Pagesa tė Thesarit 2014- Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) (Mbi 831 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 704,846,859.00 831 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ZYRE PERFAQESIMI E ARD, INC. Tirane 468,841 2014-05-30 2014-05-30 4610150012014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit Rim Tvsh Zyra e perfaqesimit ARD shkresa 10077 dt 26.05.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA AUSTRIAKE Tirane 239,731 2014-05-29 2014-05-30 2810150012014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit Rim Tvsh Ambasada Austriake shkrese 10077 dt 26.05.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBA E REP ISLAMIKE TE IRANIT Tirane 587,762 2014-05-30 2014-05-30 4810150012014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit Rim TVSh Ambasada Iranit Shkresa 10077 dt 26.05.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA RUMUNE Tirane 272,710 2014-05-29 2014-05-30 1010150012014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit Rim TVsh Ambasada Rumune shkresa 10077 dt 26.05.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) CONSOLATO GENERALE D'ITALIA Tirane 948,872 2014-05-29 2014-05-30 3210150012014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit Rim Tvsh Konsullata Italiane Vlore shkrese 10077 dt 26.05.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,371,543 2014-05-29 2014-05-30 6010150012014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit Rim Tvsh Shkresa 10077 dt 26.05.2014 Listepgesa
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E SHTETIT TE KATARIT Tirane 8,052,251 2014-05-29 2014-05-30 2910150012014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit Rim Tvsh Ambasada Katar Shkresa 10077 dt 26.05.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA BULLGARE Tirane 741,456 2014-05-30 2014-05-30 2010150012014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit Rim TVSH Amba Ambasada Bullgare Shkresa 10077 dt 26.05.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA POLAKE Tirane 639,808 2014-05-30 2014-05-30 1810150012014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit Rim TVSh Shkresa 10077 dt 26.05.2014 Ambasada Polake
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 10,847 2014-05-29 2014-05-30 5810150012014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit Rim Tvsh Shkresa 10077 dt 26.05.2014 Listepgesa
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA FRANCEZE Tirane 1,036,294 2014-05-29 2014-05-30 910150012014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit Rim Tvsh Ambasada Franceze shkrese 10077 dt 26.05.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E SELISE SHENJTE Tirane 224,190 2014-05-29 2014-05-30 3410150012014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit Rim Tvsh Ambasada e Selise se Shenjteshkrese 10077 dt 26.05.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA REPUBLIKES POPULLORE KINES Tirane 1,839,715 2014-05-30 2014-05-30 2710150012014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit Rim TVSH Ambasada pop E kines Shkrese 10077 dt 26.05.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) UNHCR-ALBANIA Tirane 5,395,834 2014-05-30 2014-05-30 4510150012014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit Rimb TVSH UNCHR shkresa 10077 dt 26.05.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA HUNGAREZE Tirane 343,720 2014-05-29 2014-05-30 110150012014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit Rim Tvsh Ambasada Hungareze
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E MALIT TE ZI Tirane 235,763 2014-05-30 2014-05-30 2110150012014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit Rim Tvsh Amabasada Malit te Zi shkresa 10077 dt 26.05.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALB.AMERIC.DEVELOP.FOUND.DE Tirane 6,236,957 2014-05-29 2014-05-30 5010150012014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit Rim Tvsh AADF ALB Amerikan Develop Found Shkresa 10077 dt 26.05.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) G.T. Z. Tirane 4,898,984 2014-05-29 2014-05-30 5610150012014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit Rim Tvsh GTZ bashkpunimi Teknik Shkresa 10077 dt 26.05.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 55,044 2014-05-21 2014-05-22 15710150012014 Udhetim jashte shtetit MIN E JASHTME Bileta avioni urdher Min.119 dt.31.03.14 ft.nr.406 dt.03.04.14(14145595)
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) "JOVANI -2007" Tirane 18,000 2014-05-16 2014-05-20 19310150012014 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001 MIN E JASHTME pritje prog 28/1 dt 24.01.2014 fat nr 15 dt 25.01.2014 sr 09268365
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KOMBINAT - SERVIS Tirane 104,580 2014-05-19 2014-05-20 20210150012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 1015001 MIN E JASHTME riparim makine up 187 dt 12.04.13 njoft fit 187/5 dt 29.08.13 kont shtese 187/6 dt 29.08.13 up 10 dt 16.01.14 shtese kontra 10/2 dt 16.01.14 fat 46+47 dt 17.03.2014 sr 11273347+11273348
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KOMBINAT - SERVIS Tirane 45,060 2014-05-19 2014-05-20 20110150012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 1015001 MIN E JASHTME riparim makine up 187 dt 12.04.13 njoft fit 187/5 dt 29.08.13 kont shtese 187/6 dt 29.08.13 up 10 dt 16.01.14 shtese kontra 10/2 dt 16.01.14 fat 45 dt 13.03.2014 sr 11273346
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) SIGMA VIENNA INSURANCE GROUP Tirane 32,852 2014-05-16 2014-05-19 19910150012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 1015001 MIN E JASHTME siguracion mjete transporti,up nr 2 dt 04.03.2014,fto nr 2/1 dt 04.03.2014,fat nr 1127720 dt 06.03.14,fat nr 1139401 dt 06.03.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AULIVIA Tirane 150,888 2014-05-16 2014-05-19 19510150012014 Kancelari 1015001 MIN E JASHTME kancelari up nr 5 dt 10.03.2014,fto nr 5/1 dt 12.03.2014,fat nr 72 dt 26.03.2014 sr 11760548,fh nr 16 dt 26.03.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 425,611 2014-05-16 2014-05-19 18710150012014 Elektricitet 1015001 MIN E JASHTME energji prill 2014,kodi klientit TR2A010034200848,fat nr 601759906 dt 12.05.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ENTI RREGULLATOR TELEKOMUNIKACIONIT Tirane 2,000 2014-05-16 2014-05-19 18810150012014 Sherbime telefonike 1015001 MIN E JASHTME Rinovim i domeinit te ministrise shkrese nr 155 dt 10.04.14 fat nr 125221550 dt 12.05.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 183 2014-05-16 2014-05-19 18610150012014 Elektricitet 1015001 MIN E JASHTME energji prill 2014,kodi klientit TR2A010034090498,fat nr 610759905 dt 12.05.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) GEAM SH.P.K Tirane 131,999 2014-05-16 2014-05-19 19710150012014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 1015001 MIN E JASHTME mbushje fikese zjarri,up nr 3 dt 10.03.2014,fto nr 3/1 dt 11.03.2014,fat nr 7 dt 05.04.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 202,864 2014-05-16 2014-05-19 18910150012014 Sherbime te printimit dhe publikimit 1015001 MIN E JASHTME abonim ne shtyp,VKM nr 241 dt 31.03.2011,up nr 505 dt 30.12.2013,kontrat nr 505/2 dt 30.12.13,fat nr 166 dt 21.04.2014 sr 12593716,fat nr 167 dt 21.04.2014 sr 12593717
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BAR RESTAURANT PIAZZA Tirane 72,000 2014-05-16 2014-05-19 19110150012014 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001 MIN E JASHTME pritje prog 118/1 dt 11.03.2014 fat 133 dt 13.03.2014 sr 13769670
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) COFFEE CLUB Tirane 205,000 2014-05-16 2014-05-19 19210150012014 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001 MIN E JASHTME pritje prog up nr 9 dt 11.03.2014,fto 9/1 dt 11.03.14,fat nr 1543 dt 13.04.2014,sr 11767096,fh nr 10 dt 13.03.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 343,109 2014-05-16 2014-05-19 18510150012014 Sherbime telefonike 1015001 MIN E JASHTME telefon muaji prill,nr klienti 310001730832,fat nr 717593398 dt 30.04.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) PUBLICITA Tirane 17,880 2014-05-16 2014-05-19 19610150012014 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001 MIN E JASHTME kartvizita up nr 1 dt 08.01.2014,fto nr 1/1 dt 08.01.2014,fat nr 47 dt 28.02.2014 sr 05770097,fh nr 14 dt 18.03.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) LAURETA PLEPI Tirane 84,500 2014-05-16 2014-05-19 20010150012014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 1015001 MIN E JASHTME riparim kondicioneri,Up nr 11 dt 25.03.2014,fto nr 11/1 dt 25.03.2014,pv nr 11/3 dt 28.03.2014,kont nr 1 dt 02.04.2014,fat nr 14 dt 05.05.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 21,109 2014-05-16 2014-05-19 18410150012014 Sherbime telefonike 1015001 MIN E JASHTME telefon muaji prill,nr klienti 310001716645,fat 717593024 dt 30.04.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) EURO OFFICE Tirane 38,760 2014-05-16 2014-05-19 19810150012014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 1015001 MIN E JASHTME riparim printeri up nr 1 dt 10.02.2014,fto nr 1/1 dt 10.02.2014 fat nr 125156406 dt 13.02.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BAR RESTAURANT PIAZZA Tirane 7,500 2014-05-16 2014-05-19 19010150012014 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001 MIN E JASHTME pritje prog 106/1 dt 09.04.2014,fat nr 197 dt 10.04.2014 sr 14444284
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 35,130 2014-05-13 2014-05-14 17010150012014 Posta dhe sherbimi korrier MIN E JASHTME sHERBIM POSTAR Prill '14 ft.nr.2132 dt.26.04.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,415,000 2014-05-13 2014-05-14 16510150012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative MIN E JASHTME dieta urderi dt.13.05.14 ur ministri 153 dt.24.04.14 kurs 1 Eur=141.5 Lek
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 45,150 2014-05-13 2014-05-14 16910150012014 Posta dhe sherbimi korrier MIN E JASHTME sHERBIM POSTAR Mars '14 ft.nr.1776 dt.26.03.2014
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave