Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) (Mbi 4,415 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 11,709,213,088.00 4,415 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 474,901 2019-02-04 2019-02-05 7110100012019 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune Min.Fin.Pagat Janar 2019 (CFCU),Liste pagese per muajin Janar 2019,Pėrmbledhėse borderoje dt.01.02.2019, Nr. Faktik i punonjesve per Raiffeisen Bank 7
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA E TIRANES Tirane 873,907 2019-02-01 2019-02-05 6310100012019 Paga baze - Shtese page per pune jashte orarit - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune Min.Fin.Pagat Janar 2019,Liste pagese per muajin Janar 2019,Pėrmbledhėse borderoje dt.01.02.2019, Nr. Faktik i punonjesve per Tirana Bank 13
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,025,619 2019-02-04 2019-02-05 6910100012019 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per kualifikimin - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune Min.Fin.Pagat Janar 2019 (CFCU),Liste pagese per muajin Janar 2019,Pėrmbledhėse borderoje dt.01.02.2019, Nr. Faktik i punonjesve per BKT 16
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,151,871 2019-02-04 2019-02-05 7310100012019 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per pune jashte orarit - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune Min.Fin.Pagat Janar 2019 (Drejt.Pergjith.Thesar.),Liste pagese per muajin Janar 2019,Pėrmbledhėse borderoje dt.01.02.2019, Nr. Faktik i punonjesve per BKT 13
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 67,615 2019-02-01 2019-02-05 6210100012019 Paga baze - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune Min.Fin.Pagat Janar 2019,Liste pagese per muajin Janar 2019,Pėrmbledhėse borderoje dt.01.02.2019, Nr. Faktik i punonjesve per ProCredit Bank 1
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 25,500 2019-01-30 2019-02-05 3610100012019 Te tjera transferta tek individet Min.Fin.Kompensim shpenzime transporti Dhjetor 2017,Liste pagese per muajin Dhjetor 2018,urdher nr 117, dt 24.10.2017, nr. 14793 prot, dt. 24.10.2017
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 10,863 2019-01-30 2019-02-05 3810100012019 Posta dhe sherbimi korrier Min.Fin.Abonime shtyp vendas e huaj (3 mujori I katert 18)(difer.pag) Fat nr,20,21,dt 31.12.18,marr.dorzim dt.11.01.19,udh.nr.18388/4,dt.05.01.18,marreveshje nr.18388/3,dt.05.01.18,relac.dt.05.01.18
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 38,188 2019-02-04 2019-02-05 7710100012019 Shtese page per pune jashte orarit Min.Fin.Pagat Janar 2019 (Drejt.Pergjith.Thesar.),Liste pagese per muajin Janar 2019,Pėrmbledhėse borderoje dt.01.02.2019, Nr. Faktik i punonjesve per Raiffeisen Bank 1
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 619,950 2019-01-31 2019-02-05 5310100012019 Shpenzime per hotele Min.Fin. Akomodim ne hotel, Fat. Nr. 63, dt. 18.01.19, seri 71120913, autoriz. Nr. 199, dt. 08.01.19, oferta
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 60,813 2019-02-01 2019-02-05 6710100012019 Paga baze - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune Min.Fin.Pagat Janar 2019,Liste pagese per muajin Janar 2019,Pėrmbledhėse borderoje dt.01.02.2019, Nr. Faktik i punonjesve per NBG Bank 1
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 208,560 2019-01-31 2019-02-05 4610100012019 Udhetim i brendshem Min.Fin.Dieta brenda vendit,L.Pag.dt. 23.01.19, u.sherb. P.pune dnr.20812/1, dt. 06.12.18, fat.bileta
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 655,761 2019-02-04 2019-02-05 7210100012019 Paga baze - Shtese page per pune jashte orarit - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune Min.Fin.Pagat Janar 2019 (Drejt.Pergjith.Thesar.),Liste pagese per muajin Janar 2019,Pėrmbledhėse borderoje dt.01.02.2019, Nr. Faktik i punonjesve per ISP Bank 9
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA CREDINS Tirane 38,188 2019-02-04 2019-02-05 7510100012019 Shtese page per pune jashte orarit Min.Fin.Pagat Janar 2019 (Drejt.Pergjith.Thesar.),Liste pagese per muajin Janar 2019,Pėrmbledhėse borderoje dt.01.02.2019, Nr. Faktik i punonjesve per Credins Bank 1
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 33,976 2019-01-31 2019-02-05 5010100012019 Shpenzime per udhetime jashte shtetit Min.Fin.Bilete avioni,Fat. Nr. 2, dt. 09.01.2019, seri 69856710, autoriz. Nr. 200, dt. 08.01.19, miratim extra, dt. 09.01.2019, u.prok. Nr. 1, dt. 09.01.19, ft. oferte dt. 09.01.19, memo dt. 16.01.19
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 1,265 2019-01-31 2019-02-05 4910100012019 Posta dhe sherbimi korrier Min.Fin.Shpenzime postare muaj Dhjetor 2018 (DSHP Shkoder),Fat.nr960. seri 614222960, dt 31.12.2018, shkr. Nr.5 dt. 17.01.18, VKM nr. 241, dt. 31.03.2011
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) KOL DEDAJ Tirane 60,000 2019-02-01 2019-02-05 8410100012019 Shpenzime gjyqesore Min.Fin.Pag.shpenz.gjyq.akt.ekspertimi,Urdh.Nr.30,dt.30.01.2019,nr.22930/2,dt.30.01.2019,fat.Nr.70,dt.06.11.18,seri 13313360,memo.nr.22930/1,dt.09.01.19,shkr.Nr.22930,dt.31.12.18,memo nr.20005,dt.13.11.18,kerk.nr.20005,dt.08.11.18
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 930 2019-01-31 2019-02-05 4810100012019 Posta dhe sherbimi korrier Min.Fin.Shpenzime postare muaj Dhjetor 2018 (DSHP Korce),Fat.nr.1269, dt. 31.12.18, seri 67974540, shkr.nr.15,dt.23.01.19, VKm nr. 241, dt.30.03.2011
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 21,000 2019-01-31 2019-02-05 4310100012019 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni Min.Fin.Taksa vjetore per automjetet e Ministrise (AA080PL)(viti 2017)Shkr. Nr. 1503, dt. 29.01.19, fat. Nr. 05, dt. 28.01.19, seri 629121155, udhezim nr. 14, dt. 30.04.18
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA E TIRANES Tirane 24,320 2019-01-31 2019-02-05 4110100012019 Udhetim i brendshem Min.Fin.Dieta brenda vendit L.pag. dt.24.01.19, urdh.sherb. Autoriz.nr.18951/2,dt. 29.10.18, nr. 18951/3, dt. 30.10.18, nr. 20313, dt. 13.11.18, nr. 19694/6, dt. 20.11.18, fat.nr.792,dt.31.10.18, nr. 11918, dt. 14.11.18, nr. 9, dt. 23.11.18
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 319,920 2019-01-31 2019-02-05 5210100012019 Shpenzime per udhetime jashte shtetit Min.Fin.Bilete avioni,Fat.nr.43, dt. 11.01.19, seri 71349783, autoriz.nr.199,dt. 08.01.19, mirat.extra.dt. 11.01.19, urdh.prok. Nr. 11.01.19, ft. ofert. Dt. 11.01.19, p.verb dt. 11.01.19memo dt. 21.01.19
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) CREDINS INVEST-sh.a-Shoqeri administruese e Fondeve te Pensionit dhe Sipermarrjeve te Investimeve Kolektive. Tirane 15,000 2019-01-31 2019-02-05 5410100012019 Paga baze Min.Fin.Sigurim vullnetar per muajin Dhjetor 2018,L.Pagese Dhjetor 2018, udhezim nr. 31, dt.29.12.2014, VKM.Nr.77, dt.28.01.2015
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 38,376,198 2019-01-31 2019-02-05 5610100012019 Sherbimet bankare - Te tjera transferime korrente Min.Fin.Transferim fondi per projektin IPA 2012,Urdher nr. 996/3, dt. 22.01.2019, shkr. Nr. 20465/4, dt. 28.01.2019
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 16,609 2019-02-01 2019-02-05 8310100012019 Paga baze Min.Fin.Leje e zakonshme ne forme shperblimi (Dr.Pergj.Taks.Pasuri),L.Pag. Dt. 01.02.19, shkr. Nr. 15, dt. 01.02.19, kerk nr. 4, dt. 09.01.19
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 103,308 2019-02-04 2019-02-05 7910100012019 Paga baze Min.Fin.Pagat Janar 2019 (Drejt.Pergjith.Taks.Pasuri),Liste pagese per muajin Janar 2019,Pėrmbledhėse borderoje dt.01.02.2019, Nr. Faktik i punonjesve per Raiffeisen Bank 2
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 84,779 2019-02-04 2019-02-05 7610100012019 Shtese page per pune jashte orarit Min.Fin.Pagat Janar 2019 (Drejt.Pergjith.Thesar.),Liste pagese per muajin Janar 2019,Pėrmbledhėse borderoje dt.01.02.2019, Nr. Faktik i punonjesve per BKT 3
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 25,500 2019-01-30 2019-02-05 3710100012019 Te tjera transferta tek individet Min.Fin.Kompensim shpenzime transporti Dhjetor 2017,Liste pagese per muajin Dhjetor 2018,urdher nr 117, dt 24.10.2017, nr. 14793 prot, dt. 24.10.2017
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 53,000 2019-01-31 2019-02-05 5110100012019 Shpenzime per udhetime jashte shtetit Min.Fin.Bilete avioni,Fat. Nr. 325, dt. 17.12.18, seri 71132090, autoriz. Nr. 21340, dt. 04.12.18, miratim , u.prok. Nr. 31, dt. 04.12.18, ft. oferte dt.04.12.18, p.verb dt. 04.12.18, kerk. Nr. 1040, dt. 22.01.19,
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA CREDINS Tirane 75,380 2019-01-31 2019-02-05 3910100012019 Udhetim i brendshem Min.Fin.Dieta brenda vendit L.pag. dt.24.01.19, urdh.sherb. P.pune nr. 20369/1, dt. 23.11.18, fat.nr. 637, dt. 07.12.18, nr. 700, dt. 14.12.18, nr. 774, dt. 21.12.18, 758, dt. 28.12.18, bileta
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,276,500 2019-01-30 2019-02-01 4410100012019 Sherbimet bankare - Udhetim jashte shtetit Min.Fin.Terheqje valute gjendje arke,autriz.nr.309/1, dt.30.01.19
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) MELITA Tirane 11,682,116 2019-01-28 2019-01-29 3510100012019 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara Min.Fin.Ekz.vend.nr.3000,dt.03.06.15,nr.4091,dt.15.11.15(kesti 2)Urdh.nr.18,dt.16.01.19,nr.22045/12,dt.16.01.19,kerk.nr.22045/1,dt.21.12.18,memo.nr.22045,dt.19.12.18,nr.22045,dt.18.12.18,kerk.nr.22045/5,dt.24.12.18,
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,128,500 2019-01-25 2019-01-25 3410100012019 Sherbimet bankare - Udhetim jashte shtetit Min.Fin.Terheqje valute gjendje arke,autoriz.nr.309dt.09.01.19
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,273,500 2019-01-25 2019-01-25 3310100012019 Sherbimet bankare - Udhetim jashte shtetit Min.Fin.Terheqje valute gjendje arke,Urdher nr.199,dt.08.01.19,nr.200,dt.08.01.19,nr.559/1,dt.14.01.19,nr.683,dt.17.01.19,nr.1000,dt.22.01.19,nr.1049,dt.22.01.19,nr.1050,dt.22.01.19,nr.1054,dt.22.01.19,autriz.nr.309dt.09.01.19
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 820 2019-01-17 2019-01-23 154310100012018 Posta dhe sherbimi korrier Min.Fin.Shpenzime postare muaj Dhjetor 2018 (DSHP Durres),Fat.nr.901, dt. 31.12.18, seri67986937, shkr.nr.30, dt. 08.01.2019, VKM nr, 241, dt. 31.03.2011
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 55,500 2019-01-17 2019-01-23 155810100012018 Udhetim i brendshem Min.Fin.Dieta brenda vendit,L.pag. Dt. 31.12.18, u.sherb. Autoriz.20450/2, dt. 21.11.18, nr. 22046/2, dt, 17.12.18, nr. 21748/1, dt. 11.12.18, nr. 13824/5, dt. 25.07.18, nr. 13824/1, dt. 23.07.18, nr. 14420/2, dt. 30.07.18,
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) MANDI - 2K Tirane 1,290,585 2019-01-18 2019-01-23 156610100012018 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes Min.Fin.Sherbim ruajte objektesh periudha 16.09.18-15.10.18,Fat. Nr.77, dt.01.11.18.18, seri 63692677, kerk.dt.22252, dt. 18.12.18, p.verb dt. 17.10.18, kont. Nr. 217/9, dt. 16.06.18,urdh nr. 217/8, dt. 16.06.18
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) GRIFIN ALBANIA Tirane 106,800 2019-01-17 2019-01-23 154810100012018 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Min.Fin.Dizinfektimi I godines se Ministrise se Financave,Fat. Nr. 234, dt. 19.12.18,situac. Sherbim p.verb dt. 19.12.18, kont. Nr. 21/1, dt, 21.09.18u.prok nr 21, dt. 12.09.18, urdh nr. 21/2, dt. 03.10.18,ft. oferte dt. 13.09.18,mirat.ext.
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) 6D - PLAN Tirane 246,000 2019-01-18 2019-01-23 157410100012018 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Min.Fin.Kolaud.punimve Ndertim I Bazes prodh.shkoll"Arben Broci" Shkoder (faza II),Fat.Nr.86,dt.06.12.18,kont. Nr. 27/1, dt. 13.11.18u.prok nr. 27, dt. 02.11.18ft. Oferte dt. 07.11.18, memo dt. 13.12.18p.verb kolaud. Dt. 18.11.18
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) INERTI (J66926804L) Tirane 14,416,913 2019-01-18 2019-01-23 157510100012018 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Min.Fin.Ndert.Baz.prodh.shkoll."Arben Broci" Shkoder (faza II) (gusht 2018)Fat.nr.021, dt. 31.08.18, seri 55174521, p.verb.dt.23.10.18, kerk.nr. 17288, dt.26.09.18, permb.situac.progres.nr.6 .situac. prog.nr.6,kont.nr.1643/6, dt. 05.07.17,k
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) T&T BETON Tirane 21,459,153 2019-01-21 2019-01-23 158310100012018 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Min.Fin.Rikonstruk.Shkoll.Mesme Profesion"Kristo Isak" Berat (situac.nr.4)furnit.C0892,Fat. Nr. 140,dt.24.12.18,seri 70279740,p.verb dt.28.12.18,kerk nr.16560/4,dt.24.12.18,relac.situac.Nr.4,relac.nr.3,dt.18.10.18,kont.nr.1641/6,dt.15.06.17
Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) 3H Tirane 2,538,930 2019-01-17 2019-01-23 155010100012018 Shpenzime gjyqesore - Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min.Fin.Ekzek.Vendim nr.953,dt.11.03.14,nr.224,dt.11.03.15, nr. 276, dt. 28.05.15, nr. 00-2016-2350,dt.19.05.16(Dhjetor 2014- 31 tetor 2016)Urdh.nr.357,dt.31.12.18,nr 23010,dt.31.12.18,fat.Nr.4,dt.14.01.19,
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave