Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) (Mbi 3,410 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 8,391,704,426.00 3,410 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) DIDAKTALBA Tirane 1,966,489 2019-10-18 2019-10-24 58810110012019 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instrumente laboratorike MASR, blerje lab shkenc za/Durres, urdh prok 19 prot 2848 dt 08/03/2019, kontrate 6027 dt 10/06/2019, njoftim fituesi 5220 dt 15/05/2019, fat nr 156 dt 06/09/2019 seri 70141656 fh 02 dt 06/09/2019 akt verif dt 06/09/2019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) DIDAKTALBA Tirane 2,482,038 2019-10-18 2019-10-24 58310110012019 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instrumente laboratorike MASR,blerje lab shkenc za/devoll, urdh prok 19 prot 2848 dt 08/03/2019, kontrate 6027 dt 10/06/2019, njoftim fituesi 5220 dt 15/05/2019, fat nr 35 dt 02/09/2019 seri 55026635 fh 05 dt 02/09/2019 akt verif dt 02/09/2019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) DIDAKTALBA Tirane 1,966,489 2019-10-18 2019-10-24 59010110012019 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instrumente laboratorike MASR, blerje lab shkenc za/Kamez, urdh prok 19 prot 2848 dt 08/03/2019, kontrate 6027 dt 10/06/2019, njoftim fituesi 5220 dt 15/05/2019, fat nr 40 dt 04/09/2019 seri 55026640 fh 14 dt 04/09/2019 akt verif dt 04/09/2019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) DIDAKTALBA Tirane 2,482,038 2019-10-18 2019-10-24 58210110012019 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instrumente laboratorike MASR, blerje lab shkenc za/has, urdh prok 19 prot 2848 dt 08/03/2019, kontrate 6027 dt 10/06/2019, njoftim fituesi 5220 dt 15/05/2019, fat nr 34 dt 02/09/2019 seri 55026634 fh 14 dt 02/09/2019 akt verif dt 02/09/2019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 43,010 2019-10-08 2019-10-16 57710110012019 Shpenzime per honorare MASR, honorare M/ Korrik 2019, Projekti e-Twinning(EPP-1-2019-1-AL-E-PPKA1-ETWINS2019-41/ETWINNING NSS, me komis. Europian),Urdh nr 85 protk. 1914 dt 15/02/2019, Raport pune dt 01/10/2019, bordero dt 07/10/2019, Tatim i mbajtur ne burim
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 13,940 2019-10-08 2019-10-16 57610110012019 Shpenzime per honorare MASR, honorare M/ Korrik 2019, Projekti e-Twinning(EPP-1-2019-1-AL-E-PPKA1-ETWINS2019-41/ETWINNING NSS, me komis. Europian),Urdh nr 85 protk. 1914 dt 15/02/2019, Raport pune dt 01/10/2019, bordero dt 07/10/2019, Tatim i mbajtur ne burim
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 22,610 2019-10-08 2019-10-16 57510110012019 Shpenzime per honorare MASR, honorare M/ Korrik 2019, Projekti e-Twinning(EPP-1-2019-1-AL-E-PPKA1-ETWINS2019-41/ETWINNING NSS, me komis. Europian),Urdh nr 85 protk. 1914 dt 15/02/2019, Raport pune dt 01/10/2019, bordero dt 07/10/2019, Tatim i mbajtur ne burim
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 37,400 2019-10-08 2019-10-16 57410110012019 Shpenzime per honorare MASR, honorare M/ Korrik 2019, Projekti e-Twinning(EPP-1-2019-1-AL-E-PPKA1-ETWINS2019-41/ETWINNING NSS, me komis. Europian),Urdh nr 85 protk. 1914 dt 15/02/2019, Raport pune dt 01/10/2019, bordero dt 07/10/2019, Tatim i mbajtur ne burim
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 502,500 2019-10-08 2019-10-11 56410110012019 Sherbimet bankare - Udhetim jashte shtetit MASR Terheqje Euro 4000 ( Denisa Bushi026471921), per Udhetime e Dieta Jashte Vendit,Autrz. terheqje euro dt 07/10/2019,Urdh nr 334 dt 12/06/2019,Urdh nr 476 dt 30/09/2019,Urdh 444 dt 12/09/2019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) KRISTALINA.KH Tirane 639,000 2019-10-07 2019-10-10 57110110012019 Libra dhe publikime profesionale MASR blerje tekste shkollora per diasporen,,Kontrata ne vazhdim nr 7889/1 dt 30/08/19,Memo grupi i punes dt 13/09/19,Fat nr 337 dt 06/09/2019 seri 78801681, fl hyrja nr 55 dt 06/09/19
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) KRISTALINA.KH Tirane 578,230 2019-10-07 2019-10-10 57310110012019 Libra dhe publikime profesionale MASR blerje tekste shkollora per diasporen,,Kontrata ne vazhdim nr 7889/1 dt 30/08/19,Memo grupi i punes dt 13/09/19,Fat nr 339 dt 06/09/2019 seri 78801683, fl hyrja nr 57 dt 06/09/19
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) KRISTALINA.KH Tirane 675,517 2019-10-07 2019-10-10 56910110012019 Libra dhe publikime profesionale MASR blerje tekste shkollora per diasporn,U.Prok nr 49 dt 28/06/19,Formul njoft fituesi nr 7889 dt 09/08/19,Kontrata nr 7889/1 dt 30/08/19,Memo grupi i punes dt 13/09/19,Fat nr 335 dt 06/09/2019 seri 78801679, fl hyrja nr 54 dt 06/09/19
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) KRISTALINA.KH Tirane 944,343 2019-10-07 2019-10-10 57010110012019 Libra dhe publikime profesionale MASR blerje tekste shkollora per diasporen,,Kontrata ne vazhdim nr 7889/1 dt 30/08/19,Memo grupi i punes dt 13/09/19,Fat nr 334 dt 06/09/2019 seri 78801678, fl hyrja nr 53 dt 06/09/19
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) KRISTALINA.KH Tirane 629,110 2019-10-07 2019-10-10 57210110012019 Libra dhe publikime profesionale MASR blerje tekste shkollora per diasporen,,Kontrata ne vazhdim nr 7889/1 dt 30/08/19,Memo grupi i punes dt 13/09/19,Fat nr 338 dt 06/09/2019 seri 78801682, fl hyrja nr 56 dt 06/09/19
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,232,520 2019-10-07 2019-10-08 56610110012019 Bursa - Sherbimet bankare MASR burse elselence(Emiliiano Gjiriti) CHF 10668 (60 % ) ,Urdh nr 437 prot.8197/2 dt 10/09/2019,Aktmareveshja nr 8655 dt 19/09/2019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,703,903 2019-10-07 2019-10-08 56010110012019 Bursa MASR burse elselence(Efijeni Kokedhima) CHF 14778 (60 % ) ,Urdh nr 437 prot.8197/2 dt 10/09/2019,Aktmareveshja nr 8698 dt 23/09/2019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,561,703 2019-10-07 2019-10-08 56510110012019 Bursa - Sherbimet bankare MASR burse elselence(Grei Muskaj) GBP 25271 (60 % ) ,Urdh nr 437 prot.8197/2 dt 10/09/2019,Aktmareveshja nr 8729 dt 23/09/2019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,208,100 2019-10-07 2019-10-08 56810110012019 Bursa MASR burse elselence(Kleo Geshtenja) GBP 22915 (60 % ) ,Urdh nr 437 prot.8197/2 dt 10/09/2019,Aktmareveshja nr 8656 dt 19/09/2019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,063,104 2019-10-07 2019-10-08 56110110012019 Bursa MASR burse elselence(Elior Furreraj) USD 35270 (60 % ) ,Urdh nr 437 prot.8197/2 dt 10/09/2019,Aktmareveshja nr 8654 dt 19/09/2019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,204,379 2019-10-07 2019-10-08 56310110012019 Bursa - Sherbimet bankare MASR burse elselence(Toni Sharra) GBP 22735 (60 % ) ,Urdh nr 437 prot.8197/2 dt 10/09/2019,Aktmareveshja nr 8652 dt 19/09/2019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,033,096 2019-10-07 2019-10-08 56210110012019 Bursa MASR burse elselence(Jonida Kokiēi) GBP 21548 (60 % ) ,Urdh nr 437 prot.8197/2 dt 10/09/2019,Aktmareveshja nr 8653 dt 19/09/2019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 5,292,000 2019-10-07 2019-10-08 56710110012019 Bursa MASR burse elselence(Blerina Xhelilaj) GBP 37800 (60 % ) ,Urdh nr 437 prot.8197/2 dt 10/09/2019,Aktmareveshja nr 8657 dt 19/09/2019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 80,568 2019-10-01 2019-10-02 55510110012019 Paga me kontrate per pune sezonale MASR, paga punonje me kontrate M/Shtator 2019, Shkresa MIN.FIN nr 1589/1 dt 07/02/2019 dhe 3993/1 dt 15/03/2019, bordero page dt 30/09/2019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 40,284 2019-10-01 2019-10-02 55710110012019 Paga me kontrate per pune sezonale MASR, paga punonje me kontrate M/Shtator 2019, Shkresa MIN.FIN nr 1589/1 dt 07/02/2019 dhe 3993/1 dt 15/03/2019, bordero page dt 30/09/2019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,150,763 2019-10-01 2019-10-02 55110110012019 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Sherbime telefonike - Shtese page per kualifikimin - Shtese page per pune ne turne te dyta dhe te treta - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune - Te tjera transferta tek individet MASR,Punonjes pagat 01-30 Shtator 2019, Nr planif 134, nr faktik 30, Bordero dt 30/092019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,415,220 2019-10-01 2019-10-02 54810110012019 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Sherbime telefonike - Shtese page per kualifikimin - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune - Te tjera transferta tek individet MASR,Punonjes pagat 01-30 Shtator 2019, Nr planif 134, nr faktik 51, Bordero dt 30/092019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,006,591 2019-10-01 2019-10-02 54910110012019 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Sherbime telefonike - Shtese page per kualifikimin - Shtese page per vjetersi ne pune MASR,Punonjes pagat 01-30 Shtator 2019, Nr planif 134, nr faktik 14, Bordero dt 30/092019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 671,978 2019-10-01 2019-10-02 55010110012019 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per kualifikimin - Shtese page per vjetersi ne pune MASR,Punonjes pagat 01-30 Shtator 2019, Nr planif 134, nr faktik 9, Bordero dt 30/092019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Banka OTP Albania Tirane 152,281 2019-10-01 2019-10-02 55210110012019 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi MASR,Punonjes pagat 01-30 Shtator 2019, Nr planif 134, nr faktik 3, Bordero dt 30/092019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 374,151 2019-10-01 2019-10-02 55610110012019 Paga me kontrate per pune sezonale MASR, paga punonje me kontrate M/Shtator 2019, Shkresa MIN.FIN nr 1589/1 dt 07/02/2019 dhe 3993/1 dt 15/03/2019, bordero page dt 30/09/2019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA E TIRANES Tirane 39,594 2019-10-01 2019-10-02 55310110012019 Paga baze - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune MASR,Punonjes pagat 01-30 Shtator 2019, Nr planif 134, nr faktik 1, Bordero dt 30/092019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 309,520 2019-10-01 2019-10-02 55410110012019 Paga me kontrate per pune sezonale MASR, paga punonje me kontrate M/Shtator 2019, Shkresa MIN.FIN nr 1589/1 dt 07/02/2019 dhe 3993/1 dt 15/03/2019, bordero page dt 30/09/2019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SH.A - TRAJTIMI I STUDENTEVE Tirane 1,156,168 2019-09-27 2019-10-01 53810110012019 Te tjera transferime korrente MASR, transferim fondi grand M/ Gusht 2019, Aut nr protk 8263/1dt 25/09/2019, shkresa percjell nr 59 dt 04/09/2019 (situac shpenzimesh M/Gusht 2019)
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) PPD Lifts Tirane 12,000 2019-09-27 2019-10-01 54710110012019 Sherbime te tjera MASR sherbim,mirmbajtje,riparim ashensori godina MASR(M/Gusht 19), U.prok.nr 52 (ne vazhdim) dt 24/07/2019,P.Verbal mbi zhvill e proced dt 31/07/2019,Fat nr 5 dt 03/09/2019 seri 11254840
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDERMARJA TRAJTIMIT STUDENTEVE Tirane 3,284,000 2019-09-27 2019-10-01 54110110012019 Te tjera transferime korrente MASR, transferim fondi grand M/ Korri+Gusht 2019, Aut nr protk 8365/2 dt 25/09/2019, shkresa percjell nr 34/10 dt 06/09/2019 (situac shpenzimesh M/Korrik + Gusht 2019)
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDERM. TRAJTIMIT STUDENTAVE Tirane 1,358,016 2019-09-27 2019-10-01 54210110012019 Te tjera transferime korrente MASR, transferim fondi grand M/ Gusht 2019, Aut nr protk 8794 dt 25/09/2019, shkresa percjell nr 81 dt 04/09/2019 (situac shpenzimesh M/Gusht 2019)
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) REZIDENCA STUDENTORE UNIVERSITARE NR.2 Tirane 7,473,157 2019-09-27 2019-10-01 54410110012019 Te tjera transferime korrente MASR, transferim fondi grand M/ Gusht 2019, Aut nr protk 8451/1 dt 25/09/2019, shkresa percjell nr 311 dt 11/09/2019 (situac shpenzimesh M/Gusht 2019)
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ND TRAJTIMIT TE STUDENTEVE NR 3 Tirane 2,089,182 2019-09-27 2019-10-01 54310110012019 Te tjera transferime korrente MASR, transferim fondi grand M/ Gusht 2019, Aut nr protk 8794/1 dt 25/09/2019, shkresa percjell nr 254 dt 04/09/2019 (situac shpenzimesh M/Gusht 2019)
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ND.TRAJTIMI STUDENT.GJIROK Tirane 1,585,518 2019-09-27 2019-10-01 54610110012019 Te tjera transferime korrente MASR, transferim fondi grand M/ Gusht 2019, Aut nr protk 8631/3 dt 25/09/2019, shkresa percjell nr 167 dt 10/09/2019 (situac shpenzimesh M/Gusht 2019)
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Rezidenca Studentore Universitare Nr. 1 Tirane 15,147,879 2019-09-27 2019-10-01 54510110012019 Te tjera transferime korrente MASR, transferim fondi grand M/ Gusht 2019, Aut nr protk 8332/3 dt 25/09/2019, shkresa percjell nr 526 dt 09/09/2019 (situac shpenzimesh M/Gusht 2019)
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave