Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 3,606 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 2,640,901,222.00 3,606 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Rozeta Koxhaj Tirane 32,240 2019-12-20 2019-12-23 83810140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise Sherbim perkthimi Korrik 2019, Urdher Ministri nr.532 dt 25..11.19, ft nr 44 serial 12442743
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Alma Marko Tirane 16,880 2019-12-20 2019-12-23 82510140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise Sherbim perkthimi Korrik 2019, Urdher Ministri nr.532 dt 25..11.19, ft nr 20 serial 62537533
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Lorena Kovaēi Tirane 15,000 2019-12-20 2019-12-23 85010140012019 Kancelari Min Drejtesise Sherbim perkthimi Korrik 2019, Urdher Ministri nr.532 dt 25..11.19, ft nr 49 serial 76844650
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 187,011 2019-12-19 2019-12-23 85610140012019 Posta dhe sherbimi korrier Min Drejtesise Posta Nentor 2019 kont 91/1 dt 5.1.18, ft nr 5359 seria 74766659,
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ANITA ĒOLLAKU Tirane 3,600 2019-12-20 2019-12-23 82610140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise Sherbim perkthimi Korrik 2019, Urdher Ministri nr.532 dt 25..11.19, ft nr 199 serial 72452159
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Shaniko Ademi Tirane 51,500 2019-12-20 2019-12-23 84010140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise Sherbim perkthimi Korrik 2019, Urdher Ministri nr.532 dt 25..11.19, ft nr 8 serial 14188358
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ARTA QENDRO Tirane 252,500 2019-12-20 2019-12-23 82910140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise Sherbim perkthimi Korrik 2019, Urdher Ministri nr.532 dt 25..11.19, ft nr 19 serial 13936023
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 112,875 2019-12-20 2019-12-23 85310140012019 Udhetim jashte shtetit Min Drejtesise Bilete Avioni, Autorizim nr 720/1 dt 15.11.19, Urdher Prok nr 516 dt 15.11.19, ft ofert 7620/5 dt 15.11.19, vlers perf. dt 15.11.2019, ft nr 1218 serial 84161902
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 15,000 2019-12-20 2019-12-23 85210140012019 Te tjera transferta tek individet Min Drejtesise Kompesim Shp.Transporti F.Caka, Ligji 10160 dt 15.10.2009, listepagese dt 4.12.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KOCO BENDO Tirane 21,400 2019-12-20 2019-12-23 83210140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise Sherbim perkthimi Korrik 2019, Urdher Ministri nr.532 dt 25..11.19, ft nr 7 serial 9361207
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Alda Hoxha Tirane 77,300 2019-12-20 2019-12-23 82310140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise Sherbim perkthimi Korrik 2019, Urdher Ministri nr.532 dt 25..11.19, ft nr 22 serial 13212722
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 12,580 2019-12-20 2019-12-23 82110140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise Sherbim Perkthimi Korrik 2019 Urdher Ministri nr 532 dt 25.11.2019, listpagese e bankes dt 02.12.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VALENTINA VOKRRI Tirane 15,400 2019-12-20 2019-12-23 84410140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise Sherbim perkthimi Korrik 2019, Urdher Ministri nr.532 dt 25..11.19, ft nr 21 serial 13750271
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 60,554 2019-12-20 2019-12-23 82010140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise Sherbim Perkthimi Korrik 2019 Urdher Ministri nr 532 dt 25.11.2019, listpagese e bankes dt 02.12.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Aurel Taragjini Tirane 28,730 2019-12-20 2019-12-23 84910140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise Sherbim perkthimi Korrik 2019, Urdher Ministri nr.532 dt 25..11.19, ft nr 07 serial 13402508
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 45,699 2019-12-19 2019-12-23 91610140012019 Sherbime telefonike Min Drejtesise Mbulim shpenzim Celulari Nentor 2019, Kont nr 7912 dt 12.7.19, Permbledhese dt 13.12.2019, FT 279571411
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Valentina Jaupi Tirane 52,000 2019-12-20 2019-12-23 84110140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise Sherbim perkthimi Korrik 2019, Urdher Ministri nr.532 dt 25..11.19, ft nr 41 serial 12859342
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Lorenc Baro Tirane 4,810 2019-12-20 2019-12-23 83510140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise Sherbim perkthimi Korrik 2019, Urdher Ministri nr.532 dt 25..11.19, ft nr 45 serial 65600545
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) LAURETA BORRI Tirane 10,000 2019-12-20 2019-12-23 84710140012019 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Min Drejtesise Vazo kompozim me lule natyrale, UP nr.513 dt 14.11.19, PV Prokur nen 100000, pv m.dorezim dt 14.11.19, ft nr 10 serial 83208410 , fh nr 225 dt 14.11.19
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 2,064 2019-12-19 2019-12-23 85710140012019 Posta dhe sherbimi korrier Min Drejtesise Poste sekrete Nentor 2019 ft nr 254/s seria 74488833
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) IMER YMERI Tirane 20,946 2019-12-20 2019-12-23 84510140012019 Sherbime te tjera Min Drejtesise Sherbim larje Automjetesh UP nr 31 dt 29.1.19, ft 630/3 29.1.19, klasif app dt 4.2.19, kontr sherb 1848 dt 26.2.19, urdher 1848/1 dt 26.2.19, ft nr 37 dt 06.11.19 serial 74003937, pasqyra Tetor 19
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Aurel Taragjini Tirane 15,010 2019-12-20 2019-12-23 84810140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise Sherbim perkthimi Maj 2019, Urdher Ministri nr 394 dt 30.07.2019, ft nr 06 dt 11.11.2019 serial 13402506
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 4,729,026 2019-12-20 2019-12-23 81910140012019 Shpenzime per honorare Min Drejtesise Sherbim Perkthimi Korrik 2019 Urdher Ministri nr 532 dt 25.11.2019, listpagese e bankes dt 02.12.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 68,941 2019-12-12 2019-12-20 81610140012019 Te tjera transferta tek individet Min Drejtesise pagese per nderprerje funksioni T. Gogu, Ligji nr.8097 dt 21.03.1996 i ndryshuar, VKM nr.548 dt 27.7.2016 i ndryshuar Shkresa nr.18416/1 dt.28.10.2019, listpagese dt.06.12.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 59,589 2019-12-17 2019-12-19 86810140012019 Sherbime telefonike Min Drejtesise shpenz telefoni Nentor 19, ft 728566239 nr klienti 310001696716, ft nr 7283447880 nr klienti 110000073411, kontrate dt 4.11.16
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 5,600 2019-12-17 2019-12-19 91210140012019 Sherbime telefonike Min Drejtesise Mbulim shpenzim Celulari Tetor 2019, Kont nr 7912 dt 12.7.19, ft nr 279542304
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 57,092 2019-12-17 2019-12-19 86710140012019 Sherbime telefonike Min Drejtesise shpenz telefoni Tetor 19, ft 728386113, nr klienti 310001696716, ft nr 728317576 nr klienti 110000073411, kontrate dt 4.11.16
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 391,896 2019-12-12 2019-12-16 81710140012019 Elektricitet 1014001 Min Drejtesise Energji Elektrike Nentor 2019, kontrate nr C-110816, ft nr 330926803
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) UJĖSJELLĖS KANALIZIME TIRANĖ Tirane 43,290 2019-12-12 2019-12-13 81810140012019 Uje Min Drejtesise shpenz UJI Nentor 2019, kontra vazhdim nr 4-d-159080-1 ft nr 1911-159080-1-1 dt 30.11.2019, nr serial 266756492
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 30,000 2019-12-05 2019-12-06 81310140012019 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Min Drejtesise ndihme e menjehereshme nga f.vecante. Urdher nr.540 dt.27.11.19, listpagese e bankes dt.04.12.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sherbimi Permbarimor "ASTREA" Tirane 4,584 2019-12-05 2019-12-06 81210140012019 Paga baze Min Drejtesise kalim shume ndalese ne page debitor H.Tola. Urdher sekuestro nr.4729 dt.15.11.2018, bordero nentor 2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 30,000 2019-12-05 2019-12-06 81410140012019 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Min Drejtesise ndihme e menjehereshme nga f.vecante. Urdher nr.539 dt.27.11.19, listpagese e bankes dt.04.12.2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) 3H Tirane 10,000 2019-12-05 2019-12-06 81110140012019 Paga baze Min Drejtesise Kalim shume ndalese ne page debitor Hamza Tola, Brodero nentor 2019
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 565,151 2019-12-03 2019-12-04 80410140012019 Paga baze - Paga e grupit - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per vjetersi ne pune Min Drejtesise pagat Nentor 2019. Listpagese dt.03.12.2019, listpagese e bankes dt.03.12.2019. Nr. punonjesve plan 149 fakt 8
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,826,122 2019-12-03 2019-12-04 80910140012019 Paga baze - Paga e grupit - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtesė page pėr diferencė nė rastet kur paga e muajit/ve paraardhės ėshtė llogaritur mė pak - Shtesė page pėr natyrė tė veēantė pune/kushte pune - Shtesė page pėr punė tė vėshtira e tė dėmshme pėr shėndetin - Shtese page per vjetersi ne pune Min Drejtesise pagat Nentor 2019. Listpagese dt.03.12.2019, listpagese e bankes dt.03.12.2019. Nr. punonjesve plan 149 fakt 48
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,269,645 2019-12-03 2019-12-04 80510140012019 Paga baze - Paga e grupit - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtesė page pėr natyrė tė veēantė pune/kushte pune - Shtesė page pėr punė tė vėshtira e tė dėmshme pėr shėndetin - Shtese page per vjetersi ne pune Min Drejtesise pagat Nentor 2019. Listpagese dt.03.12.2019, listpagese e bankes dt.03.12.2019. Nr. punonjesve plan 149 fakt 34
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,241,554 2019-12-03 2019-12-04 80310140012019 Paga baze - Paga e grupit - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per kualifikimin - Shtesė page pėr natyrė tė veēantė pune/kushte pune - Shtesė page pėr punė tė vėshtira e tė dėmshme pėr shėndetin - Shtese page per vjetersi ne pune Min Drejtesise pagat Nentor 2019. Listpagese dt.03.12.2019, listpagese e bankes dt.03.12.2019. Nr. punonjesve plan 149 fakt 34
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 253,129 2019-12-03 2019-12-04 80710140012019 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise paga punonjes me kontrate Nentor 2019. VKM nr.16 dt.16.01.19, VKM nr.395 dt.29.04.19, listpagese dt.3.12.2019. Nr. punonj. plan 40 fakt 7
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 519,332 2019-12-03 2019-12-04 80810140012019 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise paga punonjes me kontrate Nentor 2019. VKM nr.16 dt.16.01.19, VKM nr.395 dt.29.04.19, listpagese dt.3.12.2019. Nr. punonj. plan 40 fakt 15
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 189,201 2019-12-03 2019-12-04 80610140012019 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise paga punonjes me kontrate Nentor 2019. VKM nr.16 dt.16.01.19, VKM nr.395 dt.29.04.19, listpagese dt.3.12.2019. Nr. punonj. plan 40 fakt 5
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave