Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) (Mbi 2,775 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 6,976,758,288.00 2,775 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Melissa Albania Tirane 481,500 2018-10-26 2018-10-30 58610110012018 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca MASR, Aktivitet ne kuader te projektit e-Twinning Mareveshj nr e-twinnEPP-1-2017-1-al-EPPKA2-ETWINS 2017-0208/001/02,Urdh nr 64/1 dt 13/02/2018, Lista e pjesmaresve ne aktivitet,fat nr 86,87,88 dt 08/10/2018 seri 37054134/135/136
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) The PLAZA Tirana Tirane 467,220 2018-10-26 2018-10-30 58810110012018 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca MASR, Aktivitet ne kuader te projektit e-Twinning Mareveshj nr e-twinnEPP-1-2017-1-al-EPPKA2-ETWINS 2017-0208/001/02,Urdh nr 64/1 dt 13/02/2018, Lista e pjesmaresve ne aktivitet,fat nr 222626141 dt 08/10/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) KUJTIM DRIZARI Tirane 16,800 2018-10-29 2018-10-30 59110110012018 Sherbime te printimit dhe publikimit MASR, sherbim printim kartvizita, U.Prok nr 29 dt 02/10/2018,P.Verbal mbi zhvill e proced dt 03/10/2018,fat nr 12 dt 03/10/2018 seri 67483012
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 455,722 2018-10-25 2018-10-26 57710110012018 Shpenzime per honorare MASR Honorare eksperte hapje programesh ne Instit. e ARsim larte(VKM nr 418 dt 10/05/2017),,Urdh nr 390/1 dt 12/07/2018 dhe 444 dt 25/07/2018(Universit Elbasan) Bordero dt 22/10/2018, tatim i mbajtur ne burim
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 11,000 2018-10-25 2018-10-26 58510110012018 Udhetim i brendshem MASR, dieta matura shteterore Urdh nr 522 prot 8950 dt 30/08/2018,bordero dieta dt 23/10/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 115,000 2018-10-25 2018-10-26 58110110012018 Udhetim i brendshem MASR, dieta matura shteterore Urdh nr 522 prot 8950 dt 30/08/2018,bordero dieta dt 23/10/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 86,811 2018-10-25 2018-10-26 57810110012018 Shpenzime per honorare MASR Honorare eksperte hapje programesh ne Instit. e ARsim larte(VKM nr 418 dt 10/05/2017),,Urdh nr 390/1 dt 12/07/2018 dhe 444 dt 25/07/2018(Universit Elbasan) Bordero dt 22/10/2018, tatim i mbajtur ne burim
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 264,750 2018-10-25 2018-10-26 57910110012018 Shpenzime per honorare MASR Honorare eksperte hapje programesh ne Instit. e ARsim larte(VKM nr 418 dt 10/05/2017),,Urdh nr 390/1 dt 12/07/2018 dhe 444 dt 25/07/2018(Universit Elbasan) Bordero dt 22/10/2018, tatim i mbajtur ne burim
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 16,000 2018-10-25 2018-10-26 58410110012018 Udhetim i brendshem MASR, dieta matura shteterore Urdh nr 522 prot 8950 dt 30/08/2018,bordero dieta dt 23/10/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 66,000 2018-10-25 2018-10-26 58310110012018 Udhetim i brendshem MASR, dieta matura shteterore Urdh nr 522 prot 8950 dt 30/08/2018,bordero dieta dt 23/10/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 79,000 2018-10-25 2018-10-26 58210110012018 Udhetim i brendshem MASR, dieta matura shteterore Urdh nr 522 prot 8950 dt 30/08/2018,bordero dieta dt 23/10/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) UNION BANK SHA Tirane 43,405 2018-10-25 2018-10-26 58010110012018 Shpenzime per honorare MASR Honorare eksperte hapje programesh ne Instit. e ARsim larte(VKM nr 418 dt 10/05/2017),,Urdh nr 390/1 dt 12/07/2018 dhe 444 dt 25/07/2018(Universit Elbasan) Bordero dt 22/10/2018, tatim i mbajtur ne burim
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) "M. LEZHA" Tirane 2,491,620 2018-10-23 2018-10-25 56810110012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MASR,Blerje paisje mobilerie per shkollat eArsimit Parauniversitar, Kontrate ne vazhdim nr 7305 dt 09/07/2018,fat nr 15 dt 01/08/2018 seri 46891994,fl hyrja 6 ,akti i marjes dorez. dt 01/08/2018 (ZA Skrapar)
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) "M. LEZHA" Tirane 4,121,400 2018-10-23 2018-10-25 57010110012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MASR,Blerje paisje mobilerie per shkollat eArsimit Parauniversitar, Kontrate ne vazhdim nr 7305 dt 09/07/2018,fat nr Fat nr 35 dt 07/09/2018 seri 64996464 Fl hyrja nr 7 dhe akti i marjes dorez, (DAR Tirane) dt 07/09/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,319,920 2018-10-24 2018-10-25 53710110012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MASR ekzekutim vendimi gjyqsor ne vazhdim, Ndricim Mehmeti Nga dt 01/06/2017 deri 31/08/2018,Vendimi nr 4333 dt 07/12/2016
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) "M. LEZHA" Tirane 6,581,880 2018-10-23 2018-10-25 57210110012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MASR, Blerje paisje mobilerie per shkollat e Arsimit parauniversit,Kontrate ne vazhdim nr 7305 dt 09/07/2018,Fat nr 37 dt 06/09/2018 seri 64996466,Fl hyrj nr 7 dhe akti i majes dorez.(ZA Mat ) dt 06/09/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 94,000 2018-10-23 2018-10-25 57510110012018 Udhetim i brendshem MASR,punonje dieta Urdh nr 604 dt 27/09/2018(Konsultimi publik i projektligjit per rinine) Program auditimi nr 9864/1 dt 27/09/2018,, Bordero dt 19/10/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) "M. LEZHA" Tirane 4,797,960 2018-10-23 2018-10-25 57110110012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MASR,Blerje paisje mobilerie per shkollat eArsimit Parauniversitar, Kontrate ne vazhdim nr 7305 dt 09/07/2018,fat nr Fat nr 20 dt 31/08/2018 seri 46891999 Fl hyrja nr 4 dhe akti i marjes dorez, (ZA Kruje ) dt 31/08/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 136,000 2018-10-23 2018-10-25 57410110012018 Udhetim i brendshem MASR,punonje dieta Urdh nr 604 dt 27/09/2018(Konsultimi publik i projektligjit per rinine) Program auditimi nr 9864/1 dt 27/09/2018 Bordero dt 19/10/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ERMIR GODAJ Tirane 462,960 2018-10-24 2018-10-25 52910110012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MASR,Ekzekutim vendimi gjyqsor vazhdi ( nga dt 01/03/2018 deri 31/08/2018) kredit. Sokol Milo, Vendimi nr 2978 dt 06/06/2014
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) GAZMOR GURI Tirane 479,250 2018-10-24 2018-10-25 52810110012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MASR,Ekzekutim vendimi gjyqsor vazhdi ( detyrim ne vazhdim deri me 31/08/2018) kredit.Matilda Parllaku, Vendimi nr 230 dt 11/02/2015
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 82,500 2018-10-23 2018-10-25 57610110012018 Udhetim i brendshem MASR,punonje dieta Urdh nr 604 dt 27/09/2018(Konsultimi publik i projektligjit per rinine) Urdh 600 dt 26/09/2018, Bordero dt 19/10/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) "M. LEZHA" Tirane 5,400,180 2018-10-23 2018-10-25 56910110012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MASR,Blerje paisje mobilerie per shkollat eArsimit Parauniversitar, Kontrate ne vazhdim nr 7305 dt 09/07/2018,fat nr Fat nr 34 dt 06/09/2018 seri 64996463 Fl hyrja nr 6,7 dhe akti i marjes dorez, (DAR shkoder) dt 06/09/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) "M. LEZHA" Tirane 7,066,920 2018-10-23 2018-10-25 57310110012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MASR, Blerje paisje mobilerie per shkollat e Arsimit parauniversit,Kontrate ne vazhdim nr 7305 dt 09/07/2018,Fat nr 37 dt 06/09/2018 seri 64996466,Fl hyrj nr 7 dhe akti i majes dorez.(ZA Mat ) dt 06/09/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) POWER & JUSTICE ( P & J) Tirane 363,840 2018-10-24 2018-10-25 53510110012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MASR,Ekzekutim vendimi gjyqsor vazhdi ( nga dt 01/03/2018 deri 31/08/2018) kredit. Ederina Hysi, Vendimi nr1712 dt 07/07/2015
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 15,800 2018-10-22 2018-10-24 56610110012018 Paga baze - Sherbime telefonike MASR,shpenzime telefoni celular pagese M/ Shtator 2018, Kodi nklientit 219784565393, Koli Bele, Fat nr 261724014 dt 01/10/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Vasil Shandro(L73705401K) Tirane 395,760 2018-10-22 2018-10-24 53410110012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MASR ekzekutim vendimi gjyqsor ne vazhdim kredit Zaim Elezi,Vendimi nr 3650 dt 07/11/2016 ( pagese nga dt 01/03/2018 deri 31/08/2018))
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 198,050 2018-10-22 2018-10-24 55910110012018 Shpenzime per honorare MASR,honorare vleresusit e teksteve 2018(Recensues klasa 12 Maj 2018),Urdh nr 671 dt 29/12/2017,Vendimi i Komisionit Mirat teksteve dt 20/07/2018,Bordero dt 18/10/2018,Tatim i mbajtur ne burim
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ENFORCEMENT GROUP Tirane 538,800 2018-10-22 2018-10-24 52710110012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MASR ekzekutim vendimi gjyqsor ne vazhdim kredit Erjona Kaceli,Vendimi nr 3258 dt 16/06/2014 ( pagese nga dt 01/03/2018 deri 31/08/2018 ))
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) S A U B E R M A CH E R Tirane 18,360 2018-10-22 2018-10-24 56410110012018 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit MASR sherbim heqje mbeturinash ( Tremujori dyte 2017,detyrim), Kerkese e kompanise nr prot 11 (protk MASR 10266 dt 05/10/2018), U.Prok nr 4 dt 16/02/2017,P.Verbal njoftim fitusi dt 16/02/2017,Fat nr 189 dt 21/06/2017 seri 47734374
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) PRESTIGE BAILIFF SERVICES Tirane 392,400 2018-10-22 2018-10-24 53010110012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MASR,Ekzekutim vendimi gjyqsor vazhdi ( nga dt 01/10/2017 deri 28/02/2018) kredit. Arjana Kolo, Vendimi nr 440 dt 05/03/2015, ( Pagese nga dt 01/03/2018 deri 31/08/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 572,400 2018-10-22 2018-10-24 53210110012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MASR ekzekutim vendimi gjyqsor ne vazhdim kredit Shpresa Noka,Vendimi nr 3048 dt 15/07/2014( pagese nga dt 01/03/2018 deri 31/08/2018))
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) GENTIAN FRANGU Tirane 572,400 2018-10-22 2018-10-24 53310110012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MASR ekzekutim vendimi gjyqsor ne vazhdim kredit Dashnor Spahiu,Vendimi nr 602 dt 11/03/2014 ( pagese nga dt 01/03/2018 deri 31/08/2018)
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 102,000 2018-10-22 2018-10-24 55810110012018 Shpenzime per honorare MASR,honorare vleresusit e teksteve 2018(Recensues klasa 12 Maj 2018),Urdh nr 671 dt 29/12/2017,Vendimi i Komisionit Mirat teksteve dt 20/07/2018,Bordero dt 18/10/2018,Tatim i mbajtur ne burim
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 10,200 2018-10-22 2018-10-24 56710110012018 Sherbime telefonike MASR,shpenzime telefoni celular pagese M/ Shtator 2018, Kodi nklientit 26902028296,Lindita Nikolla, Fat nr 26902028296 dt 01/10/2018
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 41,650 2018-10-22 2018-10-24 56110110012018 Shpenzime per honorare MASR,honorare vleresusit e teksteve 2018(Recensues klasa 12 Maj 2018),Urdh nr 671 dt 29/12/2017,Vendimi i Komisionit Mirat teksteve dt 20/07/2018,Bordero dt 18/10/2018,Tatim i mbajtur ne burim
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 25,500 2018-10-22 2018-10-24 56010110012018 Shpenzime per honorare MASR,honorare vleresusit e teksteve 2018(Recensues klasa 12 Maj 2018),Urdh nr 671 dt 29/12/2017,Vendimi i Komisionit Mirat teksteve dt 20/07/2018,Bordero dt 18/10/2018,Tatim i mbajtur ne burim
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Vasil Shandro(L73705401K) Tirane 1,623,200 2018-10-22 2018-10-24 53610110012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MASR,ekzekutim vendimi gjyqsor ne vazhdim kredit. Andon Andoni, Kerkese e zyres permbarim. nr 1487/8 dt 01/05/2018,Vendim Apelit nr 1974 dt 11/05/2017,( pagese nga dt 01/01/2017 deri 31/08/2018)
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 42,939 2018-10-22 2018-10-24 56510110012018 Posta dhe sherbimi korrier MASR,Abonimet e shtypit Tremuj trete 2018, Kontrate sherbimi ne vazhdim nr 64 dt 10/01/2018,MASR, nr 537/1 dt 22/01/2018 Fat nr 456,457 dt 01/10/2018 seri 61412118 dhe 61412119
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 585,650 2018-10-22 2018-10-24 55710110012018 Shpenzime per honorare MASR,honorare vleresusit e teksteve 2018(Recensues klasa 12 Maj 2018),Urdh nr 671 dt 29/12/2017,Vendimi i Komisionit Mirat teksteve dt 20/07/2018,Bordero dt 18/10/2018,Tatim i mbajtur ne burim
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave