Pagesa tė Thesarit 2014- Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) (Mbi 831 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 704,846,859.00 831 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) U.N.D.P. Tirane 10,180,939 2014-06-03 2014-06-03 1310150012014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit Rimb tvsh shkresa 10077 dt 26.05.14 per united nation develeopmnet programme
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ZYRE PERFAQ.CHEMONICS INTERNATIONAL INC. Tirane 1,891,607 2014-06-03 2014-06-03 5110150012014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit Rim tvsh shkresa 10077 dt 26.05.2014 per chermonicals intrenational
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA REPUBLIKA SLLOVENISE Tirane 347,177 2014-06-03 2014-06-03 5510150012014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit Rim TVSH per ambasada sllovene e zyrtare shkrese 10077 dt 26.05.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E ZVICRES Tirane 1,346,540 2014-06-03 2014-06-03 510150012014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit Rim Tvsh shkresa 10077 dt 26.05.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA RUSE Tirane 883,658 2014-06-03 2014-06-03 1610150012014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit Rimb tvsh shkresa 10077 dt 26.05.2014 ambsada e rusise
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) WORLD HEALTH ORGANIZATION Tirane 536,160 2014-06-03 2014-06-03 5410150012014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit Rim TVsh World health organization shkresa 10077 dt 26.05.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) O S B E Tirane 4,674,003 2014-06-03 2014-06-03 1210150012014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit Rim TVSh osbe Shkresa 10077 dt 26.05.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E REPUBLIKES SE SERBISE Tirane 112,684 2014-06-03 2014-06-03 310150012014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit Rim tvsh shkresa 10077 dt 26.05.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) FSHAN / AAEF Tirane 1,163,677 2014-06-03 2014-06-03 49110150012014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit Rim TVSh Albania Amerikan enetrprise Shkresa 10077 dt 26.05.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) O S B E Tirane 2,851 2014-06-03 2014-06-03 6110150012014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit Rim TVSh osbe Shkresa 10077 dt 26.05.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA KROATE Tirane 514,089 2014-06-03 2014-06-03 1510150012014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit Rimb Tvsh shkresa 10077 dt 26.05.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) UNICEF Tirane 2,958,636 2014-06-03 2014-06-03 44110150012014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit Rim TVSh UNIcef shkresa 10077 dt 26.05.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ABT ASSOCIATES Tirane 2,094,352 2014-06-03 2014-06-03 5210150012014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit Rim tvsh shkresa 10077 dt 26.05.2014 per abt associates
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA RUMUNE Tirane 199,500 2014-06-03 2014-06-03 1110150012014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit Rim Tvsh shkresa 10777 dt 26.05.14 amb rumune
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA GREKE Tirane 465,963 2014-06-03 2014-06-03 3610150012014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit Rim TVSH per ambasada greke zyrtare shkrese 10077 dt 26.05.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E REPUBLIKES SE SLLOVAKISE Tirane 295,499 2014-06-03 2014-06-03 810150012014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit Rimb tvsh shkresa 10077 dt 26.05.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBAS.E REPUBLIK.FEDERATIVE TE BRAZILIT Tirane 358,646 2014-06-03 2014-06-03 3910150012014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit Rim tvsh shkresa 10077 dt 26.05.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E TURQISE NE TIRANE Tirane 13,606,540 2014-06-03 2014-06-03 2610150012014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit Rim TVSH per ambasada turke shkrese 10077 dt 26.05.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 704,108 2014-06-02 2014-06-02 20610150012014 Paga baze - Sherbime telefonike - Shtesa page te tjera - Shtese page per vjetersi ne pune MIN E JASHTME PAGA PLAN 187 FAKT 8 MAJ 2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 6,237,940 2014-06-02 2014-06-02 20310150012014 Paga baze - Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative - Shtesa page te tjera - Shtese page per vjetersi ne pune - Te tjera transferta tek individet MIN E JASHTME PAGA PLAN 187 FAKT 136 MAJ 2014 DHE PUNONJES ME KONTR 9-9
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 871,848 2014-06-02 2014-06-02 20510150012014 Paga baze - Sherbime telefonike - Shtesa page te tjera - Shtese page per vjetersi ne pune MIN E JASHTME PAGA PLAN 187 FAKT 13 MAJ 2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 3,380,468 2014-06-02 2014-06-02 20410150012014 Paga baze - Sherbime telefonike - Shtesa page te tjera - Shtese page per vjetersi ne pune MIN E JASHTME PAGA PLAN 187 FAKT 136 MAJ 2014 DHE PUNONJES ME KONTR 9-9
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 133,500 2014-06-02 2014-06-02 20710150012014 Sherbime telefonike - Shpenzime per prodhim dokumentacioni specifik - Udhetim i brendshem MIN E JASHTME DIETA TELEFON PASPORTA URDHER 5 DT 30.05.14 VKM 864 DT 23.07.10 VKM 335 DT 02.09.97
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA GREKE Tirane 537,445 2014-05-29 2014-05-30 3510150012014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit Rim TVSH per ambasada greke zyrtare shkrese 10077 dt 26.05.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KONSULLATA GREKE KORĒE Tirane 116,532 2014-05-29 2014-05-30 3810150012014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit Rim TVSH Konsullta Korce Greke shkrese 10077 dt 26.05.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KONSULLATA E PERGJITHSHME E GREQISE Tirane 161,238 2014-05-29 2014-05-30 3710150012014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit Rim TVSH S Konsullta greke ne Gjirokaster Shkresa 10077 dt 26.05.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA MAQEDONASE Tirane 106,011 2014-05-29 2014-05-30 2210150012014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit Rim Tvsh Ambasada maqedonesShkresa 10077 dt 26.05.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ORG NDER PER MIGRACIONIN. Tirane 551,919 2014-05-30 2014-05-30 1910150012014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit Rim TVSh per IOM shkresa 10077 dt 26.05.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ZYRA E KESHILLIT TE EUROPES Tirane 3,109,398 2014-05-29 2014-05-30 2310150012014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit Rim Tvsh keshilli i europes Shkresa 10077 dt 26.05.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA MBRETERORE DANIMARKE Tirane 759,879 2014-05-29 2014-05-30 2510150012014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit Rim Tvsh Ambasada danimarke shkrese 10077 dt 26.05.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 235,659 2014-05-29 2014-05-30 5910150012014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit Rim Tvsh Shkresa 10077 dt 26.05.2014 Listepgesa
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA ITALIANE Tirane 10,977,812 2014-05-29 2014-05-30 3110150012014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit Rim TVSh Ambasada Italiane Shkresa 10077 dt 26.05.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA REP FED GJERMANE Tirane 1,821,018 2014-05-29 2014-05-30 410150012014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit Rim Tvsh Amb Gjermane Shkrese 10077 date 26.05.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MISIONI I PERHERSHEM I BANKES Tirane 3,022,702 2014-05-30 2014-05-30 2410150012014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit Rim TVSh Banka Boterore ibrd Shkresa 10077 dt 26.05.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) FOND F.S.V.C(FIN SERV VOLUN CORPS) Tirane 627,179 2014-05-30 2014-05-30 4710150012014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit Rim TVSH Financial Services Volunteer Corps Shkresa 10077 dt 26.05.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMB.BELGE. ZYR. BASHKEPUN.POLIC. Tirane 35,528 2014-05-29 2014-05-30 3310150012014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit Rim Tvsh Zyra Policore Belge shkrese 10077 dt 26.05.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 234,045 2014-05-29 2014-05-30 5710150012014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit Rim Tvsh Shkresa 10077 dt 26.05.2014 Listepgesa
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E SHTETIT TE KUVAJTIT Tirane 1,474,247 2014-05-30 2014-05-30 3010150012014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit Rimb Tvsh Ambasada Kuvajt Shkresa 10077 dt 26.05.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E KE Tirane 3,380,547 2014-05-29 2014-05-30 1510150012014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit Rim Tvsh Delegacioni Be ne shqiperi shkrese 10077 dt 26.05.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA SH.B.A. Tirane 26,951,115 2014-05-29 2014-05-30 1410150012014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit Rim Tvsh Ambasada Ameriakne shkrese 10077 dt 26.05.2014
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave