Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Bashkia Lushnje (0922) (Mbi 4,375 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
BANKAAMERIKANEEINVESTIMEVESHA 12,097,407.00 65 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Bashkia Lushnje (0922) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Lushnje 72,360 2019-08-01 2019-08-02 49121290012019 Ndihme ekonomike 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenzime ndihme ekonomike (ekzistues 6% Gr.Kushtezuar) , VKB nr.73 dt.12.07.2019, sipas listepageses qershor 2019
Bashkia Lushnje (0922) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Lushnje 22,740 2019-08-01 2019-08-02 48921290012019 Ndihme ekonomike 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenzime ndihme ekonomike (te rinj 6% F.Rezerve) , VKB nr.73 dt.12.07.2019, sipas listepageses qershor 2019
Bashkia Lushnje (0922) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Lushnje 254,980 2019-08-01 2019-08-02 48821290012019 Ndihme ekonomike 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenzime ndihme ekonomike (ekzistues 6% F.Rezerve) , VKB nr.73 dt.12.07.2019, sipas listepageses qershor 2019
Bashkia Lushnje (0922) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Lushnje 215,887 2019-08-01 2019-08-02 48021290012019 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagat e punonjesve te aparatit per muajin korrik 2019 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Lushnje 13,440 2019-07-10 2019-07-11 44821290012019 Ndihme ekonomike 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenzime ndihme ekonomike (te rinj) , VKB nr.64 dt.19.06.2019, sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Lushnje 768,340 2019-07-10 2019-07-11 44721290012019 Ndihme ekonomike 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenzime ndihme ekonomike (ekzistues) , VKB nr.64 dt.19.06.2019, sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Lushnje 24,000 2019-07-08 2019-07-09 42721290012019 Te tjera transferta tek individet 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik bonus qera te pastrehet sipas VKB nr.7 dt.22.01.2019,shkr.pref.nr.168/1 dt.29.01.2019,kontr.porosise nr.30 dt.16.11.2017,per janar-qershor 2019 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Lushnje 215,887 2019-07-02 2019-07-03 41021290012019 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagat e punonjesve te aparatit per muajin qershor 2019 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Lushnje 8,820 2019-07-02 2019-07-03 42221290012019 Ndihme ekonomike 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenzime ndihme ekonomike (te rinj) , VKB nr.67 dt.19.06.2019, sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Lushnje 77,560 2019-07-02 2019-07-03 32121290012019 Ndihme ekonomike 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenzime ndihme ekonomike (ekzistues) , VKB nr.67 dt.19.06.2019, sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Lushnje 265,740 2019-07-02 2019-07-03 41821290012019 Ndihme ekonomike 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenzime ndihme ekonomike (ekzistues) , VKB nr.67 dt.19.06.2019, sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Lushnje 769,240 2019-06-11 2019-06-12 35821290012019 Ndihme ekonomike 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenzime ndihme ekonomike , VKB nr.53 dt.17.05.2019, sipas listepageses maj 2019
Bashkia Lushnje (0922) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Lushnje 14,340 2019-06-11 2019-06-12 35921290012019 Ndihme ekonomike 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenzime ndihme ekonomike , VKB nr.53 dt.17.05.2019, sipas listepageses maj 2019
Bashkia Lushnje (0922) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Lushnje 215,887 2019-06-03 2019-06-05 33321290012019 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagat e punonjesve te aparatit per muajin maj 2019 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Lushnje 27,300 2019-06-03 2019-06-05 34521290012019 Ndihme ekonomike 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenzime ndihme ekonomike , VKB nr.56 dt.17.05.2019, sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Lushnje 250,020 2019-06-03 2019-06-05 34121290012019 Ndihme ekonomike 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenzime ndihme ekonomike (ekzistues) , VKB nr.56 dt.17.05.2019, sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Lushnje 35,780 2019-06-03 2019-06-05 34221290012019 Ndihme ekonomike 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenzime ndihme ekonomike (te rinj) , VKB nr.56 dt.17.05.2019, sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Lushnje 52,260 2019-06-03 2019-06-05 34421290012019 Ndihme ekonomike 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenzime ndihme ekonomike , VKB nr.56 dt.17.05.2019, sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Lushnje 37,440 2019-05-08 2019-05-10 26221290012019 Ndihme ekonomike 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenzime per ndihme ekonomike , VKB nr.34 dt.24.04.2019, sipas listepageses prill 2019
Bashkia Lushnje (0922) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Lushnje 709,560 2019-05-08 2019-05-10 26121290012019 Ndihme ekonomike 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenzime per ndihme ekonomike , VKB nr.34 dt.24.04.2019, sipas listepageses prill 2019
Bashkia Lushnje (0922) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Lushnje 291,800 2019-05-03 2019-05-06 25421290012019 Ndihme ekonomike 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenzime ndihme ekonomike (ekzistues) , VKB nr.36 dt.24.04.2019, sipas listepageses mars 2019
Bashkia Lushnje (0922) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Lushnje 8,260 2019-05-03 2019-05-06 25821290012019 Ndihme ekonomike 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenzime ndihme ekonomike (te rinj) , VKB nr.36 dt.24.04.2019, sipas listepageses mars 2019
Bashkia Lushnje (0922) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Lushnje 7,260 2019-05-03 2019-05-06 25521290012019 Ndihme ekonomike 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenzime ndihme ekonomike (te rinj) , VKB nr.36 dt.24.04.2019, sipas listepageses mars 2019
Bashkia Lushnje (0922) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Lushnje 72,700 2019-05-03 2019-05-06 25721290012019 Ndihme ekonomike 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenzime ndihme ekonomike (ekzistues) , VKB nr.36 dt.24.04.2019, sipas listepageses mars 2019
Bashkia Lushnje (0922) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Lushnje 215,887 2019-05-02 2019-05-03 24721290012019 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagat e punonjesve te aparatit per muajin prill 2019 sipas listepageses
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave