Pagesa tė Thesarit 2014-
Notice: Undefined index: name in /home/spending/application/views/scripts/treasuryservice/list.phtml on line 196
(Mbi 264,746 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 358,384,471,709.00 264,746 No Limit => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Komuna Vithkuq (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korēe 83,030 2014-12-30 2014-12-31 23824980012014 Ndihme ekonomike KOMUNA VITHKUQ ND.EKONOMIKE MUAJI DHJETOR 2014
Spitali Korce (1515) SWISSMED Korēe 534,000 2014-12-30 2014-12-31 81010130192014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje mjekesore dhe spitalore SPITALI KORCE FV PAJISJE KAP-a PER AMBIENTET E KIMIOTERAPISE FAT.1298 DT 26.12.14
Bashkia Maliq (1515) PROJECT DESIGN Korēe 20,400 2014-12-31 2014-12-31 29321680012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve BASHKIA MALIQ SUPERVIZIM KANALIZIM I UJRAVE TE ZEZA FSHAT MALIQ FAT NR 23 DAT 29.12.2014
Bashkia Maliq (1515) ALB KORCA 2002 Korēe 9,239,648 2014-12-31 2014-12-31 29021680012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA MALIQ SITUACIONE PERFUNDIMTARE LOT1 + 2 TROTUARE MALIQ FAT NR 72.73 DAT 30.12.2014
Bashkia Korce (1515) PROMO PRINT Korēe 178,800 2014-12-31 2014-12-31 81221220012014 Sherbime te printimit dhe publikimit BASHKIA KORCE MATERIALE PROMOCIONALE KARTOLINA FAT 203 DATE 18.12.2014
ALUIZNI - Drejtorite Korce + Pogradec (1515) ERION GJATA Korēe 22,700 2014-12-30 2014-12-31 18010940062014/1 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre DREJTORIA E ALUIZNIT KORCE BLERE MOBILJE,ORENDI ZYRE FAT.NR.70 DT.26.12.2014
Gjykata e rrethit Korce (1515) DETION SHEHU Korēe 6,000 2014-12-30 2014-12-31 31210290232014 Shpenzime gjyqesore GJYKATA E RRETHIT PAGESE AVOKATI DETION SHEHU FAT NR 3 DAT 30.12.2014
Drejtoria Vendore e Policise Korce (1515) A R B L E V Korēe 990,000 2014-12-30 2014-12-31 33810160292014 Pjese kembimi, goma dhe bateri DR. E POLICISE KORCE FAT.83,84,85,86,87 DT.23.12.2014 PJESE KEMBIMI PER AUTOMJETE
Instituti i Edukimit te Vendimeve Penale Korce (1515) ELVIS ZYFI Korēe 30,000 2014-12-30 2014-12-31 28010140972014 Shpenzime te tjera transporti 1014097 I.E.V.P.KORCE FAT NR.08 DT 29.12.14 RIPARIM AUTOMJETI
Drejtoria Arsimore Korce (1515) ALBTELEKOM SH.A. Korēe 1,125,540 2014-12-30 2014-12-31 44910110152014 Sherbime telefonike DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE SHERBIM INTERNETI LIK FAT NR.90354099 DT.18.12.2014
Dogana Korce (1515) LUAN MENTOR YLLI Korēe 179,825 2014-12-30 2014-12-31 21510100842014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh DOGANA KORCE QERA FAT 10 DATA 30.12.2014
Drejtoria e Bujqesise Korce (1515) EUROGJICI - SECURITY Korēe 30,809 2014-12-30 2014-12-31 26310050152014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes DR.BUJQESISE KORCE FAT 726 DT 09.12.14 ROJE OBJEKTI
Bashkia Korce (1515) VROHORITI Korēe 24,480 2014-12-31 2014-12-31 81621220012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme BASHKIA KORCE PARKET LAMINAT FAT 359 DATA 26.12.2014
Bashkia Korce (1515) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Korēe 14,654 2014-12-31 2014-12-31 81821220012014 Elektricitet 2122001 BASHKIA KORCE ENERGJI BANESA SOCIALEPRILL 2013 SHTATOR 2014 KONTRATA 626185 , KONTRATA 626386 JANAR 2013 SHTATOR 2014
Komuna Lekas (1515) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Korēe 2,800 2014-12-30 2014-12-31 20124970012014 Elektricitet 2497001 KOM LEKAS ENERGJI KONTRATA B47902 FAT 619119399 KONB47905 FAT 619119401 KONT 47904 FAT 619119402 KONT 47901 FAT 618652281
Komuna Moglice (1515) JOSIF DELIU Korēe 273,207 2014-12-30 2014-12-31 17925050012014 Karburant dhe vaj KOMUNA MOGLICE KARBURANT LIK PJESOR FAT NR.292 DT.27.12.2014
Komuna Voskop (1515) VASKE GAQI Korēe 97,080 2014-12-30 2014-12-31 27025060012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriēim KOMUNA VOSKOP FAT.228 MAT.ELEKTRIKE
Qendra e zhvillimit Korce nr.2 (1515) ILIRJAN POSTOLI Korēe 33,000 2014-12-30 2014-12-31 15021220202014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale QENDRA DITORE E ZHVILLIMIT KORCE MATERIALE TE NDRYSHME FAT 1170 DATE 30.12.2014
Bashkia Pustec (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korēe 121,100 2014-12-30 2014-12-31 26224990012014 Ndihme ekonomike KOMUNA PUSTEC ND.EKONOMIKE DHJETOR & NDIHME ME KRITERE SPECIFIKE
Komuna Pojan (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korēe 3,000 2014-12-30 2014-12-31 31225000012014 Pagese paaftesie 2500001 KOMUNA POJAN SHPERBLIM PAAFTESIE
Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korēe 66,660 2014-12-31 2014-12-31 21910161052014 Kancelari DR.RAJ.KUFIRI-MIGRACIONI KORCE FAT.1182 KANCELARI
Dogana Korce (1515) SAIMIR DERVISHI Korēe 8,096 2014-12-30 2014-12-31 21310100842014 Sherbime te printimit dhe publikimit DOGANA KORCE FOTOKOPJE DOKUMENTACIONI FAT 2 DATE 16.12.2014
Bashkia Maliq (1515) VASHTEMIA Korēe 1,855,418 2014-12-31 2014-12-31 29121680012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve BASHKIA MALIQ SITUACIONE PERFUNDIMTARE KANALIZIM I UJRAVE TE ZEZA FSHAT MALIQ FAT NR 186 DAT 30.12.2014
Bordi i Kullimit Korce (1515) JOKLEN & CO Korēe 786,680 2014-12-30 2014-12-31 25110050722014 Sherbime te tjera BORDI I KULLIMIT KORCE REGJISTRIM I PRONAVE PRIVATE TE PALUAJTSHME NE ZVRPP FAT.58 DT 12.12.14
Komuna Pojan (1515) SIGMA INTERALBANIAN VIENNA INSURANCE GROUP Korēe 24,520 2014-12-30 2014-12-31 31025000012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit SIGURACION MJETI FAT NR 509 DT 30.10.2014. KOMUNA POJAN KORCE
Qendra Ekonomike Kultures (1515) BOROVA SHPK Korēe 19,080 2014-12-30 2014-12-31 30221220072014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriēim QENDRA E ARTIT DHE KULTURES KORCE FAT.134 DT.29.12.2014 MAT.ELEKTRIKE
Klubi Skenderbeu (1515) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Korēe 540 2014-12-31 2014-12-31 31121220092014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale KLUBI SHUMESPORTESH KORCE 2122009 GJYQTARI TAVOLINE
Gjykata e rrethit Kruje (0716) QAZIM MENECI Kruje 30,000 2014-12-30 2014-12-31 221102920142014 Shpenzime gjyqesore GJYKATA E RRETHIT KRUJE LIK I FATURES ME NR 81 NR SERIAL 09874932
Gjykata e rrethit Kruje (0716) VODAFONE ALBANIA Kruje 24,057 2014-12-30 2014-12-31 22310290242014 Paga baze GJYKATA E RRETHIT KRUJE LIK I FATUREN ME NR 120525584 DT 30.12.2014 MBAJTUR NE PAGE
Gjykata e rrethit Kruje (0716) MAMIR HODO Kruje 48,000 2014-12-30 2014-12-31 21910290242014 Shpenzime gjyqesore GJYKATA E RRETHIT KRUJE LIK I FATURES NR 3 NR SERIAL19337853 DT 18.12.2014
Gjykata e rrethit Kruje (0716) SINTEZA CO Kruje 13,176 2014-12-30 2014-12-31 21510290242014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre GJYKATA E RRETHIT KRUJEN LIK I FATURES ME NR 2458 DT 29.12.2014
Burgu Kruje (0716) KREYZA & DM Kruje 73,800 2014-12-30 2014-12-31 24910140042014 Blerje dokumentacioni IEVP KRUJE LIK I FATURES ME NR 69203828 DT 16.12.2014
Burgu Fushe-Kruje (0716) MAJLIND LAMĒE Kruje 153,600 2014-12-30 2014-12-31 24310140502014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme SA LIK FAT NR 23 DT 29.12.2014 NGA BURGU F KRUJE
Drejtoria e shendetit publik Kruje (0716) ZYRA PERMBARIMIT KRUJE Kruje 300,000 2014-12-30 2014-12-31 16010130322014 Shpenzime gjyqesore DSHP KRUJE LIK I FATURES ME NR 506 DT 01.11.2013 URDHER EKZEKUTIMI NR 553/H 01.12.2014
Sp. Kruje (0716) EUROGJICI - SECURITY Kruje 166,616 2014-12-30 2014-12-31 62810130732014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes DSHS "STEFAN GJONI "LIK I FATURES ME NR SERIAL 18038135 DT 29.12.2014
Bashkia Fushe Kruje (0716) BANKA CREDINS Kruje 104,460 2014-12-30 2014-12-31 73221630012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale SA LIK SHPRONSIME SIPAS VKM NR 571 DT 3.9.2014 NGA BASHKIA F KRUJE DOREZUAR LISTPAGESEN EN BANKE NGA XHEVAHIRE XHAFA ME NR DOK G15302065D
Komuna Koder Thumane (0716) DEGA TATIM-TAKSA KRUJE Kruje 8,400 2014-12-30 2014-12-31 33925230012014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh sa lik tatim qera banese ne favor te Murat Hoxhes nga komuna thumane
Komuna Bubq (0716) 4 A-M Kruje 1,415,000 2014-12-30 2014-12-31 35325220012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve sa lik fat nr 12794253 dt 1.03.2014 nga komuna bubq
Komuna Koder Thumane (0716) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kruje 101,779 2014-12-31 2014-12-31 34025230012014 Elektricitet 2523001 sa lik fat nr 616741590 dt 12.10.2014 nga komuna thumane me kod inst 2523001 dhe kod klienti DU0H080029060406 dhe nr kont H60406 PER MUAJIN SHTATOR 2014
Gjykata e rrethit Kruje (0716) C.C.S. OFFICE Kruje 6,000 2014-12-30 2014-12-31 21710290242014 Kancelari GJYKATA E RRETHIT KRUJE LIK I FATURES NR 14836 NR SERIAL 125442062 DT 29.12.2014
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave

Notice: Undefined index: inst_code in /home/spending/application/controllers/TreasuryserviceController.php on line 419