Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) (Mbi 2,092 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 3,043,765,762.00 2,092 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 127,674 2018-12-03 2018-12-04 56810160012018 Shtese page per funksionin MB, listepagese paga nentor 2018, nr punonjesve me kontrate 3
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,357,474 2018-12-03 2018-12-04 56610160012018 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe MB, listepagese paga nentor 2018, nr punonjesve plan 177 fakt 154
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 22,680 2018-11-26 2018-12-04 56110160012018 Uje MB, shpenzime ujesjellesi, kontr 411249 dt 16.01.2018 fature nr 1810 dt 31.10.2018, shkrese nr 9579 dt 21.11.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 61,965 2018-12-03 2018-12-04 56710160012018 Shtese page per funksionin MB, listepagese paga nentor 2018, nr punonjesve plan 177 fakt 154
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 216,352 2018-12-03 2018-12-04 56310160012018 Shtese page per funksionin MB, listepagese paga nentor 2018, nr punonjesve plan 177 fakt 154
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 13,500 2018-11-21 2018-11-27 56010160012018 Udhetim i brendshem MB, listepagese dieta dt 21.11.2018 memo nr 5025 dt 29.10.2018, nr 5018 dt 23.10.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 813,580 2018-11-21 2018-11-27 55810160012018 Udhetim i brendshem MB, listepagese dieta dt 21.11.2018, program nr 7622/2 dt 22.10.2018, nr 7620/2 dt 22.10.2018 nr 7621/2 dt 22.10.2018 memo 5025 dt 29.10.2018 nr 4607 dt 27.09.2018 nr 4837 dt 17.10.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 8,365,200 2018-11-21 2018-11-27 55710160012018 Sherbime te printimit dhe publikimit MB, sherbim per rrjetin e komunik online per sherbimin e gjendjes civile, vazhdim kontr nr 1394dt10.11.2017 fature nr 260471008 dt 01.11.2018 prverbal sherbimi dt 09.11.2018 shkrese 1141/1 dt 12.11.2018 muaji tetor 2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 10,000 2018-11-21 2018-11-27 55910160012018 Udhetim i brendshem MB, listepagese dieta dt 21.11.2018 memo nr 5025 dt 29.10.2018, nr 5018 dt 23.10.2018 nr 5020 dt 24.10.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 693,604 2018-11-19 2018-11-21 55310160012018 Elektricitet 1016001 MB, energji elektrike tetor 2018, kontrate A107840, fature nr 290249343 dt 31.10.2018 shkrese 9391 dt 14.11.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 3,107 2018-11-19 2018-11-21 55410160012018 Elektricitet 1016001 MB, energji elektrike tetor 2018, kontrate A 53413, fature nr 290239281 dt 31.10.2018 shkrese 9391 dt 14.11.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ALBTOURS"D"-VAS TOUR OPERATORE Tirane 98,300 2018-11-19 2018-11-21 54810160012018 Udhetim jashte shtetit MB, shpenz udhetimi, sherb jashte vendit, urdh 8777/1 dt31.10.2018UP nr8777/2dt 01.11.2018 ftese per oferte 8777/3 dt01.11.2018 njoftim fituesi dt05.11.2018 fat 6989 dt 05.11.2018 seri 68694489 shkrese 8777/4 dt 09.11.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 52,510 2018-11-19 2018-11-21 55010160012018 Posta dhe sherbimi korrier 1016001 MB, sherbim postar, fature nr 4416 dt 26.10.2018 seri 61415816 shkrese 8987/1 dt 07.11.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) UNIVERS PROMOTIONS Tirane 22,428 2018-11-19 2018-11-21 55110160012018 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme MB, blerje karta identifikimi UP 3874/3 dt 22.05.2018 ftese per oferte 3874/4 dt22.05.2018 njoftim fituesi dt24.05.2018 kontrate3874/5 dt20.06.2018 fat 3224 dt 07.11.2018seri 69406434 FH 60 dt 07.11.2018 prverbal dt 07.11.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) JONI 5 Tirane 63,000 2018-11-19 2018-11-21 55510160012018 Shpenzime per pritje e percjellje MB, shpenzime per pritje percjellje, program nr 8809/1 dt 26.10.2018 urdh nr 8809/2 dt 28.09.2018 fat 43 dt 02.11.2018 seri 66369694 shkrese 8809/3 dt 12.11.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 10,200 2018-11-15 2018-11-19 53910160012018 Sherbime telefonike MB, shpenzim telefoni, kodi 219139377612, m/tetor 2018 shkrese 9331/2 dt 14.11.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 9,544 2018-11-15 2018-11-19 54310160012018 Sherbime telefonike MB, rimbursim shpenzim telefoni dt 14.11.2018, shkrese 9331/3 dt 14.11.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 7,099 2018-11-15 2018-11-19 54210160012018 Sherbime telefonike MB, shpenzim telefoni, kodi 220645303654, m/tetor 2018 shkrese 9331/2 dt 14.11.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 12,798 2018-11-15 2018-11-19 53810160012018 Sherbime telefonike MB, shpenzim telefoni, kodi 219223582092, m/tetor 2018 shkrese 9331/2 dt 14.11.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 600 2018-11-15 2018-11-19 53710160012018 Sherbime telefonike MB, shpenzim telefoni, kodi 219281118399, m/tetor 2018 shkrese 9331/2 dt 14.11.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 12,600 2018-11-15 2018-11-19 53510160012018 Sherbime telefonike MB, shpenzim telefoni, kodi 219223718812, m/tetor 2018 shkrese 9331/2 dt 14.11.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 600 2018-11-15 2018-11-19 54510160012018 Sherbime telefonike MB, rimbursim shpenzim telefoni dt 14.11.2018, shkrese 9331/3 dt 14.11.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 10,200 2018-11-15 2018-11-19 53610160012018 Sherbime telefonike MB, shpenzim telefoni, kodi 217410010252, m/tetor 2018 shkrese 9331/2 dt 14.11.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 227,075 2018-11-15 2018-11-19 54610160012018 Sherbime telefonike MB, rimbursim shpenzim telefoni dt 14.11.2018, shkrese 9331/3 dt 14.11.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 10,000 2018-11-15 2018-11-19 54010160012018 Sherbime telefonike MB, shpenzim telefoni, kodi 219020536587, m/tetor 2018 shkrese 9331/2 dt 14.11.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) YOUTH ALBANIA PROFESSIONAL SERVICES YAPS Tirane 348,000 2018-11-15 2018-11-19 54710160012018 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit MB, sherbim pastrimi kerkese 3366dt18.04.2018 UP 3366/2 dt 19.04.2018 ftese per oferte 3366/3 dt19.04.2018 njoftim fituesi dt23.04.2018 kontrate3366/4 dt18.05.2018 fat 424 dt29.10.2018seri 267895676 prverbal sherbimi dt 29.10.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 938 2018-11-15 2018-11-19 54410160012018 Sherbime telefonike MB, rimbursim shpenzim telefoni dt 14.11.2018, shkrese 9331/3 dt 14.11.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 15,400 2018-11-13 2018-11-16 53110160012018 Te tjera transferta tek individet MB, pagese pjesemarrje ne komision urdher nr 302 dt 12.06.2015 shkrese 9331 dt 13.11.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) JONI 5 Tirane 81,000 2018-11-13 2018-11-16 52610160012018 Shpenzime per pritje e percjellje MB, shpenzime per pritje percjellje, program nr 8351/1 dt 15.10.2018 urdh nr 8351/2 dt 15.10.2018 fat 34 dt 17.10.2018 seri 66369685 shkrese 8351/4 dt 05.11.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 45,000 2018-11-13 2018-11-16 53210160012018 Te tjera transferta tek individet MB, pagese perfitim financiar per sherbim transporti tetor 2018, ligj 10160 dt 15.10.2009, nr 169/2013 dt 07.11.2013 shkrese 9331/1 dt 13.11.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 17,010 2018-11-13 2018-11-16 52810160012018 Udhetim jashte shtetit MB, shpenz udhetimi, sherb jashte vendit, urdher 8000/4 dt 23.10.2018,shtese urdhri 8000/6 dt29.10.2018 UP 8000/7 dt 30.10.2018 ftese per oferte 8000/8 dt 30.10.2018njoftim fituesi APP dt 30.10.2018 fat 781 dt 30.10.2018seri 68988081
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 108,900 2018-11-13 2018-11-16 52910160012018 Udhetim jashte shtetit MB, shpenz udhetimi, sherb jashte vendit, urdh 8126/1 dt09.10.2018UP nr8126/2dt 09.10.2018 ftese per oferte 8126/3 dt09.10.2018 njoftim fituesi dt09.10.2018 prverbal dt 09.10.18fat 165dt 12.10.2018 seri 63902228 shkrese 8126/4 dt 31.10.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) A.S.G. Tirane 791,453 2018-11-13 2018-11-16 52710160012018 Shpenzime per qiramarrje mjetesh transporti MB, shpenzime per qiramarrje automjetesh, program nr 8041/2 dt 03.10.2018 kerkese 8041/4dt03.10.2018 UP 8041/6dt 03.10.2018 prverbal8041/74dt03.10.2018 kontr 8041/8dt03.10.2018 fature1080dt12.10.2018seri 64707281 prverbal dt 12.10.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 15,000 2018-11-13 2018-11-16 53310160012018 Te tjera transferta tek individet MB, pagese perfitim financiar per sherbim transporti tetor 2018, ligj 10160 dt 15.10.2009, nr 169/2013 dt 07.11.2013 shkrese 9331/1 dt 13.11.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 89,250 2018-11-13 2018-11-16 52310160012018 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative MB, sherbim perkthimi, urdher 5154/1 dt 20.06.2018 kontr 5154/2dt20.06.2018 prverbal perkthimi dt 13.07.2018, urdher 7646/2 dt 25.09.2018 kontr 7646/3 dt 25.09.2018 prverbal perkthimi dt 26.09.2018 shkrese 7645/5 dt 05.11.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) InfoSoft Office Tirane 4,296,933 2018-11-13 2018-11-16 52410160012018 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres MB,bl tonera,UP20 dt29.06.2018autorizim 20/10 dt 29.08.2018marreveshje kuader 20/9 dt27.08.2018shkres852/1dt06.09.2018ftese per oferte 852/2dt06.09.2018 kontr 961dt01.10.2018aneks kontr 961/4 dt01.10.fat228957088dt 17.10.2018FH 56dt17.10.18
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) PHOENIX + Tirane 10,800 2018-11-13 2018-11-16 52510160012018 Libra dhe publikime profesionale MB, blerje broshura, kerkese nr 4092/1 dt 20.06.2018 fature nr 431 dt 20.06.2018 seri 64876476 FH 34 dt 20.06.2018 prverbal dt 20.06.2018 shkrese 4092/2 dt 05.11.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) GECI Tirane 81,000 2018-11-07 2018-11-09 51710160012018 Shpenzime per pritje e percjellje MB, shpenzim per pritje percjellje, program nr 7646/1 dt 25.09.2018, urdh nr 7646/2 dt 25.09.2018, fat nr 4453 dt 27.09.2018 seri 66194453 shkrese nr 7646/4 dt 31.10.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) GECI Tirane 72,000 2018-11-07 2018-11-09 51810160012018 Shpenzime per pritje e percjellje MB, shpenzim per pritje percjellje, program nr 8323/1 dt 12.10.2018, urdh nr 8323/2 dt 12.10.2018, fat nr 9550 dt 15.10.2018 seri 69659550 shkrese nr 8323/4 dt 31.10.2018
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 32,568 2018-11-07 2018-11-09 51310160012018 Shtese page per vjetersi ne pune MB, listepagese page dt 07.11.2018, vendim nr 8060/2 dt 31.10.2018
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave