Pagesa tė Thesarit 2014- Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) (Mbi 461 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 360,586,003.00 461 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 121,362 2014-09-02 2014-09-04 29010030012014 Posta dhe sherbimi korrier KM shpenz postare gusht 2014,fat nr.3553 dat 26.08.2014 seri 11519733
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,424,500 2014-09-02 2014-09-04 29210030012014 Sherbimet bankare - Udhetim jashte shtetit Keshilli i ministrave terheqje valute ne euro,prog date 02.09.2014,del kryemini,autorizim dat 02.09.2014
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ADRION / TIRANE Tirane 343,471 2014-09-02 2014-09-04 29610030012014 Posta dhe sherbimi korrier KM shtypi i huaj Kontrat ne vazhdim fat nr.1149 dat 31.07.2014 seri 14479749,fat nr.1278 dat 30.08.2014 seri 14479878
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,092,500 2014-09-02 2014-09-04 29310030012014 Udhetim jashte shtetit Keshilli i Ministrave terheqje valute ne dollare Prog dat. 02.09.2014 Autorizim terheqje dat 15.01.2014
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 20,074 2014-09-02 2014-09-04 29410030012014 Sherbime telefonike - Uniforma dhe veshje te tjera speciale dif page gusht 2014 L.Andoni rimb cel korrik 2014
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) GLOBAL TRAVEL Tirane 84,287 2014-09-02 2014-09-04 28910030012014 Udhetim jashte shtetit KM shpenzime udhtime jasht vendit prog.nr.prot 2882 dat 18.08.2014, Prog nr.prot 2956 dat 25.07.2014, fat nr.343 dat 18.07.2014 seri 15440093,fat nr.402 dat 04.078.2014 seri 17018602 Urdh-Pagese dat 18.07.2014
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 20,932 2014-09-02 2014-09-04 29510030012014 Paga baze dif page gusht 2014 S.Malevi
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 71,500 2014-08-26 2014-08-27 27810030012014 Udhetim i brendshem KM djeta, prog.dat 29.05.2014,autorizim dat 29.05.2014,prog.dat 18.06.2014 autorizim dat 18.06.2014,Prog dat 16.06.2014 autorizim dat 16.06.2014 prog.dat 05.06.2014 autorizim dat 05.06.2014,prog.dat 10.07.2014 Autorizim dat 10.07.2014, bord
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 474,160 2014-08-26 2014-08-27 28610030012014 Te tjera transferta tek individet KM shperbl Task - Forc gusht 2014 bordero gusht 2014 Urdher Nr.70 dat 13.02.2014
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) GECI Tirane 67,940 2014-08-26 2014-08-27 27710030012014 Shpenzime per pritje e percjellje KM pritje-percjellje, program dat 18.07.2014 nr.prot 2882 Urdh pag dat 18.07.2014 fat 2802 dat 26.07.2014 seri 14872802
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 157,000 2014-08-26 2014-08-27 27910030012014 Te tjera transferta tek individet KM djeta qershor-korrik 2014 grupi Task -Forc prog dat 29.05.2014,Autorizim dat 29.05.2014 bordero qershor korrik 2014
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,628,653 2014-08-26 2014-08-27 28110030012014 Paga baze - Te tjera transferta tek individet KM paga gusht 2014 bordero gusht 2014 nr. punonjesve pl 161 fakt 75
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 719,710 2014-08-26 2014-08-27 28510030012014 Te tjera transferta tek individet KM shperbl Task - Forc gusht 2014 bordero gusht 2014 Urdher Nr.70 dat 13.02.2014
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 170,000 2014-08-26 2014-08-27 28010030012014 Te tjera transferta tek individet KM djeta qershor-korrik 2014 grupi Task -Forc prog dat 29.05.2014,Autorizim dat 29.05.2014 bordero qershor korrik 2014
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,260,759 2014-08-26 2014-08-27 28410030012014 Paga baze KM paga gusht 2014 bordero gusht 2014 nr. punonjesve pl 161 fakt 14
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,034,141 2014-08-26 2014-08-27 28310030012014 Paga baze KM paga gusht 2014 bordero gusht 2014 nr. punonjesve pl 161 fakt 24
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 6,873 2014-08-26 2014-08-27 27410030012014 Sherbime telefonike KM shpenz.tel vila Durres fat nr 237 dat 19.08.2014 seri 05950279 korrik 2014
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 480,700 2014-08-26 2014-08-27 27310030012014 Sherbime telefonike KM tel fix korrik 2014 nr. klientit 3100001719675,fat dat 31.07.2014 seri 718222620
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 3,126,331 2014-08-26 2014-08-27 28210030012014 Uniforma dhe veshje te tjera speciale KM paga gusht 2014 bordero gusht 2014 nr. punonjesve pl 161 fakt 41
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 335,184 2014-08-26 2014-08-27 27110030012014 Sherbime telefonike KM shpenz.cel kodi 530924 fat seri 1211610710.kodi 110018276 fat seri 121177617 2,kodi 546022 seri 121168650 4,fat dat 01.07.deri 31.07.2014
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 26,453 2014-08-26 2014-08-27 27210030012014 Sherbime telefonike KM shpenz.cel nr.ab 1030901 seri 119624618.nr.ab 22270308457 seri 122507634,nr.ab 1050901 seri 119638503
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) EAGLE MOBILE Tirane 14,038 2014-08-26 2014-08-27 27010030012014 Sherbime telefonike KM shpenz.cel nr. klienti 1007376 kopdi abonentit 33335265 korrik 2014 seri 1205239934,kodi i abonenti 3270311 qershor 2014 seri 120505099
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,260 2014-08-26 2014-08-27 27610030012014 Sherbime telefonike KM linja telefonike LD korrik 2014,fat 90297428 dat 31.07.2014 seri 110308196
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 62,340 2014-08-26 2014-08-27 27510030012014 Uje KM shpenzime uji korrik 2014,fat nr.1407-159467-2-1 dat 21.07.2014 kont nr.159467-2,fat nr.1407-159467-1-1 dat 21.07.2014 kont nr.159467-1-1
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,800 2014-08-06 2014-08-12 26010030012014 Sherbime telefonike KM pagese linja LD korrik 2014 fat 90294500 dat 30.07.2014 seri 110316158
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ENRIETA HASANAJ Tirane 147,000 2014-08-06 2014-08-12 25310030012014 Shpenzime per honorare KM pritje-percjellje shpenz. perkthimi Prog dat 14.01.2014,18.01.2014,22.01.2014,01.02.2014,17.02.2014,18.02.2014,02.03.2014,05.03.2014,10.06.2014,16.03.2014,25.03.2014,25.03.2014,17.04.2014,25.04.2014,28.04.2014,03.05.2014 kont.nr.191/1 da
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 132,300 2014-08-06 2014-08-08 25410030012014 Shpenzime per honorare KM pritje-percjellje shpenz. perkthimi Prog dat 14.01.2014,18.01.2014,22.01.2014,01.02.2014,17.02.2014,18.02.2014,02.03.2014,05.03.2014,10.06.2014,16.03.2014,25.03.2014,25.03.2014,17.04.2014,25.04.2014,28.04.2014,03.05.2014 kont.nr.191/1 da
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 11,200 2014-08-06 2014-08-08 25910030012014 Sherbime telefonike KM rimb cel Ana Rafti, mars prill maj qershor 2014
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 26,800 2014-08-06 2014-08-08 25610030012014 Sherbime telefonike - Shpenzime per honorare - Udhetim jashte shtetit KM komisione, rimb.pash.dipllomatike cel qershor 14,shkresa nr.3092 dat 06.08.2014, bordero gusht 2014,shk.pash.dipll nr.459 dat 05.02.2014
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 5,850 2014-08-06 2014-08-08 25810030012014 Shpenzime per honorare KM komisione Shkresa nr.3092 dat 06.08.2014 VKM 264 dat 01.10.2002 bordero gusht 2014
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 11,700 2014-08-06 2014-08-08 25510030012014 Shpenzime per honorare KM komisione, shkresa nr.3092 dat 06.08.2014 VKM 264 dat 01.10.2014,bordero gusht 2014
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 6,874 2014-08-01 2014-08-06 25610030012014 Sherbime telefonike DSHQ shpenz.tel fix,vila dures qershor 2014
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 79,447 2014-08-01 2014-08-06 25310030012014 Paga baze - Udhetim i brendshem KM page leje dieta bordero prog.dat 20.06.2014 Autor dat 20.06.2014, kontrat.nr.2983 dat 29.07.2014 shk.nr.2980 dat 29.07.2014,prog.dat 17.07.2014 autor dat 17.07.2014
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 1,001,940 2014-08-01 2014-08-06 26010030012014 Shpenzime per pritje e percjellje KM Urdher dat, 6.01.2014,PV i fondit limit dat 8.01.2014, Urdh.Prok nr.1 dat 9.01.2014,PV 3,4 dat 13.01.2014 kont nr.130 dat 14.01.2014 fat nr.301 dat 5.6.2014 seri 15574248,fat nr.302 dat 5.6.2014 seri 15574249,fat nr.303 dat 5.6.2014
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 22,600 2014-08-01 2014-08-06 25410030012014 Sherbime telefonike - Udhetim i brendshem - Udhetim jashte shtetit KM bordero prog.dat 20.06.2014 Autor dat 20.06.2014, shk.nr.2864 dat 23.09.2013,shpenz.cel i.Nano maj qershor 2014
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 12,600 2014-08-01 2014-08-06 25710030012014 Shpenzime per honorare KM shpenz.perkthimi,Kontrat nr.191/2 dat 16.01.2014,Urdh pagese dat 25.05.2014 prog.25.06.2014
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ENERTA KENDELLA Tirane 157,500 2014-08-01 2014-08-06 25810030012014 Shpenzime per pritje e percjellje KM pritje-percjellje,U.Prok nr.9 dat 6.1.2014 proces-verb fondi limit dat 8.1.2014,Urdh prok nr.3 dat 9.01.2014, PV nr.3 dhe 4 dat 13.01.2014 kontrat nr.164 dat 15.01.2014 fat nr.28 dat 13.01.2014 seri 00762228,fat.nr.57,dat 16.01.2014 seri
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 6,000 2014-08-01 2014-08-06 25510030012014 Udhetim jashte shtetit KM bordero shk.nr.2864 dat 23.09.2013,pash.dipllomatike I.Celibashi
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 120,792 2014-08-01 2014-08-05 25910030012014 Posta dhe sherbimi korrier KM shpenz.postare koorik 2014 fat nr.3198,dat 26.07.2014 seri 11520575
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 3,204,380 2014-07-24 2014-07-30 24810030012014 Paga baze KM paga personeli, bordero korrik 2014,Nr.punonjesve Pl 161 Fakti 48
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave