Pagesa tė Thesarit 2014-
Notice: Undefined index: name in /home/spending/application/views/scripts/treasuryservice/list.phtml on line 196
(Mbi 264,746 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 358,384,471,709.00 264,746 No Limit => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Komuna Kushove (0810) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gramsh 96,000 2014-12-30 2014-12-31 22324380012014 Pagese paaftesie 2438001 Shperblime paaftesia Komuna Kushove
Komuna Porocan (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 31,240 2014-12-30 2014-12-31 18324340012014 Ndihme ekonomike 2434001 Ndihme ekonomike Komuna Poroēan
Drejtoria e shendetit publik Gramsh (0810) DEGA TATIMEVE GRAMSH Gramsh 21,933 2014-12-30 2014-12-31 21810130282014 Kontribute per sigurime shendetesore Sa paguar sigurime shoaerore deklarat nr.K47103816L46F04F D.Sh.Publik Gramsh
Sp. Gramsh (0810) FATMIR DRAGOTI Gramsh 45,220 2014-12-30 2014-12-31 50810130692014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013069 Detyrim i Prapambetur fat.nr.37.date:31.12.2013 nga Spitali Gramsh
Sp. Gramsh (0810) RAIFFEISEN BANK SH.A Gramsh 5,000 2014-12-30 2014-12-31 50410130692014 Udhetim i brendshem 1013069 Djeta Muharrem Murati Spitali Gramsh
Komuna Pishaj (0810) SIGMA INTERALBANIAN VIENNA INSURANCE GROUP Gramsh 16,480 2014-12-31 2014-12-31 538/124300012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 2430001 Fat nr.1375546 dt:18.11.2014
Komuna Pishaj (0810) SADIKU/G Gramsh 100,000 2014-12-31 2014-12-31 58824300012014 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve 2430001 Sa likujduar garanci defekti objekti "Ura kembesore fshati Liras nga Komuna Pishaj
Komuna Pishaj (0810) ALBERT DAKARE Gramsh 300,000 2014-12-31 2014-12-31 5942430012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 2300001 likujdim fature nr.14 date 31.12.2014 nga Komuna Pishaj
Komuna Tunje (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 261,000 2014-12-30 2014-12-31 28724360012014 Ndihme ekonomike 2436001 Shperblim ndim ekonomike Komuna Tunje gramsh
Komuna Kukur (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 1,410,700 2014-12-30 2014-12-31 27624320012014* Ndihme ekonomike Ndima Ekonomike Komuna Kukur Gramsh
Komuna Kushove (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 2,000 2014-12-30 2014-12-31 22724380012014 Ndihme ekonomike 2438001 Sa paguar 0.6% postar nga Komuna Kushove
Komuna Porocan (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 1,045,660 2014-12-30 2014-12-31 18224340012014 Ndihme ekonomike 2434001 Detyrim i Prapambetur ndihme ekonomike Komuna Poroēan
Sp. Gramsh (0810) IMI - FARMA Gramsh 11,000 2014-12-30 2014-12-31 50710130692014 Ilaēe dhe materiale mjeksore 1013069 Detyrim i Prapambetur fat.nr.11525155.date:19.11.2013 nga Spitali Gramsh
Drejtoria e shendetit publik Gramsh (0810) DEGA TATIMEVE GRAMSH Gramsh 12,111 2014-12-30 2014-12-31 21910130282014 Kontribute per sigurime shendetesore Sa paguar sigurime shoaerore deklarat nr.K47103816L46F03G D.Sh.Publik Gramsh
Sp. Gramsh (0810) FATMIR DRAGOTI Gramsh 53,620 2014-12-30 2014-12-31 50910130692014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013069 Detyrim i Prapambetur fat.nr.35.date:31.10.2013 nga Spitali Gramsh
Komuna Tunje (0810) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gramsh 225,000 2014-12-30 2014-12-31 28524360012014 Pagese paaftesie Shperblim paftesi nga Komuna Tunje Gramsh
Komuna Tunje (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 475,420 2014-12-30 2014-12-31 28624360012014 Ndihme ekonomike 2436001 Ndima ekonomuke sipas vendimit nr12 date 26.12.2014
Komuna Kukur (0810) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gramsh 309,000 2014-12-30 2014-12-31 27424320012014 Pagese paaftesie Pages shperblimi paftesi Komuna Kukur Gramsh
Komuna Sult (0810) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gramsh 108,000 2014-12-30 2014-12-31 20024370012014 Pagese paaftesie 2437001 Shperblim paaftesia Komuna Sult
Komuna Kodovjak (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 498,000 2014-12-30 2014-12-31 33024310012014 Ndihme ekonomike 2431001 Shperblime nd.ekonomike Komuna Kodovjat
Komuna Kukur (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 726,000 2014-12-30 2014-12-31 27524320012014 Ndihme ekonomike Pages shperblimi ndimea ekonomike Komuna Kukur Gramsh
Zyra Arsimore Has (1812) POSTA SHQIPTARE SH.A Has 680,000 2014-12-30 2014-12-31 24710111182014 Te tjera transferta tek individet 1812 zyra arsimore has,sa likujdojme transferta per nxenesit e exelences dhjetor 2014
Komuna Fajze (1812) RAIFFEISEN BANK SH.A Has 39,374 2014-12-31 2014-12-31 12324610012014 Paga baze 1812 kom fajza sa likujdojme pagat dhjetor 2014
Komuna Helmes (3513) POSTA SHQIPTARE SH.A Kavaje 250,500 2014-12-30 2014-12-31 19824720012014 Ndihme ekonomike - Pagese paaftesie KOMUNA HELMAS SHPERBLIM FUNDVITI PER NDIHMA E PAAFTESI
Bashkia Kavaja (3513) BANKA CREDINS Kavaje 5,000 2014-12-30 2014-12-31 72821180012014 Shpenzime per kompensime te tjera te papaguara BASHKIJA KJ LIKUIDIM SHPERBLIM PER NDIHME TE MENJEHERSHME
Instituti i Riedukimit te te Miturve Kavaje (3513) ALBERT DOKU Kavaje 34,800 2014-12-30 2014-12-31 16710140992014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj INSTITUTI I TE MITURVE LIKUJDIM FAT NR 50 DT 30.12.2014 NR SERIE 006422
Sp. Kavaje (3513) MESSER ALBAGASS SH.P.K Kavaje 23,488 2014-12-30 2014-12-31 41610130712014 Ilaēe dhe materiale mjeksore SPITALI LIKUIDIM ILACE FAT 4897 DT 27.12.2014 KONTRA 973/7 DT26.12.2014
Bashkia Kavaja (3513) DEGA TATIM TAKSAVE KAVAJE Kavaje 700 2014-12-30 2014-12-31 71321180012014 Sherbime te tjera BASHKIJA KJ PAGESE PER TATIM NE BURIM PER TAKSAMBLEDHES MAJE 2014
Komuna Lekaj (3513) POSTA SHQIPTARE SH.A Kavaje 1,260 2014-12-30 2014-12-31 21924700012014 Posta dhe sherbimi korrier KOMUNA LEKAJ LIKUIDIM SHERBIM POSTARE FAT 595 30.11.2014
Bashkia Kavaja (3513) DEGA TATIM TAKSAVE KAVAJE Kavaje 11,850 2014-12-30 2014-12-31 71721180012014 Sherbime te tjera BASHKIJA KJ PAGESE PER TATIM NE BURIM PER STRUKTURA JODEFINITIVE QERSHOR 2014
Komuna Synej (3513) BANKA CREDINS Kavaje 274,620 2014-12-30 2014-12-31 25724740012014 Ndihme ekonomike - Pagese paaftesie KOMUNA SYNEJ NDIHME EKONOMIKE DHE SHPERBLIM FUNDVITI PER PAAFTESI
Bashkia Kavaja (3513) BANKA CREDINS Kavaje 1,834,820 2014-12-30 2014-12-31 70821180012014 Ndihme ekonomike BASHKIJA KJ NDIHMA EKONOMIKE DHE SHPERBLIME DHJETOR 2014 LAGJA 5
Komisariati i Policise Kavaje (3513) DHIMITRAQ SOTJA Kavaje 10,000 2014-12-30 2014-12-31 34310160382014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit RENDI LIKUJDIM FAT NR 73 DT 22.12.2014
Komisariati i Policise Kavaje (3513) RAIFFEISEN BANK SH.A Kavaje 10,000 2014-12-30 2014-12-31 34510160382014 Te tjera transferta tek individet RENDI NDIHME EKONOMIKE PER FAMILJEN FLAMUR POPA
Burgu Rrogozhine (3513) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Kavaje 1,203,935 2014-12-30 2014-12-31 13510140022014 Elektricitet 1014002 BURGU RROGOZHINE LIKUJDIM FAT NR 607349656 DT 13.02.2014,608509771 DT 07.03.2014,609682900DT 12.04.2014,610759183 DT 12.05.2014 KONTRAT 26690 KAMATVONESA
Sp. Kavaje (3513) MESSER ALBAGASS SH.P.K Kavaje 5,872 2014-12-30 2014-12-31 41710130712014 Ilaēe dhe materiale mjeksore SPITALI LIKUIDIM ILACE FAT 44917 DT 29.12.2014 KONTRA 973/7 DT26.12.2014
Sp. Kavaje (3513) GENIUS SHPK Kavaje 21,482 2014-12-30 2014-12-31 41810130712014 Ilaēe dhe materiale mjeksore SPITALI LIKUIDIM MATERIALE MJEKSORE FAT 44 DT 26.12.2014 KONTRA 337/8 DT 23.06.2014
Bashkia Kavaja (3513) MUHAMED HOXHA Kavaje 10,500 2014-12-30 2014-12-31 72021180012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIJA KJ LIKUIDIM BLERJE TE TJERA MATERIALE UP 80 DT 02.09.2014 FAT 23 DT 13.09.2013
Bashkia Kavaja (3513) BANKA KOMBETARE TREGTARE Kavaje 41,400 2014-12-30 2014-12-31 71421180012014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale BASHKIJA KJ PAGESE SHUME SPORTET SHTATOR 2014
Komuna Synej (3513) DEGA TATIM TAKSAVE KAVAJE Kavaje 5,000 2014-12-30 2014-12-31 25624740012014 Sherbime te tjera KOMUNA SYNEJ TATIM NE BURIM SIPAS BORDEROS
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave

Notice: Undefined index: inst_code in /home/spending/application/controllers/TreasuryserviceController.php on line 419