Pagesa tė Thesarit 2014- Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) (Mbi 831 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 704,846,859.00 831 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) COMMUNICATION PROGRESS Tirane 24,000 2014-12-10 2014-12-11 57210150012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike MIN E JASHTME mirmbajtje sistem hyrje-dalje Up.32 dt. 25.6.2014 fto 32/1 dt. 25.06.2014 fat.494(16972172) dt. 19.11.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) COMMUNICATION PROGRESS Tirane 84,000 2014-12-10 2014-12-11 57110150012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike MIN E JASHTME mirmbajtje centrali Up.40 dt. 10.07.2014 fto 40/1 dt. 10.07.2014 fat. 492(16972170) dt. 19.11.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 55,000 2014-12-10 2014-12-11 57310150012014 Shpenzime per honorare MIN E JASHTME pagese eksperte kontr. nr. 2 dt. 01.10.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ELDI QAFMOLLA Tirane 43,876 2014-12-10 2014-12-11 56410150012014 Kancelari MIN E JASHTME bl leter Up.53 dt. 19.11.2014 fto 53/1 dt. 19.11.2014 fat.10(15794974) dt. 24.11.2014 fh. 79 dt. 24.11.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 138,180 2014-12-10 2014-12-11 56210150012014 Posta dhe sherbimi korrier MIN E JASHTME poste jashte vendit VKM 241 dt. 31.03.2011 urdher ministri 93 dt. 10.03.2014 fat. 249(12593873) dt.30.11.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) "P I R R O" Tirane 10,000 2014-12-10 2014-12-11 56610150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME Dhurata Up.33 dt21.10.2014 pv 33/1&33/2 dt.21.10.2014 fat.38(16025288) dt. 24.10.2014 fh. 75 dt. 24.10.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ENERTA KENDELLA Tirane 7,000 2014-12-10 2014-12-10 55810150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME buqeta me lule Up.35 dt. 24.10.2014 pv 35/1&35/2 dt. 24.10.2014 fat.6(0008928) dt. 27.10.2014 fh. 77 dt.27.10.2014 fat 7(008931) dt. 27.10.2014 fh. 76 dt. 27.10.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) XHEKOSHPK Tirane 54,000 2014-12-10 2014-12-10 55710150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME pritje program 2 dt. 16.11.2014 fat.541(16242707) dt. 17.11.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 49,188 2014-12-10 2014-12-10 56010150012014 Sherbime te printimit dhe publikimit MIN E JASHTME poste brenda vendit VKM 241 dt. 31.03.2011 urdher ministri 93 dt. 10.03.2014 fat.4660 dt. 26.11.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BUKURIJE DAJA Tirane 27,900 2014-12-09 2014-12-10 55610150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME FLAMUJ ZYRTARE uP. 34 DT. 28.08.2014 PV DT. 28.08.2014 FAT. 135(005705) FH. 73 DT. 28.08.2014 FAT 143(005713) DT. 10.09.2014 FH. 74 DT. 10.09.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 779,768 2014-12-01 2014-12-01 55310150012014 Paga baze - Sherbime telefonike - Shtesa page te tjera - Shtese page per vjetersi ne pune MIN E JASHTME paga NENDOR 2014 plan 45 FAKT 45
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,875,559 2014-12-01 2014-12-01 55110150012014 Paga baze - Sherbime telefonike - Shtesa page te tjera - Shtese page per vjetersi ne pune MIN E JASHTME paga NENDOR 2014 plan 45 FAKT 45
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,112,082 2014-12-01 2014-12-01 55210150012014 Paga baze - Sherbime telefonike - Shpenzime te tjera personeli - Shtesa page te tjera - Shtese page per vjetersi ne pune MIN E JASHTME paga NENDOR 2014 plan 17 FAKT 17
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 6,614,054 2014-12-01 2014-12-01 55010150012014 Paga baze - Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative - Shtesa page te tjera - Shtese page per vjetersi ne pune - Te tjera transferta tek individet MIN E JASHTME paga NENDOR 2014 plan 187 fakt 8+130+15+8
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 107,000 2014-12-01 2014-12-01 55410150012014 Sherbime telefonike - Shpenzime per prodhim dokumentacioni specifik MIN E JASHTME telefon + pasaporte vkm 864 DT. 23.077.2010 URDHER 11DT. 30.11.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 340 2014-11-26 2014-11-27 54610150012014 Elektricitet 1015001 MIN E JASHTME energji fat 617931922 dt. 11.11.2014 kontr. TR2A110037053878
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 203 2014-11-26 2014-11-27 54510150012014 Elektricitet 1015001 MIN E JASHTME energji fat 617931091 dt. 11.11.2014 kontr. TR2A010034090498
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 322,518 2014-11-24 2014-11-24 54410150012014 Elektricitet 1015001 MIN E JASHTME energji fat 617931092 dt. 11.11.2014 kontr. TR2A010034200818
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,420,000 2014-11-24 2014-11-24 54710150012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative MIN E JASHTME dieta urdher 332 dt. 12.11.2014 autorizim nr. 5 dt.l 24.11.2014 terhequr 10000 euro me kurs 142. leke
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 135,000 2014-11-19 2014-11-20 52510150012014 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara MIN E JASHTME PAGESE EKPERTE KONT 2 DT 01.10.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 89,857 2014-11-19 2014-11-20 53610150012014 Shpenzime te tjera transporti MIN E JASHTME TAKSE MJETI URDHER 10 DT 10.10.14 FAT 118500628+118500646+118500662+11850673
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 18,763 2014-11-19 2014-11-20 53210150012014 Sherbime telefonike MIN E JASHTME TELEFON FAT 717792652 DT 31.05.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 483,842 2014-11-20 2014-11-20 54110150012014 Udhetim jashte shtetit MIN E JASHTME BILETA URDHER 308 DT 31.10.14 FAT 1583 DT 14.11.14 URDHER 321 DT 21.10.14 FAT 1582 DT 14.11.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 80,000 2014-11-19 2014-11-20 52610150012014 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara MIN E JASHTME PAGESE EKPERTE KONT 2 DT 01.10.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 17,522 2014-11-19 2014-11-20 53410150012014 Sherbime telefonike MIN E JASHTME TELEFON FAT 716982557 DT 31.01.14 KLINETI 310001716645
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KOSTIKA ĒIKOPANA Tirane 57,000 2014-11-19 2014-11-20 53010150012014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave MIN E JASHTME RIAPRIM PRINETER UP 38 DT 02.07.14 FTESE OFERTE 38/1 DT 12.07.14 FAT 35 DT 10.11.14 SR 6977835
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 616,459 2014-11-20 2014-11-20 54310150012014 Udhetim jashte shtetit MIN E JASHTME BILETA URDHER342 DT 18.11.14 FAT 1617 DT 19.11.14 URDHER 342 DT 18.11.14 FAT 1616 DT 19.11.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 63,885 2014-11-20 2014-11-20 54210150012014 Udhetim jashte shtetit MIN E JASHTME BILETA URDHER 389 DT 11.11.14 FAT 1596 DT 17..1.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 393,762 2014-11-19 2014-11-20 53310150012014 Sherbime telefonike MIN E JASHTME TELEFON FAT 716983047 DT 31.01.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 535,605 2014-11-20 2014-11-20 54010150012014 Udhetim jashte shtetit MIN E JASHTME BILETA URDHER 362 DT 13.10.14 FAT 1585 DT 14.11.14 URDHER 368 DT 13.10.14 FAT 1579 DT 14.11.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 11,535 2014-11-19 2014-11-19 52810150012014 Elektricitet 1015001 MIN E JASHTME ENERGJI DETYRIM I PRPAPAMBUT SIPAS LISTES SE MIN FINANCAVE
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 708,500 2014-11-19 2014-11-19 53910150012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative MIN E JASHTME dieta urdher 377 dt 21.10.14 urdher 19.11.14 autorizim 4 dt 19.11.14 shuma 5000 euro kursi 141.7 leke
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 595,406 2014-11-19 2014-11-19 528110150012014 Elektricitet 1015001 MIN E JASHTME ENERGJI DETYRIM I PRPAPAMBUT SIPAS LISTES SE MIN FINANCAVE
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) RATECH Tirane 118,560 2014-11-19 2014-11-19 52010150012014 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes MIN E JASHTME RIAPRIM SISTEMI MBROJEJTES UP 39 DT 08.07.14 FTESE OFERTE 39/1 DT 08.07.14 PV 39/2 DT 10.07.14 FAT 264 DT 28.10.14 SR 13798671
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 126,000 2014-11-19 2014-11-19 51710150012014 Posta dhe sherbimi korrier MIN E JASHTME aposta jashte vendi vkm 241 dt 31.03.11 urdher 93 dt 10.03.14 fat 222 dt 31.10.14 sr 12593845
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 202,864 2014-11-19 2014-11-19 51610150012014 Sherbime te printimit dhe publikimit MIN E JASHTME abonim ne shtyp vkm 241 dt 31.03.13 kont 505/2 dt 30.12.13 fat 404+405 dt 16.10.14 sr 12596704+12596705
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) HASIMAJ ELEVATOR CO Tirane 37,104 2014-11-19 2014-11-19 52710150012014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave MIN E JASHTME MIREMBATJE ASHENSORI UP 12 DT 17.04.4 FTESE 12/1 DT 18.04.14 FAT 146 SR 31.10.14 SR 16328346
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 18,766 2014-11-19 2014-11-19 53710150012014 Sherbime telefonike MIN E JASHTME TELEFON FAT718772018 DT 31.10.14 KLIENTI 310001716645
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 18,763 2014-11-19 2014-11-19 51110150012014 Sherbime telefonike MIN E JASHTME telefon fat 717792652 dt 31.05.14 klineti 310001716645
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 37,200 2014-11-19 2014-11-19 51910150012014 Uje MIN E JASHTME UJE FAT 1410159294-1-1 DT 21.10.2014
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave