Pagesa tė Thesarit 2014- Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) (Mbi 760 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 1,073,481,336.00 760 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) HATIXHE SHABA Tirane 21,000 2014-12-29 2014-12-30 81410170012014 Shpenzime per pritje e percjellje Minis.Mbrojtje materiale,pv emergjence dt 01.12.2014,program nr 4677/1 dt 25.11.2014,fat nr 139 d t28.11.2014,seri 0005749,fh nr 2 dt 28.11.2014
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BUJAR SHEHAJ Tirane 9,000 2014-12-29 2014-12-30 79310170012014 Shpenzime per pritje e percjellje Minis.Mbrojtje bileta,U.M.M nr 1962 dt 01.12.2014,pv dt 09.12.2014,fat nr 20 dt 09.12.2014,seri 5389635,fh nr 70 d t09.12.2014
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 28,775,706 2014-12-28 2014-12-29 80810170012014 Sherbimet bankare - Te tjera transferime korrente jashte shtetit Minis.Mbrojtje 204.731 euro,kontributi per NCSEP,shkrese nr 10023/1 dt 18.12.2014,12/19 dt 11.12.2014 pagese per 6-mujorin e dute 2014
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) UZINA LENDEVE PLASESE Tirane 23,770,308 2014-12-24 2014-12-29 81810170012014 Pajisje, materiale dhe sherbime ushtarake 602-Minis.Mbrojtje perballim kosto demontimi shkrese kerkese perdorim te ardhurash 5964/2 dt 20.10.14, shkresa 5199/1 dt 13.11.14, 4364 dt 3.10.2014, shkresa 9699/1 dt 9.12.14 ft 6 dt 7.5.14 s 10919157
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 500,000 2014-12-28 2014-12-29 82410170012014 Shpenzime per pritje e percjellje Minis.Mbrojtje medalje,U.M.M nr 1840 dt 10.11.2014,V.K.M nr 816 dt 26.11.2014,liste bashkangjitur
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) UZINA LENDEVE PLASESE Tirane 10,299,192 2014-12-26 2014-12-29 82710170012014 Pajisje, materiale dhe sherbime ushtarake 602-Minis.Mbrojtje perballim kosto demontimi shkrese kerkese perdorim te ardhurash 10249/1 dt 24.12.14, shkresa 9699/1 dt 9.12.14 ft 9 dt 2.10.14 s 10919160
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 117,894 2014-12-24 2014-12-29 82310170012014 Paga baze Minis.Mbrojtje page listpagese nentor 2014 urdher 1641 dt 24.10.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 11,989,482 2014-12-28 2014-12-29 80710170012014 Sherbimet bankare - Te tjera transferime korrente jashte shtetit Minis.Mbrojtje 85.210,72 euro,kontributi per NFR,shkrese nr 10023/1 dt 18.12.2014,12/19 dt 11.12.2014,
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,782,777 2014-12-28 2014-12-29 80610170012014 Sherbimet bankare - Te tjera transferime korrente jashte shtetit Minis.Mbrojtje kuote anetaresimi,34.000 euro U.M.M nr 2181 d t17.12.2014,shkrese nr 3971/1 dt 14.10.2014,3975 dt 03.10.2014,buxheti per qendren RACVIAC Zagreb Kroaci
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 145,492 2014-12-28 2014-12-29 82010170012014 Paga baze - Sherbime telefonike Minis.Mbrojtje telefon,kodi 54624811,54624810,fat Nentor 2014
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,402,500 2014-12-26 2014-12-29 82810170012014 Sherbimet bankare - Udhetim jashte shtetit Minis.Mbrojtje konvertim valute (10000eur*140.2lek) kerkese dhe autorizim dt 26.12.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 61,889 2014-12-28 2014-12-29 79510170012014 Elektricitet 1017001 Minis.Mbrojtje energji,kontrate TR3S040025429893,fat dt 11.09.2014,01.10.2014,11.11.2014
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 500,000 2014-12-28 2014-12-29 82510170012014 Shpenzime per pritje e percjellje Minis.Mbrojtje medalje,U.M.M nr 1840 dt 10.11.2014,V.K.M nr 816 dt 26.11.2014,liste bashkangjitur
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 135,149 2014-12-24 2014-12-26 82210170012014 Te tjera transferta tek individet Minis.Mbrojtje page listepritje listpagese shtator,tetor, nentor 2014
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,491,089 2014-12-24 2014-12-26 82610170012014 Paga baze - Sherbimet bankare - Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Minis.Mbrojtje page AU angli, buxhet operativ shkresa dt 23.12.14 ardian lulaj 8900euro*140.5lek
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RUDINA KRAJA Tirane 62,804 2014-12-19 2014-12-23 77810170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje pritje-percjellje,program nr 4755/2 DT 5.12.14, 4862/1 DT 10.12.14,dt ,fat nr 22,23 dt 10.12.14 seri 6883472, 6883473
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,033,356 2014-12-19 2014-12-23 80510170012014 Kontribute per sigurime shendetesore - Kontribute per sigurime shoqerore - Paga baze 600-601 Minis.Mbrojtje sig shoq e shendet +suplem rep 6604, nentor 2014, liste pagese per rep nipt K51723032G47D01Q rep 4443
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 197,084 2014-12-19 2014-12-23 80410170012014 Paga baze 600-Minis.Mbrojtje tatim page rep 6604, nentor 2014, liste pagese per rep nipt K51723032G47D02O/rep 4443
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) REJ Tirane 23,276,844 2014-12-19 2014-12-23 79810170012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative Minis.Mbrojtje rikonstruksion godine kontrata 809 dt 19.9.14 ne vazhdim ft 36 dt 11.12.14 seri 09268987 situacioni 2
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) REJ Tirane 6,533,819 2014-12-19 2014-12-23 79910170012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative Minis.Mbrojtje rikonstruksion godine kontrata 809 dt 19.9.14 ne vazhdim ft 37 dt 11.12.14 seri 09268988 sit.1
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DINASTY Tirane 54,000 2014-12-16 2014-12-19 72610170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602 Minis.Mbrojtje shpenzime pritje percjellje program 1478 dt 20.2.13 ft 304 dt 1.3.13 seri 02488213
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DINASTY Tirane 63,000 2014-12-16 2014-12-19 72510170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602 Minis.Mbrojtje shpenzime pritje percjellje program 1594 dt 25.2.13 ft 306 dt 1.3.13 seri 02488215
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 149,141 2014-12-17 2014-12-18 75010170012014 Paga baze - Sherbime telefonike 602-Minis.Mbrojtje telefon,fat 121255017 dt 01.11.2014 kodi 54624810, ft 121255018 dt 1.11.14 k.abon. 54624811
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) HOUSE OF ARTS Tirane 27,000 2014-12-17 2014-12-18 77210170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602 Minis.Mbrojtje shpenzime pritje program 4785/2 dt 2.12.14 ft 105 dt 10.12.14 seri 10856483
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 3,423 2014-12-17 2014-12-18 78510170012014 Sherbime telefonike 602-Minis.Mbrojtje telefon,fat 1212954497 dt 01.12.2014 kodi 110076560 a.zaimi
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 10,912 2014-12-17 2014-12-18 78810170012014 Sherbime telefonike 602-Minis.Mbrojtje telefon, kodi 1063114 / 1058529, nentor 2014
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 3,119 2014-12-17 2014-12-18 78610170012014 Sherbime telefonike 602-Minis.Mbrojtje telefon,fat 1212955924 dt 01.12.2014 kodi 110035336
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) HOUSE OF ARTS Tirane 45,000 2014-12-17 2014-12-18 7580170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602 Minis.Mbrojtje shpenzime pritje program 47945/2 dt 2 .12.14 ft 174 dt 12.14 seri 17716533
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) NONDA JANI Tirane 311,700 2014-12-16 2014-12-18 73010170012014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 602 Minis.Mbrojtje shpenzime mirembajtje paisje up 1695 dt 28.3.13, urdh1725 dt 29.3.13 kontr. 1725/2 dt 14.5.13 formul.sig.kontr. 14.5.13 ft 48/49/50/51 dt 6.12.13 seri 6772628-6772631
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) GLOBAL TRAVEL Tirane 67,132 2014-12-16 2014-12-17 77610170012014 Udhetim jashte shtetit 602-Minis.Mbrojtje bilete avioni um 1964 dt 1.12.14 ft 681 dt 3.12.14 seri 18928332 marveshje kuader 7587/2 dt 24.9.14 pv 2.12.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AR & LO Tirane 242,394 2014-12-16 2014-12-17 77710170012014 Udhetim jashte shtetit 602-Minis.Mbrojtje bilete avioni um 1962 dt 1.12.14 ft 4203 dt 29.11.14 seri 19005653 marveshje kuader 7587/2 dt 24.9.14 pv 2.12.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AR & LO Tirane 44,369 2014-12-16 2014-12-17 75210170012014 Udhetim jashte shtetit 602-Minis.Mbrojtje bilete avioni um 1810 dt 4.11.14 ft 4174 dt 25.11.14 seri 19005624 marveshje kuader 7587/2 dt 24.9.14 pv 6.11.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) UZINA MEKANIKE CEKIN Tirane 2,310,438 2014-12-16 2014-12-17 78310170012014 Pajisje, materiale dhe sherbime ushtarake 602-Minis.Mbrojtje perballim kosto shpenz.demontimi shkr.kerkese 10031 dt 15.12.14 , 6043 dt 12.12.14 , 9699/1 dt 9.12.12 ft 104 dt 3.12.14 seri 14336680
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) 3H Tirane 32,500 2014-12-15 2014-12-17 76910170012014 Paga baze 602 Minis.Mbrojtje ndalese nga paga tetor 2014 elta milori sekuestro 4/13 dt 5.5.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ANASTAS KOTE Tirane 380,355 2014-12-15 2014-12-17 73810170012014 Shpenzime gjyqesore - Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 Minis.Mbrojtje vendim gjyqi per drita hotova autor.7613 d 14.10.14 vend 4364 dt 15.9.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AR & LO Tirane 71,200 2014-12-16 2014-12-17 72310170012014 Udhetim jashte shtetit 602 Minis.Mbrojtje bilete avioni up 162 dt 14.11.13 ft.of. nj.fit. 15.11.13 ft seri 2808004 dt 15.11.13
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) CONCORD - TRAVEL TOURS Tirane 213,803 2014-12-16 2014-12-17 76510170012014 Udhetim jashte shtetit 602-Minis.Mbrojtje bilete avioni um 210 dt 23.4.14 ft 139 dt 3.12.14 seri 6549433 pv 26.11.14 mareveshje kuader 7587/2 dt 24.9.14
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) LEFTER BIZHGA Tirane 15,000 2014-12-16 2014-12-17 77510170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602-Minis.Mbrojtje shpenzime pritje program 9728/2 dt 5.12.14 ft 13 dt 5.12.14 seri 7727016
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) UZINA LENDEVE PLASESE Tirane 8,000,000 2014-12-16 2014-12-17 78410170012014 Pajisje, materiale dhe sherbime ushtarake 602-Minis.Mbrojtje perballim kosto shpenz.demontimi shkr.kerkese 10031 dt 15.12.14 , 6043 dt 12.12.14 , 9699/1 dt 9.12.12 ft 5 dt 30.4.14 seri 10919156
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DINASTY Tirane 115,500 2014-12-16 2014-12-17 72410170012014 Shpenzime per pritje e percjellje 602 Minis.Mbrojtje shpenzime pritje percjellje program 1197 dt 11.2.13 ft 305 dt 1.3.13 seri 02488214
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave