Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Bashkia Kucove (0217) (Mbi 3,766 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
AQIFMARRA 1,764,304.00 47 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Bashkia Kucove (0217) AQIF MARRA Kuēove 6,000 2015-07-07 2015-07-08 31821240012015 Sherbime te printimit dhe publikimit pagese shpenzime shtypi bashkia kucove kod.2124001 fat.7682208
Bashkia Kucove (0217) AQIF MARRA Kuēove 5,000 2015-06-19 2015-06-19 28421240012015 Sherbime te tjera shpenzime per fotokopje bashkia kucove kod.2124001 fat.7682299
Bashkia Kucove (0217) AQIF MARRA Kuēove 38,900 2015-06-03 2015-06-04 25021240012015 Blerje dokumentacioni - Kancelari shpenzime per kancelari e dokumentacion bashkia kucove kod.2124001 fat.7682291
Bashkia Kucove (0217) AQIF MARRA Kuēove 64,000 2015-04-21 2015-04-22 17921240012015 Blerje dokumentacioni - Kancelari - Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres shpenzime per materiale e kancelari bashkia kucove kod.2124001 fat,7682262,7682266,7682267
Bashkia Kucove (0217) AQIF MARRA Kuēove 14,950 2015-03-20 2015-03-23 12221240012015 Blerje dokumentacioni - Kancelari - Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres shpenzime per materiale bashkia kucove kod.2124001 fat.7682191
Bashkia Kucove (0217) AQIF MARRA Kuēove 34,000 2015-02-03 2015-02-04 4621240012015 Blerje dokumentacioni - Kancelari - Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres shpenzime materiale e kancelari bashkia kucove kod.2124001 fat.7682157
Bashkia Kucove (0217) AQIF MARRA Kuēove 5,000 2015-02-03 2015-02-04 4121240012015 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave mirembajtje pasije bashkia kucove kod.2124001 fat.7682177
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave