Pagesa tė Thesarit 2014- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 718 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
ALBANIANMOBILECOMMUNICATION 1,704,105.00 50 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 8,384 2014-03-20 2014-03-20 8710140012014 Paga baze - Sherbime telefonike Ministria e Drejtesise celular shkurt 2014 kodi abonentit 54433410 fat.117878588 dt.01.03.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 121,351 2014-02-26 2014-02-27 4610140012014 Unspecified MINISTRIA E DREJTESISE TELEFON FAT 1.02.2014 SERI 117878591 KLIENT 544334
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 9,931 2014-02-26 2014-02-27 4710140012014 Unspecified MINISTRIA E DREJTESISE TELEFON FAT 1.02.2014 SERI 117878591 KLIENT 54433414
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 4,090 2014-02-26 2014-02-27 4510140012014 Unspecified MINISTRIA E DREJTESISE TELEFON FAT 1.02.2014 SERI 117878591 KLIENT 544334
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 5,130 2014-02-26 2014-02-27 4410140012014 Unspecified MINISTRIA E DREJTESISE TELEFON FAT.JANAR 2014 KODI 54433412
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 82,849 2014-01-25 2014-01-27 2110140012014 Unspecified MINISTRIA E DREJTESISE tel amc fat 31/12/2013 kodi 544334
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 7,230 2014-01-25 2014-01-27 2010140012014 Unspecified MINISTRIA E DREJTESISE tel amc fat 1/1/2014 (I PECI)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 1,168 2014-01-25 2014-01-27 1810140012014 Unspecified MINISTRIA E DREJTESISE tel amc fat 1/1/2014 (N NACO)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 9,558 2014-01-25 2014-01-27 2310140012014 Unspecified MINISTRIA E DREJTESISE tel amc fat 1/1/2014 (M KEREKU)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 498 2014-01-25 2014-01-27 1910140012014 Unspecified MINISTRIA E DREJTESISE tel amc fat 1/1/2014 (LL MISTO)
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave