Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 3,108 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 2,449,827,318.00 3,108 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 10,000 2019-05-10 2019-05-15 23110140012019 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min Drejtesise, Mirembajtje e sistemit dixhital te arkives se MD, Janar 2019, Kontrat nr 6721/11 date 7.12.2016 vazhdim, PV Marrjes dorezim dt 26.03.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 10,000 2019-05-10 2019-05-15 23310140012019 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min Drejtesise, Mirembajtje e sistemit dixhital te arkives se MD,Mars 2019, Kontrat nr 6721/11 date 7.12.2016 vazhdim, PV Marrjes dorezim dt 25.04.2019, ft nr 416 serial 76890910
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 10,000 2019-05-10 2019-05-15 23210140012019 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min Drejtesise, Mirembajtje e sistemit dixhital te arkives se MD, Shkurt 2019, Kontrat nr 6721/11 date 7.12.2016 vazhdim, PV Marrjes dorezim dt 26.03.2019, ft nr 286 serial 74542129
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Dega Semos Al Tirane 298,800 2019-05-10 2019-05-15 23510140012019 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min Drejtesise, Mirmbajtje e sistemit High availibility Janar 2019, Kont nr 855/8 dt 26.4.17, raport periodik monit dt 26.01.19, ft nr 31 dt 28.1.19 serial 44663481, pv m.dorezim dt 6.2.19, shkrese 141 dt 12.4.19, memo dt 17.4.19
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 268,750 2019-05-08 2019-05-14 23010140012019 Udhetim jashte shtetit Min Drejtesise Bilete avioni , autorizim nr 2525/5 dt 18.04.19, u.prokurimi nr 255 prot dt 19.04.2019, ft ofert 3495/1 dt 19.4.19, njof.fit dt 19.04.19, ft nr 622dt 19.04.19, seri 73660222
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) S.L.M. Tirane 625,500 2019-05-08 2019-05-14 22910140012019 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriēim Min.Drejtesise Materiale Pastrimi, UP nr 230 1.4.19, ft oferte nr 2729/2 dt 1.4.2019, njof.fit dt 3.4.19, pv m.dorezim 15.4.19, ft nr 367 dt 15.4. serial 73416444
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sherbimi Permbarimor "ASTREA" Tirane 9,167 2019-05-08 2019-05-14 22310140012019 Paga baze Min Drejtesise kalim shume ndalese ne page debitor H.Tola. Urdher sekuestro nr.4729 dt.15.11.2018, bordero Mars 2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) FOOD TRADE Tirane 8,216 2019-05-08 2019-05-14 22410140012019 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Min Drejtesise TVSH EURALIUS, Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, Shkrese Euralius nr 3139 dt 9.4.2019, Memo 2129/1 dt 12.4.19, ft nr 343, 575, 133,
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) 3H Tirane 4,584 2019-05-08 2019-05-14 22610140012019 Paga baze Min Drejtesise Kalim shume ndalese ne page debitor Hamza Tola, Brodero Prill 2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 15,000 2019-05-08 2019-05-14 22810140012019 Te tjera transferta tek individet Min Drejtesise Kompesim Shpz.Transporti T.Gogu, Ligji nr.10160 dt 15.10.2009, listp e bankes dt 7.5.19
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 15,000 2019-05-08 2019-05-14 22710140012019 Te tjera transferta tek individet Min Drejtesise Kompesim Shpz.Transporti Ligji nr.10160 dt 15.10.2009, listp e bankes dt 7.5.19
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sherbimi Permbarimor "ASTREA" Tirane 4,584 2019-05-08 2019-05-14 22510140012019 Paga baze Min Drejtesise kalim shume ndalese ne page debitor H.Tola. Urdher sekuestro nr.4729 dt.15.11.2018, bordero Prill 2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Tirane 85,752 2019-05-02 2019-05-03 21710140012019 Paga baze - Paga e grupit Min Drejtesise page Prill 2019, plan 149 / fakt 1, Listpagese Prill 2019, Urdher pagese Prill 2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 596,651 2019-05-02 2019-05-03 21510140012019 Paga baze - Paga e grupit - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per vjetersi ne pune Min Drejtesise page Prill 2019, plan 149 / fakt 8, Listpagese Prill 2019, Urdher pagese Prill 2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,132,694 2019-05-02 2019-05-03 21810140012019 Paga baze - Paga e grupit - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtesė page pėr natyrė tė veēantė pune/kushte pune - Shtesė page pėr punė tė vėshtira e tė dėmshme pėr shėndetin - Shtese page per vjetersi ne pune Min Drejtesise page Prill 2019, plan 149 / fakt 55, Listpagese Prill 2019, Urdher pagese Prill 2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,076,004 2019-05-02 2019-05-03 21610140012019 Paga baze - Paga e grupit - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtesė page pėr natyrė tė veēantė pune/kushte pune - Shtesė page pėr punė tė vėshtira e tė dėmshme pėr shėndetin - Shtese page per vjetersi ne pune Min Drejtesise page Prill 2019, plan 149 / fakt 33, Listpagese Prill 2019, Urdher pagese Prill 2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,031,644 2019-05-02 2019-05-03 21910140012019 Paga baze - Paga e grupit - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtesė page pėr diferencė nė rastet kur paga e muajit/ve paraardhės ėshtė llogaritur mė pak - Shtese page per kualifikimin - Shtesė page pėr natyrė tė veēantė pune/kushte pune - Shtesė page pėr punė tė vėshtira e tė dėmshme pėr shėndetin - Shtese page per vjetersi ne pune Min Drejtesise page Prill 2019, plan 149 / fakt 31, Listpagese Prill 2019, Urdher pagese Prill 2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 19,253 2019-05-02 2019-05-03 22210140012019 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise page Prill 2019, punonjes me kontrate, plan 18 / fakt 1, Listpagese Prill 2019, Urdher pagese Prill 2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 225,591 2019-05-02 2019-05-03 22010140012019 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise page Prill 2019, punonjes me kontrate, plan 18 / fakt 6, Listpagese Prill 2019, Urdher pagese Prill 2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 243,435 2019-05-02 2019-05-03 22110140012019 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise page Prill 2019, punonjes me kontrate, plan 18 / fakt 6, Listpagese Prill 2019, Urdher pagese Prill 2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SOFT & SOLUTION Tirane 150,000 2019-04-30 2019-05-02 20610140012019 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min.Drejtesise Mirmbajtje sistemi ALBIS, mars 2019, Kontr vazhdim nr 7260/13 dt 9.2.2017, fature nr. 405 dt.08.04.2019 serial 69139634; PV marrje ne dorezim dt.10.04.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 13,500 2019-04-30 2019-05-02 21010140012019 Udhetim i brendshem Min Drejtesise Dieta brenda vendit, Urdher Ministri nr 2415 dt 13.03.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) IMER YMERI Tirane 20,947 2019-04-25 2019-05-02 20510140012019 Sherbime te tjera Min Drejtesise sherbim larje automjetesh. U.Prok nr.31 dt.29.01.2019, Ftese oferte nr.630/3 dt.29.01.2019, Klasifikim APP dt.04.02.19, kontrate nr.1848 dt.26.02.2019, Fature nr.6 dt.01.04.2019 serial 74003906
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 5,500 2019-04-30 2019-05-02 20810140012019 Udhetim i brendshem Min Drejtesise Dieta brenda vendit, UM nr 2415 dt 13.03.2019, Listpagese dt 25.04.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 12,461 2019-04-30 2019-05-02 21410140012019 Sherbime telefonike Min Drejtesise shpenzim celulari, Mars 2019, T.Vodo, kod abonent 54433421, serial 00000002793480621
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 1,245,000 2019-04-30 2019-05-02 21310140012019 Udhetim jashte shtetit Min Drejtesise Paradhenie per shpenzim dhe dieta jashte vendit, Autorizim nr 2670/1 date 25.3.19, auto. nr 3021/1 dt 4.4.19, kursi preferencial 1 Euro = 124.5 leke, shuma 10.000 euro
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 100,160 2019-04-30 2019-05-02 21110140012019 Udhetim i brendshem Min Drejtesise Dieta brenda vendit, Urdher Ministri nr 2415 dt 13.03.2019, autorizim nr 1177/4 dt 9.4.2019, listpagese dt 25.4.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 51,500 2019-04-30 2019-05-02 20710140012019 Udhetim i brendshem Min Drejtesise Dieta brenda vendit, Urdher Ministri nr 17 dt 22.01.2019, UM nr 43 dt 4.2.2019 listpagese dt 25.4.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 5,500 2019-04-30 2019-05-02 20910140012019 Udhetim i brendshem Min Drejtesise Dieta brenda vendit, Urdher Ministri nr 2415 dt 13.03.2019, listpagese dt 25.4.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 2,627,798 2019-04-30 2019-05-02 21210140012019 Organizatat nderkombetare te tjera - Sherbimet bankare Min Drejtesise Kontribut vjetor per Gjykaten Nderkombetare Penale per vitin 2019, Urdher Ministri nr 256 dt 23.04.2019, shuma 21.104 Euro, kursi 1 euro = 124.5 leke
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) LANDWAYS INTERNATIONAL Tirane 16,409 2019-04-24 2019-04-30 19210140012019 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Min Drejtesise TVSH EURALIUS, Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, Shkrese Euralius nr 3139 dt 9.4.2019, Memo 2129/1 dt 12.4.19, Ft nr 55 serial 70555699 ft nr 532 serial 70555953
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) "ABCOM" Tirane 7,900 2019-04-24 2019-04-26 20210140012019 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Min Drejtesise TVSH EURALIUS, Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, Shkrese Euralius nr 3139 dt 9.4.2019, Memo 2129/1 dt 12.4.19, ft 259712093
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) InfoSoft Office Tirane 30,743 2019-04-24 2019-04-26 19610140012019 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Min Drejtesise TVSH EURALIUS, Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, Shkrese Euralius nr 3139 dt 9.4.2019, Memo 2129/1 dt 12.4.19,
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VILA FERDINAND Tirane 90,970 2019-04-24 2019-04-26 18910140012019 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Min Drejtesise TVSH EURALIUS, Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, Shkrese Euralius nr 3139 dt 9.4.2019, Memo 2129/1 dt 12.4.19, ft nr 26, nr. 19 , nr 17
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) LAJTHIZA INVEST Tirane 3,000 2019-04-24 2019-04-26 19110140012019 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Min Drejtesise TVSH EURALIUS, Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, Shkrese Euralius nr 3139 dt 9.4.2019, Memo 2129/1 dt 12.4.19, Ft serial 254886569, 254953037, ...
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 33,516 2019-04-24 2019-04-26 18610140012019 Sherbime telefonike Min Drejtesise Mbulim shpenzim Celulari Mars 2019, Kont nr 7912 dt 12.7.19, permbledhese dt 23.04.19, ft nr 279348077, 279348067, ...
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) PORSCHE ALBANIA SH.P.K Tirane 20,194 2019-04-24 2019-04-26 20110140012019 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Min Drejtesise TVSH EURALIUS, Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, Shkrese Euralius nr 3139 dt 9.4.2019, Memo 2129/1 dt 12.4.19, ft 260992198, 260989897
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MAGRIP BANA Tirane 31,500 2019-04-24 2019-04-26 19510140012019 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Min Drejtesise TVSH EURALIUS, Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, Shkrese Euralius nr 3139 dt 9.4.2019, Memo 2129/1 dt 12.4.19, ft nr 331, 071,
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 4,872,100 2019-04-24 2019-04-26 10140012019 Organizatat nderkombetare te tjera - Sherbimet bankare Min Drejtesise Kontribut vjetor per pjesmarrjen ne programin e BE, Ligji nr 11/2017, debit note nr 3241901054 dt 17.1.19, Urdher Ministri 246 dt 11.4.2019, shuma 38974 euro, kursi preferencial dt 19.4.19, kursi 1Euro /125 leke
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 428,880 2019-04-24 2019-04-26 18310140012019 Udhetim jashte shtetit Min Drejtesise Bilete avioni , autorizim nr 3021/1 dt 4.4.19, u.prokurimi nr 238 prot dt 4.4.2019, ft ofert 3021/4 dt 4.4.19, njof.fit dt 5.4.19, ft nr 532 dt 5.4.19, seri 73660132
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave