Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) (Mbi 3,726 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 8,991,754,687.00 3,726 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) "M. LEZHA" Tirane 5,075,580 2019-08-27 2019-08-30 46510110012019 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MASR blerje paisje mobilerie per Arsimin Parauniversit,Kontrata ne vazhdim nr 5473 dt 22/05/2019,P.Verbal i grupit menazh kontrates dt 01/08/2019,Fat nr 39 dt 22/07/2019 seri 64996374,Fl hyrja nr 08,09 dt 22/07/2019 ZVA Gjirokaster
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) LEFTER BEZATLLIU Tirane 5,643,151 2019-08-27 2019-08-30 47010110012019 Te tjera materiale dhe sherbime speciale MASR blerje mjete didak per femij. parashkoll,Urdh Prok. nr 13 dt 06/03/2019,Formul njftim fitusi nr 5219 dt 15/05/2019,Kontrata nr 6026 dt 10/06/19,fat nr 405 dt 05/07/19 seri 72016944,Akti mar dorez.ZVA Kamez 05/07/19,Fl hy10 dt 05/07/19
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) LEFTER BEZATLLIU Tirane 2,594,021 2019-08-27 2019-08-30 47110110012019 Te tjera materiale dhe sherbime speciale MASR blerje mjete didak per femij. parashkoll,Urdh Prok. nr 13 dt 06/03/2019,Formul njftim fitusi nr 5219 dt 15/05/2019,Kontrata nr 6026 dt 10/06/19,fat nr 403 dt 18/06/19 seri 72016936,Akti mar dorez.ZVA Tira 18/06/19,Fl hy 39 dt 18/06/19
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) LEFTER BEZATLLIU Tirane 12,166,111 2019-08-27 2019-08-30 47210110012019 Te tjera materiale dhe sherbime speciale MASR blerje mjete didak per femij. parashkoll,Urdh Prok. nr 13 dt 06/03/2019,Formul njftim fitusi nr 5219 dt 15/05/2019,Kontrata nr 6026 dt 10/06/19,fat nr 400 dt 16/08/19 seri 72016927,Akti mar dorez.ZVA Tira 18/06/19,Fl hy 39 dt 18/06/19
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) "M. LEZHA" Tirane 3,430,440 2019-08-27 2019-08-30 46610110012019 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MASR blerje paisje mobilerie per Arsimin Parauniversit,Kontrata ne vazhdim nr 5473 dt 22/05/2019,P.Verbal i grupit menazh kontrates dt 01/08/2019,Fat nr 38 dt 19/07/2019 seri 64996373,Fl hyrja nr 7 dt 19/07/2019 ZVA Prrenja
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) "M. LEZHA" Tirane 3,403,140 2019-08-27 2019-08-30 46810110012019 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MASR blerje paisje mobilerie per Arsimin Parauniversit,Kontrata ne vazhdim nr 5473 dt 22/05/2019,P.Verbal i grupit menazh kontrates dt 25/07/19,Fat nr 36 dt 23/07/2019 seri 64996371,Fl hyrja nr 6 dt 23/07/2019 ZVA Gramsh
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) "M. LEZHA" Tirane 2,936,820 2019-08-27 2019-08-30 46710110012019 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MASR blerje paisje mobilerie per Arsimin Parauniversit,Kontrata ne vazhdim nr 5473 dt 22/05/2019,P.Verbal i grupit menazh kontrates dt 25/07/19,Fat nr 30 dt 15/07/2019 seri 64996365,Fl hyrja nr 9 dt 15/07/2019 ZVA Kurbin
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) LEFTER BEZATLLIU Tirane 1,270,157 2019-08-27 2019-08-30 46910110012019 Te tjera materiale dhe sherbime speciale MASR blerje mjete didak per femij. parashkoll,Urdh Prok. nr 13 dt 06/03/2019,Formul njftim fitusi nr 5219 dt 15/05/2019,Kontrata nr 6026 dt 10/06/19,fat nr 404 dt 04/07/19 seri 72016940,Akti mar dorez.ZVA Vore 02/07/19,Fl hyr 3 dt 04/07/19
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ND TRAJTIMIT TE STUDENTEVE NR 3 Tirane 2,089,182 2019-08-27 2019-08-29 45910110012019 Te tjera transferime korrente MASR, transferim fondi grand M/ Korrik 2019, Aut nr protk 8055 dt 23/08/2019, shkresa percjell nr 231 dt 02/08/2019 (situac shpenzimesh M/ Korrik 2019)
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) NDERM. TRAJTIMIT STUDENTAVE Tirane 1,337,887 2019-08-27 2019-08-29 46210110012019 Te tjera transferime korrente MASR, transferim fondi grand M/ Korrik 2019, Aut nr protk 8054 dt 23/08/2019, shkresa percjell nr 70 dt 01/08/2019 (situac shpenzimesh M/ Korrik 2019)
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Rezidenca Studentore Universitare Nr. 1 Tirane 15,147,879 2019-08-27 2019-08-29 45710110012019 Te tjera transferime korrente MASR, transferim fondi grand M/ Korrik 2019, Aut nr protk 8005/1 dt 23/08/2019, shkresa percjell nr 493 dt 20/08/2019 (situac shpenzimesh M/ Korrik 2019)
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) TRAJTIM I STUDENTEVE SH.A. VLORE Tirane 2,310,631 2019-08-27 2019-08-29 46310110012019 Te tjera transferime korrente MASR, transferim fondi grand M/ Korrik 2019, Aut nr protk 7968/1 dt 23/08/2019, shkresa percjell nr 224 dt 13/08/2019 (situac shpenzimesh M/ Korrik 2019)
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) Xhovan Gjini Tirane 30,720 2019-08-27 2019-08-29 45610110012019 Shpenzime te tjera transporti MASR sherbim larje automjetesh Aparati MASR, ,Kontr sherbim ne vazhdim (afati 1 vit)nr 2331/2 dt 01/03/19,Fat 35 dt 31/07/2019 seri 74672535
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) SH.A - TRAJTIMI I STUDENTEVE Tirane 1,287,037 2019-08-27 2019-08-29 46010110012019 Te tjera transferime korrente MASR, transferim fondi grand M/ Korrik 2019, Aut nr protk 7918/2 dt 23/08/2019, shkresa percjell nr 54 dt 08/08/2019 (situac shpenzimesh M/ Korrik 2019)
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) UJĖSJELLĖS KANALIZIME TIRANĖ Tirane 21,660 2019-08-27 2019-08-29 45410110012019 Uje MASR, furnizim me uje M/ Korrik 2019, Likujdim fat nr 1907-159767-1-1 dt 31/07/2019,seri 265796404,Kodi klientit 159767-1-1
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 62,315 2019-08-27 2019-08-29 45510110012019 Posta dhe sherbimi korrier MASR sherbim postar M/ Korrik 2019,Fat nr 3244 dt 26/07/2019 seri 74492994
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 80,640 2019-08-27 2019-08-29 45310110012019 Sherbime telefonike MASR shpenz telefoni fiks M/ Korrik 2019, Fat nr 727929764 dt 31/07/2019, kodi klientit 310001697515
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ND.TRAJTIMI STUDENT.GJIROK Tirane 1,709,675 2019-08-27 2019-08-29 46110110012019 Te tjera transferime korrente MASR, transferim fondi grand M/ Korrik 2019, Aut nr protk 7977/5 dt 23/08/2019, shkresa percjell nr 150 dt 08/08/2019 (situac shpenzimesh M/ Korrik 2019)
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) REZIDENCA STUDENTORE UNIVERSITARE NR.2 Tirane 7,473,157 2019-08-27 2019-08-29 45810110012019 Te tjera transferime korrente MASR, transferim fondi grand M/ Korrik 2019, Aut nr protk 7946/1 dt 23/08/2019, shkresa percjell nr 284 dt 13/08/2019 (situac shpenzimesh M/ Korrik 2019)
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 465,796 2019-08-27 2019-08-29 46410110012019 Elektricitet 1011001 1011001,MASR,energji elektrike M/ Korrik 2019, Kodi klientit TRC110110045053, Nr kontrates C45053,Likujd fature nr 297872449 dt 31/07/2019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,226,496 2019-08-16 2019-08-20 44210110012019 Bursa - Sherbimet bankare MASR burse ekselence ( Rea TRESA GBP 23874,kursi 134,97) Urdh nr 422,prot.7615 dt 06/08/2019,Akt-Mareveshja nr 7615/8 dt 09/08/2019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,970,664 2019-08-16 2019-08-20 44810110012019 Bursa - Sherbimet bankare MASR burse ekselence ( Joan MIHALI CHF 17203,15 kursi 114,38) Urdh nr 422,prot.7615 dt 06/08/2019,Akt-Mareveshja nr 7951 dt 16/08/2019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,684,138 2019-08-16 2019-08-20 45010110012019 Bursa - Sherbimet bankare MASR burse ekselence ( Martina GJYZARI USD 42339 kursi 110,50 ) Urdh nr 422,prot.7615 dt 06/08/2019,Akt-Mareveshja nr 7953 dt 16/08/2019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,046,895 2019-08-16 2019-08-20 44010110012019 Bursa - Sherbimet bankare MASR burse ekselence ( Hermina SIMONI GBP 15143,kursi 134,97) Urdh nr 422,prot.7615 dt 06/08/2019,Akt-Mareveshja nr 7615/5 dt 09/08/2019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,644,208 2019-08-16 2019-08-20 44910110012019 Bursa - Sherbimet bankare MASR burse ekselence ( Loren ORMĖNAJ USD 41978 kursi 110,5) Urdh nr 422,prot.7615 dt 06/08/2019,Akt-Mareveshja nr 7950 dt16/08/2019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,687,292 2019-08-16 2019-08-20 44110110012019 Bursa - Sherbimet bankare MASR burse ekselence ( Orges SKURA GBP 19883,kursi 134,97) Urdh nr 422,prot.7615 dt 06/08/2019,Akt-Mareveshja nr 7615/9 dt 09/08/2019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,500 2019-08-16 2019-08-20 45110110012019 Sherbime telefonike MASR, shpenz telefoni Celular, Kodi klientit 450001768334 (Mirela Arifi),Fat nr 261415942 dt 01/08/2019, Pagese M/ Korrik
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,819,695 2019-08-16 2019-08-20 44610110012019 Bursa - Sherbimet bankare MASR burse ekselence ( Sara BEQIRI GBP 20863 kursi 134,97) Urdh nr 422,prot.7615 dt 06/08/2019,Akt-Mareveshja nr 7615/3 dt 09/08/2019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 599,200 2019-08-16 2019-08-20 44710110012019 Bursa - Sherbimet bankare MASR burse ekselence ( Seli LULAJ, USD 5400 kursi 110,5) Urdh nr 422,prot.7615 dt 06/08/2019,Akt-Mareveshja nr 7952 dt 16/08/2019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,193,696 2019-08-16 2019-08-20 44510110012019 Bursa MASR burse ekselence ( Ines BICI, USD 37952 kursi 110,5) Urdh nr 422,prot.7615 dt 06/08/2019,Akt-Mareveshja nr 7615/4 dt 09/08/2019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,716,946 2019-08-16 2019-08-20 44310110012019 Bursa MASR burse ekselence ( Enea SHARXHI GBP 20130 kursi 134,97) Urdh nr 422,prot.7615 dt 06/08/2019,Akt-Mareveshja nr 7615/7 dt 09/08/2019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,727,871 2019-08-16 2019-08-20 44410110012019 Bursa MASR burse ekselence ( Enxhi SHARXHI GBP 27620 kursi 134,97) Urdh nr 422,prot.7615 dt 06/08/2019,Akt-Mareveshja nr 7615/6 dt 09/08/2019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 9,399 2019-08-16 2019-08-20 45210110012019 Sherbime telefonike MASR shpenz telefoni celular M/ Korrik 2019 ,Nr klient 55161717 (Oltjon Muzaka), Fat nr 279458971 dt 01/08/2019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,570 2019-08-13 2019-08-14 43310110012019 Udhetim i brendshem MASR punonjes dieta Urdh nr 319,prot.5917 dt 06/06/2019,Aut nr5 5918 dt 06/06/2019,Aut nr 6078 dt 10/06/2019,aut nr 6565 dt 24/06/2019, bordero dt 07/08/2019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 44,200 2019-08-09 2019-08-14 42810110012019 Shpenzime per honorare MASR,Honorare vleresuesit e tekssteve 2019(Recensues tekstesh klasa 5-te viti shkoll 2019-2020), Urdh nr 737,prot.11488 dt 02/11/2018,VKM nr 841 dt 13/12/2006,Vendimi i komis dt 27/06/2019,Bordero dt 05/08/2019,Tatim i mbajtur ne burim
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA CREDINS Tirane 8,680 2019-08-13 2019-08-14 43410110012019 Udhetim i brendshem MASR punonjes dieta Urdh nr 319,prot.5917 dt 06/06/2019,Aut nr5 5918 dt 06/06/2019,Aut nr 6078 dt 10/06/2019,aut nr 6565 dt 24/06/2019, bordero dt 07/08/2019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 57,810 2019-08-13 2019-08-14 43610110012019 Udhetim i brendshem MASR punonjes dieta Urdh nr 319,prot.5917 dt 06/06/2019,Aut nr5 5918 dt 06/06/2019,Aut nr 6078 dt 10/06/2019,aut nr 6565 dt 24/06/2019, bordero dt 07/08/2019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 5,750 2019-08-13 2019-08-14 43510110012019 Udhetim i brendshem MASR punonjes dieta Urdh nr 319,prot.5917 dt 06/06/2019,Aut nr5 5918 dt 06/06/2019,Aut nr 6078 dt 10/06/2019,aut nr 6565 dt 24/06/2019, bordero dt 07/08/2019
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Tirane 45,050 2019-08-09 2019-08-14 43110110012019 Shpenzime per honorare MASR,Honorare vleresuesit e tekssteve 2019(Recensues tekstesh klasa 5-te viti shkoll 2019-2020), Urdh nr 737,prot.11488 dt 02/11/2018,VKM nr 841 dt 13/12/2006,Vendimi i komis dt 27/06/2019,Bordero dt 05/08/2019,Tatim i mbajtur ne burim
Aparati i Ministrise se Arsimit, Sportit dhe Rinise (3535)/ish Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 169,150 2019-08-09 2019-08-14 42910110012019 Shpenzime per honorare MASR,Honorare vleresuesit e tekssteve 2019(Recensues tekstesh klasa 5-te viti shkoll 2019-2020), Urdh nr 737,prot.11488 dt 02/11/2018,VKM nr 841 dt 13/12/2006,Vendimi i komis dt 27/06/2019,Bordero dt 05/08/2019,Tatim i mbajtur ne burim
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave