Pagesa tė Thesarit 2014- Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) (Mbi 461 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 360,586,003.00 461 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 99,800 2014-12-15 2014-12-17 46710030012014 Shpenzime per pritje e percjellje KM,shpenz.pritje-percjellje,prog dat 29.8.2014, fat nr.161 seri 05946721
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 59,735 2014-12-15 2014-12-17 46110030012014 Sherbime telefonike KM, shpenz.cel, nr,regj.ab.22270308457,fat seri 123635425,nr.rregj ab.22156888218,fat seri 123632185
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 14,000 2014-12-15 2014-12-17 46210030012014 Shpenzime per pritje e percjellje KM,shpenz.pritje-percjellje,prog dat 21.7.2014,fat nr.148 dat 23.7.2014,seri 05946708
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 338,008 2014-12-15 2014-12-17 46310030012014 Shpenzime per pritje e percjellje KM,shpenz.pritje-percjellje,prog dat 5.7.2014,fat nr.23 dat 5.7.2014,seri 05922141.prog.dat 5.7.2014,fat nr.24 dat 5.7.2014.seri 05922142,prog.dat 31.7.2014 fat nr.151 dat 31.7.2014 seri 05946711
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 95,940 2014-12-15 2014-12-17 47010030012014 Uje KM shpenz.uji,nentor 2014,nr. kont 159467-1,fat nr.1411-159467-1-1 dat 20.11.2014,nr.kont.159467-2,fat nr.1411-159467-2-2 dat 20.11.2014.kont.nr.159466-1,fat nr.1411-159466-1,dat 20.11.2014
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 405,790 2014-12-15 2014-12-17 46810030012014 Sherbime telefonike KM shpenz. tel fix nentor 2014, nr.klientit 3100001719675, fat dat 30.11.2014,seri 71892277
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ENRIETA HASANAJ Tirane 133,000 2014-12-15 2014-12-17 47210030012014 Shpenzime per honorare KM, shpenz.perkthimi,fat nr. 46 dat 30.8.2014,prog. dat 7.5,20.5,21.5.22.5,30.5,3.6,4.6,17.6,28.6.,30.6.,8.7.,9.7.,14.7.,15.7.,16.7.,28.8.2014 kontrata ne vazhdim
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 107,500 2014-12-15 2014-12-17 46510030012014 Shpenzime per pritje e percjellje KM,shpenz.pritje-percjellje,prog dat 26.3.2014, fat nr.75 seri 059467713,prog dat.26.3.2014fat nr.81 dat 26.3.2014,seri 05946719.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,093,159 2014-12-15 2014-12-16 47510030012014 Paga baze KM, paga 1-15 dhjetor 2014 nr.punonjesve Pl 161 fakti 75
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 754,436 2014-12-15 2014-12-16 47810030012014 Paga baze KM, paga 1-15 dhjetor 2014 nr.punonjesve Pl 161 fakti 15
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,554,218 2014-12-15 2014-12-16 47710030012014 Paga baze KM, paga 1-15 dhjetor 2014 nr.punonjesve Pl 161 fakti 28
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 118,540 2014-12-15 2014-12-16 48210030012014 Te tjera transferta tek individet KM shperbl Task-Forc dhjetor 2014,VKM nr.70 dat 13.2.2014
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,057,815 2014-12-15 2014-12-16 47610030012014 Paga baze KM, paga 1-15 dhjetor 2014 nr.punonjesve Pl 161 fakti 42
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 29,500 2014-12-15 2014-12-16 47910030012014 Paga baze KM, paga 1-15 dhjetor 2014 nr.punonjesve Pl 161 fakti 1
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 838,250 2014-12-15 2014-12-16 48010030012014 Te tjera transferta tek individet KM shperbl Task-Forc dhjetor 2014,VKM nr.70 dat 13.2.2014
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 237,080 2014-12-15 2014-12-16 48110030012014 Te tjera transferta tek individet KM shperbl Task-Forc dhjetor 2014,VKM nr.70 dat 13.2.2014
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) EAGLE MOBILE Tirane 4,618 2014-12-04 2014-12-05 44310030012014 Sherbime telefonike KM, shpenz cel tetor 2014,kod.i ab.450000028754,seri 00000000123067443
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 213,806 2014-12-04 2014-12-05 45210030012014 Shpenzime per honorare - Transferime per sigurimin e ishfunksionareve ne pagese kalimtare - Udhetim i brendshem KM pages kalimtare bordero dhjetor 2014,shk.minfin nr.13721/1 dat 27.10.2014,shk.3357/2,dat 7.10.2014,shk.3557,dat 4.9.2014
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 412,542 2014-12-04 2014-12-05 45010030012014 Udhetim jashte shtetit KM, shpenz.udhetimi me jasht,Prog nr.4437prot .,dat 21.112014,fat nr.1648 dat 27.112014 seri 18737896,fat nr.1644 dat 25.11.2014 seri 18737892
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 5,850 2014-12-04 2014-12-05 45610030012014 Shpenzime per honorare KM pagese kom.pens.posaēem VKM nr.264 dat 1.10.2002 bordero dhjetor 2014 shk.nr.4566 dat 3.12.2014
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) EAGLE MOBILE Tirane 5,600 2014-12-04 2014-12-05 44810030012014 Sherbime telefonike KM,shpenz.cel kodi 470004521244 tetor 2014
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INSTITUTI I MODELIMEVE NE BIZNES Tirane 170,000 2014-12-04 2014-12-05 44910030012014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike KM shpenzime mirm arzhonim prog,kont. dat 20.11.2014, fat.841 dat 20.11.2014,
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ASTRIT KOLLI Tirane 543,439 2014-12-04 2014-12-05 44710030012014 Shpenzime per pritje e percjellje Km, pritje-percjellje ,kontrata ne vazhdim, prog.dat 28.5.2014,sit.dat 30.5.2014,fat dat 30.5.2014 seri 7332272.prog.dat 20.5.2014.sit.dat 20.5.2014fat dat 22.5.2014 seri 7332272,prog.dat 20.5.2014,sit.dat 22.5.2014,fat.dat.30.5.2014,seri
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ADRION / TIRANE Tirane 154,307 2014-12-04 2014-12-05 44510030012014 Posta dhe sherbimi korrier KM,ab.shtypi i jashtem,nentor 2014.kontnr.24/1 dat 6.1.2014 fat nr.1692,dat 30.11.2014 seri 14446792
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 126,762 2014-12-04 2014-12-05 45310030012014 Shpenzime per honorare - Transferime per sigurimin e ishfunksionareve ne pagese kalimtare KM Pages kalimtare dhe pages kom.pens.posaēem bordero dhjetor 20147,shk.nr.548/3 dat 10.2.2014,shk.598/3 dat 12.2.2014,shk.nr.4147 dat 5.11.2014,shk.nr.4147/1 dat 6.11.2014 shk.15381/1 dat 19.11.2014
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ARAL Tirane 1,255,728 2014-12-04 2014-12-05 44610030012014 Shpenzime per pritje e percjellje KM,pritje-percjellje moket ceremonial kont ne vazhdim nr.163 dat 15.01.2014,prog.dat 20.5.2014 deri dat 17.6.2014,fat nr.97 deri 110, dat 1.10 deri 6.10.2014,seri nga 15454319 deri 15454332 dat 6.10.2014,fh.nr.66-79 dat 6.10.2014
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 279,084 2014-12-04 2014-12-05 44210030012014 Posta dhe sherbimi korrier KM,shpenzim postar nentor 2014,fat nr.4645 dat 26.11.2014 seri 16482922
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 240,625 2014-12-04 2014-12-05 45410030012014 Shpenzime per honorare - Transferime per sigurimin e ishfunksionareve ne pagese kalimtare KM,pagese kalimtare,bordero dhjetor 2014,VKM nr.877 dat 3.10.2013 shk.nr.1584/5/1 dat 21.11.2014 shk.3357 dat 4.9.2014 shk.3358,dat 4.9.2014
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 6,839 2014-12-04 2014-12-05 44110030012014 Sherbime telefonike KM, shpenz.tel.fix vila durres tetor 2014,fat nr.259 dat.27.11.2014 seri 05944447851
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ARBAN PEQINI Tirane 130,754 2014-12-04 2014-12-05 45110030012014 Udhetim jashte shtetit KM, shpenz.udhetimi me jasht,Prog nr.4199 prot.,dat 7.11.2014, autorizim nr.4199/1 dat 8.11.2014,fat nr.1 dat 24.11.2014 seri 5890301
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 3,165,898 2014-11-25 2014-11-26 43010030012014 Paga baze Km Paga aparati bordero nentor 2014,Nr.i punonjesve Pl.161 Fakti 42
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,044,532 2014-11-25 2014-11-26 4291003001 Paga baze Km Paga aparati bordero nentor 2014,Nr.i punonjesve Pl.161 Fakti 49
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,400,587 2014-11-25 2014-11-26 43110030012014 Paga baze Km Paga aparati bordero nentor 2014,Nr.i punonjesve Pl.161 Fakti 28
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 379,500 2014-11-25 2014-11-26 43610030012014 Te tjera transferta tek individet KM, dieta Task-Forces nentor 2014 bordero Urdh.nr.70 dat 13.02.2014
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 336,496 2014-11-25 2014-11-26 43910030012014 Elektricitet 1003001 KM shpenz.energjie tetor 2014,Kont. 1 B030110110037 fat seri 617934478,kont.1 B080034110039 fat.seri 617934769,,Kont.1 B110111207590,fat.seri 617934291,Kont.1 B110111207591,fat seri 617934290
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 727,071 2014-11-25 2014-11-26 43410030012014 Paga baze KM, Shperblimi i Task-Forces nentor 2014 bordero Urdh.nr.70 dat 13.02.2014
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 271,068 2014-11-25 2014-11-26 43510030012014 Paga baze - Te tjera transferta tek individet KM, Shperblimi i Task-Forces nentor 2014 bordero Urdh.nr.70 dat 13.02.2014
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 49,205 2014-11-25 2014-11-26 43310030012014 Paga baze Km Paga aparati bordero nentor 2014,Nr.i punonjesve Pl.161 Fakti 1
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 17,359 2014-11-25 2014-11-26 43810030012014 Sherbime telefonike KM shpenz.cel vodafon nr.ab.22156888218 seri 123608421, tetor 2014
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 297,000 2014-11-25 2014-11-26 43710030012014 Te tjera transferta tek individet KM, dieta Task-Forces nentor 2014 bordero Urdh.nr.70 dat 13.02.2014
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave