Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 3,606 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 2,640,901,222.00 3,606 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KASTRATI Tirane 202,188 2019-11-26 2019-12-02 79010140012019 Karburant dhe vaj Min Drejtesise blerje karburanti per automjetet. Kontrate ne vazhdim nr.4700/2 dt.01.08.2017, PV dorez dt.08.11.2019, fature nr.52 dt.08.11.2019 serial 83362952, FH 224 dt.08.11.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) UNION BANK SHA Tirane 803,421 2019-11-25 2019-12-02 78510140012019 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min Drejtesise ekzekutim vendim gjyqi kreditore Artan Murrizi, Vendim nr 2132 dt 14.10.2015, gjyk.apelit admins, Urdher Ministri nr.11040/4 dt 30.10.18, databaza perdits dt 21.11.19, listepagese dt 21.11.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RESULI - ER Tirane 169,271 2019-11-26 2019-12-02 79110140012019 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriēim Min Drejtesise karburant per ngrohje. Kontrate nr.4201/1 dt.04.09.2017, PV marrje ne dorezim dt.06.11.2019, Fature nr.347 dt.06.11.2019 serial 60846694, Flete hyrje nr.221 dt.06.11.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Lediana Miri Tirane 27,000 2019-11-26 2019-12-02 78810140012019 Shpenzime per pritje e percjellje Min Drejtesise shpenzime pritje percjellje - pritje zyrtare. Urdher nr.503 dt.05.11.2019, fature nr.4 dt.07.11.2019 serial 9751402, PV sherbimi dt.07.11.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ENIRJETA ZISI Tirane 728,867 2019-11-25 2019-12-02 78410140012019 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min Drejtesise ekzekutim vendim gjyqi kreditore Vasilika Hysi, Vendim nr 1448 dt 05.04.2016, gjyk.apelit admins, Urdher Ministri nr.11040/9 dt 30.10.18, databaza perdits dt 21.11.19,
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) LAJTHIZA INVEST Tirane 15,000 2019-11-26 2019-12-02 78910140012019 Shpenzime per pritje e percjellje Min Drejtesise Pritje percjellje Uje UP nr.505 dt.06.11.2019, ftese oferte nr.7276/2 dt.06.11.2019, shpallje APP dt.07.11.2019, PV dorezim dt.08.11.2019, fature nr.1826 dt.08.11.2019, Flete hyrje nr.223 dt.08.11.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BESNIK BAJRAKTARI SHPK Tirane 617,929 2019-11-25 2019-12-02 78310140012019 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min Drejtesise ekzekutim vendim gjyqi kreditore S.Nezaj. Vendim GJAA nr.4072 dt.24.11.2016, Urdher ministri nr.110408 dt.30.10.2018, Databaza e perditesuar dt 21.11.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) JUPITER GROUP Tirane 360,000 2019-11-26 2019-12-02 79210140012019 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriēim Min Drejtesise materiale elektrike dhe hidraulike. UP nr.476 dt.16.10.2019, Ftese oferte nr.6907/2 dt.16.10.2019, Shpallje APP dt.17.10.2019, PV dorezimi dt.05.11.2019, Fature nr.2615 dt.05.11.2019 serial 77375966, FH 221 dt.05.11.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 11,999 2019-11-26 2019-11-27 78710140012019 Sherbime telefonike Min Drejtesise Mbulim shpenzim Celulari Tetor 2019, Kont nr 7912 dt 12.7.19, permbledhese dt 25.11.19, ft nr 279542306
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) UJĖSJELLĖS KANALIZIME TIRANĖ Tirane 50,830 2019-11-21 2019-11-26 76910140012019 Uje Min Drejtesise shpenz UJI Tetor 2019, kontra vazhdim nr 4-d-159080-1 ft nr 1910-159080-1-1 dt 31.10.2019, nr serial 266535611
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 13,300 2019-11-21 2019-11-26 77210140012019 Sherbime telefonike Min Drejtesise Shpenzime Cel. E.Gjonaj, Tetor 2019 nr.rregj abonent 2388316251, ft nr 322279672140625dt 02.10.19
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,400 2019-11-21 2019-11-26 77410140012019 Sherbime telefonike Min Drejtesise rimbursim shpenzim celulari Shtator 2019 , detajim limiti nr.220/2 dt.19.02.19, listpagese e bankes dt.13.11.19
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ITT - IDEAL TRAVEL & TOURS Tirane 141,855 2019-11-21 2019-11-26 77810140012019 Udhetim jashte shtetit Min Drejtesise Bilete avioni , autorizim nr 7491/1 dt 06.11.19, u.prokurimi nr 506 prot dt 6.11.2019, ft ofert 7491/5 dt 6.11.19, njof.fit dt 6.11.19, ft nr 256 dt 7.11.19, seri 78151908
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 35,107 2019-11-21 2019-11-26 77310140012019 Sherbime telefonike Min Drejtesise Mbulim shpenzim Celulari Tetor 2019, Kont nr 7912 dt 12.7.19, permbledhese dt 19.11.19, ft nr 279542301, ...
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 215,378 2019-11-21 2019-11-26 77010140012019 Posta dhe sherbimi korrier Min Drejtesise Sherbim postar Tetor 2019, Kontrata nr.91/1 prot dt 5.1.2018 ft 5148 serial 74766948
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KOCO BENDO Tirane 5,000 2019-11-21 2019-11-26 77510140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise Sherbim perkthimi Qershor 19, Urdher Ministri nr 451 dt 30.09.2019, listepagese dt 21.10.2019, ft nr 6 serial 9361206
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ITT - IDEAL TRAVEL & TOURS Tirane 117,085 2019-11-21 2019-11-26 77710140012019 Udhetim jashte shtetit Min Drejtesise Bilete avioni , autorizim nr 5977/6 dt 11.10.19, u.prokurimi nr 498 prot dt 31.10.2019, ft ofert 7320/3 dt 31.10.19, njof.fit dt 31.10.19, ft nr 247 dt 31.10.19, seri 78151899
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 3,432 2019-11-21 2019-11-26 77110140012019 Posta dhe sherbimi korrier Min Drejtesise Sherbim posta sekrete Tetor 2019, ft nr.230/s serial 74488808
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 450,832 2019-11-21 2019-11-26 76810140012019 Elektricitet 1014001 Min Drejtesise Energji Elektrike Tetor 2019, kontrate nr C-110816, ft nr 301652511
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SOFT & SOLUTION Tirane 150,000 2019-11-21 2019-11-26 77910140012019 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min.Drejtesise Mirmbajtje sistemi ALBIS, Tetor 2019, Kontr vazhdim nr 7260/13 dt 9.2.17, urdher 867 dt 3.8.18, ft nr 556 seri 80457235 pvm dt 18.11.19
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Dega Semos Al Tirane 298,800 2019-11-19 2019-11-21 76310140012019 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min Drejtesise Mirmbajtje e Sistemit High Availibility Tetor 2019, Kontrat vazhdim nr 855/8 dt 26.4.2017, Raport periodik 30.10.2019, ft nr 43 dt 27.10.19, serial 44663493, Urdher nr 8608 dt 3.8.18 i ndrysh, pv dt 12.11.19
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 9,491 2019-11-19 2019-11-21 76210140012017 Sherbime telefonike Min Drejtesise Mbulim shpenzim celulari. Kontrate sherbimi 7912 dt.12.7.2018, fature 279513637
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 118,644 2019-11-19 2019-11-21 76410140012019 Shpenzime per qiramarrje mjetesh transporti Min Drejtesise Automjet me qera, Urdher nr 440 dt 24.9.19, Shkrese nr 6608 dt 27.9.19, ft nr 25 serial 64824990, pv dt 10.10.19
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 17,500 2019-11-14 2019-11-18 76110140012019 Udhetim i brendshem Min. Drejtesise Dieta brenda vendit , Autorizim nr 6995/6 dt 15.10.19, autoriz nr 6396/3 dt 21.10.19, Bordero dt 13.11.19, Listepagese dt 13.11.19
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ARTAN SIMA Tirane 1,697,298 2019-11-13 2019-11-15 75210140012019 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min Drejtesise Ekzekutim vendim gjyqi kreditor I.Feimi , Vendim Gjyk.Apel nr 1546 dt 16.12.2016, UM nr.12737 dt 24.12.2018 (gjurma auditit),Databaze per VGJFP dt 11.11.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ERMIR GODAJ Tirane 3,558,561 2019-11-13 2019-11-15 75110140012019 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min Drejtesise Ekzekutim vendim gjyqi kreditor L.Tasellari , Vendim Gjyk.Apel nr 1582 dt 13.4.2017, UM nr.12737 dt 24.12.2018 (gjurma auditit),Databaze per VGJFP dt 11.11.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 35,500 2019-11-13 2019-11-15 74910140012019 Udhetim i brendshem Min.Drejtesise Dieta brenda vendit Urdher nr 407 dt 6.8.19, urdher 402 dt 1.8.19, aut nr 6396/3 dt 21.10.19, aut nr 6995 dt 15.10.19, bordero dt 11.11.19, listepagese dt 11.11.19
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 48,280 2019-11-13 2019-11-15 75010140012019 Udhetim i brendshem Min.Drejtesise Dieta brenda vendit Urdher nr 407 dt 6.8.19, urdher 402 dt 1.8.19, aut nr 6396/3 dt 21.10.19, aut nr 6995 dt 15.10.19, bordero dt 11.11.19, listepagese dt 11.11.19
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) IMELDA HODAJ Tirane 34,970 2019-11-13 2019-11-15 74610140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise Sherbim perkthimi Qershor 19, Urdher Ministri 451 dt 30.9.19, ft nr 42 serial 10923843
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) InfoSoft Office Tirane 137,682 2019-11-13 2019-11-15 74210140012019 Kancelari Min Drejtesise Materiale Kancelarie, Marrveshje kuader 22/9 dt 11.6.19, autorizim MB nr 22/10 dt 14.06.2019, up nr 435 16.9.19, njoft 18.9.19, kontrate 6564/2 dt 26.9.19, ft 321857099 dt 3.10.2019, pv dt 3.10.19, fh 213 dt 03.10.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTERLOGISTIC Tirane 346,260 2019-11-13 2019-11-15 74310140012019 Kancelari Min Drejtesise Materiale Kancelarie, Marrveshje kuader 15/2 dt 24.5.19, autorizim MB nr 15/14 dt 27.05.2019, up nr 442, 27.9.19, njoft nr 8.10.19, kontrate 6726/2 dt 10.10.19, ft 6951561297 dt 18.10.2019, pv 18.10.19, fh 218 dt 18.10.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 15,400 2019-11-13 2019-11-15 74710140012019 Shpenzime per honorare Min.Drejtesise Shperblim pjesmarrje ne KKT, E.Gjonaj, VKM nr 519 dt 20.09.2017, shkrese nr 1910/3 dt 30.7.19, liste prezence KKT dt 23.10.19, listepagese e bankes dt 11.11.19, bordero shperblimi dt 11.11.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KELVIN TRAVEL Tirane 91,300 2019-11-13 2019-11-15 74510140012019 Udhetim jashte shtetit Min Drejtesise Bilete Avioni, Autorizim nr 7331 dt 29.10.19, Urdher Prok 496 dt 29.10.2019, Ft ofert 7331/4 dt 29.10.19, klasifik perf. 29.10.19, ft nr 429 dt 29.10.2019 serial 81526080
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 24,000 2019-11-13 2019-11-15 74810140012019 Udhetim i brendshem Min.Drejtesise Dieta brenda vendit Urdher nr 407 dt 6.8.19, urdher 402 dt 1.8.19, aut nr 6396/3 dt 21.10.19, aut nr 6995 dt 15.10.19, bordero dt 11.11.19, listepagese dt 11.11.19
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) IMER YMERI Tirane 20,947 2019-11-13 2019-11-15 74410140012019 Sherbime te tjera Min Drejtesise Sherbim larje Automjetesh UP nr 31 dt 29.1.19, ft 630/3 29.1.19, klasif app dt 4.2.19, kontr sherb 1848 dt 26.2.19, urdher 1848/1 dt 26.2.19, ft nr 32 dt 14.10.19 serial 74003932, pasqyra sherbim larje Shtator 19
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 10,000 2019-11-11 2019-11-13 72910140012019 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min Drejtesise Mirmbajtje e sistemit te dixitalizimit te arkives se MD per gjendjen gjyqesore Tetor 2019, Kontrat nr 6721/11 dt 7.12.2016, ft 1130 serial 83910580, raport periodik dt 23.9.19-23.10.19, pv realizimi dt 29.10.19
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 10,000 2019-11-11 2019-11-13 72810140012019 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min Drejtesise Mirmbajtje e sistemit te dixitalizimit te arkives se MD per gjendjen gjyqesore Shtator 2019, Kontrat nr 6721/11 dt 7.12.2016, ft 1006 serial 81921949, raport periodik dt 23.8.19-23.9.19, pv realizimi dt 10.10.19
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sherbimi Permbarimor "ASTREA" Tirane 4,584 2019-11-08 2019-11-12 73310140012019 Paga baze Min Drejtesise kalim shume ndalese ne page debitor H.Tola. Urdher sekuestro nr.4729 dt.15.11.2018, bordero tetor 2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KUJTIM QERSHORI Tirane 18,330 2019-11-08 2019-11-12 73810140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise Sherbim perkthimi Qershor 2019, Urdher Ministri 451 date 30.09.2019, Listepagese perllogaritje dt 21.10.2019, ft nr 253, serial 83636003
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 58,567 2019-11-08 2019-11-12 73010140012019 Sherbime telefonike Min Drejtesise shpenzim telefoni shtator 2019, DP ditar nr.22596. Fature 728169516 dt.30.09.2019
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave