Pagesa tė Thesarit 2014- Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) (Mbi 760 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 1,073,481,336.00 760 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AMADES TRAVEL END TOURS Tirane 272,790 2014-11-17 2014-11-18 66810170012014 Udhetim jashte shtetit Minis.Mbrojtje shpenz.bilete avioni urdher prok 123 dt 29.9.14, ft.oferte pv 30.9.14 urdher 1303 dt 29.9.14 ft 15 dt 11.11.14 seri 7491115 nj.fituesi dt 30.9.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 7,026 2014-11-17 2014-11-18 64610170012014 Sherbime telefonike 602-Minis.Mbrojtje telefon,kodi 110076560 ft 1212662330 dt 1.11.14 a.zaimi
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) REJ Tirane 12,382,869 2014-11-17 2014-11-18 64310170012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative Minis.Mbrojtje rikonstruksion godine kontrata 809 dt 19.9.14 ft 31 dt 5.11.14 seri 909268982 up 655 dt 8.8.14 u.lidhje kontrate 751 dt 26.8.14 nj.fituesi 751/2 26.8.14 shkresa 8905 dt 6.11.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 719,805 2014-11-18 2014-11-18 66910170012014 Kontribute per sigurime shendetesore - Kontribute per sigurime shoqerore - Paga baze 600-Minis.Mbrojtje sig shoq e shendet +suplem rep 6604, tetor 2014, liste pagese per rep nipt k51723032g/rep 4443
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) STELA SUVENIR Tirane 15,000 2014-11-17 2014-11-18 65010170012014 Shpenzime per pritje e percjellje Minis.Mbrojtje shpenz.pritje ft 685 dt 13.10.14 seri 16787778 fh 54 dt 13.10.14,program 3964/2 dt 10.10.2014
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 9,205 2014-11-17 2014-11-18 67210170012014 Sherbime telefonike 602-Minis.Mbrojtje telefon,kodi 110035336 shtetor,tetor 2014 m.kodheli
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) "P I R R O" Tirane 3,000 2014-11-17 2014-11-18 65310170012014 Shpenzime per pritje e percjellje Minis.Mbrojtje shpenz.pritje ft 40 dt 25.10.14 seri 16035290 fh 58 dt 25.10.14,program 1500 dt 20.10.2014
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) GLOBAL TRAVEL Tirane 59,194 2014-11-17 2014-11-18 64810170012014 Udhetim jashte shtetit Minis.Mbrojtje shpenz.bilete avioni urdher 1750 dt 27.10.14 , 1750/1 dt 29.10.14 ,ft.oferte,pv 30.10.14, ft 605 dt 31.10.14 seri 17750306,mareveshje kuader 1454 dt 8.10.141500 dt 20.10.2014
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 20,400 2014-11-17 2014-11-18 67310170012014 Sherbime telefonike 602-Minis.Mbrojtje telefon, kodi 1058529, tetor 2014
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) STELA SUVENIR Tirane 3,000 2014-11-17 2014-11-18 65110170012014 Shpenzime per pritje e percjellje Minis.Mbrojtje shpenz.pritje ft 696 dt 20.10.14 seri 16787787 fh 55 dt 20.10.14,program 4005/2 dt 17.10.2014
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) TEREZE GEGA Tirane 18,000 2014-11-17 2014-11-18 65210170012014 Shpenzime per pritje e percjellje Minis.Mbrojtje shpenz.pritje ft 96 dt 24.10.14 seri 5871038 fh 57 dt 24.10.14,program 1500 dt 20.10.2014
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 9,801,186 2014-11-12 2014-11-13 66510170012014 Paga baze - Sherbimet bankare - Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 600,602- Minis.Mbrojtjes buxheti paga,buxhet operativ ,M bruksel shkresa 12 dt 12.11.14 70000eu*139.8lek v.avdiaj
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,144,536 2014-11-11 2014-11-12 66410170012014 Paga baze - Sherbimet bankare - Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 600,602- Minis.Mbrojtjes buxheti paga,buxhet operativ ,AU SHBA shkresa 11 dt 11.11.14 28000$*112lek e.bala
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 51,679 2014-11-11 2014-11-12 66010170012014 Te tjera transferta tek individet 606-Minis.Mbrojtje pagat tetor 2014,liste pritje r.bejkaj
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 62,084 2014-11-11 2014-11-12 65810170012014 Shtesa page te tjera - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune 600-Minis.Mbrojtje pagat tetor 2014 b.kapllani,urdher 1782 dt 27.10.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 699,500 2014-11-12 2014-11-12 66610170012014 Sherbimet bankare - Udhetim jashte shtetit 602- Minis.Mbrojtjes konvertim valute per dieta 5000eu*139.8lek shkrese dhe autorizim 12/1 dt 12.11.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 220,497 2014-11-11 2014-11-12 65910170012014 Paga baze - Shperblim per ish-ushtaraket 600, 606-Minis.Mbrojtje pagat tetor 2014,ushtarak ne lirim urdher 737 dt 3.11.14 h.asllani
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 49,686 2014-11-11 2014-11-12 66310170012014 Te tjera transferta tek individet 606-Minis.Mbrojtje pagat tetor 2014,liste pritje s.shabani
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 18,166 2014-11-10 2014-11-11 65510170012014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni 602- Minis.Mbrojtje TRIFE PERMB,URDHER EKZEK 785 D 16.6.14,SHKRESE 4377 D 31.10.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 165,384 2014-11-07 2014-11-10 63510170012014 Paga baze - Sherbime telefonike 602-Minis.Mbrojtje telefon,kodi 54624810,ft 1212264723 dt 1.10.14, kodi 54624834 ft 1212264806 /1.10.14 kodi 54624811 ft 1212264731 dt 1.10.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) FASTECH Tirane 389,166 2014-11-05 2014-11-06 60910170012014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 602- Minis.Mbrojtje sherbim kopjuteri urdh 743 dt 10.06.2014 kontrate 2467 dt 18.06.2014 fat 1115 dt 14.10.2014 seri 16153865, fituesi 4840/1 dt 10.6.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AR & LO Tirane 1,846,991 2014-11-05 2014-11-06 62610170012014 Udhetim jashte shtetit 602-Minis.Mbrojtje bileta avioni urdher 1500 dt 20.10.14,1500/1 dt 21.10.14, 1500/2 dt 24.10.14 pv 21.10.14 mareveshje kuader 1454 dt 8.10.14 ft 4014,4017 dt 24.10.14 seri 17154214, 17154217
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) CONCORD - TRAVEL TOURS Tirane 62,116 2014-11-05 2014-11-06 62810170012014 Udhetim jashte shtetit 602-Minis.Mbrojtje bileta avioni urdher 1472 dt 10.10.14, pv 11.10.14 mareveshje kuader 1454 dt 8.10.14 ft 116 dt 20.10.14 seri 6549409
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AR & LO Tirane 161,680 2014-11-05 2014-11-06 61410170012014 Udhetim jashte shtetit 602-Minis.Mbrojtje bileta avioni up 1004 dt 31.7.14 UZB marv.kuader 1454 dt 8.10.14, nj.fituesi 7587/1 dt 24.9.14, mar.kuader 7587/2 dt 24/9/14 UM 1473 dt 9.10.14 ft 3996, 3997 dt 15.10.14 seri 17269996/17269997
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) GLOBAL TRAVEL Tirane 62,784 2014-11-05 2014-11-06 62510170012014 Udhetim jashte shtetit 602-Minis.Mbrojtje pagese bileta, urdher 654 dt 14.10.14, ftesa pv 2 dt 21.10.14, ft 588 dt 22.10.14, sr 17750289 mareveshja kuader 1454 dt 8.10.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) GLOBAL TRAVEL Tirane 45,782 2014-11-05 2014-11-06 61310170012014 Udhetim jashte shtetit 602-Minis.Mbrojtje pagese bileta, urdher 639 dt 09.10.14, ftesa pv dt 10.9.14, ft 572 dt 10.10.14, sr 17750273 mareveshja kuader 1454 dt 8.10.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) GLOBAL TRAVEL Tirane 112,203 2014-11-05 2014-11-06 62410170012014 Udhetim jashte shtetit 602-Minis.Mbrojtje pagese bileta, urdher 1501 dt 20.10.14, ftesa pv 2 dt 10.10.14, ft 589 dt 22.10.14, mareveshja kuader 1454 dt 8.10.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 3,040 2014-11-05 2014-11-06 63410170012014 Sherbime telefonike 602-Minis.Mbrojtje telefon,shtator ft 122544756 dt 1.10.14 kodi , 1063114
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 500,006 2014-11-05 2014-11-06 63310170012014 Kancelari 602-Minis.Mbrojtje pagese blerje kanceleri, up 34 dt 2.7.14, fitues 34/3 dt 31.7.14, kontrate 7379 dt 15.9.14, ft 119801323 dt 29.9.14 fh 9 dt 29.9.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 31,920 2014-11-05 2014-11-06 62710170012014 Udhetim jashte shtetit 602-Minis.Mbrojtje bileta avioni up 126 dt 8.10.14 urdher 578 dt 3.10.14, pv 128 dt 9.10.14 , nj.fituesi dt 9.10.14 ft 272 dt 10.10.14 seri 7269538
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) NONDA JANI Tirane 181,000 2014-11-05 2014-11-06 63210170012014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 602-Minis.Mbrojtje mirembajtje printerash, ft 28 dt 1.10.14, sr 7334669, pv 20.9.14,ul, kontrate 744 dt 10.6.14, fitues 10.6.14, kontr 2468 dt 18.6.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) CONCORD - TRAVEL TOURS Tirane 106,596 2014-11-05 2014-11-06 63010170012014 Udhetim jashte shtetit 602-Minis.Mbrojtje bileta avioni urdher 1235 dt 16.9.14, pv 15.10.14 mareveshje kuader 1454 dt 8.10.14 ft 117 dt 20.10.14 seri 6549410
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 32,500 2014-11-05 2014-11-06 62210170012014 Paga baze 600-Minis.Mbrojtje ndalese paga permbarimi, E.Milori, shkresa 595 dt 13.5.14, liste pagese shtator 2014
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) NONDA JANI Tirane 27,000 2014-11-05 2014-11-06 63110170012014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 602-Minis.Mbrojtje mirembajtje printerash, ft 28 dt 1.10.14, sr 7334665, pv 20.9.14,ul, kontrate 744 dt 10.6.14, fitues 10.6.14, kontr 2468 dt 18.6.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) CONCORD - TRAVEL TOURS Tirane 136,206 2014-11-05 2014-11-06 62910170012014 Udhetim jashte shtetit 602-Minis.Mbrojtje bileta avioni urdher 1630 dt 24.10.14, pv 27.10.14 mareveshje kuader 1454 dt 8.10.14 ft 119 dt 28.10.14 seri 6549412
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 699 2014-11-05 2014-11-05 64010170012014 Paga baze 600-Minis.Mbrojtje sig.shoq. 9.5% diference gusht 2013, shkrese 4375/1 dt 31.10.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 15,155 2014-11-05 2014-11-05 64110170012014 Paga baze 600-Minis.Mbrojtje tatim page diference janar 2012,mars 2013, gusht 2013, shkrese 4375/1 dt 31.10.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,082,699 2014-11-04 2014-11-04 63810170012014 Paga baze - Shtesa page te tjera - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune 600-Minis.Mbrojtje pagat tetor 2014,plan 343/fakt 28
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 782,074 2014-11-04 2014-11-04 63910170012014 Paga baze - Shtesa page te tjera - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune 600-Minis.Mbrojtje pagat tetor 2014,np 343/18
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 411,259 2014-11-04 2014-11-04 63710170012014 Paga baze 600-Minis.Mbrojtje pagat tetor 2014,np 343/8
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave