Pagesa tė Thesarit 2014-
Notice: Undefined index: name in /home/spending/application/views/scripts/treasuryservice/list.phtml on line 196
(Mbi 264,746 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 358,384,471,709.00 264,746 No Limit => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Komuna Voskopoje (1515) UNION BANK SHA Korēe 330,460 2014-12-30 2014-12-31 17624960012014 Ndihme ekonomike - Pagese paaftesie KOM VOSKOPOJE 2496001 NDIHMA EKONOMIKE NENTOR DHJETOR SHPERBLIME PER NDIHMA EKONOMIKE PAAFTESI DHJETOE
Komuna Drenove (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korēe 591,000 2014-12-30 2014-12-31 27625070012014 Ndihme ekonomike - Pagese paaftesie KOMUNA DRENOVE KORCE SHPERBLIM PAAFTESI,NDIHME EKONOMIKE
Bashkia Korce (1515) JOSIF DELIU Korēe 251,651 2014-12-30 2014-12-31 1421220012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriēim BASHKIA KORCE SHPENZ KARBURANTI PER NGROHJE FAT 282 DATE 19.12.2014
Dogana Korce (1515) VANGJUSH MITI Korēe 447,427 2014-12-30 2014-12-31 21610100842014 Garanci bankare te vitit ne vazhdim,Te Dala DOGANA KORCE KTHIM GARANCI DOGANORE
Klubi Skenderbeu (1515) DEGA E TATIM TAKSAVE - KORCE Korēe 250 2014-12-31 2014-12-31 31221220092014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale KLUBI SHUMESPORTESH KORCE TATIM NE BUTIM GJYQTARI
Bashkia Korce (1515) SOTIRAQ LLAMBI PLASARI Korēe 22,800 2014-12-31 2014-12-31 81321220012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri BASHKIA KORCE PJESE KEMBIMI PER MAKINAT FAT 920 DATE 22.12.2014
Bashkia Korce (1515) PROMO PRINT Korēe 17,760 2014-12-31 2014-12-31 81521220012014 Sherbime te printimit dhe publikimit BASHKIA KORCE SHERBIME PRINTIMI FAT 215 DATE 24.12.2014
Bashkia Pustec (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korēe 52,950 2014-12-30 2014-12-31 26124990012014 Ndihme ekonomike KOMUNA PUSTEC PAAFTESI DHJETOR & NDIHME ME KRITERE SPECIFIKE
ALUIZNI - Drejtorite Korce + Pogradec (1515) RABIAN GEGA Korēe 17,000 2014-12-30 2014-12-31 18210940062014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri DREJTORIA E ALUIZNIT KORCE BLERJE MONITOR KOMPIUTERI FAT.NR.39 DT.29.12.2014
Komuna Qender (1515) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Korēe 531,000 2014-12-30 2014-12-31 31625090012014 Pagese paaftesie 2509001 KOMUNA QENDER BULGAREC SHPERBLIM PAAFTESIE
Komuna Vithkuq (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korēe 204,000 2014-12-30 2014-12-31 23724980012014 Ndihme ekonomike - Pagese paaftesie KOMUNA VITHKUQ SHPERBLIME FUNDVITI 2014 PER KATEGORITE ND.EKONOMIKE & PAAFTESI
Komuna Pojan (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korēe 1,437,000 2014-12-30 2014-12-31 31125000012014 Ndihme ekonomike - Pagese paaftesie KOMUNA POJAN KORCE SHPERBLIM PAAFTESI,NDIHME EKONOMIKE
Drejtoria Vendore e Policise Korce (1515) KOTE - KO SHPK Korēe 29,203 2014-12-30 2014-12-31 33910160292014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat DR. E POLICISE KORCE FAT.363,367,377 DT.16.12.2014 FURNIZIM ME USHQIM
Komuna Drenove (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korēe 145,000 2014-12-30 2014-12-31 28325070012014 Grant per femije te lindur KOMUNA DRENOVE KORCE SHPERBLIM LINDJE
Drejtoria Rajonale Kombetare e Kultures Korce (1515) PROMO PRINT Korēe 47,880 2014-12-30 2014-12-31 18310120052014 Sherbime te printimit dhe publikimit DR,RAJ.KULTURES KORCE SHPENZIME PER KARTOLINA FAT.NR.223 DT.30.12.2014
Komuna Lekas (1515) NIKA Korēe 1,234,564 2014-12-31 2014-12-31 20024970012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore KOM LEKAS RIKONSTRUKSION SHKOLLA LEKA LIKUJDIM PJESOR FAT 7 DATE 28.08.2014
Dogana Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korēe 227,946 2014-12-30 2014-12-31 21210100842014 Kancelari - Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriēim DOGANA KORCE BLERJE KANCELARI MATERIALE PASTRIMI FAT 1131, 1133, 1134, 1138 DATE 23.12.2014
Komuna Prig (1515) ARMAND RUSTEM KOCIBELLI Korēe 86,343 2014-12-30 2014-12-31 21925030012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri KOMUNA PIRG PJESE KEMBIMI LIK FAT NR.1084 DT.28.12.2014
Komuna Pojan (1515) "TABAKU-2010" Korēe 126,000 2014-12-31 2014-12-31 30325000012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna KOMUNA POJAN SHP.GJYQESORE PER D.XHUTI,V.COCI(45000) ,A.REMBI(NGA 27000 LEK)
Qarku Korēe (1515) DEGA E TATIM TAKSAVE - KORCE Korēe 538,789 2014-12-31 2014-12-31 36420150012014 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni 2015001 K.QARKUT TATIM NE BURIM PROJEKTI TOURACT 2014
Komuna Voskop (1515) ANDREA MIHALLARI Korēe 198,500 2014-12-30 2014-12-31 27125060012014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme KOMUNA VOSKOP FAT.17 DT.01.04.2014 CIMENTO
Komuna Libonik (1515) VEHBI FURXHI Korēe 19,200 2014-12-30 2014-12-31 37425020012014 Sherbime te printimit dhe publikimit KOMUNA LIBONIK FAT.42 DT 01.11.2014 ABONIM NE GAZETA KORCA
Komuna Voskopoje (1515) UNION BANK SHA Korēe 200,000 2014-12-30 2014-12-31 17524960012014 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi KOM VOSKOPOJE 2496001 SHPENZIME FATKEQESIE
Gjykata e rrethit Korce (1515) UNION BANK SHA Korēe 2,500 2014-12-30 2014-12-31 31410290232014 Udhetim i brendshem GJYKATA E RRETHIT PAGESEDIETA DHJETOR SIPAS LISTPAGESES
Shtepia e Foshnjes Korce (1515) ELISABET SHPK Korēe 51,456 2014-12-30 2014-12-31 17221220152014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale SHTEPIA E FOSHNJES KORCE FAT.262 DT.19.08.2011 BEBELINA
Komuna Libonik (1515) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Korēe 744,000 2014-12-30 2014-12-31 37125020012014 Ndihme ekonomike 2502001 KOMUNA LIBONIK SHPERBLIM ND.EKONOMIKE
Prefektura e qarkut Korce (1515) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Korēe 33,540 2014-12-31 2014-12-31 35310160672014 Shpenzime te tjera transporti PREFEKTURA KORCE TAKSE REGJISTRIMI MJETI FAT.163405078 DT 30.12.14
Dogana Korce (1515) ERNISA - S Korēe 121,112 2014-12-30 2014-12-31 21410100842014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes DOGANA KORCE LIKUJDIM ROJE PRIVATE FAT 137 DATE 30.12.2014
Filiali i Postave Korce (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korēe 361,800 2014-12-24 2014-12-31 110800652014 Te tjera transferime korrente POSTA SHQIPTARE AGJENT TATIMOR VITI 2014 SIPAS AKT RAKORDIMIT
Bashkia Pustec (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korēe 52,950 2014-12-30 2014-12-31 26124990012014 Pagese paaftesie KOMUNA PUSTEC PAAFTESI DHJETOR & NDIHME ME KRITERE SPECIFIKE
Spitali Korce (1515) NIKA Korēe 1,856,372 2014-12-30 2014-12-31 81210130192014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore SPITALI KORCE MIREMBAJTJE OBJEKTESH & IMPJANTISTIKA FAT.22 DT 29.12.14
Bordi i Kullimit Korce (1515) VAJANIHE Korēe 82,680 2014-12-30 2014-12-31 24710050722014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme BORDI I KULLIMIT KORCE MATERIALE TE NDRYSHME FAT.17 DT 29.12.14
Bordi i Kullimit Korce (1515) ALBEN 2 SECURITY - SHPK Korēe 154,818 2014-12-30 2014-12-31 24510050722014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes BORDI I KULLIMIT KORCE RUAJTJE OBJEKTI FAT.421 DT 29.12.14
Bashkia Korce (1515) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Korēe 20,920 2014-12-30 2014-12-31 80821220012014 Shpenzime te tjera transporti BASHKIA KORCE TVMP DHE GJOBA MJETI FAT 118681559 DATE 18.12.2014 FAT 163389242 DATE 26.12.2014
Mirembajtja Rruge Rurale (1515) VAJANIHE Korēe 44,000 2014-12-30 2014-12-31 19120150132014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj ND.MIREMBAJTJES SE RRUGEVE RURALE KORCE BLERJE CAKELL FAT.16 (PJESORE) DT 26.12.14
Komuna Prig (1515) VASHTEMIA Korēe 186,388 2014-12-30 2014-12-31 22425030012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit KOMUNA PIRG PASTRIM NGA BORA LIK FAT NR.185 DT.30.12.2014
Bashkia Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korēe 65,970 2014-12-31 2014-12-31 81121220012014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriēim BASHKIA KORCE MATERIALE PASTRIMI FAT 1088 DATE 18.12.2014
Bashkia Korce (1515) HROMODHOMIA ALBANIA Korēe 380,000 2014-12-30 2014-12-31 81021220012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj BASHKIA KORCE VIJEZIMI I RRUGEVE LIKUJDIM PJESOR FAT.32 DATE 29.08.2014
Komuna Voskopoje (1515) AFERDITA PLASA Korēe 50,000 2014-12-30 2014-12-31 17724960012014 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi KOM VOSKOPOJE SHPENZIME FATKEQESIE FAT 188 DATE 19.12.2014
Drejtoria Rajonale Mjedisit Korce(1515) RABIAN GEGA Korēe 6,000 2014-12-30 2014-12-31 6410260752014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriēim DREJTORIA RAJONALE E MJEDISIT KORCE MATERIALE PASTRIMI FAT.40 DT 26.12.14
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave

Notice: Undefined index: inst_code in /home/spending/application/controllers/TreasuryserviceController.php on line 419