime telefonike Km shpenz.cel qershor 2014,Nr.ab.21575476242 seri 119619182,Nr.ab.22270308457 seri 119621320,nr.ab 22199646760 seri 119619175
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DIXHI PRINT - AL Tirane 1,698,552 2014-07-17 2014-07-24 23910030012014 Shpenzime per pritje e percjellje KM pritje-percjellje,Urdh.prok nr.9 dat.9.01.2014,PV nr.3 ,4,dat 13.01.2014,kontrat sherbimi nr.143Prot dt.14.01.2014,fat nr,1deri 14,dat 16,20,24.01.2014,seri 15752951,15752952,15752953,fat.nr.5,20,20.02.2014,seri 15752954,15752955,1575295
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 618,496 2014-07-17 2014-07-24 23710030012014 Elektricitet 1003001 KM shpenz.energjie qershor 2014,kont.1 B030110037 Fat seri 612837395,kon.1 B080034110039 Fat.seri 612837606,kon.1b110111207590,fat seri 613209315,Kon.1 B110111207591,fat seri 613209314
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ASA AUTO STAR ALBANIA Tirane 712,214 2014-07-11 2014-07-17 2351003001201 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit KM servis benxi kontrata shtese 58/1 dat 08.01.2014 fat 134090 dat 26.06.2014 seri 72774189,fat 133809 dat 13.06.2014 seri 72773901,fat 133119 dat 15.05.2014 seri 72773196
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) PROSOUND Tirane 1,510,000 2014-07-07 2014-07-17 23110030012014 Shpenzime per pritje e percjellje Km, pritje-percjellje ,kontrat sherbimi nr.108 dat 13.01.2014 U.prok.nr.6 dat 9.01.2014 proc-verb nr. 3,4 dat 13.01.2014
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 233,447 2014-07-11 2014-07-15 2331003001201 Sherbime telefonike KM,shpenz.cel kodi 530924 fat seri 118874282-7,kodi 110018276 fat.118891411-1,kodi 546022 seri 118851533-0 qershor 2014
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 506,231 2014-07-11 2014-07-15 2321003001201 Sherbime telefonike KM,shpenz. tel fix qershor 2014 nr.klientit 3100001719675, fat.dat 30.06.2014,seri 718026822
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,800 2014-07-11 2014-07-15 2341003001201 Sherbime telefonike KM Linja tel LD qershor 2014,fat nr.90283653 dat 30.06.2014 seri 110271948
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ADRION / TIRANE Tirane 105,781 2014-07-07 2014-07-10 22410030012014 Posta dhe sherbimi korrier KM abonim shtypi i huaj ,kontrata ne vazhdim nr.24/1 dat 6.01.2014,fat.nr.1017 dat 30.06.2014,seri 14479517
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 36,000 2014-07-07 2014-07-10 22910030012014 Shpenzime per honorare KM,shkres nr.2647 prot dat 2.7.2014,VKM nr.264,date 01.10.2002 bordero
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 154,000 2014-07-07 2014-07-10 22610030012014 Te tjera transferta tek individet KM,djeta grupi Taks-Forc maj 2014,bordero maj 2014 program 1806,prot dat 2.05.2014,autorizim nr.1806/1 dat 2.05.2014
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 183,500 2014-07-07 2014-07-10 22710030012014 Te tjera transferta tek individet KM,djeta grupi Taks-Forc maj 2014,bordero maj 2014 program 1806,prot dat 2.05.2014,autorizim nr.1806/1 dat 2.05.2014
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 23,400 2014-07-07 2014-07-10 22810030012014 Shpenzime per honorare KM,shkres nr.2647 prot dat 2.7.2014,VKM nr.264,date 01.10.2002 bordero
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) "P I R R O" Tirane 75,000 2014-07-07 2014-07-10 22510030012014 Shpenzime per pritje e percjellje Km pritje-percjellje Zv/kryeministri,U.Prok nr.9 dat 13.01.2014,kont nr.114/1 date 14.012014,proc-Verb nr.3 date 13.01.2014 proc-verbal dat 14.01.2014, Fh nr.20 dat 23.05.2014 seri 14498852,UP.nr.27.05.2014 proc-verb 27.05.2014
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 153,072 2014-07-07 2014-07-10 22210030012014 Posta dhe sherbimi korrier KM, sherbim postar,maj 2014 fat nr.2875,dat,26.06.204 seri 11510751
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 67,040 2014-07-07 2014-07-09 22310030012014 Uje KM,sherbim uji qershor 2014 fat, nr.1406-159467-2-1 dat.23.06.2014.fat.nr.1406-159467-1-1,dat,20.06.2014,fat nr.1405-159466-1-1 dat 23.06.2014,kont nr.159467-1,kont nr.159467-1,kontr 159466-1,fat nr.1406-159466-1-1 dat 23.06.2014
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 11,700 2014-07-07 2014-07-09 23010030012014 Shpenzime per honorare KM,shkres nr.2647 prot dat 2.7.2014,VKM nr.264,date 01.10.2002 bordero
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 11,700 2014-06-20 2014-06-27 21710030012014 Shpenzime per honorare Keshilli i Ministrave ( Aparati) shk nr.720/3 dat 18.02.2014 Urdh.pag dat 18.02.2014,Shk.nr.727/3 dat 18.02.2014 Urdh.pag dat 18.02.2014
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 969,480 2014-06-20 2014-06-27 21010030012014 Shpenzime per pritje e percjellje Kryeministria shp.pritje-percjellje muaji maj 2014 D.SH.Q,V.K.M nr.258 dat 3.06.1999,fat nr.117,118,119,120,121,122,123,124,125,126,127,128,129,130,131,132 dat,127,128,129 dat 30.04.2014 seri 05947749,fat nr.107 dat 30.04.2014 seri 05947745
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 577,958 2014-06-20 2014-06-27 21810030012014 Udhetim jashte shtetit Kryeministria, prog. dat 16.06.2014 Urdh.pagese dat 17.06.2014 fat nr.82 dat 19.06.2014 seri 14141815
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) PROJEKTI CBCIBB Tirane 795,600 2014-06-20 2014-06-27 21910030012014 Kontribute per sigurime shoqerore Kryeministria Akt-Marreveshje nr.105/2 dat 19.02.2014
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 719,710 2014-06-20 2014-06-27 21510030012014 Te tjera transferta tek individet Keshilli i Ministrave,paga qershor 2014,bordero Grupi Taks- Forc
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,871,910 2014-06-20 2014-06-27 21110030012014 Paga baze - Te tjera transferta tek individet Keshilli i Ministrave,paga qershor 2014,bordero nr. Punonjesve Pl.161,Fakt 75
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) GLOBUS TRAVEL SH.P.K Tirane 37,365 2014-06-20 2014-06-27 20710030012014 Udhetim jashte shtetit Kryeministria shpenz.udhetimi me jasht Prog.nr.2009/2 dat 20.05.2014,Urdh.pagese dat 20.05.2014 fat.nr.33,dat 9.06.2014 seri 15435084
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,069,148 2014-06-20 2014-06-27 21410030012014 Paga baze Keshilli i Ministrave,paga qershor 2014,bordero nr. Punonjesve Pl.161,Fakt 12
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 1,133,863 2014-06-18 2014-06-27 20510030012014 Shpenzime per pritje e percjellje Kryeministria pritje-percjellje D.SH.Q janar-shkurt 2014 VKM nr.258 date 3.06.1999 fat nr.20 dat 23.03.2014 seri 05950462,fat.nr.3.dat 25.01.2014 seri 05922121,fat.nr.6 dat 23.01.2014 seri 05974794,fat.nr.8 dat 23.01.2014 seri 05974796,fat
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,047,720 2014-06-20 2014-06-27 21310030012014 Paga baze Keshilli i Ministrave,paga qershor 2014,bordero nr. Punonjesve Pl.161,Fakt 24
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) "P I R R O" Tirane 414,200 2014-06-18 2014-06-27 20410030012014 Shpenzime per pritje e percjellje Kryeministria,Pritje-percjellje dhuratat e Kryeministrit ,VKm nr.487 date 25.07.2007 U.p.nr.9 date 13.01.2014,kontrat nr.114/1 date 14.01.2014,PVnr.3 dat 13.01.2014,PV nr.4 dat 14.01.2014 fat 09 dat 22.05.2014 seri 14498860,fat.nr.10,dat 22
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave