Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 3,791 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 2,692,435,965.00 3,791 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 489,932 2020-02-19 2020-02-21 6910140012020 Elektricitet Ministria e Drejtesise shpenzim energji elektrike janar 2020, fat.nr.364725601
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 10,000 2020-02-14 2020-02-18 6210140012020 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Ministria e Drejtesise Mirmbajtje e sistemit Dixhitalizimit te Arkives se MD, Janar 2020, Kontrate nr 6721/11 dt 7.12.2016 vazhdim, ft nr.86 dt 23.01.2020 serial nr 86779764, raport periodik dt 23.12.2019-23.01.2020, pv dor. dt 30.01.2020
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 63,000 2020-02-14 2020-02-18 5710140012020 Udhetim jashte shtetit Ministria e Drejtesise Bilete Avioni, Autorizim nr.246/3 dt 24.01.2020, UP nr 38 dt 30.01.2020, Ft oferte 246/8 dt 30.01.2020, njoft fit app. dt 30.01.2020, ft nr 123 dt 30.01.2020 serial 87389073
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) COFFEE CLUB Tirane 71,000 2020-02-14 2020-02-18 6010140012020 Shpenzime per pritje e percjellje Ministria e Drejtesise Shpenzime pritje percjellje, UP nr.34 dt 27.01.2020, ft per ofert nr 164/3 dt 27.01.2020, njoft fituesi dt 28.01.2020, pv marrjes dorezim dt 28.01.2020 ft nr.644 dt 28.01.2020, fh nr 11 dt 28.01.2020
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) GEOVISION SH.P.K Tirane 60,000 2020-02-14 2020-02-18 5910140012020 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbime te tjera plan rilevimi prone, Urdher Prokurimi nr 580/1 dt 29.01.2020, PV me vlere nen 100.000 dt 29.01.2020, PV marrje sherbimi dt 31.01.2020, ft nr 119 dt 31.01.2020 serial 59705827
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 207,353 2020-02-14 2020-02-18 5810140012020 Posta dhe sherbimi korrier Ministria e Drejtesise Sherbim postar Janar 2020, Kontrate nr.91/1 prot dt 5.01.2018, ft nr 193, 450, dt 26.01.2020 serial 81110693
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KELVIN TRAVEL Tirane 76,325 2020-02-14 2020-02-17 6110140012020 Udhetim jashte shtetit Ministria e Drejtesise Bilete Avioni, Autorizim nr 518/1 dt 27.01.2020, Urdher Prokurimi nr.35 dt 27.01.2020, ft ofert nr 518/5 dt 27.01.2020, klasifikim perfundimtar dt 28.01.2020, ft nr 580 dt 28.01.2020 serial 84453081, ft nr 584
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 1,848 2020-02-07 2020-02-12 5010140012020 Posta dhe sherbimi korrier Ministria e Drejtesise Sherbim poste sekrete Janar 2020, Ft nr 9/s serial 81105981
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 5,625 2020-02-07 2020-02-12 5410140012020 Sherbime telefonike Ministria e Drejtesise Mbulim shpenzim celulari Dhjetor 2019, J.Gaba-diference fature, ft nr 2796014989
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) 3H Tirane 10,000 2020-02-06 2020-02-12 4710140012020 Paga baze Ministria e Drejtesise Kalim shume ndalese ne page debitor H.Tola, Vendim Gjykate nr.9333 dt 13.11.18, Urdher nr.460/10 dt 12.4.19, PV veprim permba dt 8.5.19, Bordero paga Janar 2020
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTERLOGISTIC Tirane 447,588 2020-02-07 2020-02-12 5210140012020 Kancelari Ministria e Drejtesise Blerje Letre Autorizimi MB nr 15/14 dt 27.5.19, Urdher Prokurimi nr 12 dt 13.01.2020, kontrate furnizimi nr 307/5 dt 24.1.2020, pv m.dorezim dt 24.1.2020, ft nr 695156136 serial 210214620, fh nr 8 dt 24.1.2020
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 15,000 2020-02-06 2020-02-12 4910140012020 Te tjera transferta tek individet Ministria e Drejtesise Kompesim shpenzim transporti F.Caka-Janar 2020, Ligji nr 10160 dt 15.10.2009, i ndryshuar, Listepagese bankes 05.02.2020
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Juliana Osmenaj Tirane 24,000 2020-02-07 2020-02-12 5110140012020 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbime te tjera karrige me qera, UP nr 413/1 dt 21.1.2020, PV me vlere nen 100000, PV Sherbimi dt 21.01.2020, ft nr 64 serial 84059313
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sherbimi Permbarimor "ASTREA" Tirane 4,584 2020-02-06 2020-02-12 4810140012020 Paga baze Ministria e Drejtesise Kalim shume ndalese ne page debitor H.Tola, Urdher Ekzekutimi nr. regj. 1797 dt 26.2.2018, Urdher sekuestro 4729 dt 15.11.18, Bordero Janar 2020
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SOFT & SOLUTION Tirane 150,000 2020-02-07 2020-02-12 5310140012020 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Ministria e Drejtesise Mirmbajtje sistemit Albis Dhjetor 2019, Kontrat vazhdim nr 7260/13 dt 9.2.17, Urdher 8607 dt 3.8.18, raport periodik , ft nr 36 serial 80457288 , pv m.dorezim dt 24.1.2020
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,255,798 2020-02-03 2020-02-04 4010140012020 Paga baze - Paga e grupit - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per kualifikimin - Shtesė page pėr natyrė tė veēantė pune/kushte pune - Shtesė page pėr punė tė vėshtira e tė dėmshme pėr shėndetin - Shtese page per vjetersi ne pune Ministria e Drejtesise Paga Janar 2020, Punonjes plan 149 fakt 34, Listepagese Janar 2020
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,601,354 2020-02-03 2020-02-04 4110140012020 Paga baze - Paga e grupit - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtesė page pėr natyrė tė veēantė pune/kushte pune - Shtesė page pėr punė tė vėshtira e tė dėmshme pėr shėndetin - Shtese page per vjetersi ne pune Ministria e Drejtesise Paga Janar 2020, Punonjes plan 149 fakt 46, Listepagese Janar 2020
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 527,404 2020-02-03 2020-02-04 4310140012020 Ilaēe dhe materiale mjeksore - Paga baze - Paga e grupit - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi Ministria e Drejtesise Paga Janar 2020, Punonjes plan 149 fakt 8, Listepagese Janar 2020
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,300,099 2020-02-03 2020-02-04 4210140012020 Paga baze - Paga e grupit - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtesė page pėr diferencė nė rastet kur paga e muajit/ve paraardhės ėshtė llogaritur mė pak - Shtesė page pėr natyrė tė veēantė pune/kushte pune - Shtesė page pėr punė tė vėshtira e tė dėmshme pėr shėndetin - Shtese page per vjetersi ne pune Ministria e Drejtesise Paga Janar 2020, Punonjes plan 149 fakt 33, Listepagese Janar 2020
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 15,000 2020-02-03 2020-02-04 3910140012020 Te tjera transferta tek individet Ministria e Drejtesise Kompesim shpenzim transporti F.Caka, Ligji nr 10160 dt 15.10.2009, i ndryshuar, Listepagese bankes 03.02.2020
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) 3H Tirane 10,000 2020-02-03 2020-02-04 3710140012020 Paga baze Ministria e Drejtesise Kalim shume ndalese ne page debitor H.Tola, Vendim Gjykate nr.9333 dt 13.11.18, Urdher nr.460/10 dt 12.4.19, PV veprim permba dt 8.5.19, Bordero paga Dhjetor 19
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 295,258 2020-02-03 2020-02-04 4610140012020 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Ministria e Drejtesise Paga Janar 2020, Punonjes me kontrate, plan 40 fakt 7, Listepagese Janar 2020
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 211,701 2020-02-03 2020-02-04 4410140012020 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Ministria e Drejtesise Paga Janar 2020, Punonjes me kontrate, plan 40 fakt 5, Listepagese Janar 2020
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sherbimi Permbarimor "ASTREA" Tirane 4,584 2020-02-03 2020-02-04 3810140012020 Paga baze Ministria e Drejtesise Kalim shume ndalese ne page debitor H.Tola, Urdher Ekzekutimi nr. regj. 1797 dt 26.2.2018, Urdher sekuestro 4729 dt 15.11.18, Bordero Dhjetor 2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 200,153 2020-02-03 2020-02-04 4510140012020 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Ministria e Drejtesise Paga Janar 2020, Punonjes me kontrate, plan 40 fakt 5, Listepagese Janar 2020
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 16,500 2020-01-29 2020-01-31 3510140012020 Udhetim i brendshem Ministria e Drejtesise dieta brenda vendit. Autoriz. 62 dt.08.01.20, nr.291 dt.16.01.20, listpagesa dt.28.01.2020
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 15,400 2020-01-29 2020-01-31 3210140012020 Shpenzime per honorare Ministria e Drejtesise pagese pjesemarrje ne mbledhjen e KKT, shkresa nr.43/3 dt.15.01.20, listpagesa dt.28.01.2020
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RESULI - ER Tirane 456,109 2020-01-29 2020-01-31 2610140012020 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriēim Ministria e Drejtesise karburant per ngrohjen qendrore, minikontrate marrv.kuader nr.10/25 dt.07.06.19, autorizim MB nr.10/26 dt.11.06.19, UP nr.527 dt.21.11.19, kontrat nr.4650/3 dt.04.12.19, Fat. nr.1 serial 60847441, FH nr.1 dt.03.01.20,
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,400 2020-01-29 2020-01-31 3110140012020 Sherbime telefonike Ministria e Drejtesise rimbursim shpenzim celulari. Detajim limiti nr.220/2 dt.19.02.2019, listpagese dt.17.01.2020
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 34,000 2020-01-29 2020-01-31 3310140012020 Shpenzime per honorare Ministria e Drejtesise pagese e anetareve te Kom.Auditimit. VKM 656 dt.31.10.18, Urdher nr.571 dt.27.12.2019, listpagesa dt.28.01.20
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KLODIAN ALIKO Tirane 8,100 2020-01-29 2020-01-31 3010140012020 Shpenzime per pritje e percjellje Ministria e Drejtesise shpenzime pritje deleg. i huaj. Urdher nr.557 dt.19.12.2019, fature nr.45 serial 78677445
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Dega Semos Al Tirane 298,800 2020-01-29 2020-01-31 2510140012020 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Ministria e Drejtesise mirembajtje e sistemit High Availibility dhjetor 2019. Kontrate ne vazhd. nr.855/8 dt.26.04.2017, Fature nr.51 dt.27.12.2019, PV sherbimi dt.13.01.2020
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KASTRATI Tirane 957,055 2020-01-29 2020-01-31 2710140012020 Karburant dhe vaj Ministria e Drejtesise gazoil dhe benzine per automjetet, minikont. marrv.kuader, Atorizim MB nr.10/13,10/17 dt.13.05.19, UP nr.524 20.11.19, nr.528 dt.21.11.19, kontrat 4021/4,4022/4 dt.12.12.19, fat. nr.63 serial 83362963, FH nr.2 dt.03.0
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 44,000 2020-01-29 2020-01-31 3610140012020 Udhetim i brendshem Ministria e Drejtesise dieta brenda vendit. Autoriz. 62 dt.08.01.20, nr.291 dt.16.01.20, listpagesa dt.28.01.2020
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 47,600 2020-01-29 2020-01-31 2810140012020 Udhetim jashte shtetit Ministria e Drejtesise bileta avioni. Autoriz. nr.18/1 dt.07.01.20, UP nr.3 dt.07.01.20, Ftese oferte nr.18/5 dt.07.01.20, APP fitues dt.07.01.2020, fat. nr.13 dt.07.01.2020
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Lindita Dashi Tirane 20,150 2020-01-29 2020-01-31 2910140012020 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher nr.551 dt.05.12.2019, fature nr.07 serial 76213357
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 68,000 2020-01-29 2020-01-31 3410140012020 Shpenzime per honorare Ministria e Drejtesise pagese e anetareve te Kom.Auditimit. VKM 656 dt.31.10.18, Urdher nr.571 dt.27.12.2019, listpagesa dt.28.01.20
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Drejtoria Vendore e ASHK-sė TIRANĖ JUG Tirane 7,000 2020-01-23 2020-01-27 2410140012020 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Ministria e Drejtesise tarife sherbimi rregj.kalim pronesie. VKM 543 dt.17.07.2019, fature arketimi 3982
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 6,427 2020-01-23 2020-01-27 2310140012020 Sherbime telefonike Ministria e Drejtesise mbulim shpenzim celulari fatura dhjetor 2019. Kontrate nr.7912 dt.12.07.2018, fatura nr.27960148. Permbledhese dt.23.01.2020
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 13,300 2020-01-22 2020-01-24 2110140012020 Sherbime telefonike Ministria e Drejtesise shpenzim celulari fatura dhjetor 2019. Nr.rregj.abon. 2388316251, fatura 327303116
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave