Pagesa tė Thesarit 2014- Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) (Mbi 831 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 704,846,859.00 831 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 733,125 2014-12-16 2014-12-18 59910150012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN E JASHTME SIG SHOQERORE SHPETIM CAUSHI
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E TURQISE NE TIRANE Tirane 7,047,966 2014-12-18 2014-12-18 21710150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala Rim TVSh shkrese 19812/1 dt. 09.12.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA SH.B.A. Tirane 15,747,908 2014-12-18 2014-12-18 19310150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala Rim TVSh shkrese 19812/1 dt. 09.12.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) U.N.D.P. Tirane 8,967,980 2014-12-18 2014-12-18 19710150012014 Rimbursim I TVSH-se nga llogaria e Tatimeve te vitit ne vazhdim,Te Dala Rim TVSh shkrese 19812/1 dt. 09.12.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,538,356 2014-12-16 2014-12-18 59110150012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN E JASHTME SIG SHOQERORE Ndrec Loka
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 974,400 2014-12-16 2014-12-18 59710150012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN E JASHTME vendim gjyqi ne favor te Jolanda Parruca VGJA 16 dt. 10.03.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 286,657 2014-12-16 2014-12-18 60610150012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN E JASHTME SIG SHOQERORE Genti Bendo
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 284,819 2014-12-16 2014-12-18 60010150012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN E JASHTME tatim Shpetim Caushi
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ENDRIT HASA Tirane 1,927,603 2014-12-16 2014-12-17 60210150012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN E JASHTME VENDIM GJYQI NE FAVOR TE ROBERT&BUBULINA MARTINI
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 22,050 2014-12-16 2014-12-17 62010150012014 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara MIN E JASHTME pagese perkthyes udhezim MInFinancave 3165 dt. 12.05.2014 kontrate 1 dt. 23..04.2014 kontr. 2 dt. 22.08.2014 kontr.3 dt. 29.08.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) HASIMAJ ELEVATOR CO Tirane 41,832 2014-12-16 2014-12-17 62210150012014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave MIN E JASHTME mirmb ashensori Up. 12 dt. 17.04..2014 fto 12/1 dt. 18.04.2014 fat.157(18615707) dt. 26.11.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) EURO OFFICE Tirane 81,360 2014-12-16 2014-12-17 62310150012014 Kancelari MIN E JASHTME leter adeziv Up. 54 dt. 19.11.2014 fto 54/1 dt. 19.11.2014 fat.125828044 dt. 27.11.2014 fh. 85 dt. 27.11.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 84,767 2014-12-16 2014-12-17 60310150012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN E JASHTME SIG SHOQERORE ROBERT MARTINI
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,360,560 2014-12-16 2014-12-17 62510150012014 Karburant dhe vaj MIN E JASHTME KARBURANT VAZHDIM KONTR. 188/1 DT. 02.06.2014 FAT.44(17224194) DT. 14.11.2014 FH. 84 DT. 25.11.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) "DIPLOMAT H Y " Tirane 81,500 2014-12-16 2014-12-17 62710150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME PRITJE PROGRAM 452 DT. 23.10.2014 FAT.730(16009730) DT. 26.11.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) SULOLLARI Tirane 62,880 2014-12-16 2014-12-17 62410150012014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave MIN E JASHTME Pritje Up.52 dt. 18.11.2014 fto 52/1 dt. 18.11.2014 fat.32(11227432) dt. 02.12.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 5,000 2014-12-16 2014-12-17 62910150012014 Udhetim i brendshem MIN E JASHTME DIETA DHJETOR 2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,659,120 2014-12-16 2014-12-17 55510150012014 Karburant dhe vaj MIN E JASHTME KARBURANT VAZHDIM KONTR. 188/1 DT. 02.06.2014 FAT.1722915) DT. 27.10.2014 FH. 78 DT. 28.10.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) "DIPLOMAT H Y " Tirane 351,000 2014-12-16 2014-12-17 62810150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME PRITJE PROGRAM 451 DT. 21.10.2014 FAT.729(1600729) DT. 26.11.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BUKURIJE DAJA Tirane 8,000 2014-12-16 2014-12-17 62610150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME Pritje Up.39 dt. 17.11.2014 pv 39/1&39/2 dt. 18.11.2014 fat.149(005629) dt. 25.11.2014 fh. 80 dt. 25.11.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ANILA HIDI Tirane 142,150 2014-12-16 2014-12-16 63410150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME Program nr. 10 dt. 09.10.2014 fat.10(6904961) dt. 04.11.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 80,220 2014-12-16 2014-12-16 62110150012014 Uje MIN E JASHTME UJE FAT. 1411 1592941-1 DT. 21.11.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 430,148 2014-12-11 2014-12-15 58310150012014 Sherbime telefonike MIN E JASHTME telefon shkurt 2013 shkrese e min financave dt. 30.11.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,241,112 2014-12-12 2014-12-15 60910150012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN E JASHTME VENDIM GJYQI NE FAVOR Dalip Pero sigurime shoqerore
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 434,265 2014-12-12 2014-12-15 58510150012014 Sherbime telefonike MIN E JASHTME telefon dhjetor 2012 shkrese e min financave dt. 30.11.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) JUS Tirane 3,477,930 2014-12-12 2014-12-15 60810150012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN E JASHTME VENDIM GJYQI NE FAVOR Dalip Pero VGJ ap. 92 dt. 14.10.2011
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 577,253 2014-12-11 2014-12-15 58510150012014 Sherbime telefonike MIN E JASHTME telefon nendor 2012 shkrese e min financave dt. 30.11.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 18,885 2014-12-12 2014-12-15 58410150012014 Sherbime telefonike MIN E JASHTME telefon shkurt 2013 shkrese e min financave dt. 30.11.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 18,979 2014-12-11 2014-12-12 58110150012014 Sherbime telefonike MIN E JASHTME telefon dhjetor 2013 shkrese e min financave dt. 30.11.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 507,782 2014-12-11 2014-12-12 58110150012014 Sherbime telefonike MIN E JASHTME telefon maj 2013 shkrese e min financave dt. 30.11.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 815,530 2014-12-12 2014-12-12 57610150012014 Udhetim jashte shtetit MIN E JASHTME bileta avioni urdher sek pergjith. 413 dt. 01.12.2014 fat.1666 dt. 02.12.2014 Urdher 413 dt. 01.12.2014 fat.1664 dt. 02.12.2014 urdher332 dt. 12.11.2014 fat.1663 dt. 02.12.2012
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 451,328 2014-12-12 2014-12-12 57510150012014 Udhetim jashte shtetit MIN E JASHTME bileta avioni urdher sek pergjith.412 dt. 01.12.2014 fat.1665 dt. 02.12.2014 Urdher 407 dt. 25.11.2014 fat.1671 dt. 02.12.2014 urdher 393 dt. 12.11.2014 fat.1670 dt. 02.12.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 550,579 2014-12-12 2014-12-12 57410150012014 Udhetim jashte shtetit MIN E JASHTME bileta avioni urdher sek pergjith. 388 dt. 05.11.2014 fat1668 dt. 02.12.2014 Urdher 343 dt. 18.11.2014 fat.1669 dt. 02.12.2014 urdher 382 dt.29.10.2014 fat.1667 dt. 02.12.2012
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 406,035 2014-12-11 2014-12-12 58010150012014 Sherbime telefonike MIN E JASHTME telefon dhjetor 2013 shkrese e min financave dt. 30.11.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) STRATI BAILIFF'S SERVICE Tirane 3,910,750 2014-12-11 2014-12-12 59010150012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIN E JASHTME VENDIM GJYQI NE FAVOR TE nDREC LOCI VENDIM 8887 DT. 01.10.2012 V GJYK APELIT 2488 DT. 14.11.2013
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) COSMOS TRANSLATIONS& EVENTS Tirane 60,000 2014-12-10 2014-12-11 55910150012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore MIN E JASHTME Pritje Up.38 dt. 11.09.2014 pv 38/1&38/2Dt. 11.09.2014 fat.146(13166639) dt. 29.10.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KOMBINAT - SERVIS Tirane 278,400 2014-12-10 2014-12-11 56310150012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri MIN E JASHTME riparim makina Up.132 dt. 11.04.2014 njft. 132/5 dt. 22.05.2014 kontr.132/6 dt. 02.06.2014 fat.128&129(11273429/11273430) dt. 26.09.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) E M A L Tirane 85,200 2014-12-10 2014-12-11 56910150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME kancelari Up.37 dt. 23.10.2014 pv 37/1&37/2 dt. 23.10.2014 fat.82(16313639) dt.10.11.2014 fh. 81 dt. 25.11.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) "P I R R O" Tirane 15,000 2014-12-10 2014-12-11 56510150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME Dhurata Up.36 dt. 17.11.2014 pv 36/1&36/2 dt. 17.11.2014 fat.33(18169533) dt. 17.11.2014 fh. 81 dt. 17.11.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ELEKTRO MAGJIA Tirane 9,750 2014-12-10 2014-12-11 56810150012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriēim MIN E JASHTME mat pastrimi Up.1 dt. 08.10.2014 fto 1/1 dt. 09.10.2014 fat.447(12373181) dt. 10.10.2014 fh. 74 dt. 10.10.2014
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave