Pagesa tė Thesarit 2014-
Notice: Undefined index: name in /home/spending/application/views/scripts/treasuryservice/list.phtml on line 196
(Mbi 264,746 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 358,384,471,709.00 264,746 No Limit => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Komuna Luz I Vogel (3513) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Kavaje 57,000 2014-12-30 2014-12-31 28724710012014 Ndihme ekonomike - Pagese paaftesie KOMUNA LUZ SHPERBLIM FUNDVITI PER NDIHME DHE PAAFTESI
Komuna Lekaj (3513) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Kavaje 98,100 2014-12-30 2014-12-31 21824700012014 Ndihme ekonomike KOMUNA LEKAJ NDIHMA EKONOMIKE DHJETOR 2014
Komisariati i Policise Kavaje (3513) DHIMITRAQ SOTJA Kavaje 9,500 2014-12-30 2014-12-31 34410160382014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit RENDI LIKUJDIM FAT NR 77 DT 26.12.2014
Instituti i Riedukimit te te Miturve Kavaje (3513) ALBERT DOKU Kavaje 48,000 2014-12-30 2014-12-31 16610140992014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriēim - Te tjera materiale dhe sherbime speciale INSTITUTI I TE MITURVE LIKUJDIM FAT NR 51 DT 30.12.2014 NR SERIE 006423
Bashkia Kavaja (3513) MUHAMED HOXHA Kavaje 30,800 2014-12-30 2014-12-31 72121180012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIJA KJ LIKUIDIM BLERJE TE TJERA MATERIALE UP 87 DT 25.09.2013 FAT 23 DT 05.12.2013DT 13.09.2013
Bashkia Kavaja (3513) QENDRA E ZHVILLIMIT TE SHOQ. CIVILE Kavaje 90,000 2014-12-30 2014-12-31 71821180012014 Sherbime te tjera BASHKIJA KJ PAGESE PER QENDREN E ZHVILLIMIT TE SHOQ .CIVILE KONTRATE 352 DT 27.03.2013 PER TETOR - DHJETOR 2014
Bashkia Kavaja (3513) DEGA TATIM TAKSAVE KAVAJE Kavaje 4,600 2014-12-30 2014-12-31 71521180012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIJA KJ PAGESE PER TATIM NE BURIM PER SHUME SPORTET SHTATOR 2014 2014
Bashkia Kavaja (3513) BANKA E TIRANES Kavaje 106,650 2014-12-30 2014-12-31 71621180012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIJA KJ PAGESE STRUKTURA JO DEFINITIVE QERSHOR 2014
Komuna Synej (3513) RAIFFEISEN BANK SH.A Kavaje 27,000 2014-12-30 2014-12-31 25524740012014 Sherbime te tjera KOMUNA SYNEJ PJESMAQRRES NE KOMISION TENDER UP NR 9 DT 31.03.20014 DHE UP NR 27 DT 06.10.2014 PER HYQMET MUKA
Bashkia Kavaja (3513) BANKA E TIRANES Kavaje 30,000 2014-12-30 2014-12-31 72721180012014 Grante per familjet per shpenzime funerale BASHKIJA KJ LIKUIDIM SHPERBLIM PER FATKEQESI
Bashkia Kavaja (3513) DEGA TATIM TAKSAVE KAVAJE Kavaje 2,300 2014-12-30 2014-12-31 72221180012014 Sherbime te tjera BASHKIJA KJ LIKUIDIM TATIM NE BURIM PER STRUKTURA JO DEFIN KORRIK 2014
Komisariati i Policise Kavaje (3513) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kavaje 121,000 2014-12-30 2014-12-31 34610160382014 Elektricitet 1016038 RENDI LIKUJDIM PARADHENIE PER MUAJIN DHJETOR PER KONTRATE 10267
Instituti i Riedukimit te te Miturve Kavaje (3513) NAMIR CELA Kavaje 7,800 2014-12-30 2014-12-31 16410140992014 Shpenzime te tjera transporti INSTITUTI I TE MITURVE LIKUJDIM FAT NR 38 DT 23.12.2014 NR SERIE 5420776
Bashkia Kavaja (3513) DEGA TATIM TAKSAVE KAVAJE Kavaje 23,125 2014-12-30 2014-12-31 71121180012014 Te tjera transferime korrente BASHKIJA KJ PAGESE PER TATIM NE BURIM PER KESHILLTARET MAJE 2014
Bashkia Kavaja (3513) ROZETA CARKAXHIJA Kavaje 9,500 2014-12-30 2014-12-31 72621180012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIJA KJ LIKUIDIM TE TJERA SHERBIME FAT 23 DT 26.11.2014 UP 99 DT 24.11.2014
Komuna Golem (3513) "SSX" Kavaje 164,400 2014-12-30 2014-12-31 49624750012014 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes KOMUNA GOLEM FATURE NR 257 DT 30.11.2014 NR SERIE16799899 E KONTRATES SE PLANIFIKUAR
Komuna Lekaj (3513) "UKU" SHPK Kavaje 92,880 2014-12-31 2014-12-31 21724700012014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj KOMUNA LEKAJ MIREMBAJTJE RRUGE PROC EMERGJENCE DT 25.11.2014 FAT 78 DT 01.12.2014
Komuna Golem (3513) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Kavaje 420,000 2014-12-30 2014-12-31 53324750012014 Pagese paaftesie KOMUNA GOLEM SHPERBLIM FUNDVITI PER TE PAAFTE
Komuna Golem (3513) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Kavaje 75,000 2014-12-30 2014-12-31 53224750012014 Ndihme ekonomike KOMUNA GOLEM SHPERBLIM FUNDVITI PER NDIHME EKONOMIKE
Komuna Lekaj (3513) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Kavaje 366,000 2014-12-30 2014-12-31 22324700012014 Ndihme ekonomike - Pagese paaftesie KOMUNA LEKAJ SHPERBLIM PER NDIHMA EKONOMIKE DHE PER PAAFTESITE DHJETOR 2014
Komuna Golem (3513) AL-ASFALT Kavaje 130,632 2014-12-30 2014-12-31 52624750012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve KOMUNA GOLEM LIKUJDIM PROCES VERBAL MARRJE DOREZIM DT 24.11.2014 URDHER NR 3969 DT 21.11.2014 PER FATUREN 70 DT 01.4.2011PER RRUGEN UXHVE ISTERI RIFAT KAZIU SHELGJE
Komuna Synej (3513) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Kavaje 18,000 2014-12-30 2014-12-31 25424740012014 Sherbime te tjera KOMUNAQ SYNEJ PJESMAQRRES NE KOMISION TENDER UP NR 9 DT 31.03.20014 DHE UP NR 27 DT 06.10.2014 PER HELIDON PLAKU
Bashkia Kavaja (3513) UNION BANK SHA Kavaje 189,550 2014-12-30 2014-12-31 72221180012014 Pagese paaftesie BASHKIJA KJ PAGESE INVALID DHJETOR 2014
Sp. Kavaje (3513) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kavaje 260,587 2014-12-31 2014-12-31 41510130712014 Elektricitet 1013071 SPITALI LIKUIDIM PJESORE I FAT ENERGJISE 617929545 DT 11.11.2014 KONTRA 10514
Bashkia Kavaja (3513) BANKA CREDINS Kavaje 7,605 2014-12-30 2014-12-31 72321180012014 Shtese page per pune jashte orarit BASHKIJA KJ PAGA QKR PER ORE JASHT ORARI
Bashkia Kavaja (3513) AN&RA Kavaje 117,600 2014-12-30 2014-12-31 71921180012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIJA KJ LIKUIDIM BLERJE VESHJE E VEGLA PUNE UP 96 DT 15.11.2013 FAT 803 DT 04.12.2013
Komuna Golem (3513) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Kavaje 140,360 2014-12-30 2014-12-31 52724750012014 Ndihme ekonomike KOMUNA GOLEM NDIHME EKONOMIKE PER MUAJIN DHJETOR 2014
Komuna Helmes (3513) POSTA SHQIPTARE SH.A Kavaje 183,860 2014-12-30 2014-12-31 19924720012014 Ndihme ekonomike KOMUNA HELMAS NDIHME EKONOMIKE PER MUAJIN DHJETOR
Komuna Lekaj (3513) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kavaje 5,072 2014-12-30 2014-12-31 22024700012014 Elektricitet 2470001 KOMUNA LEKAJ LIKUIDIM ENERGJI FAT 617287309 KONTR 38900 ,FAT 617287645 KONTR 32403 DT 26.10.2014
Bashkia Kavaja (3513) BANKA E TIRANES Kavaje 20,700 2014-12-30 2014-12-31 72421180012014 Sherbime te tjera BASHKIJA KJ STRUKTURA JO DEFIN KORRIK 2014
Burgu Rrogozhine (3513) M. B. KURTI Kavaje 41,447 2014-12-30 2014-12-31 14510140022014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriēim BURGU RROGOZHINE LIKUJDIM FAT NR 828 DT 29.12.2014
Instituti i Riedukimit te te Miturve Kavaje (3513) RAMA - GRAF Kavaje 10,800 2014-12-30 2014-12-31 16510140992014 Blerje dokumentacioni INSTITUTI I TE MITURVE LIKUJDIM FAT NR 210.211 DT 30.12.2014 NR SERIE 16617086 DHE 16617087
Bashkia Kavaja (3513) BANKA E TIRANES Kavaje 208,125 2014-12-30 2014-12-31 71021180012014 Te tjera transferime korrente BASHKIJA KJ PAGESE KESHILLI BASHKIAK MAJE 2014
Bashkia Kavaja (3513) BANKA CREDINS Kavaje 6,300 2014-12-30 2014-12-31 71221180012014 Sherbime te tjera BASHKIJA KJ PAGESE TAKSA MBLEDHES MAJE 2014
Komisariati i Policise Kavaje (3513) STRATI BAILIFF'S SERVICE Kavaje 16,700 2014-12-30 2014-12-31 34710160382014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna RENDI LIKUJDIM SHPENZIM GJYGJESOR PER QEMAL HODAJ VENDIM NR 8083 DT 25.09.2008
Komuna Piskal-Novosel (1514) RAIFFEISEN BANK SH.A Kolonje 78,000 2014-12-30 2014-12-31 15424890012014 Ndihme ekonomike - Pagese paaftesie 2489001 komuna navosele kolonje shpenzime per shperblime ndihme e konomike dhe paaftesi urdher dt 29.12.2014
Komuna Mollas (1514) POSTA SHQIPTARE SH.A Kolonje 141,000 2014-12-30 2014-12-31 25524860012014 Ndihme ekonomike 2486001 komuna mollas kolonje shpenz per shperblim ndihme ekonomike permbledhese nr 71 dt 29.12.2014 dhjetor 2014
Komuna Mollas (1514) POSTA SHQIPTARE SH.A Kolonje 1,229,350 2014-12-30 2014-12-31 25424860012014 Kompensime speciale te tjera - Pagese paaftesie 2486001 komuna mollas kolonje shpenz per pagese ndihme paaftesi dhjetor 2014,permbledhese nr 70 dt 29.12.2014,vend nr 50dt 19.12.2014
Komuna Qender (1514) RAIFFEISEN BANK SH.A Kolonje 453,000 2014-12-30 2014-12-31 40424850012014 Ndihme ekonomike - Pagese paaftesie 2485001 komuna qender erseke shperblime ndihme ekonomike dhe paaftesi verberi me urdher dt 29.12.2014 permbledhese nr.35
Komuna Leskovik (1514) POSTA SHQIPTARE SH.A Kolonje 57,000 2014-12-30 2014-12-31 21024900012014 Ndihme ekonomike - Pagese paaftesie 2490001 komuna leskovik kolonje paguar shperblime per paaftesi dhe ndihme ekonomike permb.nr. 19 dt 26.12.2014 urdher dt 29.12.2014
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave

Notice: Undefined index: inst_code in /home/spending/application/controllers/TreasuryserviceController.php on line 419