Pagesa tė Thesarit 2014-
Notice: Undefined index: name in /home/spending/application/views/scripts/treasuryservice/list.phtml on line 196
(Mbi 264,746 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 358,384,471,709.00 264,746 No Limit => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Nd-ja Komunale Banesa (0810) VLADIMIR DERMYSHI(K97212801R) Gramsh 328,000 2014-12-31 2014-12-31 13321140082014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriēim 2114008 Fat.nr.05 dt:30.12.2014 nga Komunale Banesa
Bashkia Gramsh (0810) ARJOLA DERVISHI Gramsh 86,981 2014-12-30 2014-12-31 80121140012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2114001 Fat.nr.5 dt:19.12.2014 nga Bashkia Gramsh
Komuna Sult (0810) LUMTURI KRASNIQI Gramsh 10,000 2014-12-31 2014-12-31 19224370012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te urave Sa paguar fat.nr.9 dt:11.12.2014 nga Komuna Sult
Bashkia Gramsh (0810) OSMANI/G Gramsh 500,755 2014-12-31 2014-12-31 81321140012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - lulishtet 2114001 Fat.nr.13855523 dt:29.12.2014,situacion perundimtar, nga Bashkia Gramsh
Bashkia Gramsh (0810) OSMANI/G Gramsh 3,465,860 2014-12-31 2014-12-31 81121140012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2114001 Fat.nr.13855522 dt:24.12.2014,situacion pjesor nr.3 nga Bashkia Gramsh
Komuna Lenie (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 213,000 2014-12-30 2014-12-31 18224320012014 Ndihme ekonomike 2435001 Shperblime nd ekonomike nga Komuna Lenie
Komuna Pishaj (0810) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gramsh 54,000 2014-12-30 2014-12-31 59224300012014 Pagese paaftesie Shperblim invalitesh Komuna Pishaj Gramsh
Komuna Skenderbeg (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 6,000 2014-12-30 2014-12-31 23024330012014 Pagese paaftesie 2433001 Detyrim i Prapambetur Paaftesia nga Komuna Skenderbegas
Drejtoria e shendetit publik Gramsh (0810) DEGA TATIMEVE GRAMSH Gramsh 26,810 2014-12-30 2014-12-31 21710130282014 Kontribute per sigurime shendetesore Sa paguar sigurime shoaerore deklarat nr.K47103816L46F05C D.Sh.Publik Gramsh
Sp. Gramsh (0810) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gramsh 2,800 2014-12-30 2014-12-31 50510130692014 Udhetim i brendshem 1013069 Djeta Engjell Bici nga Spitali Gramsh
Zyra Arsimore Gramsh (0810) RAIFFEISEN BANK SH.A Gramsh 585,678 2014-12-30 2014-12-31 23010111002014 Udhetim i brendshem 1011100 Bileta transporti periudha nentor 2014 Arsimi i Mesem Gramsh
Dega e Thesarit Gramsh (0810) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Gramsh 12,771 2014-12-30 2014-12-31 13210100102014 Elektricitet 1010010 Kontrata nr.EL0G220004140437 nr.fat.619560771 Dega e Thesarit Gramsh
Komuna Tunje (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 4,420 2014-12-30 2014-12-31 28824360012014 Posta dhe sherbimi korrier Komisjon bankar nga Komuna Tunje Gramsh
Komuna Kushove (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 2,000 2014-12-30 2014-12-31 22724380012014 Posta dhe sherbimi korrier 2438001 Sa paguar 0.6% postar nga Komuna Kushove
Komuna Sult (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 119,240 2014-12-30 2014-12-31 20324370012014 Ndihme ekonomike 2437001 Detyrim i Prapambetur Ndihme ekonomike muaj dhjetor 2014 Komuna Sult
Komuna Skenderbeg (0810) PERPARIMI/G Gramsh 3,370,894 2014-12-30 2014-12-31 23024330012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Te tjera transferime korrente 2433001 Sa pagaur fat.nr.24 dt:29.12.2014 nga Komuna Skenderbegas
Sp. Gramsh (0810) FATMIR DRAGOTI Gramsh 51,870 2014-12-30 2014-12-31 51010130692014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013069 Detyrim i Prapambetur fat.nr.36.date:30.11.2013 nga Spitali Gramsh
Dega e Thesarit Gramsh (0810) UJESJELLSI GRAMSH Gramsh 1,621 2014-12-31 2014-12-31 130/110100102014 Uje 1010010 Fat.nr.364 dt:26.12.2014 nga Dega Thesarit Gramsh
Komuna Pishaj (0810) SIGMA INTERALBANIAN VIENNA INSURANCE GROUP Gramsh 36,520 2014-12-31 2014-12-31 535/124300012014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 2430001 Fat nr.1375541 dt:14.11.2014
Komuna Pishaj (0810) SULEJMAN SHEMSIU Gramsh 480,000 2014-12-31 2014-12-31 59324300012014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2430001 Fat.nr.85287427 dt:28.04.2014 nga Komuna Pishaj
Komuna Lenie (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 1,278 2014-12-30 2014-12-31 18324350012014 Posta dhe sherbimi korrier 2435001 Sa paguar komision 0.6% postar nga Komuna Lenie
Komuna Kukur (0810) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gramsh 34,650 2014-12-30 2014-12-31 27724320012014 Pagese paaftesie Paftesi Komuna Kukur
Komuna Kushove (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 227,940 2014-12-30 2014-12-31 22624380012014 Ndihme ekonomike 2438001 Ndihme ekonomike muaj dhjetor 2014 nga Komuna Kushove
Komuna Kukur (0810) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Gramsh 48,600 2014-12-30 2014-12-31 27924320012014 Pagese paaftesie 2432001 Detyrim i Prapambetur paaftesia Komuna kukur
Komuna Kodovjak (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 1,000,780 2014-12-31 2014-12-31 33224310012014 Ndihme ekonomike 2431001 Detyrim i Prapambetur Ndihme ekonomike nga Komuna Kodovjat
Komuna Skenderbeg (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 255,000 2014-12-30 2014-12-31 22924330012014. Te tjera transferta tek individet 2433001 Shperblime Paaftesia,nd ekonomike nga Komuna Skenderbegas
Komuna Sult (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 51,000 2014-12-30 2014-12-31 20224370012014 Ndihme ekonomike 2437001 Shperblim nd ekonomike Komuna Sult
Sp. Gramsh (0810) FATMIR DRAGOTI Gramsh 50,750 2014-12-30 2014-12-31 51110130692014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013069 Detyrim i Prapambetur fat.nr.34.date:30.09.2013 nga Spitali Gramsh
Zyra Arsimore Gramsh (0810) ALBTELEKOM SH.A. Gramsh 352,200 2014-12-30 2014-12-31 22910111002014 Sherbime te tjera 1011100 Fat.nr.90354102 dt:18.12.2014 Arsimi i Mesem Gramsh
Bashkia Gramsh (0810) ARJOLA DERVISHI Gramsh 4,019 2014-12-30 2014-12-31 801/121140012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2114001 Fat.nr.05 dt:19.12.2014 nga Bashkia Gramsh
Komuna Kukur (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 8,464 2014-12-30 2014-12-31 27824320012014 Sherbimet bankare Komisjon sherbimi Komuna Kukur Gramsh
Bashkia Gramsh (0810) OSMANI/G Gramsh 1,263,517 2014-12-31 2014-12-31 81221140012014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2114001 Fat.nr.13855524 dt:29.12.2014,situacion perundimtar, nga Bashkia Gramsh
Sp. Gramsh (0810) MESSER ALBAGASS SH.P.K Gramsh 58,720 2014-12-30 2014-12-31 51310130692014 Sherbime te tjera 1013069 Fat.nr.4888.date:26.12.2014 nga Spitali Gramsh
Drejtoria e shendetit publik Gramsh (0810) DEGA TATIMEVE GRAMSH Gramsh 66,049 2014-12-30 2014-12-31 21610130282014 Kontribute per sigurime shoqerore Sa paguar sigurime shoaerore deklarat nr.K47103816L46F05C D.Sh.Publik Gramsh
Zyra Arsimore Gramsh (0810) SELVI HASA Gramsh 9,000 2014-12-31 2014-12-31 23110111002014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Sa paguar faturen nr.8 date 16.12.2014
Komuna Kushove (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 15,000 2014-12-30 2014-12-31 22524380012014 Ndihme ekonomike 2438001 Detyrim i Prapambetur Ndihme ekonomike nga Komuna Kushove
Komuna Kushove (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 99,000 2014-12-30 2014-12-31 22424380012014 Ndihme ekonomike 2438001 Shperblime nd.ekonomike Komuna Kushove
Dega e Thesarit Gramsh (0810) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Gramsh 680 2014-12-30 2014-12-31 13110100102014 Elektricitet 1010010 Kontrata nr.EL0G220004140438 nr.fat.619560768 Dega e Thesarit Gramsh
Komuna Kodovjak (0810) KOMJANI G Gramsh 653,594 2014-12-31 2014-12-31 33124310012014 Karburant dhe vaj 2431001 Fat.nr.9703 dt:29.12.2014 nga Komuna Kodovjat
Komuna Porocan (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 10,943 2014-12-30 2014-12-31 18524340012014 Posta dhe sherbimi korrier 2434001 Sa paguar komision 0.6% postar nga Komuna Poroēan
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave

Notice: Undefined index: inst_code in /home/spending/application/controllers/TreasuryserviceController.php on line 419