Pagesa tė Thesarit 2014- Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) (Mbi 760 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 1,073,481,336.00 760 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 595,941 2014-11-04 2014-11-04 63610170012014 Paga baze 600-Minis.Mbrojtje pagat tetor 2014,plan 343/fakt 11
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 6,845,195 2014-11-03 2014-11-03 61610170012014 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtesa page te tjera - Shtese page per kualifikimin - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune - Te tjera transferta tek individet 600-Minis.Mbrojtje pagat tetor 2014,plan 343/fakt 312
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,997,614 2014-11-03 2014-11-03 61710170012014 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtesa page te tjera - Shtese page per funksionin - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune - Te tjera transferta tek individet - Te tjera transferta tek individet 600-Minis.Mbrojtje pagat tetor 2014,nr.punonj. plan343 fakt 312
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,987,626 2014-11-03 2014-11-03 51810170012014 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtesa page te tjera - Shtese page per kualifikimin - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune - Te tjera transferta tek individet 600,606-Minis.Mbrojtje pagat tetor 2014, np 343/312
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 562,070 2014-11-03 2014-11-03 62010170012014 Te tjera transferta tek individet 606-Minis.Mbrojtje pagat tetor 2014,liste pritje
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,415,490 2014-11-03 2014-11-03 61910170012014 Te tjera transferta tek individet 606-Minis.Mbrojtje pagat tetor 2014,liste pritje
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 356,249 2014-11-03 2014-11-03 62110170012014 Te tjera transferta tek individet 606-Minis.Mbrojtje pagat tetor 2014, liste pritje
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) IBRAHIM OSMANI Tirane 21,000 2014-10-27 2014-10-28 61510170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje shpenzime pritje ft 25 dt 22.10.14 seri 17489825 program 3964/2 dt 10.10.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) FOND.TRADITA POPULLORE Tirane 9,000 2014-10-27 2014-10-28 61110170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje shpenzime pritje ft 35 dt 1.10.14 seri 06824120 , fh 53 dt 1.10.14 UM 1303 dt 29.9.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) LEFTER BIZHGA Tirane 15,000 2014-10-27 2014-10-28 60810170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje shpenzime pritje ft 21 dt 13.10.14 seri 7538273 program 3964/2 dt 10.10.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) HATIXHE SHABA Tirane 28,000 2014-10-27 2014-10-28 61210170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje shpenzime pritje ft 183 dt 19.9.14 seri 005724, fh 46 dt 19.9.14 pv emergjence dt 19.9.14 program 7465/1 dt 18.9.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) "P I R R O" Tirane 6,000 2014-10-27 2014-10-28 61010170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje shpenzime pritje ft 6 dt 29.9.14 seri 16035256 fh 52 dt 29.9.14 UM 1303 dt 29.9.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 223,720 2014-10-24 2014-10-24 57310170012014 Udhetim jashte shtetit 602-Minis.Mbrojtje bileta avioni up 121 dt 25.9.14,UM 715 dt 6.6.14, ft.oferte , pv 123/1 dt 26.9.14, nj.fituesi 26.9.14, ft 250 dt 26.9.14 seri 7269515
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 242,000 2014-10-24 2014-10-24 56310170012014 Udhetim i brendshem 602-Minis.Mbrojtje dieta brenda vendit shkresa MM 8173/1 dt 14.10.14 , shkresa MF 14183/1 dt 20.10.14 listpagese bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) "P I R R O" Tirane 12,000 2014-10-22 2014-10-23 57910170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje shpenzime prirtje ft 43 dt 15.9.14 seri 16035143 fh 44 dt 15.9.14 program 3163/2 dt 11.9.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 6,013 2014-10-22 2014-10-23 56910170012014 Sherbime telefonike 602-Minis.Mbrojtje telefon,kodi 110076560 ft 1212368292 dt 1.10.14 a.zaimi
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) SARA SHTEPANI Tirane 3,000 2014-10-22 2014-10-23 57710170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje shpenzime prirtje ft 26 dt 22.8.14 seri 013586 fh 42 dt 22.8.14 UM 1067 dt 18.8.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BUJAR SHEHAJ Tirane 6,000 2014-10-22 2014-10-23 58110170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje shpenzime prirtje ft 27 dt 19.9.14 seri 5389627 fh 47 dt 19.9.14 program 7465/1 dt 18.9.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) "P I R R O" Tirane 3,000 2014-10-22 2014-10-23 57810170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje shpenzime prirtje ft 40 dt 13.9.14 seri 16035140 fh 43 dt 13.9.14 UM 1185 dt 8.9.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ILIRIA ACCESSORI SHPK Tirane 12,000 2014-10-22 2014-10-23 57610170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje shpenzime prirtje ft 16 dt 24.9.14 seri 71734401 fh 50 dt 24.9.14 UM 1261 dt 23.9.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ILIR BERHAMI Tirane 3,000 2014-10-22 2014-10-23 58410170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje shpenzime prirtje ft 85 dt 6.8.14 seri 001482 fh 39 dt 6.8.14 UM 987 dt 29.6.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 26,599 2014-10-22 2014-10-23 57110170012014 Udhetim jashte shtetit 602-Minis.Mbrojtje bileta avioni up 119 dt 22.9.14,UM 1239 dt 18.9.14 ft.oferte , pv 120 dt 23.9.14, nj.fituesi 23.9.14, ft 243 dt 23.9.14 seri 7269508
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BUJAR SHEHAJ Tirane 12,000 2014-10-22 2014-10-23 58010170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje shpenzime prirtje ft 30 dt 18.9.14 seri 5389628 fh 45 dt 18.9.14 program 6990 dt 27.8.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ILIRIA ACCESSORI SHPK Tirane 6,000 2014-10-22 2014-10-23 57510170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje shpenzime prirtje ft 15 dt 22.9.14 seri 71734350 fh 49 dt 22.9.14 program 3614/2 dt 18.9.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) "P I R R O" Tirane 6,000 2014-10-22 2014-10-23 58210170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje shpenzime prirtje ft 49 dt 22.9.14 seri 16035149 fh 48 dt 22.9.14 program 3742/2 dt 19.9.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ILIR BERHAMI Tirane 6,000 2014-10-22 2014-10-23 58310170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje shpenzime prirtje ft 80 dt 3.8.14 seri 0001481 fh 37 dt 3.8.14 UM 987 dt 29.7.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) KLODIAN ALIKO (L22216008G) Tirane 48,000 2014-10-22 2014-10-23 60410170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje shpenzime prirtje ft 5391 dt 13.10.14 seri 0005931 program 3964/2 dt 10.10.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 223,720 2014-10-22 2014-10-23 57210170012014 Udhetim jashte shtetit 602-Minis.Mbrojtje bileta avioni up 122 dt 25.9.14,UM 715 dt 6.6.14, 312 ft.oferte , pv 123 dt 26.9.14, nj.fituesi 26.9.14, ft 249 dt 26.9.14 seri 7269514
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) "P I R R O" Tirane 3,000 2014-10-22 2014-10-23 57410170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje shpenzime prirtje ft 02 dt 25.9.14 seri 160352520 fh 51 dt 25.9.14 UM 1261 dt 23.9.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) UZINA LENDEVE PLASESE Tirane 15,017,766 2014-10-22 2014-10-23 60510170012014 Pajisje, materiale dhe sherbime ushtarake 602-Minis.Mbrojtje perballim kosto demontimi shkrese 2948/1 dt 14.10.14 ,prot 8257 dt 15.10.14, shkrese 232 dt 7.7.14 ft 8 dt 7.7.14 seri 10919159 kontrate 560/1 dt 13.2.14 kerkese perdorim te ardhurash 5964/2 dt 20.10.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,814,800 2014-10-22 2014-10-22 60710170012014 Paga baze - Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 600,602- Minis.Mbrojtjes buxheti paga,buxhet operativ ,AU turqi shkresa 20/18 dt 20.10.14 13000eu*139.6lek r.mehmeti
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,092,500 2014-10-22 2014-10-22 60310170012014 Sherbimet bankare - Udhetim jashte shtetit 602- Minis.Mbrojtjes konvertim valute per dieta 10000$*109.2 leke autorizim dhe shkrese 21 dt 21.10.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,284,676 2014-10-21 2014-10-21 60210170012014 Paga baze - Sherbimet bankare - Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 600,602- Minis.Mbrojtjes buxheti paga,buxhet operativ ,PU virxhinia shkresa 20/17 dt 20.10.14 30000eu*139.6lek i.hamataji
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,972,966 2014-10-21 2014-10-21 60110170012014 Paga baze - Sherbimet bankare - Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 600,602- Minis.Mbrojtjes buxheti paga,buxhet operativ ,PU tampa shkresa 20/16 dt 20.10.14 18000eu*139.6lek f.maksuti
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,542,536 2014-10-21 2014-10-21 5930170012014 Paga baze - Sherbimet bankare - Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 600,602- Minis.Mbrojtjes buxheti paga,buxhet operativ ,PU stamboll shkresa 20/08 dt 20.10.14 11000eu*139.6lek h.kola
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,263,300 2014-10-21 2014-10-21 5890170012014 Paga baze - Sherbimet bankare - Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 600,602- Minis.Mbrojtjes buxheti paga,buxhet operativ ,AU austri shkresa 20/04 dt 20.10.14 9000eu*139.6lek d.prenga
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,123,700 2014-10-21 2014-10-21 59910170012014 Paga baze - Sherbimet bankare - Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 600,602- Minis.Mbrojtjes buxheti paga,buxhet operativ ,PU kosove shkresa 20/14 dt 20.10.14 8000eu*139.6lek d.beta
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,402,900 2014-10-21 2014-10-21 59710170012014 Paga baze - Sherbimet bankare - Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 600,602- Minis.Mbrojtjes buxheti paga,buxhet operativ ,PU hollande shkresa 20/12 dt 20.10.14 10000eu*139.6lek p.cuni
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 844,500 2014-10-21 2014-10-21 59510170012014 Paga baze - Sherbimet bankare - Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 600,602- Minis.Mbrojtjes buxheti paga,buxhet operativ ,PU izmir shkresa 20/10 dt 20.10.14 6000eu*139.6lek a.xhafa
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 604,807 2014-10-21 2014-10-21 60010170012014 Paga baze - Sherbimet bankare 600,602- Minis.Mbrojtjes buxheti paga,buxhet operativ ,PU sarajeve shkresa 20/15 dt 20.10.14 4283eu*139.6lek k.jano
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave