Pagesa tė Thesarit 2014- Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) (Mbi 831 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 704,846,859.00 831 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 15,144 2014-05-13 2014-05-14 16810150012014 Posta dhe sherbimi korrier MIN E JASHTME sHERBIM POSTAR Shkurt '14 ft.nr.1422 dt.26.02.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 39,666 2014-05-13 2014-05-14 16710150012014 Posta dhe sherbimi korrier MIN E JASHTME sHERBIM POSTAR janar '14 ft.nr.1077 dt.26.01.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 5,940 2014-05-13 2014-05-14 16610150012014 Posta dhe sherbimi korrier MIN E JASHTME sHERBIM POSTAR janar '14 ft.nr.24.01.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 561,701 2014-05-08 2014-05-08 16910150012014 Udhetim jashte shtetit 1015001 MIN E JASHTME BILETA AVIONI UR.MINISTRI NR.136 DT.08.04.14 FT.NR.490 DT.23.04.14(14145829); URDHER MIN.NR.141 DT.18.04.14 FT.491 DT.23.04.14 (14145820) UR.MIN.NR.492 DT.23.04.14 (14145831)
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 382,453 2014-05-08 2014-05-08 16710150012014 Udhetim jashte shtetit 1015001MIN E JASH.B. AVIONI U.MIN. NR.146DT.22.04.14FT.NR.475DT.22.04.14(14145814)UR MIN.NR.79 DT.08.04.14 FT.476DT.22.04.14(14145815)UR.MIN.NR.39DT.14.04.14 FT.NR.477 DT.22.04.14(14145816)UR.MIN.40 DT.31.03.14 FT.31.03.14 FT.479 (14145818)
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 119,396 2014-05-08 2014-05-08 16510150012014 Udhetim jashte shtetit 1015001 MIN E JASHTME BILETA AVIONI UR.MINISTRI NR.159 DT.23.03.14 FT.NR.361 DT.27.03.14 (13058000)
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 403,262 2014-05-08 2014-05-08 16810150012014 Udhetim jashte shtetit 1015001 MIN E JASHTME BILETA AVIONI UR.MINISTRI NR.143 DT.21.04.14 FT.NR.495 DT.24.04.14(14145835); URDHER MIN.NR.57 DT.20.03.14 FT.496 DT.24.04.14 (14145836) UR.MIN.NR.144 DT.22.04.14 FT.NR.497 DT.24.04.14 (14145837)
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 926,187 2014-05-08 2014-05-08 17110150012014 Udhetim jashte shtetit
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 1,200,264 2014-05-08 2014-05-08 17010150012014 Udhetim jashte shtetit
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 443,058 2014-05-08 2014-05-08 16610150012014 Udhetim jashte shtetit 1015001 MIN E JASHTME BILETA AVIONI UR.MINISTRI NR.153 DT.02.04.14 FT.NR.439 DT.09.04.14(14145628); URDHER MIN.NR.158 DT.02.04.14 FT.441 DT.09.04.14 (14145630)
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 57,180 2014-05-08 2014-05-08 17210150012014 Uje MIN E JASHTME Pagese Uji Prill '14 ft.nr.1404159294-1-1 dt.22.04.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 225,060 2014-05-08 2014-05-08 17410150012014 Posta dhe sherbimi korrier MIN E JASHTME Shrb postar Prill '14 VKM nr.241 dt.31.03.11 urdher ministri nr.93 dt.10.03.14 ft.nr.105 dt.30.04.314(12599675)
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ANILA HIDI Tirane 142,800 2014-05-08 2014-05-08 17310150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME PRITJE ZYRTARE PROG.PRITJE NR.3 DT.25.03.14 FT.NR.4 DT.05.04.14(6904955)
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 3,489,837 2014-05-02 2014-05-02 16110150012014 Paga baze - Sherbime telefonike - Shtesa page te tjera - Shtese page per vjetersi ne pune MIN E JASHTME shtesa per pozicion paga Prill'14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 6,142,722 2014-05-02 2014-05-02 16010150012014 Paga baze - Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative - Shtesa page te tjera - Shtese page per vjetersi ne pune - Te tjera transferta tek individet MIN E JASHTME shtesa per pozicion paga Prill'14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 705,175 2014-05-02 2014-05-02 16310150012014 Paga baze - Sherbime telefonike - Shtesa page te tjera - Shtese page per vjetersi ne pune MIN E JASHTME Paga Prill '14 Plan 8 Fakt 8
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 858,817 2014-05-02 2014-05-02 16210150012014 Paga baze - Sherbime telefonike - Shtesa page te tjera - Shtese page per vjetersi ne pune MIN E JASHTME shtesa per pozicion paga Prill'14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 158,000 2014-05-02 2014-05-02 16410150012014 Sherbime telefonike - Udhetim i brendshem
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 9,940 2014-04-22 2014-04-22 1210150012014 Elektricitet 1015001 MIN E JASHTME ENERGJI MUAJI MARS 14,KOD KLIENTI TR 2A 0100 3409 0498,FAT NR 609683532 DT 12.04.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 467,920 2014-04-22 2014-04-22 8010150012014 Elektricitet 1015001 MIN E JASHTME ENERGJI MUAJI MARS 14,KOD KLIENTI TR 2A 0100 3420 0848,FAT NR 609683533 DT 12.04.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 46,500 2014-04-22 2014-04-22 8210150012014 Udhetim i brendshem 1015001 MIN E JASHTME DIETA PUNONJESISH VKM NR 864,DT 23.07.10,VKM NR 335 DT 02.09.97
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 35,055 2014-04-15 2014-04-16 15410150012014 Udhetim jashte shtetit 1015001 MIN E JASHTME bileta urdher ministri nr 519 dt 31.12.13 fat nr 279 dt 12.03.14 sr 13057868
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 21,626 2014-04-15 2014-04-16 15310150012014 Sherbime telefonike 1015001 MIN E JASHTME telefon,nr klienti 310001716645 fat nr 717390667 dt 31.03.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 342,502 2014-04-15 2014-04-16 15210150012014 Sherbime telefonike 1015001 MIN E JASHTME telefon,nr klienti 310001730832,fat 717391169 dt 31.03.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 657,714 2014-04-15 2014-04-16 15610150012014 Udhetim jashte shtetit 1015001 MIN E JASHTME bileta u.m 520 dt 31.12.13,fat 385 dt 31.3.14 sr 14145574,u.m 525 dt 21.12.13,fat386 dt 31.3.14 sr 14145575,u.m.85 dt 24.2.14 fat nr 387 dt 31.3.14 sr 14145576,u.min 85 dt 24.2.14 fat 388 dt 31.03.14 sr14145577
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 973,032 2014-04-15 2014-04-16 15510150012014 Udhetim jashte shtetit 1015001 MIN E JASHTME bileta urdher min 106 dt 20.03.14,fat 362 dt 27.03.14 sr 14145551,urdh min 108 dt 20.03.14,fat 363 dt 27.03.14 sr 14145552,urdh min 112 dt 25.03.14,fat 365 dt 27.03.14 sr 14145554
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ELEKTRO MAGJIA Tirane 48,480 2014-04-14 2014-04-14 145110150012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MIN E JASHTME PAISJE ZYRE UR.PROKURIMI NR.69 DT.25.11.13 FTESE PER OFERTE NR.69/1 DT.25.11.13 FT.NR.454 DT.02.12.13(12373462) F.HYRJE NR.15 DT.02.12.13
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) EUROPETROL DURRES ALBANIA Tirane 286,760 2014-04-08 2014-04-10 14810150012014 Karburant dhe vaj MIN E JASHTME KARBURANT NAFTE UR PROKURIMI NR.67 DT.17.02.14 KONTRAT SHTES NR.67/3 DT.18.02.14 FT.NR.156 DT.26.02.14(11387477) F.HYRJENR.11 DT.13.03.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ELEKTRO MAGJIA Tirane 48,480 2014-04-08 2014-04-09 14510150012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MIN E JASHTME PAISJE ZYRE UR.PROKURIMI NR.69 DT.25.11.13 FTESE PER OFERTE NR.69/1 DT.25.11.13 FT.NR.454 DT.02.12.13(12373462) F.HYRJE NR.15 DT.02.12.13
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 200,486 2014-04-08 2014-04-09 13710150012014 Sherbime te printimit dhe publikimit 1015001 MIN E PUN TE JASHTME ABONIM NE SHTYP JANAR-MARS 2014VKM NR.241 DT.31.03.11 URDHER PROKURIMI NR.505 DT.30.12.13 KONT NR.505/2 DT.30.12.13 FT.NR.55 DT.11.02.14 (12599905) NR.56 DT.11.02.14 (12599906)
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 506,517 2014-04-08 2014-04-09 13810150012014 Elektricitet 1015001 MINISTRIA E PUNEVE TE JASHTME PAGESE ENERGJIE KOD KL TR 2A010034200848 FAT.NR.608517247 DT.08.03.2014 SHKURT 2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) DROMEAS ALBANIA Tirane 438,000 2014-04-08 2014-04-09 14710150012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MIN E JASHTME PAISJE ZYRE UR PROK.NR.72 DT.05.12.13 FTESE PER OFERTE NR.72/1 DT.05.12.13 FT NR.304 DT.10.12.13(09430503_ FL HYRJE NR.2 DT.10.01.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ANORIA Tirane 174,000 2014-04-08 2014-04-09 14510150012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MIN E PUNEVE TE JASHTME PAISJE ZYRE UR PROKURIMI NR.74 DT.05.12.13 FTESE PER OFERTE NR.74/1 DT.05.12.13 FT.NR.20 DT.11.12.13(86761299)FLETE HYRJE NR.1 DT.06.01.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 145,860 2014-04-08 2014-04-09 13510150012014 Posta dhe sherbimi korrier 1015001 MIN E PUN TE JASHTME SHER POSTAR JASHTE VENDIT SHKURT 2014 VKM NR.241 DT.31.03.11 URDHER MIN NR.93 DT.10.03.14 FAT,NR.42 DT.28.02.14 (12599559)
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 155 2014-04-08 2014-04-09 13910150012014 Elektricitet 1015001 MINISTRIA E PUNEVE TE JASHTME PAGESE ENERGJI KOD KL TR 2A010034090498 FT.NR.607350294 DT.13.02.2014 JANAR 2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) SOFRA E ARIUT Tirane 29,750 2014-04-08 2014-04-09 13310150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME PRITJE ZYRTARE PROGRAM PRITJE NR.41 DT.30.09.13 FT.NR.31 DT.04.03.14(13618481)
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 340 2014-04-08 2014-04-09 14010150012014 Elektricitet 1015001 MINISTRIA E PUNEVE TE JASHTME PAG ENERGJIE KOD KL.TR2A010034090498 FT.NR.608510351 DT.07.03.2014 SHKURT 2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 120,060 2014-04-08 2014-04-09 13410150012014 Posta dhe sherbimi korrier 1015001 MIN E PUN TE JASHTME SHERBIM POSTAR JASHTE VENDIT VKM NR.241 DT.31.03.11 URDHER MIN NR.93 DT.10.03.14 FT.NR.22 DT.31.01.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 340 2014-04-08 2014-04-09 14210150012014 Elektricitet 1015001 MINISTRIA E PUNEVE TE JASHTME PAG ENERGJIE KOD KL TR2A 110037053878 FT.NR.608510601 DT.07.03.2014 SHKURT 2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 17,467 2014-04-08 2014-04-09 14410150012014 Sherbime telefonike 1015001 MIN PUN TE JASHTME PAG TEL. NR.KL. 310001716645 FT.NR.717187684 DT.28.02.14 SHKURT 2014
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave