Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 3,076 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 2,444,001,980.00 3,076 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) LAURETA BORRI Tirane 15,000 2019-05-23 2019-05-28 27310140012019 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Min Drejtesise Shpnz.tjera Kurore me lule natyrale, up nr 297 dt 10.5.19, pv.prokurimi dt 10.05.2019, pv.m.dorezim dt 10.5.19, ft 35 serial 63535685
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 59,720 2019-05-23 2019-05-28 28310140012019 Shpenzime te tjera transporti Min Drejtesise Takse vjetore te automjeteve viti 2019, autorizim nr 2211 dt 7.3.19, ft 1900194238, TR1561T, FT 1900194236 TR1562T, FT 1900194228 AA543RP, TR5466L, AA320TT, AA392PI
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) IMER YMERI Tirane 19,257 2019-05-23 2019-05-28 27010140012019 Sherbime te tjera Min Drejtesise sherbim larje automjetesh. U.Prok nr.31 dt.29.01.2019, Ftese oferte nr.630/3 dt.29.01.2019, Klasifikim APP dt.04.02.19, kontrate nr.1848 dt.26.02.2019, Fature nr.9 dt.03.05.2019 serial 74003909
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) FOOD TRADE Tirane 3,102 2019-05-23 2019-05-28 27410140012019 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Min Drejtesise TVSH EURALIUS, Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, Shkrese Euralius nr 3940 dt 10.05.2019, Memo 3940/1 dt 21.05.19, ft nr 169, serial 64665280
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 233,625 2019-05-23 2019-05-28 27110140012019 Udhetim jashte shtetit Min Drejtesise Bilete avioni , autorizim nr 3753/1 dt 03.05.19, u.prokurimi nr 274 dt 3.5.19, ft ofert 3753/5 dt 3.5.19, njof.fit dt 3.5.19, ft nr 681 dt 3.5.19, seri 76518531
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTOURS"D"-VAS TOUR OPERATORE Tirane 146,200 2019-05-23 2019-05-28 27210140012019 Udhetim jashte shtetit Min Drejtesise Bilete avioni , autorizim nr 3381/3 dt 10.05.19, u.prokurimi nr 300 dt 13.5.19, ft ofert 3995/2 dt 13.5.19, njof.fit dt 13.5.19, ft nr 1087 dt 16.5.19, seri 76003687
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 89,314 2019-05-24 2019-05-28 28610140012019 Te tjera transferta tek individet Min Drejtesise pagese e menjehershme nderprerje funksioni T.Vodo. Shkresa MFE nr.8122/1 dt.16.05.2019, Listpagese dt.24.05.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) LAJTHIZA INVEST Tirane 600 2019-05-23 2019-05-27 27910140012019 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Min Drejtesise TVSH EURALIUS, Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, Shkrese Euralius nr 3940 dt 10.05.2019, Memo 3940/1 dt 21.05.19, ft serial 254954050
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Shtepia Botuese Shtypshkronja Morava Tirane 124,109 2019-05-23 2019-05-27 28210140012019 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Min Drejtesise TVSH EURALIUS, Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, Shkrese Euralius nr 3940 dt 10.05.2019, Memo 3940/1 dt 21.05.19, ft NR 1 serial 69911451
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) APA-ALBPARTNERS Tirane 34,400 2019-05-23 2019-05-27 28110140012019 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Min Drejtesise TVSH EURALIUS, Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, Shkrese Euralius nr 3940 dt 10.05.2019, Memo 3940/1 dt 21.05.19, ft nr 52 serial 75784118
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VILA FERDINAND Tirane 24,000 2019-05-23 2019-05-27 27610140012019 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Min Drejtesise TVSH EURALIUS, Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, Shkrese Euralius nr 3940 dt 10.05.2019, Memo 3940/1 dt 21.05.19, ft nr 35, serial 71075630
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 1,500 2019-05-23 2019-05-27 28410140012019 Shpenzime te tjera transporti Min Drejtesise kontrrol fizik automjeti AA320TT, autorizim nr 3412 dt 17.4.19, ft serial 283076798
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) LANDWAYS INTERNATIONAL Tirane 7,898 2019-05-23 2019-05-27 27510140012019 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Min Drejtesise TVSH EURALIUS, Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, Shkrese Euralius nr 3940 dt 10.05.2019, Memo 3940/1 dt 21.05.19, ft nr 114, serial 74282758
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) GECI Tirane 70,475 2019-05-23 2019-05-27 28010140012019 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Min Drejtesise TVSH EURALIUS, Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, Shkrese Euralius nr 3940 dt 10.05.2019, Memo 3940/1 dt 21.05.19, ft serial 74760626
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VILA FERDINAND Tirane 6,600 2019-05-23 2019-05-27 27710140012019 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Min Drejtesise TVSH EURALIUS, Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, Shkrese Euralius nr 3940 dt 10.05.2019, Memo 3940/1 dt 21.05.19, ft nr 72, serial 73404667
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) HYMERI KLEEMANN Tirane 106,500 2019-05-23 2019-05-27 26910140012019 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes Min.Drejtesise Sherbim mirembajtje ashensori, U.P nr 179 dt 11.03.2019, ftese oferte nr 1694/2 dt 11.3.19, shpallje fitues app dt 12.3.19, kontr sherbimi nr 1694/3 dt 27.3.19, situacion punimesh dt 30.4.19, ft nr 18 serial 76664018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 13,039 2019-05-23 2019-05-27 27810140012019 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Min Drejtesise TVSH EURALIUS, Kontrate grant CRIS IPA 2018/395-806, Shkrese Euralius nr 3940 dt 10.05.2019, Memo 3940/1 dt 21.05.19, ft serial 261294253
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 60,265 2019-05-22 2019-05-24 26110140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise pagese sherbim perkthimi viti 2018. Urdher nr.12791 dt.26.12.2018, listpagese e bankes dt.21.05.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) S.A.S (Special Albania Security) Tirane 42,000 2019-05-22 2019-05-24 26310140012019 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min.Drejtesise Mirmbajtje sistemit Ndergjygjesor, Janar 2019, kontr vazhdim 712/13 dt 27.7.2015, raport periodik, ft nr 5371 serial 49695371, pv m.dorezim dt 30.01.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) S.A.S (Special Albania Security) Tirane 42,000 2019-05-22 2019-05-24 26510140012019 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min.Drejtesise Mirmbajtje sistemit Ndergjygjesor, Mars 2019, kontr vazhdim 712/13 dt 27.7.2015, raport periodik, ft nr 26982266 pv m.dorezim dt 9.04.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) S.A.S (Special Albania Security) Tirane 42,000 2019-05-22 2019-05-24 26610140012019 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min.Drejtesise Mirmbajtje sistemi te Bashkepunimit ndergjygjesor me Jashte, Prill 2019, Kontrate vazhdim nr 712/13 dt 27.7.15, raport periodik , ft 269823011 , pv m.dorezim dt 10.5.19
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 10,277 2019-05-22 2019-05-24 26010140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise pagese sherbim perkthimi viti 2018. Urdher nr.12791 dt.26.12.2018, listpagese e bankes dt.21.05.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ELDI QAFMOLLA Tirane 14,000 2019-05-22 2019-05-24 26710140012019 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Min.Drejtesise Blerje materiale, UP nr 302 dt 13.05.2019, PV prokurimi dt.13.05.2019, Fature nr.678 dt.13.05.2019 serial 7644114, PV marrje ne dorezim dt.13.05.2019, F.Hyrje nr.49 dt.13.05.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 5,287 2019-05-22 2019-05-24 25910140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise pagese sherbim perkthimi viti 2018. Urdher nr.12791 dt.26.12.2018, listpagese e bankes dt.21.05.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) S.A.S (Special Albania Security) Tirane 42,000 2019-05-22 2019-05-24 26410140012019 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min.Drejtesise Mirmbajtje sistemit Ndergjygjesor, Shkurt 2019, kontr vazhdim 712/13 dt 27.7.2015, raport periodik, ft nr 9307 serial 73259307 pv m.dorezim dt 20.03.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 1,235,000 2019-05-22 2019-05-23 26810140012019 Udhetim jashte shtetit Min Drejtesise Paradhenie per shpenzim dhe dieta jashte vendit, Autorizim nr 40670/1 date 20.05.2019, kursi preferencial 1 Euro = 123.5 leke, shuma 10.000 euro
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) "P I R R O" Tirane 5,000 2019-05-17 2019-05-22 25210140012019 Shpenzime per pritje e percjellje Min Drejtesise ,Pritje percjellje ,UP nr 275 dt 3.5.19, pv format 4/1 dt 3.5.19, pv m.dorezim 3.5.19, ft nr 127 dt 3.5.19, serial 64785284, fh nr 34 dt 3.5.19,
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Dega Semos Al Tirane 298,800 2019-05-17 2019-05-22 24510140012019 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min.Drejtesise Mirmbajtje sistemi High availiability Shkur 2019, detyrim i prapambetur ditar nr.7484, kont vazhdim nr.855/8 dt 26.4.17, raport periodik monitorimi sistemi dt 26.2.19, ft nr 32 serial 44663482, pv m.dor dt 11.3.19, shkr. 141,
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) InfoSoft Office Tirane 153,195 2019-05-17 2019-05-22 24910140012019 Kancelari Min Drejtesise Materiale Kancelarie, UP nr 239 dt 5.4.19, njoft.klasifikimi nr 2288/3 dt 15.4.19, kontrat furnizimi nr 2288/4 dt 25.4.19, proces verbal m.dorezim 30.4.19, ft dt 30.4.19 serial 279811393, fh 42 dt 30.4.19
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Dega Semos Al Tirane 298,800 2019-05-17 2019-05-22 24610140012019 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min.Drejtesise Mirmbajtje sistemi High availiability Mars 2019, detyrim i prapambetur ditar nr.7487, kont vazhdim nr.855/8 dt 26.4.17, raport periodik monitorimi sistemi dt 26.3.19, ft nr 33 serial 44663483, pv m.dor dt 12.4.19, shkr. 141,
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) LAJTHIZA INVEST Tirane 30,000 2019-05-17 2019-05-22 25310140012019 Shpenzime per pritje e percjellje Min Drejtesise , Shpenzime pritje percjellje, UP nr 288 dt 8.5.19, ft ofert 3866/3 dt 8.5.19, shpallje fit app dt 10.05.2019, pv marrjes .dorez dt 13.5.2019, ft tat nr 286300147 dt 13.5.19, fh nr 48 dt 13.5.19
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,900 2019-05-20 2019-05-22 25810140012019 Sherbime telefonike Min Drejtesise rimbursim tel Prill 2019, ft nr 282094850 dt 1.5.2019, ft nr 279374585 dt 1.5.2019, listepagese e bankes dt 16.5.19
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Dega Semos Al Tirane 298,800 2019-05-17 2019-05-22 24710140012019 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min.Drejtesise Mirmbajtje sistemi High availiability Prill 2019, kont vazhdim nr.855/8 dt 26.4.17, raport periodik monitorimi sistemi dt 26.4.19, ft nr 34 serial 44663484, pv m.dor dt 13.5.19,
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 34,613 2019-05-20 2019-05-22 25710140012019 Sherbime telefonike Min Drejtesise shpenzim celulari,mbulim shpenzimesh Prill 2019,kontrate nr 7912 dt 12.7.18, detajim limiti per 2019 nr 22/2 dt 19.2.19, permbledhese dt 17.5.19, ft 279374794, 279374784, ...
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) "P I R R O" Tirane 5,000 2019-05-17 2019-05-22 25110140012019 Shpenzime per pritje e percjellje Min Drejtesise ,Pritje percjellje ,UP nr 257 dt 20.4.19, pv format 4/1 dt 25.4.19, pv m.dorezim 25.4.19, ft nr 119 dt 25.4.19, serial 64785276, fh nr 41 dt 25.4.19,
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 12,993 2019-05-20 2019-05-22 25610140012019 Sherbime telefonike Min Drejtesise Shpenzime Cel. E.Gjonaj, Prill 2019 nr.rregj abonent 2388316251, ft nr 282085681dt 01.05.19
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTERLOGISTIC Tirane 166,062 2019-05-17 2019-05-22 24810140012019 Kancelari Min Drejtesise Materiale Kancelarie, UP 239 dt 5.4.19, njoft.klasifikimi 2288/3 dt 15.4.19, kon,furnizimi nr 2288/5 dt 30.4.19, pv m.dorezim dt 3.5.19, ft nr 695156 serial 210206456, fh nr 44 dt 3.5.19
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BT SOLUTIONS Tirane 445,320 2019-05-17 2019-05-22 25010140012019 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres Min Drejtesise , Tonera per printer, UP nr 259 dt 25.04.2019, ft ofert 3391/2 dt 25.4.19, shpallje fit app dt 26.4.19, proces verbal m.dorezim dt 9.5.19 ft tat. nr 117 serial 75069377 fh nr.47 dt 9.5.19
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 6,847 2019-05-15 2019-05-20 23610140012019 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise, pagese leje vjetore e pakryer, urdher ministri nr 3623/1 dt 26.4.2019, bordero paga prill, bordero tap dt 13.5.2019, listepagese e bankes dt 13.5.19
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) UJĖSJELLĖS KANALIZIME TIRANĖ Tirane 59,200 2019-05-15 2019-05-20 23910140012019 Uje Min Drejtesise shpenz UJI Prill 2019, kontra vazhdim nr 4-d-159080-1 ft nr 1904-159080-1-1 dt 30.04.2019, nr serial 265088027
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave