Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 2,039 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 4,200,646.00 60 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GECI Tirane 50,000 2015-08-13 2015-08-13 366100400012015 Shpenzime per pritje e percjellje 602-M.ZH.E.T.S pritje-percjellje,program nr 4089 dt 19.05.2015,fat nr 4914 dt 28.05.2015,seri 21604914
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SHPETIM XIBRAKU Tirane 60,000 2015-08-13 2015-08-13 367100400012015 Shpenzime per pritje e percjellje 602-M.ZH.E.T.S pritje-percjellje,program nr 4089 dt 19.05.2015,fat nr 169 dt 20.05.2015
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) JUXHINO SOLLAKU Tirane 40,950 2015-08-13 2015-08-13 368100400012015 Shpenzime per pritje e percjellje 602-M.ZH.E.T.S pritje-percjellje,program nr 4089 dt 19.05.2015,fat nr 8 dt 20.05.2015,seri 7812709
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GECI Tirane 60,000 2015-07-23 2015-07-24 342100400012015 Shpenzime per pritje e percjellje 602-M.ZH.E.T.S pritje-percjellje,program nr 924/4 dt 30.04.2015,fat nr 4827 dt 22.05.2015,seri 21604827
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GECI Tirane 245,000 2015-07-20 2015-07-21 339100400012015 Shpenzime per pritje e percjellje 602-M.ZH.E.T.S pritje-percjellje,program nr 1809/1 dt 10.03.2015,fat nr 4654 dt 29.04.2015,seri 21604654
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) T A I W A N Tirane 14,050 2015-07-20 2015-07-21 338100400012015 Shpenzime per pritje e percjellje 602-M.ZH.E.T.S pritje-percjellje,program nr 924/3 dt 24.03.2015,fat nr 14 dt 24.03.2015,seri 9650614
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) CAPITAL RESOURCES Tirane 9,600 2015-07-08 2015-07-09 29510040012015 Shpenzime per pritje e percjellje MZHETS SHP. PRITJE URDH 1808 DT 6.03.2015 FAT 2191 DT 6.03.2015 SERI 2191 DT 6.03.2015 SERI 01009839
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GECI Tirane 262,808 2015-06-30 2015-06-30 263100400012015 Shpenzime per pritje e percjellje 602-M.ZH.E.T.S pritje-percjellje,program dt 22.05.2015,fat nr 4829 dT 22.05.2015,seri 21604829,kontrate projekti NR IADSA/2014/05
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GECI Tirane 224,056 2015-06-30 2015-06-30 275100400012015 Shpenzime per pritje e percjellje 602-M.ZH.E.T.S pritje-percjellje,programnr 1809 dt 06.03.2015,fat nr 2506 dt 30.03.2015,seri 20092506
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 23,400 2015-06-09 2015-06-10 240100400012015 Shpenzime per pritje e percjellje 602-M.ZH.E.T.S pritje-percjellje,up nr 4006 dt 15.05.2015,njoftim dt 18.05.2015,kontrate nr 4006/1 dt 18.05.2015,fat nr 12/1 dt 21.05.2015,seri 22179612
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) PIKO Tirane 45,528 2015-05-22 2015-05-22 21710040012015 Shpenzime per pritje e percjellje 602-M.ZH.E.T.S pritje-percjellje,up nr 3380 dt 27.04.2015,njoftim fit dt 28.04.2015,kontrate nr 3380/1 d t29.04.2015,fat nr 7 dt 06.05.2015,seri 18022907
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GRAPHIC LINE - 01 Tirane 2,880 2015-05-18 2015-05-19 20010040012015 Shpenzime per pritje e percjellje 602-M.ZH.E.T.S pritje-percjellje,up nr 3381 dt 27.04.2015,njoftim fit d t28.04.2015,fta nr 1309 d t04.05.2015,seri 18922844,fh nr 19 dt 04.05.2015
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GECI Tirane 44,800 2015-04-22 2015-04-23 14610040012015 Shpenzime per pritje e percjellje 602-M.ZH.E.T.S pritje-percjellje,program nr 924/2 dt 18.03.2015,fat nr 2903 dt 20.03.2015,seri 20092903
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BAR RESTAURANT PIAZZA Tirane 25,900 2015-04-22 2015-04-23 14510040012015 Shpenzime per pritje e percjellje 602-M.ZH.E.T.S pritje-percjellje,program nr 924/2 dt 18.03.2015,fat nr 830 dt 24.03.2015,seri 20755167
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) MONIKA DHIMA Tirane 41,420 2015-04-22 2015-04-23 14410040012015 Shpenzime per pritje e percjellje 602-M.ZH.E.T.S pritje-percjellje,program nr 924/1 dt 23.02.2015,fat nr 512 dt 23.02.2015,seri 0003792
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) PIKO Tirane 35,448 2015-04-17 2015-04-17 136100400012015 Shpenzime per pritje e percjellje 602-M.ZH.E.T.S pritje-percjellje,up nr 1928,2114 dt 10.03.2015,16.03.2015,njoftim fit dt 11.03.2015,17.03.2015,kontrate nr 1928,2114/1 dt 11.03.2015,17.03.2015,fat nr 41,43 d t13.03.2015,23.03.2015,seri 09558841,09558843
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) "P I R R O" Tirane 28,800 2015-03-17 2015-03-18 9210040012015 Shpenzime per pritje e percjellje 602-M.ZH.E.T.S pritje-percjellje,up nr 1475 dt 20.02.2015,ftese per oferte dt 23.02.2015,njoftim fit dt 23.02.2015,fat nr 15 dt 23.02.2015,seri 19543165
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBCONTROL Tirane 4,300 2015-03-03 2015-03-04 73100400012015 Shpenzime per pritje e percjellje 602-M.ZH.E.T.S pritje-percjellje,program nr 8514/5 d t18.12.2014,fat nr 23 d t16.02.2015,seri 16077103
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) LAJTHIZA INVEST Tirane 10,500 2015-02-12 2015-02-13 55100400012015 Shpenzime per pritje e percjellje 602-M.E.I pritje-percjellje,up nr 550 dt 22.01.2015,pv dt 22.01.2015,fat nr 551 dt 22.01.2015,seri 20021901,fh nr 3 dt 22.01.2015
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) TUFIK KURTI Tirane 21,000 2015-02-12 2015-02-13 45100400012015 Shpenzime per pritje e percjellje 602-M.E.I blerje dhurata,up nr 1058 dt 06.0215,ftese per oferte dt 09.02.2015,njoftim fit 09.02.2015,fat dt 09.021.2015,seri 19200638,fh nr 4 dt 09.02.2015
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave