Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) (Mbi 3,609 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 8,775,091,442.00 3,609 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 80,313 2020-01-07 2020-01-08 810110012020 Paga me kontrate per pune sezonale MASR punonjes me kontrate M/ Dhjetor 2019, Nr planif 24, nr faktik 2, bordero page dt 06/01/2020
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 43,316 2020-01-07 2020-01-08 1010110012020 Paga me kontrate per pune sezonale MASR punonjes me kontrate M/ Dhjetor 2019, Nr planif 24, nr faktik 1, bordero page dt 06/01/2020
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) EXPLORER TRAVEL & TOURS Tirane 54,200 2019-12-05 2019-12-31 75810110012019 Udhetim jashte shtetit MASR blerje bilete udhetimi, U.Prok nr 83 dt 08/11/2019,(sist.Dinamik i blerjes biletav),Ftes per oferte nr 9934/2 dt 08/11/2019,P.VCerb mbi zhvill.e proced dt 08/11/2019 fat nr 433 dt 08/11/2019 seri 82428487,Urdh nr 458 dt 18/09/2019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 38,190 2019-12-05 2019-12-31 75710110012019 Udhetim jashte shtetit MASR blerje bilete udhetimi, U.Prok nr 76 dt 24/10/2019,(sist.Dinamik i blerjes biletav),Ftes per oferte nr 9215/3 dt 24/10/2019,P.VCerb mbi zhvill.e proced dt 31/10/2019 fat nr 309 dt 25/10/2019 seri 82407327,Urdh nr 485 dt 09/10/2019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Hyrjet Shanaj Tirane 118,800 2019-12-05 2019-12-31 73010110012019 Sherbime telefonike MASR sherbim rmirmb.centrali telefonik,U.Prok nr 70,Prot.9237 dt 10/10/19,P.Verbal mbi perzgj operat ekonom dt 07/10/2019,P.Verb. mbi zhvil e proced dt 24/10/2019,Fat nr 45 dt 24/10/2019 seri 63915946
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 113,460 2019-12-05 2019-12-31 75510110012019 Udhetim jashte shtetit MASR blerje bilete udhetimi, U.Prok nr 78 dt 25/10/2019,(sist.Dinamik i blerjes biletav),Ftes per oferte nr 8080/4 dt 25/10/2019,P.Verb mbi zhvill.e proced dt 12/11/2019 fat nr 1185 dt 12/11/2019 seri 84161969,Urdh nr 518 dt 25/10/2019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Elvis Hajdėraj Tirane 220,800 2019-12-05 2019-12-31 72810110012019 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres MASR blerje materjale kompjuterike,U.prok nr 68 dt 09/10/2019,Ftese per oferte nr 9188/1 dt 09/10/2019,P.Verbal mbi zhvill e proced dt 21/10/2019,Fat nr 265 dt 21/10/2019 seri 74837670,Fl hyrja nr 66,67 dt 21/10/2019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SOKOL RROKAJ Tirane 191,999 2019-12-05 2019-12-31 76010110012019 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriēim MASR blerje materj.elektrike,hidraulike,U.Prok nr 77, dt 24/10/19,Ftese per oferte nr 9717/1 dt 24/10/2019,P.Verb. mbi zhvil e proced dt 11/11/2019,Fat nr 848 dt 11/11/2019 seri 82551137, Fl hyrja 76-80 dt 11/11/19
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 35,860 2019-12-11 2019-12-31 79510110012019 Udhetim i brendshem MASR, dieta punonjesish, urdh nr 547 dt 18/11/2019, urdh nr 548 dt 18/11/2019, aut nr 9620 dt 21/10/2019, aut nr 10204 dt14/11/2019 bordero dt 11/12/2019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 54,900 2019-12-05 2019-12-31 75610110012019 Udhetim jashte shtetit MASR blerje bilete udhetimi, U.Prok nr 86 dt 15/11/2019,(sist.Dinamik i blerjes biletav),Ftes per oferte nr 10172/3 dt 15/11/2019,P.VCerb mbi zhvill.e proced dt 18/11/2019 fat nr 337 dt 18/11/2019 seri 82407355,Urdh nr 543 dt 14/11/2019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 264,160 2019-12-11 2019-12-31 79410110012019 Udhetim i brendshem MASR, dieta punonjesish, urdh nr 531 dt.05/11/2019, urdh 547 dt 18/11/2019, urdh 530 dt05/11/2019, urdh 519 dt 25/10/2019, bordero dt 10/12/2019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 208,700 2019-12-11 2019-12-31 79610110012019 Udhetim i brendshem MASR, dieta punonjesish, urdh nr 529 dt 05/11/2019, urdh nr 547 dt 18/11/2019, aut nr 8883 dt 27/09/2019, urdh 519 dt 25/10/2019, program auditimi nr 9678/1 dt 06/11/2019 bordero 11/12/2019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 120,900 2019-12-05 2019-12-31 75910110012019 Udhetim jashte shtetit MASR blerje bilete udhetimi, U.Prok nr 81 dt 04/11/2019,(sist.Dinamik i blerjes biletav),Ftes per oferte nr 9748/6 dt 04/11/2019,P.VCerb mbi zhvill.e proced dt 05/11/2019 fat nr 319 dt 05/11/2019 seri 82407337,Urdh nr 527 dt 01/11/2019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 43,925 2019-12-16 2019-12-27 80710110012019 Bursa MASR, burse ekselence Mikel Grabocka, Euro 350 kursi 125.5, lik perfundimtar, urdh nr 504 prot 9241/3 dt 18/10/2019, akt marreveshja nr 9241/4 dt 12/11/2019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 43,925 2019-12-16 2019-12-27 80810110012019 Bursa MASR, burse ekselence Rea Dalipi, Euro 350 kursi 125.5 lik perfundimtar, urdh nr 504 prot 9241/3 dt 18/10/2019, akt marreveshje nr 9737 dt 25/10/2019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,775,514 2019-12-16 2019-12-27 79910110012019 Bursa MASR, burse ekselence Elior Fureraj , lik 40% te vleres totale urdh.437 prot 8197/2 dt 10/09/2019, akt marreveshje 8654 dt 19/09/2019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,289,079 2019-12-16 2019-12-27 80110110012019 Bursa - Sherbimet bankare MASR, burse ekselence toni Shara, gbp 15158 kursi 147.9, euro 350 kursi 125.5, lik 40% te vleres 37893, urdh nr 437 prot 8197/2 dt 10/09/2019, akt marreveshje 8652 dt 19/09/2019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 865,799 2019-12-16 2019-12-27 80510110012019 Bursa - Sherbimet bankare MASR, burse ekselence Emiljano Gjiriti, chf 7112 kursi 115.21, euro 350 kursi 125.5, lik 40% vleres 17780 chf, urdh nr 437 prot 8197/2 dt 10/09/2019, akt marreveshje nr 8655 dt 19/09/2019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,771,005 2019-12-17 2019-12-27 80310110012019 Bursa MASR, burse ekselence Blerina Xhelilaj, GBP 25200 kursi 147.9, Euro 350 kursi 125.5, lik 40 % te vleres 63000 , urdh nr 437 dt 10/09/2019 akt marreveshje nr 8657 dt 19/09/2019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,168,509 2019-12-16 2019-12-27 80010110012019 Bursa MASR, burse ekselence Jonida Kokici Gbp 14365 kursi 147.9, euro 350 kursi 125.5, lik 40% te vleres 35913 gbp , urdh nr 437 prot 8197/2 dt 10/09/2019, akt marreveshje 8653 dt 19/09/2019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,418,865 2019-12-16 2019-12-27 80210110012019 Bursa - Sherbimet bankare MASR, burse ekselence Grei Muskaj GBP 16848 kursi 140.76, euro 350 kursi 125.5, lik.40% te vleres 42119 GBP, urdh nr 437 prot 8197/2 dt 10/09/2019, akt marrevshje 8729 dt 23/09/2019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,178,974 2019-12-16 2019-12-27 80610110012019 Bursa MASR, burse ekselence Efijeni Kokedhima, chf 9852 kursi 115.21, euro 350 kursi 125.5, lik 40% te vleres 24630 chf, urdh nr 437 prot 8197/2 dt 10/09/2019, akt marreveshje nr 8698 dt 23/09/2019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,303,541 2019-12-17 2019-12-27 80410110012019 Bursa MASR,burse ekselence Kleo Geshtenja GBP 15278 kursi 147.9 euro 350 kursi 126, lik 40% te vleres 38193 gbp, urdh nr 437 prot 8197/2 dt.10/09/2019, akt marreveshje nr 8656 dt 19/09/2019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 831,600 2019-12-24 2019-12-26 78310110012019 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit MASR sherbim pastrim i specialz.,U.Prok nr 64, protk.9033 dt 03/10/19,Ftese per oferte nr 9033/1 dt 03/10/19,P.Verb i zhvill te proced dt 11/11/19,Fat nr 1645 dt 11/11/19 seri 83200995
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Albsig Tirane 797,500 2019-12-24 2019-12-26 78110110012019 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore MASR sherbim sigurimi ndertese nga zjarri,U.Prok nr 79, protk.9739 dt 25/10/19,Ftese per oferte nr 9739/1 dt 03/10/19,P.Verb i zhvill te proced dt 01/11/19,Fat nr 77 dt 30/10/2019 seri 78843177
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 113,500 2019-12-24 2019-12-26 78710110012019 Udhetim jashte shtetit MASR blerje bilete udhetimi, U.Prok nr 87 dt 22/11/2019,(sist.Dinamik i blerjes biletav),Ftes per oferte nr 9787/3 dt 22/11/2019,P.Verb mbi zhvill.e proced dt 25/11/2019 fat nr 348 dt 25/11/19 seri 82407366,Urdh nr 523 dt 29/10/2019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 141,500 2019-12-24 2019-12-26 78810110012019 Udhetim jashte shtetit MASR blerje bilete udhetimi, U.Prok nr 89 dt 22/11/2019,(sist.Dinamik i blerjes biletav),Ftes per oferte nr 10381/3 dt 22/11/2019,P.Verb mbi zhvill.e proced dt 25/11/2019 fat nr 349 dt 25/11/19 seri 82407367,Urdh nr 552 dt 20/11/2019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 23,900 2019-12-24 2019-12-26 79010110012019 Udhetim jashte shtetit MASR blerje bilete udhetimi, U.Prok nr 84 dt 12/11/2019,(sist.Dinamik i blerjes biletav),Ftes per oferte nr 10102/3 dt 12/11/2019,P.Verb mbi zhvill.e proced dt 13/11/2019 fat nr 1187 dt 12/11/19 seri 84161971,Urdh nr 539 dt 11/11/2019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 46,800 2019-12-24 2019-12-26 78910110012019 Udhetim jashte shtetit MASR blerje bilete udhetimi, U.Prok nr 88 dt 22/11/2019,(sist.Dinamik i blerjes biletav),Ftes per oferte nr 10343/3 dt 22/11/2019,P.Verb mbi zhvill.e proced dt 25/11/2019 fat nr 353 dt 25/11/19 seri 82407371,Urdh nr 560 dt 22/11/2019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) LA - OR Tirane 657,600 2019-12-24 2019-12-26 78210110012019 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore MASR sherbim mirmbajt godine.,U.Prok nr 80, protk.9820 dt 30/10/19,Ftese per oferte nr 9820/1 dt 30/10/19,P.Verb i zhvill te proced dt 11/11/19,Fat nr 23 dt 08/11/19 seri 20737023
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Xhovan Gjini Tirane 26,880 2019-12-24 2019-12-26 78410110012019 Shpenzime te tjera transporti MASR sherbim larje automjetesh, urdh.prok. nr.11 prot.2331 dt.26.02.2019, kontr sherbimi ne vazhdim nr 2331/2 dt.01/03/19, fat nr 70 dt 30/11/2019 seri 74672570
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) KALLFA Tirane 236,286 2019-12-24 2019-12-26 79210110012019 Sherbime te printimit dhe publikimit MASR sherbim dhe mirmb printim,fotokopje dhe skanim U.Prok nr 9 dt 01/10/2018,Mareve. kuader ne vazh.nr 11680 dt 08/11/2018,Kontr.sherbim ne vazhd.nr 11680/1 dt 08/11/18,P.Verb i grup punes dt 08/11/19,Fat nr 1997 dt 05/12/19 seri 79319690
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) PPD Lifts Tirane 12,000 2019-12-24 2019-12-26 78510110012019 Sherbime te tjera MASR sherbim,mirmbajtje,riparim ashensori godina MASR(M/ Nentor 2019), U.prok.nr 52 (ne vazhdim) dt 24/07/2019,P.Verbal mbi zhvill e proced dt 31/07/2019,Fat nr 8 dt 05/12/2019 seri 11254343
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) KALLFA Tirane 162,358 2019-12-24 2019-12-26 79110110012019 Sherbime te printimit dhe publikimit MASR sherbim dhe mirmb printim,fotokopje dhe skanim U.Prok nr 9 dt 01/10/2018,Mareve. kuader ne vazh.nr 11680 dt 08/11/2018,Kontr.sherbim ne vazhd.nr 11680/1 dt 08/11/18,P.Verb i grup punes dt 08/11/19,Fat nr 1851 dt 11/11/19 seri 79319544
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Illyrian Guard Tirane 655,705 2019-12-20 2019-12-24 78610110012019 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes MASR sherbim ruajtja dhe siguria fizike e godines,( M/ Nentor 2019), Kontrate sherbimi(Vazhdim) nr protk Ministr e Brendshme 7439 dhe nr prot. Ministria e Arsimit 200 dt 24/07/2019,Fat nr 106 dt 02/12/2019 seri 78598608
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) EXPLORER TRAVEL & TOURS Tirane 56,120 2019-12-05 2019-12-23 75410110012019 Udhetim jashte shtetit MASR blerje bilete udhetimi, U.Prok nr 61 dt 18/09/2019,(sist.Dinamik i blerjes biletav),Ftes per oferte nr 8611/1 dt 18/09/2019,P.VCerb mbi zhvill.e proced dt 21/09/2019 fat nr 339 dt 18/09/2019 seri 802663915,Urdh nr 458 dt 18/09/2019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDERMARJA TRAJTIMIT STUDENTEVE Tirane 750,000 2019-12-16 2019-12-20 82610110012019 Te tjera transferime korrente MASR, transferim fondi grand M/ Tetor 2019 Aut nr 9969/2 13/12/2019 shkresa percjellse nr 34/13 dt 06/11/2019(Situac shpenzimesh Tetor 19)
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SH.A - TRAJTIMI I STUDENTEVE Tirane 120,000 2019-12-16 2019-12-20 83010110012019 Te tjera transferime korrente MASR, transferim fondi grand M/ Tetor 2019 Aut nr 9933/2 dt 13/12/2019 shkresa percjellse nr 714 dt 04/11/2019(Situac shpenzimesh Tetor 19)
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ND.TRAJTIMI STUDENT.GJIROK Tirane 750,000 2019-12-16 2019-12-20 82710110012019 Te tjera transferime korrente MASR, transferim fondi grand M/ Tetor 2019 Aut nr 10353/2 dt 13/12/2019 shkresa percjellse nr 256 dt 11/11/2019(Situac shpenzimesh Tetor 19)
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDERM. TRAJTIMIT STUDENTAVE Tirane 750,000 2019-12-16 2019-12-20 82810110012019 Te tjera transferime korrente MASR, transferim fondi grand M/ Tetor 2019 Aut nr 10178/2 dt 13/12/2019 shkresa percjellse nr 106 dt 01/11/2019(Situac shpenzimesh Tetor 19)
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave