Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) (Mbi 3,450 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 8,434,495,737.00 3,450 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 133,220 2019-04-17 2019-04-18 16210110012019 Udhetim i brendshem MASR punonjes dieta Urdh nr 80 dt 12/02/2019,Urdh nr 152 dt 12/03/2019,Urdh nr 03 dt 19/01/2019,Urdh nr 52 dt 30/01/2019,Urdh nr 188 dt 01/04/2019,Bordero dt 15/04/2019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 18,740 2019-04-17 2019-04-18 16310110012019 Udhetim i brendshem MASR punonjes dieta Urdh nr 80 dt 12/02/2019,Urdh nr 152 dt 12/03/2019,Urdh nr 03 dt 19/01/2019, Bordero dieta dt 15/04/2019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 27,000 2019-04-15 2019-04-16 15510110012019 Udhetim jashte shtetit MASR blerje bilete udhetimi, U.Prok nr 12 dt 04/03/2019,(sist.Dinamik i blerjes biletav),Ftes per oferte dt 05/03/2019,P.VCerb mbi zhvill.e proced dt 05/03/19,fat nr 367 dt 05/03/19 seri 73660467,Urdh nr 132 dt 04/03/19
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,500 2019-04-15 2019-04-16 14910110012019 Paga baze - Sherbime telefonike MASR, Pagese M/ Mars 2019 shpenz telefoni Celular, Kodi klientit 450001768334 (Mirela Arifi),Fat nr 261311272 dt 01/04/2019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 967,000 2019-04-15 2019-04-16 15710110012019 Udhetim jashte shtetit MASR blerje bilete udhetimi, U.Prok nr 14 dt 06/03/2019,(sist.Dinamik i blerjes biletav),Ftes per oferte nr 2737/1 dt 06/03/2019,P.VCerb mbi zhvill.e proced dt 07/03/19,fat nr 486 dt 12/03/2019 seri 71132456,Urdh nr 137 dt 05/03/2019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 38,625 2019-04-15 2019-04-16 15610110012019 Udhetim jashte shtetit MASR blerje bilete udhetimi, U.Prok nr 17 dt 07/03/2019,(sist.Dinamik i blerjes biletav),Ftes per oferte nr 2772 dt 07/03/2019,P.VCerb mbi zhvill.e proced dt 08/03/19,fat nr 72 dt 11/03/2019 seri 69856782, Urdh nr 141 dt 05/03/19
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 9,099 2019-04-15 2019-04-16 15010110012019 Sherbime telefonike MASR shpenz telefoni celular M/ Mars 2019 ,Nr klient 55161717 (Oltjon Muzaka), Fat nr 279349748 dt 01/04/2019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ARB - SECURITY SH.P.K Tirane 245,221 2019-04-15 2019-04-16 15210110012019 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes MASR,Sherbim rojet civile,M/ Mars 2019,Kontrate sherbimi ne vazhdim nr 7741/1 dt 14/08/2017,Fat nr 917 dt 27/03/2019 seri 72483917
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 157,500 2019-04-15 2019-04-16 15910110012019 Udhetim jashte shtetit MASR blerje bilete udhetimi, U.Prok nr 26 dt 28/03/2019,(sist.Dinamik i blerjes biletav),Ftes per oferte nr 3540/1 dt 28/03/2019,P.VCerb mbi zhvill.e proced dt 29/03/19,fat nr 92 dt 29/03/2019 seri 75272002, Urdh nr 183 dt 27/03/2019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) PLANET Tirane 53,375 2019-04-15 2019-04-16 15810110012019 Udhetim jashte shtetit MASR blerje bilete udhetimi, U.Prok nr 18 dt 07/03/2019,(sist.Dinamik i blerjes biletav),Ftes per oferte nr. 2773/1 dt 07/03/2019,P.VCerb mbi zhvill.e proced dt 08/03/19,fat nr 34 dt 09/03/2019 seri 74509213.,Urdh nr 139 dt 05/03/19
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 50,065 2019-04-15 2019-04-16 15310110012019 Posta dhe sherbimi korrier MASR sherbim postar M/ Mars 2019,Fat nr 1096 dt 26/03/2019 seri 67984996
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) INSTITUTI I NDERTIMIT ( I N ) Tirane 144,206 2019-04-15 2019-04-16 15110110012019 Sherbime te tjera MASR sherbim oponence teknike,Kerkes nr protk 1621 dt 12/02/2019,Mareveshja nr 1621/2 dt 15/02/2019, Raporti i Oponences nr 67/3 dt 27/02/2019, Fat nr 52 dt 27/02/2019 seri 74116502
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 6,147 2019-04-09 2019-04-10 14710110012019 Sherbime telefonike MASR shpenz telefoni celular M/ Shkurt 2019 ,Nr klient 55161715 (Teuta Malo), Fat nr 279323340 dt 01/03/2019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 27,740 2019-04-09 2019-04-10 14410110012019 Udhetim i brendshem MASR punonjes dieta ,Urdh nr 80, dt 12/02/2019 dhe Urdh nr 93 dt 19/02/2019 bordero dieta dt 05/04/2019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,051,048 2019-04-09 2019-04-10 14810110012019 Sherbimet bankare - Te tjera transferime korrente jashte shtetit MASR transferte Euro 16000 kursi 128 (OECD,Frankfurt Gjermani),Kontrib vjetor 2019 PISA 2021, Autorz nr 3270/1 dt 08/04/2019 Marveshja nr protk 7557 dt 1307/2018 PISA 2021, Invoic refer EDU/D02459/90004436 dt 13/03/19
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 70,420 2019-04-09 2019-04-10 14310110012019 Udhetim i brendshem MASR punonjes dieta ,Urdh nr 80, 77 dt 12/02/2019 dhe Urdh nr 89, 93 dt 19/02/2019 bordero dieta dt 05/04/2019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) AUTORITETI KOMUNIK.ELEKTRONIK.E POSTARE Tirane 20,000 2019-04-09 2019-04-10 14510110012019 Sherbime telefonike MASR pagese numeracioni VKM nr 599 dt 23/07/2010,Kerkese nr protk 771 (2775MASR) dt 04/03/2019, fat nr 222583019 dt 04/03/2019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Banka OTP Albania Tirane 10,200 2019-04-09 2019-04-10 13910110012019 Shpenzime per honorare MASR honorare vleresues tekstesh 2018 ( detyrim), urdh nr 264 protk 5213 dt 11/05/2018, vendimi i Komis dt 20/07/2018 bordero dt 03/04/2019 tatim i mbajtur ne burim
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) LA - OR Tirane 911,500 2019-04-08 2019-04-09 14110110012019 Udhetim i brendshem MASR sherbim akomodim vleresusit e teksteve 2019, U.Prok nr 16/1 dt 07/03/2019,Ftese per oferte nr 2760/3 dt 07/03/2019,P.Verbal mbi zhvill e proced dt 08/03/2019, P.Verb mbi vleres e proced. dt 08/03/19,Fat nr 30 dt 16/03/19 seri 18603700
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) PAERA Tirane 195,600 2019-04-05 2019-04-08 14210110012019 Shpenzime per pritje e percjellje MASR blerje kafe per pritje, Urdh prok nr 7 dt 14/02/2019,Ftese per oferte nr 1823/1 dt 14/02/2019,P.Verb mbi zhvill e proced dt 18/03/2019,Fat nr 746 dt 18/03/2019 seri 70596746 fl hyrja nr 09 dt 18/03/2019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) KALLFA Tirane 105,471 2019-04-05 2019-04-08 14010110012019 Sherbime te tjera MASR sherbim dhe mirmb printim,fotokopje dhe skanim U.Prok nr 9 dt 01/10/2018,,Mareve. kuader ne vazh.nr 11680 dt 08/11/2018,Kontr.sherbim ne vazhd.nr 11680/1 dt 08/11/18,P.Verb i grup punes dt 15/03/19,Fat nr 351 dt 07/03/19 seri 74662036
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDERMARJA TRAJTIMIT STUDENTEVE Tirane 2,111,898 2019-03-27 2019-03-29 12310110012019 Te tjera transferime korrente MASR, transferim fondi grand M/ Shkurt 2019, Aut nr protk 3050/8 dt 25/03/2019, shkresa percjell nr 34/2 dt 10/03/2019(situac shpenzimesh M/ Shkurt 2019)
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) REZIDENCA STUDENTORE UNIVERSITARE NR.2 Tirane 7,473,157 2019-03-27 2019-03-29 12010110012019 Te tjera transferime korrente MASR, transferim fondi grand M/ Shkurt 2019, Aut nr protk 3050/6 dt 25/03/2019, shkresa percjell nr 108 dt 11/03/2019(situac shpenzimesh M/ Shkurt 2019)
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Rezidenca Studentore Universitare Nr. 1 Tirane 15,147,879 2019-03-27 2019-03-29 11910110012019 Te tjera transferime korrente MASR, transferim fondi grand M/ Shkurt 2019, Aut nr protk 2880/15 dt 25/03/2019, shkresa percjell nr 160 dt 08/03/2019(situac shpenzimesh M/ Shkurt 2019)
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SH.A - TRAJTIMI I STUDENTEVE Tirane 1,769,027 2019-03-27 2019-03-29 12210110012019 Te tjera transferime korrente MASR, transferim fondi grand M/ Shkurt 2019, Aut nr protk 2880/1 dt 26/03/2019, shkresa percjell nr 21 dt 06/03/2019(situac shpenzimesh M/ Shkurt 2019)
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ND TRAJTIMIT TE STUDENTEVE NR 3 Tirane 2,089,182 2019-03-27 2019-03-29 12110110012019 Te tjera transferime korrente MASR, transferim fondi grand M/ Shkurt 2019, Aut nr protk 2880 dt 25/03/2019, shkresa percjell nr 78 dt 06/03/2019(situac shpenzimesh M/ Shkurt 2019)
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDERM. TRAJTIMIT STUDENTAVE Tirane 1,488,068 2019-03-27 2019-03-29 12510110012019 Te tjera transferime korrente MASR, transferim fondi grand M/ Shkurt 2019, Aut nr protk 2885 dt 26/03/2019, shkresa percjell nr 25 dt 06/03/2019(situac shpenzimesh M/ Shkurt 2019)
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ND.TRAJTIMI STUDENT.GJIROK Tirane 1,438,450 2019-03-27 2019-03-29 12410110012019 Te tjera transferime korrente MASR, transferim fondi grand M/ Shkurt 2019, Aut nr protk 3050/4 dt 25/03/2019, shkresa percjell nr 65 dt 13/03/2019(situac shpenzimesh M/ Shkurt 2019)
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) TRAJTIM I STUDENTEVE SH.A. VLORE Tirane 2,310,631 2019-03-27 2019-03-29 12610110012019 Te tjera transferime korrente MASR, transferim fondi grand M/ Shkurt 2019, Aut nr protk 3050/3 dt 25/03/2019, shkresa percjell nr 92 dt 13/03/2019(situac shpenzimesh M/ Shkurt 2019)
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 76,500 2019-03-26 2019-03-28 11710110012019 Shpenzime per honorare MASR honorare anetare pjesmarres ne Konferencen Albanologjike "Viti mbarkombetar i Skenderbeut" VKM nr 494 dt 13/09/2017,Urdh nr 11 protk 259 dt 11/01/2019, Bordero dt 25/03/2019,Tatim i mbajtur ne burim
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,775,769 2019-03-27 2019-03-28 12910110012019 Sherbimet bankare - Te tjera transferime korrente jashte shtetit MASR transferte euro 45000 kursi 128,2 (OECD) pages kuotizac vjetor 2019 PISA,Aut nr protk 2630/1 dt 26/03/2019,Invoic referenc EDU/D1161050/90004281 dt 26/02/2019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 377,120 2019-03-27 2019-03-28 12710110012019 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MASR ekzekutim vendimi gjyqsor ne vazhdim, Ndricim Mehmeti Nga dt 01/09/2017 deri 31/12/2018,Vendimi nr 4333 dt 07/12/2016 bordero dt 25/03/2019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 925,540 2019-03-27 2019-03-28 12810110012019 Sherbimet bankare - Te tjera transferime korrente jashte shtetit MASR transferte euro 7200 kursi 128,2 (ERI SEE) pages kuotizac vjetor 2019 ERI SEE, VEKM nr 782 dt 22/09/2015 (Mareveshj e reformes Arsim te Europ Juglindore) Aut nr protk 3008/1 dt 26/03/2019,shkresa percjel dt 28/02/2019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 34,000 2019-03-26 2019-03-28 11610110012019 Shpenzime per honorare MASR honorare anetare pjesmarres ne Konferencen Albanologjike "Viti mbarkombetar i Skenderbeut" VKM nr 494 dt 13/09/2017,Urdh nr 11 protk 259 dt 11/01/2019, Bordero dt 25/03/2019,Tatim i mbajtur ne burim
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 850,000 2019-03-26 2019-03-28 11410110012019 Shpenzime per honorare MASR honorare anetare pjesmarres ne Konferencen Albanologjike "Viti mbarkombetar i Skenderbeut" VKM nr 494 dt 13/09/2017,Urdh nr 11 protk 259 dt 11/01/2019, Bordero dt 25/03/2019,Tatim i mbajtur ne burim,
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 442,000 2019-03-26 2019-03-28 11510110012019 Shpenzime per honorare MASR honorare anetare pjesmarres ne Konferencen Albanologjike "Viti mbarkombetar i Skenderbeut" VKM nr 494 dt 13/09/2017,Urdh nr 11 protk 259 dt 11/01/2019, Bordero dt 25/03/2019,Tatim i mbajtur ne burim
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) UNION BANK SHA Tirane 42,500 2019-03-26 2019-03-28 11810110012019 Shpenzime per honorare MASR honorare anetare pjesmarres ne Konferencen Albanologjike "Viti mbarkombetar i Skenderbeut" VKM nr 494 dt 13/09/2017,Urdh nr 11 protk 259 dt 11/01/2019, Bordero dt 25/03/2019,Tatim i mbajtur ne burim
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 6,799 2019-03-25 2019-03-27 11310110012019 Sherbime telefonike MASR shpenz telefoni celular M/ Shkurt 2019 ,Nr klient 55161717 (Oltjon Muzaka), Fat nr 279323342 dt 01/03/2019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 55,144 2019-03-18 2019-03-19 11210110012019 Paga me kontrate per pune sezonale MASR punonjes me kontrate Shkresa Min.Fin nr 3993/1 dt 15/03/2019, VKM nr 102, protk MASR 2435 dt 28/02/2019,Kontrate pune nr 2679 dt 05/03/2019, bordero dt 05/03/2019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ARB - SECURITY SH.P.K Tirane 245,221 2019-03-15 2019-03-18 11110110012019 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes MASR,Sherbim rojet civile,M/ Shkurt 2019,Kontrate sherbimi ne vazhdim nr 7741/1 dt 14/08/2017,Fat nr 426 dt 28/02/2019 seri 72483426
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave