Pagesa tė Thesarit 2014-
Notice: Undefined index: name in /home/spending/application/views/scripts/treasuryservice/list.phtml on line 196
(Mbi 264,746 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 358,384,471,709.00 264,746 No Limit => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Komuna Clirim (1514) POSTA SHQIPTARE SH.A Kolonje 102,000 2014-12-30 2014-12-31 15524870012014 Ndihme ekonomike - Pagese paaftesie 2487001 komuna clirim shperbile per ndihme ekonomike dhe paaftesi permbledhese nr 13 dt 26.12.2014 urdher dt 26.12.2014
Komuna Mollas (1514) POSTA SHQIPTARE SH.A Kolonje 147,000 2014-12-30 2014-12-31 25624860012014 Pagese paaftesie 2486001 komuna mollas kolonje shpenz per shperblim ndihme paaftesi permbledhese nr 72 dt 29.12.2014 dhjetor 2014
Zyra Arsimore Kolonjė (1514) ALBTELEKOM SH.A. Kolonje 150,960 2014-12-30 2014-12-31 2571011122014 Sherbime telefonike 1011112 zyra arsimore kolonje sherbim telefoni dhe interneti dt 31.12..2014 kontrata dt 22.10.2014,fat nr 90354101 dt 18.12.2014
Bashkia Leskovik (1514) POSTA SHQIPTARE SH.A Kolonje 285,000 2014-12-30 2014-12-31 360212100012014 Ndihme ekonomike - Pagese paaftesie 2121001 bashkia leskovik shpenz per ndihme ekonomike dhe paaftesi shperblim permbledhese nr 13 dt 26.12.2014
Bashkia Erseke (1514) POSTA SHQIPTARE SH.A Kolonje 429,000 2014-12-30 2014-12-31 5942120012014 Ndihme ekonomike 2120001 bashkia erseke shpenz per ndihme ekonomike dhjetor 2014 urdher date 29.12.2014
Bashkia Erseke (1514) KORSEL SHPK Kolonje 305,635 2014-12-30 2014-12-31 5952120012014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2120001 bashkia erseke shpenzim pastrim gjelberimi likujdim i fat nr 80 dt 29.12.2014 situacion djketpr 2014 kontrat 06.01.2014
Komuna Barmash (1514) POSTA SHQIPTARE SH.A Kolonje 114,000 2014-12-30 2014-12-31 23324880012014 Ndihme ekonomike - Pagese paaftesie 2488001 komuna barmash kolonje shperblime fundviti ndihme ekonomike dhe paaftesie permbledhse nr 12 dt 29.12.2014 dhe urdher 29.12.2014
Zyra Arsimore Kolonjė (1514) POSTA SHQIPTARE SH.A Kolonje 205,000 2014-12-30 2014-12-31 25810111122014 Te tjera transferta tek individet 1011112 zyra arsimore kolonje transferta per individet shperblim per nxenesit e dalluar urdher nr 57 dt 29.12.2014
Bashkia Erseke (1514) POSTA SHQIPTARE SH.A Kolonje 333,000 2014-12-30 2014-12-31 59221200012014 Pagese paaftesie 2120001 bashkia erseke shpenz per paaftesi verberi dhjetor 2014,urdher dt 29.12.2014
Bashkia Erseke (1514) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Kolonje 45,000 2014-12-30 2014-12-31 59321200012014 Pagese paaftesie 2120001 bashkia erseke shpenz per paaftesi verberi dhjetor 2014 urdher date 29.12.2014 shperblime
Komuna Mollas (1514) POSTA SHQIPTARE SH.A Kolonje 161,800 2014-12-30 2014-12-31 25324860012014 Ndihme ekonomike 2486001 komuna mollas kolonje shpenz per pagese ndihme ekonomike dhjetor 2014,permbledhese nr 69 dt 29.12.2014,vend nr 50 dt 19.12.2014
Bordi i Kullimit Korce (1515) VOSKOPI SHPK Korēe 4,352 2014-12-30 2014-12-31 25010050722014 Sherbime telefonike BORDI I KULLIMIT KORCE INTERNET FAT.180 DT 30.12.14
Bashkia Maliq (1515) VLADIMIR TOPI Korēe 30,000 2014-12-31 2014-12-31 29221680012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA MALIQ KOLAUDIM OBJEKTI FAT NR 23 DAT 29.12.2014
Komuna Pojan (1515) ARTAN AMEDA Korēe 35,600 2014-12-30 2014-12-31 30125000012014 Karburant dhe vaj - Pjese kembimi, goma dhe bateri - Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike - Shpenzime te tjera transporti 2500001 KOMUNA POJAN FAT.37,38 DT.19.12.2014 VAJ,PJESE KEMBIMI,SHPENZIME TE TJERA TRANSPORTI(PUNA)
Qendra Ekonomike Kultures (1515) ILIRJAN POSTOLI Korēe 67,344 2014-12-30 2014-12-31 30321220072014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme - Kancelari - Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriēim QENDRA E ARTIT DHE KULTURES KORCE FAT.1148,1147,1152 MAT.PASTRIMI DHE KANCELARI
Qendra Ekonomike Kultures (1515) KORCA GAS Korēe 283,964 2014-12-30 2014-12-31 30421220072014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriēim QENDRA E ARTIT DHE KULTURES KORCE FAT.172 DT.23.12.2014 GAZ PER NGROHJE
Komuna Lekas (1515) REJ Korēe 79,800 2014-12-30 2014-12-31 19824970012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe shpenzimet instaluese te telekomunikacionit KOM LEKAS RIKONSTRUKTUAR PERSERITESI TV FAT 47 DATE 24.12.2014
Bashkia Korce (1515) BLEDAR FOLLAJ Korēe 31,000 2014-12-31 2014-12-31 81421220012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj BASHKIA KORCE SHPENZ PER MIREMBAJTJEN E RRJETIT HIDRAULIK FAT 85 DATE 23.12.2014
Klubi Skenderbeu (1515) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Korēe 1,710 2014-12-31 2014-12-31 31021220092014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale KLUBI SHUMESPORTESH KORCE 2122009 GJYQTARI TAVOLINE
Gjykata e rrethit Korce (1515) LEDIAN SPAHO (L33814001H) Korēe 12,000 2014-12-30 2014-12-31 31310290232014 Shpenzime gjyqesore GJYKATA E RRETHIT PAGESE AVOKATI LEDIAN SPAHO FAT NR 3 DAT 30.12.2014
Komuna Qender (1515) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Korēe 267,000 2014-12-30 2014-12-31 31525090012014 Ndihme ekonomike 2509001 KOMUNA QENDER BULGAREC SHPERBLIM NDIHMA EKONOMIKE
Bashkia Pustec (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korēe 258,000 2014-12-30 2014-12-31 26024990012014 Ndihme ekonomike - Pagese paaftesie KOMUNA PUSTEC SHPERBLIME FUNDVITI 2014 PER KATEGORITE ND.EKONOMIKE & PAAFTESI
Komuna Libonik (1515) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Korēe 609,000 2014-12-30 2014-12-31 37325020012014 Pagese paaftesie 2502001 KOMUNA LIBONIK SHPERBLIM PAAFTESIA
Spitali Korce (1515) INCOMED Korēe 35,200 2014-12-30 2014-12-31 81110130192014 Ilaēe dhe materiale mjeksore SPITALI KORCE MEDIKAMENTE FAT.2636 DT 01.12.14
Komuna Lekas (1515) NIKA Korēe 328,767 2014-12-31 2014-12-31 19924970012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore KOM LEKAS RIKONSTRUKSION SHKOLLA LEKA FAT 212 DATE 15.11.2013
Bashkia Korce (1515) ZISO MIHO MARKO Korēe 334,825 2014-12-30 2014-12-31 1521220012014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat BASHKIA KORCE USHQIME PROJK NXITJEN VIJUESHMERINE E PERPARIMIT TE NXENS ROMME E EGJIPTIANE SHK NAIN FRASHERI FAT45 DATE 23.12.2014
Bashkia Korce (1515) SIMAKU SHPK Korēe 929,100 2014-12-30 2014-12-31 80921220012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - terrenet sportive BASHKIA KORCE RIKONSTRUKSION PISTA E STADIUMIT KORCE FAT 496 DATE 09.04.2012
Dogana Korce (1515) SOTIRAQ LLAMBI PLASARI Korēe 78,000 2014-12-30 2014-12-31 21710100842014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit DOGANA KORCE MIREMBAJTJE DHE LYERJE AUTOMJETI FAT 925 DATE 30.12.2014
Dogana Korce (1515) ABISSNET Korēe 2,457 2014-12-30 2014-12-31 21810100842014 Sherbime telefonike DOGANA KORCE SHPENZIME INTERNETI FAT 4825 DATE 30.12.2014
Bashkia Korce (1515) QEND.KOMBETARE E PANAIREVE Korēe 70,641 2014-12-30 2014-12-31 80721220012014 Shpenzime per honorare BASHKIA KORCE PJESEMARJE NE PANAIRIN KOMBETAR LEVIZES 2014 FAT 26 DATE 12.12.2014
Komuna Pojan (1515) ERGI Korēe 669,180 2014-12-30 2014-12-31 31425000012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve KOMUNA POJAN KORCE KANALIZIM I UJRAVE TE BARDHA SIT.PERFUNDIMTAR FAT.NR.24 DT.20.12.2014
Qendra Ekonomike Kultures (1515) EVELINA ANESTI JORGJI Korēe 39,600 2014-12-30 2014-12-31 29921220072014 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik QENDRA E ARTIT DHE KULTURES KORCE FAT.244 DT.23.12.2014 BLERJE PAJISJE (SHARE SEGE)
Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Korce Fshat (1515) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Korēe 730,491 2014-12-30 2014-12-31 2921220142014 Subvencione per diference cmimi per furnizimin me uje te pijshem 2122014 UJESJE FSHAT ENERGJI NR KLIENTI KR0B060163047772.KR0B020002047777.KR0B060135047771.KR0B060135047771.KR0B050023047770.KR0A050004029559 PJESORE.KR0A050042029565.KR0A050015029569.KR0B110009047776.KR0B060292047785.KR0A060118029576 .
Komuna Pojan (1515) PRO CREDIT BANK Korēe 120,150 2014-12-30 2014-12-31 30225000012014 Shpenzime te tjera qiraje 2500001 KOMUNA POJAN PAGESE QIRAJE (T.DERVISHI,M.MARKO,H.KYCYKU)
ALUIZNI - Drejtorite Korce + Pogradec (1515) BANKA CREDINS Korēe 23,000 2014-12-30 2014-12-31 18310940062014 Udhetim i brendshem ALUIZNI KORCE SHPENZIME UDHETIM DHE DIETA
Drejtoria Rajonale Mjedisit Korce(1515) ERION GJATA Korēe 12,000 2014-12-30 2014-12-31 6510260752014 Kancelari DREJTORIA RAJONALE E MJEDISIT KORCE KANCELARI FAT.74 DT 29.12.14
Komuna Prig (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korēe 1,887,000 2014-12-30 2014-12-31 22325030012014 Ndihme ekonomike - Pagese paaftesie KOMUNA PIRG SHPERBLIM PER FUND VIT SIPAS BORDEROSE
Qendra e Zhvillimit Korce (1515) PRO CREDIT BANK Korēe 10,569 2014-12-31 2014-12-31 20621220182014 Udhetim i brendshem QENDRA E ZHVILLIMIT REZIDENCIAL KORCE 2122018 DIETA
Shtepia e Foshnjes Korce (1515) PRO CREDIT BANK Korēe 16,980 2014-12-31 2014-12-31 17321220152014 Udhetim i brendshem 2122015 SHTEPIA E FOSHNJES KORCE DIETA
Shtepia e Foshnjes Korce (1515) DIMEX Korēe 56,508 2014-12-30 2014-12-31 17121220152014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriēim SHTEPIA E FOSHNJES KORCE FAT.425 DT.23.12.2014 MAT.PASTRIMI
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave

Notice: Undefined index: inst_code in /home/spending/application/controllers/TreasuryserviceController.php on line 419