Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Bashkia Korce (1515) (Mbi 5,915 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 41,312,940.00 131 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Bashkia Korce (1515) BANKA CREDINS Korēe 342,125 2015-10-09 2015-10-09 72321220012015 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA KORCE (2122001) KESHILLTARET MUAJI KORRIK 2015
Bashkia Korce (1515) BANKA CREDINS Korēe 730,902 2015-10-09 2015-10-09 72421220012015 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA KORCE (2122001) KESHILLTARET MUAJI GUSHT-SHTATOR 2015
Bashkia Korce (1515) BANKA CREDINS Korēe 342,125 2015-07-03 2015-07-03 41921220012015 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA KORCE 2122001 KESHILLTARET QERSHOR 2015 SIPAS LISTE PAGESES
Bashkia Korce (1515) BANKA CREDINS Korēe 342,125 2015-06-12 2015-06-15 35621220012015 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA KORCE 2122001 SHPERBLIM KESHILLTARET MAJ SIPAS LISTE PAGESES
Bashkia Korce (1515) BANKA CREDINS Korēe 342,125 2015-05-15 2015-05-15 28821220012015 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA KORCE KESHILLTARET PRILL SIPAS LISTE PAGESES
Bashkia Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korēe 8,500 2015-04-15 2015-04-16 20621220012015 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA KORCE 2122001 PAGESE PER ANETARET E JASHTEM TE KOMISIONIT AD-HOC SIPAS LISTE PAGESES
Bashkia Korce (1515) BANKA CREDINS Korēe 342,125 2015-04-15 2015-04-16 19721220012015 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA KORCE 2122001 KESHILLTARET MARS 2015 SIPAS LISTE PAGESES
Bashkia Korce (1515) ALPHA BANK -- ALBANIA Korēe 8,500 2015-04-15 2015-04-16 20721220012015 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA KORCE 2122001 PAGESE PER ANETARET E JASHTEM TE KOMISIONIT AD-HOC SIPAS LISTE PAGESES
Bashkia Korce (1515) BANKA CREDINS Korēe 342,125 2015-03-17 2015-03-17 13321220012015 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA KORCE 2122001 KESHILLTARET SHKURT 2015 SIPAS LISTEPAGESES
Bashkia Korce (1515) BANKA CREDINS Korēe 342,125 2015-02-18 2015-02-18 7621220012015 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA KORCE 2122001 KESHILLTARET JANAR 2015
Bashkia Korce (1515) BANKA CREDINS Korēe 362,250 2015-02-09 2015-02-09 4821220012015 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA KORCE 2122001 SHPERBLIM KESHILLTARET DHJETOR 2014
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave