Pagesa tė Thesarit 2014- Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) (Mbi 831 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 704,846,859.00 831 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) EBRD Tirane 503,354 2014-06-03 2014-06-16 710150012014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit ministria e jashtme Rim TVSh Shkresa 10077 dt 26.05.2014 rimbursim tvsh
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E MBRETERISE SE SPANJES Tirane 378,848 2014-06-03 2014-06-13 610150012014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit Rim TVSH per ambasada spanje shkrese 10077 dt 26.05.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 340 2014-06-10 2014-06-13 21110150012014 Elektricitet 1015001 MIN E JASHTME ENERGJI JANA 2013 KLINETI 110037053878 FAT 610760263 DT 12.05.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ELVIRA PRENĒE Tirane 9,000 2014-06-11 2014-06-12 22510150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME Buqeta me lule per pritje zyrtare U.Prok.nr.2 dt.31.01.14 pcv 2/1 dt.31.01.14 pcv 2/2 dt.31.01.2014 ft.124 dt.31.01.14(6588724) fh 17 dt.31.01.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,420,000 2014-06-12 2014-06-12 24010150012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative MIN E JASHTME DIETA PARADHENIE VALUTE URDHER 11.06.14 AUTORIZM 3 DT 11.06.2014 UMIN 187 DT 27.05.14 SHUMA 10000 EURO KURSI 142 LEKE
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALBA-TRANS Tirane 35,000 2014-06-12 2014-06-12 22110150012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit MIN E JASHTME SIGURACION MEJTESH UP 14 DT 18.03.14 PV 14/1+14/2 DT 18.03.2014 FAT 12 DT 24.03.14 SR 11436481
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ELVIRA PRENĒE Tirane 2,000 2014-06-11 2014-06-12 22810150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME Buqeta me lule per pritje zyrtare U.Prok.nr.5 dt.19.02.14 pcv 5/1 dt.19.02.14 pcv 5/2 dt.19.02.2014 ft.126 dt.19.02.14(6588726) fh 19 dt.19.02.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) GECI Tirane 83,300 2014-06-11 2014-06-12 23110150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME PRITJE PROG 5 DT 16.01.14 FAT 3584 DT 30.01.14 SR 129833584
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ELVIRA PRENĒE Tirane 5,000 2014-06-11 2014-06-12 22910150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME BUQETA UP 6 DT 20.02.14 PV 6/1 DT 20.02.14 FAT 125 DT 20.02.14 SR 6588725 FH 21 DT 20.0214
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) E M A L Tirane 118,440 2014-06-11 2014-06-12 23610150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME kanceleri up 21 dt 27.01.14 pv 1+2 dt 27.01.14 fat 48 dt 27.02.14 sr 10024099 fh 22 dt 27.02.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) "P I R R O" Tirane 5,000 2014-06-11 2014-06-12 22210150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME Dhurata per tak zyrtare Up 13 dt.17.03.02.14 pcv 13/1; 13/2 dt.17.03.14 ft.38 dt19.03.2014 (12304889) fh 15 dt.19.03.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) SOFRA E ARIUT Tirane 10,500 2014-06-11 2014-06-12 23310150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME PRITJE PROG 164 DT 05.05.14 FAT 2 DT 08.05.14 SR 13618252
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MAK ALBANIA Tirane 48,912 2014-06-11 2014-06-12 23210150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME PRITJE PROG 154/1 DT 07.03.14 FAT 150765 DT 30.03.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) SOFRA E ARIUT Tirane 17,500 2014-06-11 2014-06-12 23510150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME PRITJE PROG 21 DT 21.01.14 FAT 29 DT 29.01.14 SR 02172029
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) SOFRA E ARIUT Tirane 13,700 2014-06-11 2014-06-12 23410150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME PRITJE PROG18 DT 28.04.14 FAT 45 DT 03.05.14 SR 02172195
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ELVIRA PRENĒE Tirane 28,000 2014-06-11 2014-06-12 22710150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME Buqeta me lule per pritje zyrtare U.Prok.nr.9 dt.05.03.14 pcv 9/1 dt.05.03.14 pcv 9/2 dt.05.03.2014 ft.139 dt.10.03.14(6588739) fh 25 dt.10.03.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) "P I R R O" Tirane 46,000 2014-06-11 2014-06-12 22310150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME Dhurata per tak zyrtare Up 3 dt.304.02.14 pcv 3/1; 3/2 dt.04.02.14 ft.39 dt.06.02.14 (12304589) fh 7 dt.06.02.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ELVIRA PRENĒE Tirane 6,000 2014-06-11 2014-06-12 22610150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME Buqeta me lule per pritje zyrtare U.Prok.nr.8 dt.03.03.14 pcv 8/1 dt.03.03.14 pcv 8/2 dt.03.03.2014 ft.130 dt.04.03.14(6588730) fh 23 dt.04.03.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ELVIRA PRENĒE Tirane 3,000 2014-06-11 2014-06-12 22410150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME Buqeta me lule per pritje zyrtare U.Prok.nr.7 dt.20.02.14 pcv 7/1 dt.20.02.14.14 pcv 7/2 dt.20.02.14.2014 ft.127 dt.21.02.14(6588727) fh 20 dt.20.02.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 14,442 2014-06-10 2014-06-11 21910150012014 Posta dhe sherbimi korrier 1015001 MIN E JASHTME POSTA MAJ 2014 VKM 241 DT 31.03.11 URDHER MIN 93 DT 10.03.2014 FAT 2482 DT 26.05.14
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 284,880 2014-06-10 2014-06-11 22010150012014 Posta dhe sherbimi korrier 1015001 MIN E JASHTME POSTA MAJ 2014 VKM 241 DT 31.03.11 URDHER MIN 93 DT 10.03.2014 FAT 131 DT 31.05.14 SR 12599701
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 340 2014-06-10 2014-06-11 21710150012014 Elektricitet 1015001 MIN E JASHTME ENERGJI FAT 610760263 DT 12.05.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 340 2014-06-10 2014-06-11 21510150012014 Elektricitet 1015001 MIN E JASHTME ENERGJI FAT 610760263 DT 12.05.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 340 2014-06-10 2014-06-11 21210150012014 Elektricitet 1015001 MIN E JASHTME ENERGJI FAT 610760263 DT 12.05.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 35,760 2014-06-10 2014-06-11 21010150012014 Uje MIN E JASHTME UJE MAJ FAT 1405159294-1-1 DT 20.05.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 340 2014-06-10 2014-06-11 21610150012014 Elektricitet 1015001 MIN E JASHTME ENERGJI FAT 610760263 DT 12.05.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 340 2014-06-10 2014-06-11 21810150012014 Elektricitet 1015001 MIN E JASHTME ENERGJI FAT 610760263 DT 12.05.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 340 2014-06-10 2014-06-11 21310150012014 Elektricitet 1015001 MIN E JASHTME ENERGJI FAT 610760263 DT 12.05.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 340 2014-06-10 2014-06-11 21410150012014 Elektricitet 1015001 MIN E JASHTME ENERGJI FAT 610760263 DT 12.05.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 274,077 2014-06-10 2014-06-10 23910150012014 Udhetim jashte shtetit MIN E JASHTME BILETA URDHER 94 DT 12.05.2014 FAT 719 DT 05.06.2014 SR 14141710
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 479,021 2014-06-10 2014-06-10 23810150012014 Udhetim jashte shtetit MIN E JASHTME BILETA URDHER 187 DT 27.05.2014 FAT 705 DT 04.06.2014 SR 141416464 URDHER MIN 187 DT 27.05.2014 FAT 707 DT 04.06.2014 SR 14141648 URDHER 181 DT 22.05.2014 FAT 709 DT 04.06.2014 SR 14141650 URDHER MIN 190 DT 02.06.2014
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 881,268 2014-06-10 2014-06-10 23710150012014 Udhetim jashte shtetit MIN E JASHTME BILETA URDHER 182 DT 22.05.2014 FAT 672 DT 29.05.2014 SR 1414163 URDHER 180/1 DT 22.05.2014 FAT 673 DT 29.05.2014 SR 14141615 URDHER 168/1 DT 07.05.14 FAT 674 DT 29.05.14 SR 14141615
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ANILA HIDI Tirane 162,800 2014-06-06 2014-06-06 20810150012014 Shpenzime per pritje e percjellje MIN E JASHTME pritje prog 5 dt 05.05.2014 fat 6 dt 05.06.2014 sr 6904956
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA ĒEKE Tirane 945,653 2014-06-03 2014-06-04 1710150012014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit Rim Tvsh shkresa 10777 dt 26.05.14 amb ceke
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADE ARABIA SAUDITE Tirane 2,308,182 2014-06-03 2014-06-03 4010150012014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit Rim Tvsh shkresa 10777 dt 26.05.14 amb saudite
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E REPUBLIKES SE SERBISE Tirane 149,081 2014-06-03 2014-06-03 210150012014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit Rim tvsh shkresa 10077 dt 26.05.14 amb serbe
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA E SHTETIT TE PALESTINES Tirane 781,347 2014-06-03 2014-06-03 4310150012014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit rim tvsh shkresa 10077 dt 26.05.14 palestina
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) FO. SHQIP."PER TE DR.PERS.ME AFTE.KUF" Tirane 337,010 2014-06-03 2014-06-03 5310150012014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit Rim tvsh shkresa 10077 dt 26.05.2014 per adrf
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA EGJYPTIANE Tirane 149,656 2014-06-03 2014-06-03 4110150012014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit Rimb tvsh shkresa 10077 dt 26.05.14 ambasada egjupi
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AMBASADA EGJYPTIANE Tirane 219,427 2014-06-03 2014-06-03 4210150012014 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit Rimb tvsh shkresa 10077 dt 26.05.14 ambasada egjypt
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave