Pagesa tė Thesarit 2014- Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) (Mbi 831 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 704,846,859.00 831 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 179,676 2014-03-05 2014-03-06 10510150012014 Unspecified 1015001 MIN E JASHTME bileta urdher 76 dt 24.02.2014 fat 194 dt 20.02.14 sr 13057732
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 210,478 2014-03-06 2014-03-06 10310150012014 Unspecified MIN E JASHTME URDHER 82 DT 24.02.14 FAT 192 DT 20.02.14 SR 13057730
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 182,813 2014-03-05 2014-03-06 9010150012014 Unspecified 1015001 MIN E JASHTME bileta urdher min26 dt 27.01.2014 fat 130 dt 03.02.14 sr 13057617
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 65,739 2014-03-05 2014-03-06 66210150012014 Unspecified 1015001 MIN E JASHTME BILETA URDHER 515 DT 31.12.2013 FAT 115 DT 01.02.14 SR 13057602
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 131,477 2014-03-05 2014-03-06 9910150012014 Unspecified MIN E JASHTME BILETA URDHER 1 DT 10.02.14 FAT 186 DT 20.02.14 SR 13057724
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 148,447 2014-03-05 2014-03-06 9110150012014 Unspecified 1015001 MIN E JASHTME bileta urdher 42 DT 28.01.14 FAT 131 DT 04.02.14 SR 13057618
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 101,531 2014-03-05 2014-03-06 8710150012014 Unspecified 1015001 MIN E JASHTME BILATEA URDHER 21 DT 2301.14 FAT 118 DT 01.02.14 SR 13057605
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 126,344 2014-03-05 2014-03-06 66410150012014 Unspecified 1015001 MIN E JASHTME BILETA URDHER 7 DT 22.01.14 FAT 117 DT 01.02.14 SR 13057604
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 448,477 2014-03-05 2014-03-06 9310150012014 Unspecified 1015001 MIN E JASHTME bileta urdher 42 dt 28.01.14 fat 135 dt 04.02.14 sr 13057622
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,410,000 2014-03-05 2014-03-05 4610150012014 Unspecified 1015001 MIN E JASHTME dieta ne valute urdher 04.03.14 autorizim 1 dt 04.03.14 urdher min 89 dt 03.03.14 shuma 10000 euro kursi 141 leke
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ANILA HIDI Tirane 150,250 2014-03-03 2014-03-03 6610150012014 Unspecified 1015001 MIN E JASHTME PRTIJE ZYRTARE PROG 2 DT 27.01.2014 FAT 3 DT 26.02.14 SR 6904953
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 732,443 2014-03-03 2014-03-03 6310150012014 Unspecified 1015001 MIN E JASHTME PAGA SHKURT PLAN 8 FAKT 8
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 512,507 2014-03-03 2014-03-03 6410150012014 Unspecified 1015001 MIN E JASHTME PAGA SHKURT PLAN 8 FAKT 8
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 3,876,411 2014-03-03 2014-03-03 6210150012014 Unspecified 1015001 MIN E JASHTME PAGA SHKURT PLAN 60 FAKT 60
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 7,230,367 2014-03-03 2014-03-03 6110150012014 Unspecified 1015001 MIN E JASHTME PAGA SHKURT 2014 PLAN 187 FAKT 136+38 NE PRITJE
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 134,333 2014-03-03 2014-03-03 6510150012014 Unspecified 1015001 MIN E JASHTME DIETA URDHER MIN 2 DT 28.02.14 VKM 864 DT 23.07.10 VKM 335 DT 02.09.97
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 602,326 2014-02-19 2014-02-20 6210150012014 Unspecified 1015001 MIN E JASHTME ENERGJI FAT 607350295 DT 13.002.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) "P I R R O" Tirane 27,500 2014-02-13 2014-02-14 5410150012014 Unspecified 1015001 MIN E JASHTME DHURATA UP 85 DT 20.12.13 PV 3+4 DT 21.12.13 FAT 39 DT 21.12.13 SR 09026939 FH 83 DT 21.12.2013
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BUKURIJE DAJA Tirane 19,500 2014-02-13 2014-02-14 5510150012014 Unspecified foto ismail qemali up 86 dt 25.12.13 pv 3+4 dt 26.12.13 fat 145 dt 27.12.13 sr 003541 fh 83 dt 27.12.13 fat 159 dt 27.12.13 sr 003705 fh 84 dt 27.12.13
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ASTRIT KOLLI Tirane 9,880 2014-02-13 2014-02-14 6010150012014 Unspecified MIN E JASHTME PRITJE UP 78 DT 12.12.12 PV 78 /1 DT 12.12.13 FAT 24 DT 16.12.13 SR 6914475 FH 82 DT 19.12.13
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ICEBERG COMMUNICATION Tirane 9,800 2014-02-13 2014-02-14 5910150012014 Unspecified MIN E JASHTME PRITJE ZYRTARE UP 76 DT 05.12.13 PV 76/1 DT 07.12.13 FAT 21 DT 08.12.13 SR 07770471
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ERGES MAT Tirane 330,000 2014-02-13 2014-02-14 6110150012014 Unspecified 1015001 MIN E JASHTME materiae ndertimi up 82 dt 17.12.13 ftes eoferte 82/1 dt 17.12.13 fat 8 dt 08.01.14 sr 69169761 fh 2 dt 08.01.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) COFFEE CLUB Tirane 13,500 2014-02-13 2014-02-14 5710150012014 Unspecified MIN E JASHTME PRITJE UP 79/8 DT 17.12.13 FTESE OFERTE 17.12.13 PV 84 DT 18.12.13 FAT 7391 DT 18.12.13 SR 1174492 FH 77 DT 18.12.13
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 65,100 2014-02-13 2014-02-14 5210150012014 Unspecified 1015001 MIN E JASHTME uje janar 2014 fat 1401 159294-1-1 dt 29.01.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) DHIMITER VASI (K81310021J) Tirane 95,880 2014-02-13 2014-02-14 5610150012014 Unspecified MIN E JASHTME KARTOLINA UP 83/3 DT 17.12.13 FTESE OFERTE 83/4 DT 17.12.13 FAT 282 DT 19.12.13 SR 121249782 FH 78 DT 19.12.13
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,020,439 2014-02-11 2014-02-13 4510150012014 Unspecified 1015001 MIN E JASHTME paga ne liste pritje plan 17 fakt 17
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,473,391 2014-02-11 2014-02-12 4410150012014 Unspecified 1015001 MIN E JASHTME paga ne liste pritje plan 20 fakt 20
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 224,038 2014-02-11 2014-02-12 4610150012014 Unspecified 1015001 MIN E JASHTME paga ne liste pritje plan 2fakt 2
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) XHEKOSHPK Tirane 28,000 2014-02-10 2014-02-10 4510150012014 Unspecified 1015001 MIN E JASHTME pritje prog 5/1 dt 16.01.14 fat 24 dt 21.01.144 sr 12029088
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 7,500 2014-02-10 2014-02-10 4910150012014 Unspecified 1015001 MIN E JASHTME takse urdher 27dt 03.02.14 fat 97 dt 29.01.14 sr 07
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) SKY HOTEL'S Tirane 45,000 2014-02-07 2014-02-10 38110150012014 Unspecified 1015001 MIN E JASHTME PRITJE PROG 4 DT 16.01.2014 FAT 41 DT 21.01.14 SR 12313744
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ENDRIT HASA Tirane 48,000 2014-02-07 2014-02-10 4410150012014 Unspecified MIN E JASHTME VENDIM GJYQI PER ROBERT MARTINI BUBULINA MARTIN JANAR -DHJETOR 2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) POWER & JUSTICE ( P & J) Tirane 36,000 2014-02-07 2014-02-10 4310150012014 Unspecified MIN E JASHTME VENDIM GJYQI PER GENTI BENDO JANAR -DHJETOR 2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) XHEKOSHPK Tirane 14,000 2014-02-10 2014-02-10 4710150012014 Unspecified 1015001 MIN E JASHTME pritje prog 1044/1 dt 27.11.13 fat 571 dt 03.12.13 sr 12029009
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) DEGA DOGANES TIRANE Tirane 464,061 2014-02-07 2014-02-10 4810150012014 Unspecified MIN E JASHTME Cdoganim makine urdher 27 dt 03.02.2014 dekl dog dt 28.01.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) DEGA DOGANES TIRANE Tirane 146,368 2014-02-07 2014-02-07 3010150012014 Unspecified 1015001 MIN E JASHTME CDOGANIM MALLRA URDHER 1 DT 08.01.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALEHANDRO DISTRIBUZIONE Tirane 9,000 2014-02-07 2014-02-07 3610150012014 Unspecified 1015001 MIN E JASHTME PRITJE PROG 21 DT 21.01.14 FAT 2 DT 22.01.14 SR 12371652
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) SHEFKI HIDRI Tirane 9,800 2014-02-07 2014-02-07 3310150012014 Unspecified 1015001 MIN E JASHTME MATERIALE HIDRAULIKE UP 61 DTY 01.11.13 PV 61/1 DT 01.11.13 FAT 34 DT 27.11.13 SR 3934134 FH 54 DT 27.11.13
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) "JOVANI -2007" Tirane 13,800 2014-02-07 2014-02-07 3910150012014 Unspecified 1015001 MIN E JASHTME PRITJE PROIG 20 DT 17.01.2014 FAT 14 DT 18.01.14 SR 09268364
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) B O L V - O I L SHA Tirane 1,105,082 2014-02-07 2014-02-07 4110150012014 Unspecified 1015001 MIN E JASHTME KONT NE VAZHDIM NAFTE 267/1 DT 03.10.13 FAT 31 DT 23.01.14 SR 12537781 FH 3 DT 23.01.14
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave