Pagesa tė Thesarit 2014- Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) (Mbi 760 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 1,073,481,336.00 760 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AIR KOMPONENT Tirane 385,200 2014-12-16 2014-12-17 77010170012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 602-Minis.Mbrojtje miremb.sistemi up 95 dt 11.7.14ft.of ,nj.fit. dt 12.7.14 ft 115 dt 30.7.14 seri 08209215
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 578,011 2014-12-15 2014-12-17 73710170012014 Shpenzime gjyqesore - Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 Minis.Mbrojtje vendim gjyqi autor.5295/1 d 10.7.14 vend 7579 dt 24.12.13 shkresa 214 dt 9.12.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) KOMBINATI MEKANIK POLICAN Tirane 8,129,075 2014-12-16 2014-12-17 78210170012014 Pajisje, materiale dhe sherbime ushtarake 602-Minis.Mbrojtje perballim kosto shpenz.demontimi shkr.kerkese 10031 dt 15.12.14 , 6043 dt 12.12.14 , 9699/1 dt 9.12.12 ft 14 dt 31.7.14 seri 02836400
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) MIMOZA BOGA Tirane 5,000 2014-12-16 2014-12-17 77310170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje shpenzime pritje program 4785/2 dt 2.12.14 ft 2 dt 2.12.14 seri 07719
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) CONCORD - TRAVEL TOURS Tirane 27,830 2014-12-16 2014-12-17 76310170012014 Udhetim jashte shtetit 602-Minis.Mbrojtje bilete avioni um 1627 dt 23.10.14 ft 138 dt 3.12.14 seri 6549432 pv 17.11.14 mareveshje kuader 7587/2 dt 24.9.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ILIRIA ACCESSORI SHPK Tirane 384,000 2014-12-16 2014-12-17 74910170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje medalje up 130 dt 10.11.14 ft 18 dt 20.11.14 seri 71734406 fh 65 dt 20.11.14 ft.of 11.11.14, nj.fit. 17.11.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) FASTECH Tirane 94,930 2014-12-16 2014-12-17 77110170012014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 602- Minis.Mbrojtje sherbim kopjuteri kontrate 2467 dt 18.06.2014 ne vazhdim fat 1324 dt 9.12.2014 seri 18444626
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) GLOBAL TRAVEL Tirane 75,373 2014-12-16 2014-12-17 76410170012014 Udhetim jashte shtetit 602-Minis.Mbrojtje bilete avioni um 19427 dt 25.11.14 ft 668 dt 27.12.14 seri 18928319 pv 26.11.14 mareveshje kuader 7587/2 dt 24.9.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AR & LO Tirane 41,148 2014-12-16 2014-12-17 74110170012014 Udhetim jashte shtetit 602-Minis.Mbrojtje bilete avioni um 685/1 dt 29.10.14ft 4086 dt 31.10.14 seri 17154286 marveshje kuader 7587/2 dt 24.9.14 pv 30.10.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AIDA ZOTO Tirane 358,422 2014-12-15 2014-12-16 72210170012014 Udhetim jashte shtetit 602 Minis.Mbrojtje bilete avioni ft 15 dt 16.12.14 seri 6147873 UMM 305 dt 14.2.13 UP 176 dt 12.12.13 f.of. 13.12.13 nj.fit.16.12.13
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AIDA ZOTO Tirane 358,422 2014-12-15 2014-12-16 71210170012014 Udhetim jashte shtetit 602 Minis.Mbrojtje bilete avioni ft 16 dt 16.12.14 seri 6147875 UMM 305 dt 14.2.13 UP 176 dt 12.12.13 f.of. 13.12.13 nj.fit.16.12.13
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) UZINA MEKANIKE CEKIN Tirane 6,028,632 2014-12-12 2014-12-15 76810170012014 Pajisje, materiale dhe sherbime ushtarake 602-Minis.Mbrojtje perballim kosto shpenz.demontimi shkr.kerkese perdorim te ardhurash MM 5964/2 dt 20.10.14,shk 5967 d 11.12.14, 482 d 1.10.14,ft 83 s 14336659 d 1.10.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) UZINA MEKANIKE CEKIN Tirane 1,028,808 2014-12-12 2014-12-15 76710170012014 Pajisje, materiale dhe sherbime ushtarake 602-Minis.Mbrojtje perballim kosto shpenz.demontimi shkr.kerkese perdorim te ardhurash 5964/2 dt 20.10.14,shk 5967 dt 11.12.14, shk. 347 dt 3.7.14,ft 65 dt 3.7.14 s 14336641, pv 30.6.14,
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ERA 2000 Tirane 108,000 2014-12-11 2014-12-12 76010170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje shpenzime pritje, program 8663/2dt 20.11.14, ft 830 dt 27.11.14 seri 17954785
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) GECI Tirane 16,000 2014-12-11 2014-12-12 76110170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje shpenzime pritje, program 4511/2 dt 14.11.14, ft 9677 dt 26.11.14 seri 17809677
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) GECI Tirane 12,000 2014-12-11 2014-12-12 76210170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje shpenzime pritje, program 8955/1 dt 11.11.14, ft 9575 dt 211.11.14 seri 17809575
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) FUSHA Tirane 81,000 2014-12-05 2014-12-11 73310170012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 602-Minis.Mbrojtje sherbim pastrimi kontrate sherbimi 6307 dt 30.12.12 ft 105 dt 31.12.13seri 05713886
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DINASTY Tirane 17,500 2014-12-05 2014-12-11 73410170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje pagese darke pritje, program 11673/1dt 13.12.13, ft 364 dt 17.12.13 seri 11718773
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ERA 2000 Tirane 100,000 2014-12-10 2014-12-11 75910170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje shpenzime pritje, program 4695/2dt 26.11.14, ft 820 dt 26.11.14 seri 17954775
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) LEFTER BIZHGA Tirane 3,000 2014-12-10 2014-12-11 75610170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje shpenzime pritje, program 4794/1 dt 1.12.14, ft 5 dt 1.12.14 seri 7727005
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) MIMOZA BOGA Tirane 7,500 2014-12-10 2014-12-11 75710170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje shpenzime pritje, program 4794/1 dt 1.12.14, ft 1 dt 1.12.14 seri 07717
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) LEFTER BIZHGA Tirane 3,000 2014-12-10 2014-12-11 75310170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje shpenzime pritje, program 4683/1dt 21.11.14, ft 1 dt 21.11.14 seri 7727001
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 3,695,894 2014-12-05 2014-12-11 73210170012014 Kancelari 602-Minis.Mbrojtje kancelari shtese kontrate 6679/5 dt 21.2.13 ft 110962486 dt 30.5.13 fh 6 dt 30.5.13 pv 30.5.14 autorizim 80/1 dt 21.2.13
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,403,500 2014-12-10 2014-12-11 76610170012014 Sherbimet bankare - Udhetim jashte shtetit 602-Minis.Mbrojtje konvertim valute per dieta kerkese , autorizim nr 9830 dt 9.12.14 10000eu *140.3leke
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) O F F I C E CENTER Tirane 47,250 2014-12-10 2014-12-11 74410170012014 Kancelari 602-Minis.Mbrojtje kancelari up 133 dt 17.11.14 ft.of. , nj.fit 18.11.14ft 1292 seri 18443848 dt 19.11.14 fh 63 dt 19.11.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) LEFTER BIZHGA Tirane 20,000 2014-12-10 2014-12-11 75510170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje shpenzime pritje, program 4758/1dt 27.11.14, ft 3/1 dt 28.11.14 seri 7727008
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) LEFTER BIZHGA Tirane 21,000 2014-12-10 2014-12-11 75410170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje shpenzime pritje, program 4581/1dt 14.11.14, ft 4 dt 29.11.14 seri 7727004
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) F.L.E.SH. Tirane 90,000 2014-12-05 2014-12-10 74710170012014 Kancelari 602-Minis.Mbrojtje shpen kanceleri pv emergj 64 dt 20.11.14 fh 64 dt 20.11.14, ft 33 dt 20.11.14 seri 15140955
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) UNIVERS REKLAMA Tirane 389,400 2014-12-05 2014-12-09 74510170012014 Sherbime te printimit dhe publikimit 602-Minis.Mbrojtje shpen printimi,up 132 dt 12.11.14, autoriz 4545 dt 12.11.14, ftesa 13.11.14, ft 289 dt 21.11.14 sr 146274114 fh 1 dt 21.11.14, pv 21.11.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,250,200 2014-12-05 2014-12-09 73610170012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Minis.Mbrojtje likujdim v.gjyqi Ylli Bregu autorizim 2115/3 dt 4.6.14 urdher ekzek. 934 dt 19.3.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) NONDA JANI Tirane 50,500 2014-12-05 2014-12-09 73110170012014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 602-Minis.Mbrojtje pagese miremb paisje, up 238 dt 24.9.14, ft 23 dt 30.10.14, dok marje dorez 30.10.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) SAN MARKO 2013 Tirane 276,000 2014-12-05 2014-12-09 74610170012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike 602-Minis.Mbrojtje pagese miremb ambienti truproje, autorizim 9140 dt 13.11.14, shkrese nr 9140/1 dt 13.11.14, fituesi 137 dt 17.11.14, fature nr 165 dt 24.11.14 seri 18471515
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BUJAR SHEHAJ Tirane 15,000 2014-12-05 2014-12-09 73510170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje shpen pritje percj ft 26 dt 25.7.14 sr 5389583, program 7126 dt 31.7.14, ft 7/1 dt 25.7.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) MELOGRANO Tirane 13,500 2014-12-05 2014-12-09 74210170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje pagese darke pritje, program /1dt 24.11.14, ft 442 dt 21.11.14 seri 16058248
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ILIRIA ACCESSORI SHPK Tirane 5,943,720 2014-12-05 2014-12-09 74310170012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 602-Minis.Mbrojtje pagese medalje kontr 4374 dt 31.10.14, up 130 dt 10.11.14, ft 17 dt 20.11.14 sr 71734403, pv 66 dt 20.11.14, fh 66 dt 20.11.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) "GENER 2" Tirane 11,300 2014-12-05 2014-12-09 73910170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje shpen sherb restoranti, program 4671 dt 21.11.14, ft 18 dt 21.1.2014 seri nr 14861469
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) LEFTER BIZHGA Tirane 30,000 2014-12-05 2014-12-09 74010170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje shpen pritje buqeta e kurora, ft 38 dt 17.11.14 sr 7538294, ft 43 dt 20.11.14 sr 7538300, progra pritje 9269/1 dt 19.11.14, 9301 dt 19.11.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AGRON META Tirane 47,700 2014-12-05 2014-12-09 74810170012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike 602-Minis.Mbrojtje pagese riparim ujrat e zeza, pv emergj shkresa nr 238/1 dt 21.8.14, pv 2 dt 21.8.14, fh 17 dt 21.8.14 ft 10 dt 21.8.14 sr 005480
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) STUDIO ARCHIMED Tirane 136,800 2014-12-03 2014-12-04 72910170012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Minis.Mbrojtje mbikqyrje punimesh ft 65 dt 17.11.14 seri 15930566, kontrate 909/1 dt 24.10.14, sig.kontrates 24.10.14 ,zbatim kontrate 860/3 dt 22.10.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) A E S S Tirane 12,984,104 2014-12-03 2014-12-04 72810170012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Minis.Mbrojtje rikonstruksion rrjeti kontr.887 dt 20.10.14, up 779/1 dt 11.9.14urdher lidhje kontrate 861 dt 14.10.14nj.fituesi 861/1 dt 14.10.14 ft 287 dt 24.11.14 seri 16962550 situacioni dt 20.11.14
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave