Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Bashkia Korce (1515) (Mbi 5,494 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 6,771,288.00 46 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Bashkia Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korēe 80,000 2015-12-14 2015-12-14 102121220012015 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi BASHKIA KORCE (2122001) ND.FINANCIARE PER FATKEQESI
Bashkia Korce (1515) UNION BANK SHA Korēe 50,000 2015-12-07 2015-12-09 99421220012015 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi BASHKIA KORCE NJ.ADM.VITHKUQ (2122001) SHPENZIME PER FATKEQESI
Bashkia Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korēe 30,000 2015-10-23 2015-10-26 80921220012015 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi BASHKIA KORCE (2122001) NDIHME PER FATKEQESI
Bashkia Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korēe 215,000 2015-09-25 2015-09-28 69321220012015 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi BASHKIA KORCE (2122001) NNDIHME FINANCIARE PER BANESA TE DEMTUARA
Bashkia Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korēe 100,000 2015-04-20 2015-04-21 23121220012015 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi BASHKIA KORCE 2122001 NDIHME FINANCIARE PER DEMTIM BANESE NGA ZJARRI (MUSTAFA PINO)
Bashkia Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korēe 20,000 2015-04-15 2015-04-16 20521220012015 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi BASHKIA KORCE 2122001 PAGESE PER DHENIE NDIHME FINACIARE PER GJENDJE TE VESHTIRE EKONOMIKE SIPAS LISTE PAGESES
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave