Pagesa tė Thesarit 2014- Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) (Mbi 523 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 199,887,551.00 523 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) EDUART LIKOSKENDAJ Tirane 54,480 2014-12-15 2014-12-16 49410940012014 Sherbime te printimit dhe publikimit MZHUT shp printimi fat 35 s 17861735 fh 33 01.12.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) ALBANA HAKA Tirane 8,295 2014-12-12 2014-12-12 49610940012014 Shpenzime te tjera transporti MZHUT shpenz larje automjeti,kont 736/1 dt 19.02.2014 fat nr 77 dt 01.12.2014 sr 002526
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 53,280 2014-12-11 2014-12-12 49910940012014 Shpenzime per honorare MZHUT honorare urdher 199,4872,26 10.10.2014 kont 4935 30.10.14,4802/1 06.11.2014 633/1 13.02.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) ANORIA Tirane 168,000 2014-12-11 2014-12-12 49010940012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MZHUT moket fat 53 24.11.14 fh 30 24.11.2014 up 12.11.14 pv p 24.11.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 168,907 2014-12-11 2014-12-12 49310940012014 Kancelari MZHUT kancelari up 5358/1 24.11.14 njoft 27.11.14 pv p 27.11.2014 ft 119806699, fh 07 27.11.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 5,920 2014-12-11 2014-12-12 50010940012014 Shpenzime per honorare MZHUT tatim ne burim honorare
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) KLIMA TEKNIKA TB2 Tirane 1,305,312 2014-12-11 2014-12-12 49110940012014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instalimi i kondicionereve MZHUT blerje kondicioner up 4678/4 15.10.2014 njoft 5058 07.11.2014 kont 5287/2 21.11.2014 pv marrje dorzim 5287/5/6 24.11.2014 fat 1838 fh 31 24.11.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 5,640 2014-12-12 2014-12-12 49810940012014 Uje MZHUT shpenz uje,fat nr 1411-359577-1-1,1411-159357-1-1 dt 21.11.2014 nr kont 359577-1,159357-1
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) MANIACARD-FREE CARD ADVERTISING MEDIA Tirane 462,000 2014-12-11 2014-12-12 49210940012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale MZHUT materiale up 5300 20.11.14 njoft 5300 27.11.14 pv p 02.12.2014 ft 656 fh 35 02.12.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) AMADES TRAVEL END TOURS Tirane 23,450 2014-12-09 2014-12-10 48710940012014 Udhetim jashte shtetit MZHUT bileta avioni up 5318/1 21.11.2014 njoft 24.11.2014 pv 25.11.2014 fat 2 25.11.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 24,348 2014-12-09 2014-12-10 48610940012014 Posta dhe sherbimi korrier MZHUT poste nentor 2014 kont 29 07.01.2014 fat 4853
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 69,580 2014-12-09 2014-12-10 48810940012014 Udhetim jashte shtetit MZHUT bileta avioni up 5366/1 25.11.2014 njoft 27.11.2014 pv 27.11.2014 fat 346,347,348 27.11.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) TIRANA PAPER PROVIDE Tirane 387,240 2014-12-09 2014-12-10 48910940012014 Kancelari MZHUT blerje leter up 5151/1 12.11.2014 njoft 13.11.2014 pv p 17.11.2014 fat 733 17.11.2014 fh 30 17.11.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) MANIACARD-FREE CARD ADVERTISING MEDIA Tirane 1,314,000 2014-12-05 2014-12-09 48510940012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime MZHUT studim projektim kont 4121/20 22.10.2014 fat 652 s 15345316 pv marrje dorzim 22.11.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,486,895 2014-12-05 2014-12-09 479 10940012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MZHUT sig shoqeror supl,dhe shendets. vendim gjyqesor urdher 214 29.10.2014 ,244 01.12.2014 liste pagese 04.12.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 52,880 2014-12-05 2014-12-09 48310940012014 Udhetim i brendshem MZHUT djeta brenda vendit shkr 5515 04.12.2014 liste 04.12.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 6,000 2014-12-05 2014-12-09 48210940012014 Udhetim i brendshem MZHUT djeta brenda vendit shkr 5515 04.12.2014 liste 04.12.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 39,480 2014-12-05 2014-12-09 48410940012014 Udhetim i brendshem MZHUT djeta brenda vendit shkr 5515 04.12.2014 liste 04.12.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 4,416,487 2014-12-05 2014-12-09 47810940012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MZHUT ekzekutim vendim gjyqesor urdher 214 29.10.2014 ,244 01.12.2014 liste pagese 04.12.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 568,382 2014-12-05 2014-12-09 48010940012014 Shtese page per funksionin MZHUT tatim mbi pagat. vendim gjyqesor urdher 214 29.10.2014 ,244 01.12.2014 liste pagese 04.12.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 30,000 2014-12-05 2014-12-09 48110940012014 Udhetim i brendshem MZHUT djeta brenda vendit shkr 5515 04.12.2014 liste 04.12.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) ALTIN RUĒO Tirane 33,800 2014-12-04 2014-12-04 47510940012014 Libra dhe publikime profesionale MZHUT printim projekt ide up 4979/1 03.11.2014 ftese per of njoft fit fat 31 7384781 fh 31 20.11.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 426,600 2014-12-04 2014-12-04 47710940012014 Udhetim jashte shtetit MZHUT djeta me jashte 3000 euro me kurs 142.2.leke Autorizim 5364/2 02.12.2014 shkr 5473 03.12.2014 Autorizim 5473/1 03.12.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 35,000 2014-12-04 2014-12-04 47410940012014 Udhetim jashte shtetit MZHUT bileta avioni up 5193/1 14.11.14 njoft fit 5193/3 17.11.2014 pv perf 17.11.2014 fat 94 s 5394095
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) F.L.E.SH. Tirane 79,200 2014-12-04 2014-12-04 47610940012014 Libra dhe publikime profesionale MZHUT manual ne forme libri up 4885/1 29.10.2014 pv p 05.11.2014 njoft 30.10.2014 fat 15140973 fh 29 05.11.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 26,100 2014-12-04 2014-12-04 47310940012014 Shpenzime per honorare MZHUT honorare urdher 5306 21.11.2014 VKM 418 27.06.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 8,700 2014-12-04 2014-12-04 47210940012014 Shpenzime per honorare MZHUT honorare urdher 5306 21.11.2014 VKM 418 27.06.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) MEGATEK Tirane 15,300 2014-12-02 2014-12-03 47110940012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MZHUT blerje shtrydhese up 5152/1 12.11.2014 njoft 13.11.2014 pv perf 14.11.2014 pv marrje dorzim 14.11.2014 fat SO 24553 14.11.2014 fh 28 14.11.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) POWER & JUSTICE ( P & J) Tirane 18,565 2014-12-02 2014-12-03 46910940012014 Paga baze MZHUT detyrime nga T Kacorri shk 4691/1 10.11.2014 urdher 4694/2 12.11.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 15,400 2014-12-02 2014-12-03 46810940012014 Shpenzime per honorare MZHUT honorare urdher 4998/3 26.11.2014 VKM 887 03.10.2013 liste 27.11.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 121,520 2014-12-02 2014-12-03 46310940012014 Paga baze - Sherbime telefonike MZHUT telefon tetor 2014 fat permbledhese fatura ,urdher 8 20.01.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 26,100 2014-12-02 2014-12-03 46610940012014 Shpenzime per honorare MZHUT Honorare,urdher nr 284/6 dt 14.11.2014,listpagses VKM 418 dt 27.06.2012 i ndryshuar
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INSTITUTI I MODELIMEVE NE BIZNES Tirane 1,380,000 2014-12-02 2014-12-03 47010940012014 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime MZHUT studim per hartimin e planit te pergj. komb. up 4121 15.09.2014 njoft fit 4121/1409.10.2014 kont 4121/15 09.10.2014 pv marrje dorzim 10.11.2014 fat 849 09.11.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 15,400 2014-12-02 2014-12-03 46710940012014 Shpenzime per honorare MZHUT honorare urdher 4998/3 26.11.2014 VKM 887 03.10.2013 liste 27.11.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 2,505 2014-12-02 2014-12-03 46210940012014 Paga baze - Sherbime telefonike MZHUT telefon tetor 2014 fat 1212530131 kodi ab 544125
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 12,180 2014-12-02 2014-12-02 46510940012014 Shpenzime per honorare MZHUT Honorare,urdher nr 5106 dt 11.11.2014,listpagses VKM 418 dt 27.06.2012 i ndryshuar
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,198,331 2014-12-01 2014-12-01 45810940012014 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune MZHUT paga nentor 2014 nr pun 117/104
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 15,000 2014-12-01 2014-12-01 46110940012014 Te tjera transferta tek individet MZHUT bonus dhjetor 2014 urdher 242 22.01.2014
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,442,472 2014-12-01 2014-12-01 45910940012014 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune MZHUT paga nentor 2014 nr pun 117/104
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,136,156 2014-12-01 2014-12-01 456 10940012014 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune MZHUT paga nentor 2014 nr pun 117/104
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave