Pagesa tė Thesarit 2014- Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) (Mbi 831 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 704,846,859.00 831 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 49,800 2014-04-08 2014-04-09 13210150012014 Uje MINISTRIA E JASHTME PAGESE UJI FAT.NR.1403 15 92 94-1-1 DT.22.03.2014SHKURT 2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KASTRATI SHA Tirane 538,650 2014-04-08 2014-04-09 14910150012014 Karburant dhe vaj MIN E JASHTME KARBURANT BENZINE UR PROKURIMI NR.67 DT.17.02.14 KONT NR.67/1 DT.18.02.14 FT NR.18 DT.18.03.14(11949118) F.HYRJE NR.12 DT.18.03.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 340 2014-04-08 2014-04-09 14110150012014 Elektricitet 1015001 MINISTRIA E PUNEVE TE JASHTME PAG ENERGJIE KOD KL. TR2A110037053878 FT.NR.607350631 DT.13.02.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 271,880 2014-04-08 2014-04-08 13610150012014 Posta dhe sherbimi korrier 1015001 MIN E PUN TE JASHTME SHERB POSTAR JASHTE VENDIT MARS 2014 VKM NR.241 DT.31.03.11 URDHER MIN. NR.93 DT.10.03.14 FAT.NR.66 DT.31.03.14 (12599584)
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 323,954 2014-04-08 2014-04-08 14310150012014 Sherbime telefonike 1015001 MIN PUN TE JASHTME PAG.TEL NR.KL 310001730832 FT.NR.717188364 DT.28.02.14 SHKURT 2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 6,622,106 2014-04-02 2014-04-03 12510150012014 Paga baze - Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative - Te tjera transferta tek individet MIN E JASHTME PAGA PLAN 187 FAKT 178
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 3,587,518 2014-04-01 2014-04-02 12610150012014 Paga baze - Sherbime telefonike - Shtesa page te tjera - Shtese page per vjetersi ne pune MIN E JASHTME PAGA MARS 2014 PLAN 187- FAKT 56
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 848,494 2014-04-01 2014-04-02 12810150012014 Paga baze - Sherbime telefonike - Shtesa page te tjera - Shtese page per vjetersi ne pune MIN E JASHTME PAGA MARS 2014 PLAN 187- FAKT 13
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 96,500 2014-04-01 2014-04-02 12910150012014 Sherbime telefonike - Udhetim i brendshem MIN E JASHTME DIETA TELEFON KOMPESIM URDHER 3 DT 31.03.2014 VKM 864 DT 23.07.10 VKM 335 DT 02.09.97
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ANILA HIDI Tirane 160,900 2014-04-01 2014-04-02 13010150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME PRITJE PROG 3 DT 27.02.2014 FAT 4 DT 26.03.2014 SR 6904954
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 710,108 2014-04-01 2014-04-02 12710150012014 Paga baze - Sherbime telefonike - Shtesa page te tjera - Shtese page per vjetersi ne pune MIN E JASHTME PAGA MARS 2014 PLAN 187- FAKT 8
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 45,630 2014-03-27 2014-03-28 6810150012014MK Sherbime te tjera MIN E JASHTME perkthim materiali udh.3165 dt 12.05.2004,urdh.12 dt 09.01.2014 kont nr 1 dt 04.02.2014,pv nr 1 dt 11.02.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 177,822 2014-03-19 2014-03-19 11810150012014 Udhetim jashte shtetit MIN E JASHTME BILETA URDHER MIN 59 DT 13.02.14 FAT 727 DT 27.02.2014 SR 13057765 URDHER MIN 517 DT 31.12.13 FAT 228 DT 27.02.14 SR 13057766
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 470,294 2014-03-19 2014-03-19 11710150012014 Udhetim jashte shtetit MIN E JASHTME BILETA URDHER MIN 89 DT 03.03.14 FAT 250+251+252 DT 05.03.2014 SR 13067789+13067790+13067791 URDHER 256 DT 05.03.2014 URDHER 25 DT 25.02.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 114,997 2014-03-19 2014-03-19 11610150012014 Udhetim jashte shtetit MIN E JASHTME BILETA URDHER MIN 83 DT 24.02.2014 FAT 277 DT 12.03.14 SR 13057866 UREDHER 674/1 DT 31.12.13 FAT 278 DT 12.03.14 SR 13057867
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 47,640 2014-03-13 2014-03-13 4610150012014 Unspecified 1015001 MIN E JASHTME uje fat 1402159294--1-1 dt 24.02.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MAK ALBANIA Tirane 28,318 2014-03-13 2014-03-13 4710150012014 Unspecified 1015001 MIN E JASHTME PRITJE PROG 52/1 DT 19.02.2014 FAT 179492 DT 03.03.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BAR RESTAURANT PIAZZA Tirane 56,000 2014-03-13 2014-03-13 46110150012014 Unspecified 1015001 MIN E JASHTME PRITJE PROG 52/1 DT 19.02.14 FAT 94 DT 21.02.2014 SR 13769636
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 12,870 2014-03-11 2014-03-11 11110150012014 Unspecified 1015001 MIN E JASHTME perkthim materialei udhezim 3165 dt 12.05.04 kont 1 dt 14.11.13 pv 2 dt 14.11.13
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ARDIT HIDRI Tirane 41,010 2014-03-11 2014-03-11 10910150012014 Unspecified 1015001 MIN E JASHTME shpenzime pritje prog 59 dt 24.02.2014 fat 17 dt 24.02.2014 sr 12305340
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ARDIT HIDRI Tirane 7,950 2014-03-11 2014-03-11 11010150012014 Unspecified 1015001 MIN E JASHTME shpenzime pritje prog 186 dt 11.12.13 fat 15 dt 16.02.14 sr 12305338
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) SHPEND SHYTI Tirane 6,000 2014-03-11 2014-03-11 11410150012014 Unspecified 1015001 MIN E JASHTME CDOGANIM MAKINE URDHER 27 DT 03.02.14 FAT 8 DT 28.01.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) SGS AUTOMOTIVE ALBANIA Tirane 1,960 2014-03-11 2014-03-11 11310150012014 Unspecified 1015001 MIN E JASHTME kolaudim makiken urdher 27 dt 03.02.14 fat 216tr 03.03.14 sr 12980234
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) IGLI LLAMBIRI Tirane 189,500 2014-03-11 2014-03-11 11310150012014 Unspecified 1015001 MIN E JASHTME KOLAUDIM MAKINE URDHER 27 DT 03.02.14 FAT 216 TR 2 DT 03.03.14 SR 12980234
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 12,000 2014-03-07 2014-03-11 7910150012014 Unspecified 1015001 MIN E JASHTME VENDIM GJYQI PER XHAVIT LLESHI VENDIM 907 DT 11.02.10 URDHEZIM2 DT 18.08.11 URDHER 3 DT 25.02.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) HELIDON XHINDI Tirane 36,000 2014-03-07 2014-03-11 8110150012014 Unspecified 1015001 MIN E JASHTME ASTRIT SHEHU URDHER 5 DT 25.02.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) PRESTIGE BAILIFF SERVICES Tirane 36,000 2014-03-07 2014-03-10 8210150012014 Unspecified 1015001 MIN E JASHTME vendim gjyqi ndrec loka janar dhjetor 2014 urdher 5 dt 25.02.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 96,112 2014-03-05 2014-03-06 93210150012014 Unspecified 1015001 MIN E JASHTME BILETA URDHER40,28.1.2014,fat132,4.2.2014,s13057619
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 250,405 2014-03-05 2014-03-06 66310150012014 Unspecified 1015001 MIN E JASHTME BILETA URDHER 518 DT 31.12.13 FAT 116 DT 01.02.14 SR 13057603
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 73,011 2014-03-05 2014-03-06 6610150012014 Unspecified 1015001 MIN E JASHTME bileta urdher 6 dt 20.01.14 fat 114 dt 01.02.14 sr 13057601
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 37,932 2014-03-05 2014-03-06 9710150012014 Unspecified MIN E JASHTME BILETA URDHER 44 DT 29.01.14 FAT 153 DT 06.02.14 SR 13057640
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 65,026 2014-03-05 2014-03-06 9610150012014 Unspecified MIN E JASHTME BILETA URDHER 24 DT 24.01.14 FAT 150 DT 06.02.14 SR 13057637
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 49,482 2014-03-05 2014-03-06 9510150012014 Unspecified MIN E JASHTME BILETA URDHER 25 DT 25.01.14 FAT 149 DT 06.02.14 SR 13057636
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 145,737 2014-03-05 2014-03-06 10410150012014 Unspecified 1015001 MIN E JASHTME bileta urdher 521 dt 31.12.13 fat 193 dt 20.02.14 sr 13057731
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 108,661 2014-03-05 2014-03-06 9410150012014 Unspecified MIN E JASHTME B ILETA URDHER 47 DT 04.02.14 FAT 137 DT 04.02.14 SR 13057624
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 44,063 2014-03-05 2014-03-06 8810150012014 Unspecified 1015001 MIN E JASHTME bileta avioni urdher 43 dt 29.01.14 fat 127 dt 03.02.14 sr 13057614
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 268,373 2014-03-06 2014-03-06 10010150012014 Unspecified MIN E JASHTME BILETA URDEHR 76 DT 24.02.14 FAT 187 DT 20.02.14 SR 130577235
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 77,574 2014-03-05 2014-03-06 9810150012014 Unspecified MIBN E JASHTME BILETA AVIONI URDHER 51 DT 02.02.14 FAT 185 DT 20.02.14 SR 13057723
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 65,739 2014-03-05 2014-03-06 8910150012014 Unspecified 1015001 MIN E JASHTME bileta urdher min 673/2 dt 31.12.13 fat 129 dt 03.02.14 sr 13057616
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 361,634 2014-03-05 2014-03-06 10610150012014 Unspecified 1015001 MIN E JASHTME bileta urdher 76 dt 24.02.14 fat 1944 dt 20.02.14 sr 13057732
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave