Pagesa tė Thesarit 2014- Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) (Mbi 760 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 1,073,481,336.00 760 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BLEDI (J64103426M) Tirane 15,916,657 2014-12-03 2014-12-04 72710170012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Minis.Mbrojtje rikonstruksion rrjeti kontr.887 dt 20.10.14, up 779/1 dt 11.9.14urdher lidhje kontrate 861 dt 14.10.14nj.fituesi 861/1 dt 14.10.14 ft 39 dt 24.11.14 seri 06690445 situacioni dt 20.11.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 32,500 2014-12-02 2014-12-02 70610170012014 Paga baze 600- Minis.Mbrojtje ndalese page e.milori shkresa permbarimit 595 dt 13.5.14 per avokatin l.daci
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 307,803 2014-12-01 2014-12-02 70210170012014 Te tjera transferta tek individet 606-Minis.Mbrojtje pagat liste pritje nentor 2014
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,461,456 2014-12-01 2014-12-02 70110170012014 Te tjera transferta tek individet 606-Minis.Mbrojtje pagat liste pritje nentor 2014
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) TDR GROUP Tirane 23,443 2014-12-02 2014-12-02 70810170012014 Paga baze 600- Minis.Mbrojtje ndalese page l.manaj urdher venie sekuestro 1895 dt 17.9.14 lajmerim 1714 dt 26.8.14, vendim 1462 dt 1.4.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) 3H Tirane 32,500 2014-12-02 2014-12-02 70710170012014 Paga baze 602 Minis.Mbrojtje ndalese nga paga nentort 2014 elta milori sekuestro 4/13 dt 5.5.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 562,070 2014-12-01 2014-12-02 70010170012014 Te tjera transferta tek individet 606-Minis.Mbrojtje pagat liste pritje nentor 2014
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,185,438 2014-12-01 2014-12-01 70510170012014 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per funksionin - Shtese page per kualifikimin - Shtese page per vjetersi ne pune - Te tjera transferta tek individet - Te tjera transferta tek individet 600,606-Minis.Mbrojtje pagat nentor 2014, np 343/311
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 7,776,693 2014-12-01 2014-12-01 70410170012014 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtesa page te tjera - Shtese page per funksionin - Shtese page per kualifikimin - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune - Te tjera transferta tek individet - Te tjera transferta tek individet 600-Minis.Mbrojtje pagat nentor 2014,plan 343/fakt 311
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,447,142 2014-12-01 2014-12-01 70910170012014 Paga baze - Shtesa page te tjera - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune 600-Minis.Mbrojtje pagat nentor 2014,plan 343/fakt 37
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 319,854 2014-11-27 2014-12-01 69810170012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Minis.Mbrojtje rimbursim shpenzime PU a.ibro vkm 305 dt 12.3.2008 pika j shkrese 6998/2 dt 16.10.14 listpagese bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 6,356,960 2014-12-01 2014-12-01 70310170012014 Paga baze - Shtesa page te tjera - Shtese page per funksionin - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune - Te tjera transferta tek individet - Te tjera transferta tek individet 600-Minis.Mbrojtje pagat nentor 2014,nr.punonj. plan343 fakt 311
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 81,712 2014-12-01 2014-12-01 71110170012014 Paga baze - Shtesa page te tjera - Shtese page per vjetersi ne pune 600-Minis.Mbrojtje pagat nentor 2014, np 343/2
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,074,558 2014-12-01 2014-12-01 71010170012014 Paga baze - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune 600-Minis.Mbrojtje pagat nentor 2014,nr.punonj. plan343 fakt 22
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,402,500 2014-11-26 2014-11-26 69910170012014 Sherbimet bankare - Udhetim jashte shtetit 602- Minis.Mbrojtjes konvertim valute per dieta 10000eu*140.2lek,autorizim dhe kerkese 01 dt 26.11.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) GLOBAL TRAVEL Tirane 54,110 2014-11-24 2014-11-25 69710170012014 Udhetim jashte shtetit 602- Minis.Mbrojtje bilete avioni urdher 729 dt 30.10.14 ft.oferte ,pv 13.11.14, marreveshje kuader 1454 dt 8.10.14, ft 641 dt 14.11.14 seri 17750342
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) GALERI ARTI KLEDIO Tirane 12,000 2014-11-24 2014-11-25 69510170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602- Minis.Mbrojtje shpenzime pritje ft 326 dt 7.11.14 seri 1191340 fh 59 dt 7.11.14 program 4452/1 dt 64.11.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) STELA SUVENIR Tirane 6,000 2014-11-24 2014-11-25 69410170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602- Minis.Mbrojtje shpenzime pritje ft 713 dt 10.11.14 seri 16787804 fh 60 dt 10.11.14 program 8722 dt 31.10.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) STELA SUVENIR Tirane 12,000 2014-11-24 2014-11-25 69310170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602- Minis.Mbrojtje shpenzime pritje ft 714 dt 13.11.14 seri 167878054 fh 61 dt 13.11.14 program 8836 dt 5.11.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BERLINI 95 Tirane 50,000 2014-11-24 2014-11-25 69110170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602- Minis.Mbrojtje shpenzime pritje ft 126 dt 14.11.14 seri 16971035 program 4579/1 dt 14.11.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) "P I R R O" Tirane 12,000 2014-11-24 2014-11-25 69610170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602- Minis.Mbrojtje shpenzime pritje ft 35 dt 17.11.14 seri 18169535 fh 62 dt 17.11.14 program 4580/1 dt 14.11.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) LEFTER BIZHGA Tirane 9,000 2014-11-24 2014-11-25 69210170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602- Minis.Mbrojtje shpenzime pritje ft 36 dt 14.11.14 seri 7238291 program 4579/1 dt 14.11.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) O L S O N I Tirane 55,200 2014-11-24 2014-11-25 69010170012014 Sherbime te printimit dhe publikimit 602- Minis.Mbrojtje shpenzime prodhim dokumentacioni specifik up 127 dt 3.11.14, ft.oferte, pv 129 dt 4.11.14, nj.fituesi 1587 dt 10.11.14 seri 17184927 fh 10 dt 10.11.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 2,196 2014-11-19 2014-11-20 68410170012014 Sherbime telefonike 602-Minis.Mbrojtje telefon,shkurt-mars 2014 cel 0682072148 igli hasani
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) KOMBINATI MEKANIK POLICAN Tirane 1,300,000 2014-11-19 2014-11-20 68610170012014 Pajisje, materiale dhe sherbime ushtarake 602-Minis.Mbrojtje perballim kosto demontimi shkrese kerkese perdorim te ardhurash 5964/2 dt 20.10.14, shkresa 5199/1 dt 13.11.14, 5199/2 dt 10.11.14, 5199 dt 10.11.14 , ft 5 dt 3.3.14 seri 02836391
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) UZINA MEKANIKE CEKIN Tirane 2,800,000 2014-11-19 2014-11-20 68710170012014 Pajisje, materiale dhe sherbime ushtarake 602-Minis.Mbrojtje perballim kosto shpenzime shkrese kerkese perdorim te ardhurash 5964/2 dt 20.10.14, shkresa 5199/1 dt 13.11.14, 5199/2 dt 10.11.14, 5199 dt 10.11.14 , ft 23 dt 4.3.14 , s 10412499 ,ft 32 dt 1.4.14 s14336608,ft 43/2.5.14s
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) STUDIO ARCHIMED Tirane 406,894 2014-11-19 2014-11-20 66710170012014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 231-Minis.Mbrojtje mbikqyrje punimesh ft 63 dt 11.11.14 seri 15930564, kontrate 809/1 dt 22.9.14, urdher 780/3 dt 18.9.14 nj.fituesi 780/1 dt 18.9.14, formul.kontrates dt 22.9.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) UZINA LENDEVE PLASESE Tirane 4,700,000 2014-11-19 2014-11-20 68510170012014 Pajisje, materiale dhe sherbime ushtarake 602-Minis.Mbrojtje perballim kosto demontimi shkrese kerkese perdorim te ardhurash 5964/2 dt 20.10.14, shkresa 5199/1 dt 13.11.14, 5199/2 dt 10.11.14, 5199 dt 10.11.14 , ft 2 dt 24.2.14 seri 10919153
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 122,235 2014-11-18 2014-11-19 66910170012014 Paga baze 600-Minis.Mbrojtje tatim page rep 6604, tetor 2014, liste pagese per rep nipt k51723032g/rep 4443
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 3,020 2014-11-18 2014-11-19 68210170012014 Sherbime telefonike 600-Minis.Mbrojtje pagese telefon tetor 2014, fature nr 122569316 dt 1.11.14, kod 1063114
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,500 2014-11-18 2014-11-19 68110170012014 Udhetim i brendshem 600-Minis.Mbrojtje pagese dieta liste pagese autorizim 20.10.14 shkrese nr 7383/2 dt 06.11.14,
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 11,000 2014-11-18 2014-11-19 67510170012014 Udhetim i brendshem 600-Minis.Mbrojtje pagese dieta liste pagese autorizim 15/1 dt 15.10.14, 9738 dt 19.9.14, 17/2 dt17.9.14 liste pagese
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 5,500 2014-11-18 2014-11-19 68010170012014 Udhetim i brendshem 600-Minis.Mbrojtje pagese dieta liste pagese autorizim 20.10.14 shkrese nr 7383/1 dt 16.10.14,
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 33,000 2014-11-18 2014-11-19 67910170012014 Udhetim i brendshem 600-Minis.Mbrojtje pagese dieta liste pagese autorizim 20.10.14 shkrese nr 1196 dt 09.09.14,
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 165,000 2014-11-18 2014-11-19 67810170012014 Udhetim i brendshem 600-Minis.Mbrojtje pagese dieta liste pagese autorizim 20.10.14 shkrese nr 8233 dt 6.11.14, urdher 1196 dt 9.9.14,
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 49,500 2014-11-18 2014-11-19 67410170012014 Udhetim i brendshem 600-Minis.Mbrojtje pagese dieta liste pagese autorizim 3669/2 dt 22.9.14,
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 220,920 2014-11-17 2014-11-18 64510170012014 Udhetim jashte shtetit Minis.Mbrojtje shpenz.bilete avioni pv emergjence dt 15.9.14 ft 599 dt 15.9.14 seri 7330426 uesher 1213 dt 12.9.14dt 23.10.14,program 1500 dt 20.10.2014
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) SKY HOTEL'S Tirane 90,000 2014-11-17 2014-11-18 64410170012014 Shpenzime per pritje e percjellje Minis.Mbrojtje shpenz.pritje ft 591dt 13.10.14 seri 12243545 program 3954 dt 10.10.2014
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ERA 2000 Tirane 51,954 2014-11-17 2014-11-18 64910170012014 Shpenzime per pritje e percjellje Minis.Mbrojtje shpenz.pritje ft 728 dt 30.10.14 seri 16309981,program 7480/3 dt 29.10.2014
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) "P I R R O" Tirane 9,000 2014-11-17 2014-11-18 65410170012014 Shpenzime per pritje e percjellje Minis.Mbrojtje shpenz.pritje ft 37dt 23.10.14 seri 16035287 fh 56 dt 23.10.14,program 1500 dt 20.10.2014
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave